20. 11. 2022 Ukrajinské zoufalství

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Nová poštovní známka připomene listopadové události z let 1939 a 1989 -  2014 - Česká pošta

Den boje za svobodu a demokracii

Jako posledních 33 let tak i letos jsme si 17. 11. připomínali Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva. Paradoxně tento státní svátek není pojmenován tak, jak je v mezinárodním prostředí znám, jako Mezinárodní den studenstva, který je připomínkou tragických událostí v roce 1939, kdy tento den byly uzavřeny v Protektorátu Čechy a Morava vysoké školy a bylo zatčeno a popraveno 9 tehdejších představitelů studentského hnutí a 1.200 studentů bylo zatčeno a internováno v koncentračních táborech. Je to jediný „mezinárodní den“ českého původu. Za Mezinárodní den studentstva byl vyhlášen v Londýně roku 1941.

Zároveň se v tento den, roku 1989, zahájily tzv. Listopadové události, které vedly k pádu tehdejšího režimu Národní fronty, který byl totalitní.

Letošní připomínka těchto události mě osobně velmi vyděsila. Naprosto se vytratila úcta k událostem z roku 1939, naprosto vymizela vzpomínka na tehdejší oběti německé nacistické diktatury, tato byla naprosto zastíněna pseudokomunisty, u kterých to dokonce vypadalo tak, že si z těchto událostí dělají srandu, spíše oslavu, než pietní vzpomínku. Rozzářené tváře, úsměvy účastníků předvolebního mítinku prezidentské kandidátky Nerudové, nazvaného „Pochod za demokracii“, který byl financován vládní koalicí, a kterého se výhradně účastnili lidé, kteří tu v posledních cca 3 letech zaváděli cenzuru, zákaz shromažďování, zákaz navštěvování příbuzných, zákaz cestování, dokonce i z okresu do jiného, segregovali tu miliony občanů, kteří se nenechali očkovat „dobrovolnou vakcínou proti Covid“, zakazovali jim vstup do podniků poskytujících základní služby, schvalovali toto jednání, dnes nazývají občany s jiným názorem šváby, dezoláty, čuráky, dementy, hovady, schvalující zákazy a omezování svobody slova a projevu ze strany EU, tedy jednání, vůči kterému se studenti a občané tehdejší Československé socialistické republiky postavili v roce 1989 a požadovali svobodu a demokracii, specifikovanou svobodou slova, zákazem cenzury apod., kvůli kterým čelní představitelé studentského hnutí v roce 1939 byli Němci zavražděni, nebo posláni do koncentračních táborů. Bylo to, jako vidět návrat Národní fronty, pro nás, pamětníky, něco děsivého. Jednou z největších bizarností letošních oslav byly všudypřítomné vlajky jedné z nejzkorumpovanějších zemí světa, Ukrajiny. Vlajky naší země měli v rukou převážně demonstranti, svolané k pochodu na ochranu svobody slova a projevu směrem k České televizi. Snad to bude příští rok důstojnější oslava, bez úsměvu, radosti, snad z popravy studentů nebo jejich internace v koncentračních táborech, či jiných naprosto nedůstojných projevů.

Ukrinform - zprávy z Ukrajiny | ČeskéNoviny.cz

Ukrajinské zoufalství

Přestože jsme mainstreamovými médii doslova bombardováni informaci o „úspěších“ Ukrajinců v regionálním konfliktu mezi Ruskou federací a Ukrajinou, pravda je někde trošku jinde.

Ukrajina evidentně prohrává svůj boj s časem a lidskými zdroji, jak jsem v minulých komentářích uváděl, Ukrajina možná bude mít čím bojovat, ale nebude mít kým. Podle neoficiálních informací padlo v tomto konfliktu přes 500.000 Ukrajinců na straně Ukrajiny. Protože z Ukrajiny v době před i v době konání speciální vojenské operace Ruské federace utekly miliony Ukrajinců, kteří se odmítají zapojit do této nesmyslné sebevraždy, nezbývá již Ukrajině mnoho boji způsobilých občanů. Již před několika měsíci Ukrajina povolávala k boji i ženy.

