2. 4. 2023 U nás se ročně rozkrade 400 miliard

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Britský list kritizuje romské sídliště Luník IX - Novinky

Patříme na „Východ“

Po minulém komentáři se na e-mailu strhla „bitva Titánů“, co si to prý dovolujeme kritizovat tu „skvělou příležitost“, plné e-maily nesmyslu, že „patříme na Západ“.

Ne, nepatříme, „patříme na Východ“.

File:Eastern Europe Map.jpg - Wikimedia Commons

Nejde ani tak o to, že bych o tom rozhodoval já, ale ani ten „Západ“ nás nějak nechce. Kdykoliv píše o naší zemi, nebo oblasti, ve které žijeme, píše o východní Evropě, nikoliv „západní“, nebo „západu. A to ať se to týká The Washington Post, The New York Times, The Jerusalem Post, Al Jazeira apod. Nikdy o nás nikdo nepíše, jako o „západě“, ale vždy jako o „východu“.

Na „západ“ nepatříme ani geograficky, naše země se nachází ve střední Evropě, nepatříme tam ani kulturně, naše kultura je daleko bližší té „východní“, chcete-li přímo, té ruské, společensky na „západ“ nepatříme už vůbec, technologicky ani náhodou, průmyslově také ne, jsme průmyslová kolonie „Západu“, nejsme soběstační prakticky v ničem, vše, co nás odlišovalo od „východu“, ale i „západu“ jsme ztratili, jako byla skutečnost, že jsme jako jedna z mála zemí dokázali postavit a zprovoznit jadernou elektrárnu (jako jedna z 5 zemí).

Ekonomicky na „západ“ také nepatříme, zatímco mnohé země v covid hysterii dokázaly pružně reagovat ve změnách zákonů, u nás se nic takového nestalo, nikdo nebyl schopen obratem zrušit, nebo snížit, nesmyslné podmínky pro zdravotní sestry, jako je ukončené vysokoškolské vzdělání, když ještě v nedávné minulosti bohatě postačovalo středoškolské vzdělání s maturitou, právě proto bylo tolik vyčerpaných zdravotních sester, protože je neměl kdo nahradit, byť tu práci zvládnou „levou zadní“. Naše země je spíše, když už píšu o tom „západě“, dřívější „Klondajk“, nebo mafiánská „Sicílie“ před 50 lety, než moderní úspěšná společnost.

Začnu pár příklady, proč nejsme a nikdy nebudeme „západ“. Nic už fakticky neumíme, máme tu tisíce humanitně vzdělaných lidí, jako jsou kulturní antropoložka (dříve to byla knihovnice apod.), magistr cestovního ruchu (dříve to byl „průvodce“, kterému stačilo to, co dnes umí děti na základní škole – angličtina, němčina – vzdělání bylo nepodstatné), magistra sociální péče (dříve to byl speciální pedagog, ten alespoň něco uměl), takže tu jsou tisíce mladých, zároveň neschopných, lidí, kteří nemají ani budoucnost, bydlení, peníze a nevytváří vůbec žádné hodnoty. Jenže stát a jeho HDP se odvíjí právě od té tvorby hodnot, ať již materiálních, nebo ve službách, za které neplatí jenom občan naší země, ale také cizinci, jako jsou kadeřníci, pedikůra, manikůra apod.

Lepení mýtných jednotek na sklo

Když pojedete nákladním automobilem do Německa, nebo Rakouska, stačí vám k tomu jedna mýtná jednotka, v obou zemích funguje ta samá, ale co my, „východ“, my musíme mít svoji vlastní cestu, takže máme nekompaktibilní jednotku s jinou zemí, natož sousední, místo toho, abychom měli stejný mýtný systém, jako jej mají v Německu a Rakousku a na průjezd nákladními vozidly tak stačila jedna krabička na mýtné a jedna platba. A ne, o tom fakt nerozhodli Němci, že ji nemáme kompaktibilní, o tom rozhodli ti z „východu“, Češi.

