23. 6. 2024 To je ta změna

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

ON Semiconductor Focusing On Community In Time Of COVID-19

Úspěch nebo šaškárna?

Ukrajinská vláda premiéra Nutelly oznámila údajně nejvyšší investici v naší zemi, kterou má uskutečnit výrobce polovodičů americké firmy On semiconductor (Onsemi).

Investice má být ve výši 2 milliard dolarů (necelých 50 miliard Kč), kterou z větší části zaplatí český daňový poplatník ve formě dotací a slíbených pobídek, které dosahují závratné výše až 20 miliard Kč. Ta částka bude daleko vyšší.

Loňský zisk mateřské společnosti Onsemi činil 2,15 miliard USD, tedy obdobnou částku, kterou se chystá investovat do rozšíření výroby v ČR, kde mají jedinou evropskou pobočku, ostatní mají převážně v Asii – Čína, Vietnam, Filipíny.

Jde tedy o částku, kterou bylo potřeba na letošní rok pro dodržení zákonné valorizace důchodů dle zákona z dílny Andreje Babiše, tedy před jejich okradením ze strany Ukrajinské vlády premiéra Nutelly.

Z této investice vrátí český daňový poplatník nejen cca třetinu v přímých dotacích, ale dalších 21% na Dani z přidané hodnoty, která se bude společnosti vracet za například subdodavatelské služby spojené s touto investicí.

Následně se výše této investice promítne i do daňových přiznání společnosti a to mínusovou položkou. Celková investice se odepíše v daňových přiznáních.

A jak vypadá takové daňové přiznání firmy Onsemi? Tak za rok 2022 zaplatila na korporátní dani cca 1 milion korun. Aby tato společnost splatila podíl ČR na investici, cca 20 miliard korun, trvalo by ji to 20.000 let. Ano, dvacet tisíc let.

Jistě přijde argument na to, že také platí odvody za zaměstnance – sociální, zdravotní pojištění. To ale platí každý zaměstnavatel. Tato společnost zaměstnává 1.700 lidí již nyní, patří mezi obratově výrazné společnosti, které ovšem platí minimální korporátní daně, tedy většinu svých zisků velmi pravděpodobně podvodně vyvádí z ČR do mateřské společnosti v USA.

A to jsme u dalšího kamene úrazu. Premiér Nutella tvrdil, že tato společnost díky této investici bude moc nabídnout daleko více VELMI DOBŘE placených pozic. Víte, jak vypadá to VELMI DOBŘE? Nástupní plat člověka do IT je 40.000 Kč hrubého, což je těžce PODPRŮMĚRNÁ mzda v ČR.

Ve skutečnosti o žádná velmi dobře placená místa nepůjde, on zase premiér Nutella lhal. Společnost totiž investuje do rozšíření výroby, nikoliv výzkumu, vývoje, i když i tam platí fakt mizerně. Dosud totiž společnost patřila mezi NESPOLEHLIVÉ dodavatele, protože si nedokázala zajistit polotovary zpracovávané v jiných jejich pobočkách a investice jde právě a jenom do této výroby polotovarů, kde nebudou potřeba nijak zvlášť vzdělaní otroci. Tyto si navíc firma zajistí v Polsku a z Ukrajiny, jako to dělá například Škoda Auto skrze personální agentury, které tu ovšem už za své zaměstnance odvody platí minimální, pokud vůbec nějaké. Běžnou praxí je, že uchazeči o zaměstnání, nebo pobíračí sociálních dávek, tyto pobírají dále a využívají Personální agentury k práci na černo, takže oficiálně dostanou 2.000 Kč měsíčně, ale na ruku dostanou 25-35.000 Kč měsíčně.

Pokud celou tu srandu shrnu, tak investice do této společnosti se nikdy daňovým poplatníkům nevrátí. Proto by se pravicový volič této ukrajinské komunistické vlády měl tázat, z jakého důvodu ji premiér Nutella vůbec odklepl, proč ji vůbec uplatňujeme, když se nám nikdy nevrátí.

Ruská stopa v případu žháře z depa jednoznačně potvrzena, řekl Rakušan -  Novinky

Změna

5koaliční vláda uspěla díky slibu o změnách. Její voliči si to asi vykládali trošku jinak, než jak to současná vláda předvádí.

Nikdy neodstúpim – pamatujete? Poté, co Policie odložila případ zabití 14 studentů na Filozofické fakultě Karlovy Univerzity se prakticky zjistilo, že kdyby Policie jednala tak, jak měla, nebo dokonce velí jenom logika postupu, tak by nemusel zemřít vůbec nikdo.

Střelba na Filozofické fakultě: Na místě jsou mrtví a zranění, studenti se  ukrývají v učebnách

Až do této doby policejní prezident, kterého si tam dosadil ministr vnitra bez řádného výběrového řízení tvrdil, shodně s ministrem vnitra Rakušanem ze STAN, že Policie nechybovala, přestože oba věděli, že se nezeptala na videozáznamy příchozích do fakulty, přestože naprosto přesně věděli, koho hledají. Policie i ministr vnitra navíc hloupě lžou, že se prý policisté ptali, ale prý FFUK má zastaralé zařízení a prý nelze zpětně přehrát záznam, což vyvrátil technik FFUK. Faktem je, že policisté se na toto vůbec nezeptali.

Kromě spoluviny na vraždě 14 nevinných lidí je kolem STAN a přímo jeho šéfa množí různé informace od začátku jeho působení, které by již dávno ministry minulých vlád donutily odstoupit. Důkazem toho je například postup poslankyně Mračkové Vildumetzové. Jedná se šifrovaý telefon od Rédla pro Rakušana, 7 prapodivných úmrtí v kauze Dozimetr, vypadá to, že Rakušan tyto lidi nechal zabít, lhaní policistů nejen v této kauze, ale i u FFUK, přímo policejního prezidenta, který prakticky znedůvěryhodnil práci všech policistů v zemi a zavinilo podezření, že policisté kryjí zločinné praktiky ministra vnitra Rakušana, lhaní Rakušana o migračním paktu.

To je ta změna – nikdy neodstúpim.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.