V současné době RF evakuovala veškeré civilní obyvatelstvo, které mělo zájem, z Chersonu, který následně opustila. Nejsem jediný, který na toto jednání upozornil, po mně to udělali i mnozí vojenští odborníci z USA, ale i samotné Ukrajiny, že tento krok byl od RF neočekávaný a může znamenat léčku. Ano, je to léčka. Ukrajinci si jsou toho již také vědomi. Najednou jsou ve městě, kde není skoro žádný civilista, jako na poušti. Na dostřel. S trochou nadsázky lze uvést, že nyní budou loveni, jako zvěř myslivci. Za civilisty, které si tam vpustili ponesou přímou odpovědnost sami Ukrajinci. Jsou tu první sněhové vločky, přichází mráz, nefunguje elektřina, voda, plyn. RF při své denacifikační misi pro ně připravila novodobý Stalingrad, jako za 2WW nacistům. RF možná nebude muset použít ani střelivo.

Od samého počátku upozorňuji, že média, politici, tzv vojenští stratégové, šíří doslova idiotské dezinformace a ještě více idiotskou ukrajinskou propagandu. Najedou ti „odborníci“ zjišťují, že RF zdaleka není bez munice, má ji na několik let dopředu, najednou zjišťují, že jejich plán na kolaps ruské ekonomiky je tzv „vlhký sen“, Mezinárodní měnový fond RF pro příští rok předvídá nižší propad ekonomiky, než Německu, nižší úroveň inflace, než v Eurozóně, asi 3x nižší než v ČR, pro rok 2023 a tak se žádný kolaps konat nebude, přes mé upozornění, že odpojení bank od SWIFT nebude mít žádný efekt, že propad Rublu je dočasný a v průběhu několika málo týdnů se vrátí k původní úrovni, že sankce fungovat nebudou, že RF je na denacifikaci Ukrajiny připravena dokonale, že Ukrajina dávno prohrála, se teprve nyní začínají objevovat hlasy i z USA, aby Ukrajina souhlasila s vyjednáváním s RF o ukončení tohoto konfliktu, protože všem zemím již se Zelenským dochází trpělivost, dokonce i prezidentu USA Bidenovi.

RF se podařilo odpojit přes 40% strategické infrastruktury, jako je voda, elektřina, plyn na území Ukrajiny. Lidé jsou nyní bez těchto strategických věcí odkázáni sami na sebe, ukrajinští Pekarové je vyzývají k pořízení více svetrů, že tím přečkají holomrazy, voda v cisternách bude zamrzat, lid bude hladovět, objeví se první pokusy o likvidaci Zelenského. USA, po ovládnutí Sněmovny Republikány, bude mít velký problém s dalším financováním Ukrajiny, pokud Republikáni dodrží předvolební sliby, což dodrží. Administrativa prezidenta Bidena s tím mnoho nenadělá, pokud se bude snažit obejít blokaci ze strany Sněmovny, bude to krátkodobé řešení. Financování agresivní politiky Zelenského ze strany EU zatím blokuje Maďarsko, stejně jako další sankce ze strany EU.

Proti tomu se probudila Čína, Indie, Irán, ale i Turecko, Izrael, Liga arabských států, Afrika, Asie, kde naprostá většina zemí podporuje Ruskou federaci a nahradili tak výpadek příjmů z prodeje nerostných surovin z EU. Němečtí, Novozélandští i Američtí představitelé si nyní podávají „dveře“ v Číně, kde se snaží o záchranu investic jejich společností v této zemi. Například Škoda Auto o trh v Číně fakticky přišla, stejně tak i v RF, čímž je ohrožena jejich investice v Indii.

Najednou dopadla raketa na území Polska, zabila 2 nevinné civilisty, bylo naprosto evidentní, že se Zelenský pokusil „zatáhnout“ NATO do tohoto regionálního konfliktu útokem na členský stát NATO. Podle polského deníku Gazeta wyborcza se jednalo o přímý útok ze strany Ukrajiny, kdy se Ukrajina nepokoušela sestřelit žádnou raketu vystřelenou ze strany RF, ani žádný dron, protože nic takového do tohoto prostoru RF nevypustila, ani nevystřelila. Podobně reagoval i starosta postižené obce.

Veškeré tyto skutečnosti nasvědčují tomu, že Kyjev je v naprosto zoufalé situaci a je si vědom své porážky. Bude-li to porážka na diplomatickém poli u západních zemí, bude to pro Kyjev relativně dobré, ale ona to bude porážka, definitivní, v tomto regionálním konfliktu. Bude velkým úspěchem NATO, po této porážce, kterou ji Ruská federace uštědřila, dohoda s co nejmenší územní ztrátou Ukrajiny.

