23. 9. 2018 Novinky.cz v proruské propagandě přitvrzují

Tento měsíc jsme se věnovali tématu odhalení vedení zpravodajského serveru Novinky.cz bývalými spolupracovníky STB ZDE.

Sledujeme pravidelně dění na našich zpravodajských portálech, sledujeme i televizní a rozhlasové zpravodajství, máme tedy přehled o tom, jakou míru objektivity si zachovávají různé mediální skupiny. Novinky.cz ovšem velmi přitvrzují v proruské propagandě, kdy už naplno ovlivňují, podle zadání Ruska, veřejné mínění v naší zemi. Nejedná se o "dezinformační" Parlamentní listy, nebo Sputnik, Aeronet, ale o "seriózně" se tvářící zpravodajský server.

Jak poznáte, že Novinky.cz šíří proruskou propagandu a nepravdivě "prezentují" náladu občanů, jsme vás již informovali. Je to prosté a jednoduché. V komentářích pod články jsou "smazány" názory odpůrců této "proruské propagandy", názory zastánců a příznivců Ruské federace, jsou ponechávány, jako téměř jediné. Celá tato šaškárna poté vyznívá, pro občasného návštěvníka "diskuse", že nálada ve společnosti je taková, jak si Ruská federace přeje. Protiunijní, proti NATO, servilní k Ruské federaci. Novinky.cz takto působí dlouhodobě, mnoho let. Sprosté a vulgární urážky V. Havla, A. Merkelové, M. Kalouska apod. ponechávají bez povšimnutí, běžné, slušné, ale kritické komentáře vůči Ruské federaci a jejich agentů, jako je Zeman, Babiš, Okamura apod. nemilosrdně mažou.

Nedělají to "okatě", tedy najdete v komentářích, v naprosté menšině čítající spíše jednotky komentářů, ty, které jsou kritické. Naprostou většinu ovšem Novinky.cz nemilosrdně blokují. Příklady jsme uváděli ve výše uvedeném komentáři.

ALE. V dnešním článku a komentářích pod ním, to již Novinky.cz nezvládly. Téměř 100% protiunijních komentářů, které jsou okořeněny výrazy, jako píča, čurák, kunda, kráva, debil a další. ZDE Novinky.cz již vůbec nezastírají, o co jim jde.

Jednání Novinky.cz lze kvalifikovat, jako naplnění skutkové podstaty trestného činu podle § 355 Tr. zákoníku Hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. V tomto případě jako napomáhání k trestnému činu. Posouzení ovšem ponecháváme na orgánech činných v trestním řízení.

FAKTA - společnost je v otázce případného přijetí sirotků ze Sýrie spíše rozdělena na 2 tábory. 1 z nich je ten, co odmítá jakoukoliv pomoc, druhý je ten, co by dětem pomohl (v tomto druhém táboře je mnoho lidí, jinak odmítajících příjem uprchlíků, ale u dětí, navíc přesně stanoveným max. počtem, jsou ochotni udělat výjimku), tyto tábory jsou cca 60:40.

Stejně, jako Novinky.cz, se chová TV Prima, Blesk, Týden, Parlamentní Listy. O ruských zpravodajských serverech se zmiňovat nebudeme.

Naše země je pod silným vlivem bývalých STBáků, KGBáků, napojených přímo na Ruskou federaci. Jsou RF i řízeni, zkouší více a více ovlivňovat veřejné mínění. RF jde o hodně, nejen o vystoupení naší země z EU, NATO, ale i dostavbu JE Temelín. Nasazují a uplatí nasazení svých agentů kamkoliv, kde to přinese efekt. Ne u ministrů, ale u jejich náměstků, vytváří podhoubí, jako nacisté, formou trollování na všech diskusních fórech.

Buďme obezřetní!