Zatímco u nás uživatel drog, toho času ministr, Bartoš vesele vypisuje na sociální sítě oslavné ódy na to, že už si nebudeme muset chodit na úřad pro řidičský průkaz, přitom po, nebo v, extázi uvede, že si pro něj stejně na úřad budeme muset, tedy ponechává nás v jakémsi 19 století, v USA už léta letoucí mají jednu kartičku, na které úřady, policisté a další najdou vše – pojištění, identifikaci, řidičský průkaz apod. Ve 21 století bych očekával čip, nebo aplikaci do telefonu, kde se občan prokáže pomocí třeba QR kódu, ale to ne, to bych chtěl „západ“, zatímco naši mudrlanti míří na „východ“.

Kupní síla Čechů roste, vyšší ale mají Slováci či Litevci — ČT24 — Česká  televize

Pokud si porovnáte kupní sílu zaměstnance v Německu třeba ve VW koncernu a kupní sílu zaměstnance v ČR v tom samém koncernu tak zjistíte, že nemá ani poloviční. A to má „západ“ plná ústa demokracie, rovnosti, zákazů diskriminace, plná nařízení o stejných mzdách pro ženy i muže, ale pro zaměstnance jedné firmy na stejných pozicích už ne. Ne, jsme „východ“, jsme jejich otroci, na kom jiném by asi tak vydělávali, že?

Mobilní tarify v ČR a Evropě: Proč Češi platí nejvíce? | Srovnejto.cz

Srovnáte-li si cenu mobilních dat i hovorů ke kupní síle „západu“ a „východu“ zjistíte, že platíme i několikanásobně více, než oni. Ne, nejsme „západ“, jsme „východ“. A tohle je opět pouze a jenom vina českých dezzolátů v politických funkcích, protože nefunguje regulace monopolů. Takto můžeme pokračovat u potravin, zdravotní péče apod.

Vláda Fialy, sliboval změnu, aktivně napomáhá a toleruje, odmítá kontroly, švarc systémy, ale co více, nelegální zaměstnávání cizinců. Největší „líheň“ je, nevíte?, ve státních podnicích a podnicích poskytující služby pro města, stát. Myslíte, že to takto funguje na „západě“?

Při dopravní nehodě bez zranění, je například v Německu obnoven průjezd do 15 minut od příjezdu Policie, protože si vše nafotí a ihned nabouraná auta odklízí do odstavného pruhu. U nás se zablokuje jízdní pruh klidně na půl dne. Ne, jsme „východ“, nejsme „západ“.

Martin Slaný on Twitter: "Z dat o počtu policistů na obyvatele, kdy země s  teplým podnebím mají výrazně vyšší čísla než chladné severské země, usuzuji  významný vliv podnebí a to, takže globální

Máme jeden z nejvyšších počtů Policistů na 100 tisíc obyvatel na světě, je nutné k těmto oficiálním připsat i "městskou policii" a hned jsme v čele. To je známka totalitního systému, nikoliv „západu“. A to i přesto, že máme daleko nižší kriminalitu, než „západ“.

Západ“ rozšiřuje počty pruhů na dálnicích, které staví moderním způsobem, ČR staví dálnice na základě projektů leckdy starých i 50 let (D35), které dávno nevyhovují novým, moderním potřebám. Ne, nejsme „západ“, jsme „východ“.

Těch věcí vám napíšu tisíce, pokud by měl někdo z vás zájem. Nejsme „západ“, ani „západ“ nás za „západ“ nepovažuje, jsme „východ“, vždy jsme tací byli, jsme a asi vždy budeme, pokud se nestane nějaký zázrak a lidé nezačnou volit ty „nejlepší z nás“, jak nám vzkázal profesor T. G. Masaryk.