Dovolím si tedy uvést, že žádné „parcelování“ Ukrajiny ze strany EU se konat nebude, tedy bude, ale pouze a jenom na tom zbytku, co ji zůstane. Ten je ovšem bezcenný, takže si mnozí investoři rozmyslí, zda tam budou investovat.

Pragmatismus a selský rozum.“ Maďarsko se dohodlo na spolupráci s Íránem -  Novinky

Maďarské VETO

Maďarsko v poslední době vetovalo finanční příspěvek na dluh pro Ukrajinu ze strany EU, dále další sankce na RF, jako kontraproduktivní, vyzvalo ke spolupráci s Iránem.

Eurohujeři jsou zděšeni. Postavil se jim ten nenáviděný Orbán. Ono se ovšem říká, jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. A EU se dosud domnívala, že národní státy jsou kolonie, nikoliv naprosto svébytné státní útvary a EU je pouhé společenství zemí za účelem svobodného obchodu, pohybu apod. Nevolení představitelé EU sami sebe utvrzovali, že jsou nedotknutelní a díky výhrůžkám neposílání dotací zemím, jako je Maďarsko, nebo Polsko, ale i ČR, tedy faktickým vydíráním si prosadí vše, co si umanou. Tito technokraté by přitom měli vědět, že tam nejsou od toho, aby někoho vydírali, ale od toho, aby pracovali v co nejlepším zájmu občanů zemí EU.

Viktor Orbán, asi největší politická osobnost zemí EU se jejich vydírání nepodřídil. Začal jednat v čistém zájmu maďarského obyvatelstva, zajistil dostatek plynu a energií z RF, začal jednat i se zeměmi, na které EU svévolně uvalila sankce, protože se domnívá, že technokraté, kteří v prostoru EU zaváděli totalitu, mají právo „mistrovat“ jiné země, které jsou založené na naprosto odlišných civilizačních základech, než je založena Evropa.

Na rozdíl od zemí EU, Irán podporuje RF a to i díky několik let trvajícím nesmyslným sankcím ze strany EU i OSN pro jakési údajné nedodržování základních lidských práv, kdy toto usuzuje z jednání hrstky občanů Iránu, kteří jejich pravidla nejsou ochotni dodržovat.

S Iránem přitom obchoduje i Turecko, které je členem NATO a o vstup do EU se několik let marně pokouší. Nejde tedy ze strany Maďarska o žádný exces, ale o zcela běžnou praxi. EU a Eurohujeři hrdě „vyskakují“ na Čínskou lidovou republiku, ale přesto je „průmyslem Evropy“ a mocní papaláši, jako je německý kancléř, se tam jezdí klanět čínskému prezidentovi. S Iránem obchoduje a má dobré vzájemné vztahy spousta zemí, se kterými členské státy EU také obchodují a nedovolí si je urážet, jako uráží maďarského premiéra. Je to taková názorná ukázka několikerého metru. Ono to je podobné i u nás, předseda Senátu o sobě říká, že je Tchajwanec, vykřikuje něco o porušování lidských práv v ČLR, přitom sám tu podporoval segregaci neočkovaného obyvatelstva a přitom podporuje politiku jedné Číny.

V případě Maďarska to vypadá na přípravu země k rozpadu EU, který premiér Orbán předpokládá, nebo opuštění EU ze strany Maďarska poté, co by Maďarsko mělo být čistým plátcem, což bude v brzké době, přestože životní úroveň východních zemí zdaleka nedosahuje životní úrovně obyvatel „západu“, protože východní země jsou účelově kolonizovány a jako „kouzlo“ neustále „západ“ uvádí – dotace. Již nikdo neuvede, že náklady na členství v EU každé země 3-4x překračují výše uvedené dotace, které za svou kolonizaci platíme.

Kde se obchoduje, jsou dobré vzájemné vztahy, představitelé zemí si neříkají, jak to má ten druhý dělat, tam není sporů, válek, sankcí, ale prosperity. A prosperita poté vede k modernizaci. Modernizace k většímu bohatství. Vzájemné sebepoznávání se poté vede k uvolnění jinak tradičních a historických způsobů života, což následně vede k opouštění leckdy zbytečných a na náboženství založených rituálech, tradicích života a názorů. Opak vede k uzavření společenských norem, nižší respekt k obyvatelstvu, nebo jeho části, návrat nebo utužování právě historických pravidel života. Sami to vidíme na EU, která je doslova izolována od ostatního světa, kterému je k smíchu a jejímu návratu k totalitě, ve které jsme tu žili skoro polovinu existence naší země.

Přejeme vám krásný příští týden.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.