Revoluce v trestním právu. Zvýší se hranice u krádeže z pěti tisíc na  deset? | Byznys | Lidovky.cz

Jak se krade v českém banánistánu

Nejhorší z nás, tedy čeští politici, na občany ČR připravili past, které říkají „důchodová reforma“, zvyšování daní, přestože již dnes patříme mezi země, které mají jedno z nejvyšších daňových zatížení fyzických osob (zaměstnanci), různé doplatky a příplatky ve zdravotnictví, zrušení podpory stavebního spoření, zrušení daňových výjimek ze splátek úvěrů na bydlení a z životního pojištění a další nesmysly, které naši zemi postupně zrujnují. Bezmyšlenkovitě přejímají nesmysly, které nám nařídí Evropská unie, v čele s nanynkou, která dokázala zničit německou armádu natolik, že dnes téměř nedisponuje funkční armádní technikou.

Tak jak se u nás masivně krade, v řádech stamiliard, ne milionů, ale stamiliard? Ryba smrdí od hlavy, takže pojďme, alespoň z části, označit ty aktivity, kde se nejvíce krade. I to znamená, že patříme na „východ“, nikoliv na „západ“.

Státní firmy: Zpráva BIS je obecná, lobbisty nepotkáváme | Domov |  Lidovky.cz

Státní podniky

Ve státních podnicích nebo podnicích, poskytující služby „státu“, tedy i obcím a krajům, jsou „na černo“ zaměstnávaní nejen nepřizpůsobivý občané, v tomto kontextu lze hovořit o zlodějích, kteří na jedné straně inkasují desetitisíce na sociálních dávkách od nás, daňových poplatníků, prostřednictvím různých „sociálek“, na straně druhé si v pohodě chodí denně do práce, samozřejmě přes agentury, které jsou z větší části vlastněni Ukrajinskou mafií, kdy poté „oficiálně“ pobírají například 2.300 Kč měsíčně, fakticky ovšem pobírají 25-30.000 Kč měsíčně. Na straně státu tak dochází k okrádání na sociálních a zdravotních odvodech, z 20.000 Kč měsíčně to činí ve výši 44,8% a dále na dani z příjmu fyzických osob 15%, tedy o cca 60%, což je z 20.000 Kč/1 zloděj – cca 12.000 Kč měsíčně. Takto jsou zaměstnávány desítky tisíc zlodějů a profit z toho nemají čeští „podnikatelé“, ale většinově „ukrajinská mafie“. Jenom u 10.000 takto zaměstnaných lidí stát přichází ročně o částku, budu-li brát v úvahu pouhých 20.000 Kč, osobně vím, že ty částky jsou o 25-50% měsíčně vyšší, o částku cca 1,5 miliardy. V této částce nejsou zahrnuty neoprávněně vyplacené sociální dávky. Takto zaměstnávaných „zlodějů“ je více, než 10.000. Osobně znám příklady, kde v jedné firmě je takto „nezaměstnáno“ kolem 130 lidí, v jiné kolem 300 lidí. Jedná se o firmy pracující pro „stát“, díky tomu jsou „státními úředníky“, za jisté „provize“ kryti před kontrolami z Celní správy. Všichni zaměstnanci těchto společností to ví, různí nižší manažeři z toho mají úplakty, někdy i za „mafiána“ nechávají podepsat oficiální příjmy na Dohody o provedení práce, nebo Dohody o pracovní činnosti, s tou nižší částkou, než ve skutečnosti tito „zaměstnanci“ pobírají.

Státem zřízené organizace, jako jsou třeba nemocnice, kdy ve zdravotnictví se rozkrade minimálně 130 miliard korun ročně, vedle toho jich je spousta jiných, jako jsou sportoviště, technické služby, správa a údržba silnic, Česká pošta, České dráhy, Česká televize apod., jsou ve „službách“, jako jsou například topenáři, elektrikáři, kuchyně, nasmlouvány soukromé společnosti, které následně opět využívají v mnoha případech služeb „ukrajinských mafiánů“, tedy „dodávek zaměstnanců, převážně z Ukrajiny, ale i ostatních postsovětských republik“, vedle i českých zaměstnanců, kteří se opět pohybují ve sféře pobírání sociálních dávek. Zde se opět okrádá stát na daních, sociálních a zdravotních odvodech, ale vedle toho jsou jejich služby, zákonitě, dražší, než kdyby státem zřízené organizace zaměstnaly přímo své zaměstnance, kdy mají daleko lepší možnost je mít „pod kontrolou“. Existují dokonce státní organizace, které takto nechávají vytvářet nezdaněné zisky „mafiánům“ ve stovkách, leckdy i tisících lidech. Každý „půlpán“, nebo „pán“ tak z tohoto má své pravidelné nezdaněné příjmy od „mafiána“, jako odměnu za to, že ho prosadil, nebo tyto zlodějiny toleruje a mlčí o nich. Ano, jsou to úplatky. Je to docela snadno doložitelné, prostým porovnáním příjmů takových „půlpánů“ a „pánů“ s jejich majetky. Někteří naprosto nepokrytě vlastní nemovitosti v řádech desítek milionů, při platu ve státní sféře kolem 100-200 tisíc hrubého měsíčně. Opět v těchto zlodějinách jsou zapojeni prakticky všichni, od policie, státní zástupce, soudce až ke komunálním, ale i celostátním politikům. Tato chobotnice je rozlezlá u cca 1 milionu státních úředníků, včetně obecních. K tomuto účelu zlodějin jsou i těmito „půlpány a pány“ ponechány k využívání zcela zdarma i celé objekty, jejich náklady hradí daňový poplatník, tedy my.

V objektech státem zřízených organizací se pronajímá neuvěřitelné množství budov za 1 Kč měsíčně soukromým subjektům, které následně vytváří zisk, přičemž náklady na vytápění a provoz těchto budov hradíme opět my, daňový poplatníci, nikoliv „nájemník“. Jsou to různé formy podnikových školek, zahradníků apod.

Mimo jiné v objektech státem zřízených organizací jsou ponechány budovy „ladem“, mnohé jsou v dobrém technickém stavu, jsou vhodné pro pronájem takových nemovitostí, ze kterých by obce, kraje, stát měl miliardové tržby z pronájmu.

Vše, co jsem nyní napsal, mohu klidně prokázat, ukážu prstem na jednotlivé firmy, včetně toho, kde, kdy a jak to dělají, nic z toho si nevymýšlím. Ale to víte sami moc dobře, jeden příklad za všechny, jak to víte, kolik znáte podnikových „bezpečnostních agentur“, naprostá většina jde na úřad a tam sedí „zaměstnanec“ nějaké soukromé bezpečnostní služby. Proč stát vyhazuje nesmyslné peníze za dražší službu, kterou si může, daleko levněji, provozovat sám? Kdysi byli „vrátný“, dnes to je jedna soukromá služba za druhou.

Z těchto zlodějin mají skutečně profit naprosto všichni, neznám jediného policistu, který by nebral úplatky, ať už to je ve formě „oběda“, nebo přímo peněz, stejně tak ani jednoho státního zástupce, soudce, politika, manažera ve státní správě apod.

ČR má peněz dost, ale stát aktivně napomáhá mafii, prostřednictvím svých zaměstnanců, naši zemi neustále rozkrádat. Je to tak masivní, tak obrovské, že skoro třetina státního rozpočtu je takto rozkradena, tedy kolem 400 miliard ročně.

Poté má být na důchody, na kvalitní zdravotní péči, pro handicapované, ale také na vývoj a prosperitu země. Oni kradou, poté lžou, že nemají peníze pro nás, co tuto zemi fakticky vlastníme a její provoz si hradíme z našich daní. Je čas na změnu.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.