26. 11. 2023 Stávky

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Výstražná jednodenní stávka v pondělí 27.11.2023 | ZŠ LADA, Česká Lípa

Daňový balíček

Agent Pávek podepsal daňový balíček, ve kterém 5koaliční vláda navrhuje prostým zvýšením daní vytahat z kapes daňových poplatníků více než 150 miliard navíc. Říkají mu „ozdravný balíček“, zřejmě kvůli tomu, že v něm zvyšují DPH na slazené pití, protože jinak si nedovedu představit, co je v něm ozdravujícího.

Co vám média opět nesdělí, tají, je fakt, že zatímco v tomto balíčku není návrh na seškrtnutí jednoho jediného daňového zvýhodnění podnikatelů, tak u zaměstnanců, tedy naprosté většiny z nás, je seškrtáno ihned téměř vše, nastavené limity pro zaměstnanecké benefity, úroky ze stavebního spoření a to zpětně, což je protiprávní, školkovné apod. Rodina s 2 dětmi, které má ve školce tak ročně přijde o desítky tisíc korun, apod. Ale u podnikatelů není vůbec nic.

Ba naopak, v době, kdy ekonomičtí vládní diletanti přivedli tuto zemi k hospodářské krizi, vláda začala dávat těm nejbohatším podnikatelům dotace až 200.000,- korun na jedno elektroauto, které si pořídí, na což vyčlenila téměř 2 miliardy korun, vyčlenila 40 miliard pro zatím 350 zájemců o dotace na oprav dům po babičce a další nesmyslné dotace. Tyto jsou opět určeny pouze a jenom těm nejbohatším.

Co vám opět média nesdělí, je fakt, že rok 2022 je prvním rokem v celé historii, kdy nebyly zvýšeny tabulkové platy (tedy základní plat státních zaměstnanců). Mnozí ani netuší, že například kuchařka ve státním sektoru bere po 40 letech praxe 23.500 Kč hrubého, nebo nástupní plat řidiče nákladního vozidla je 21.500 Kč hrubého, nebo závozník, skladník, pomocná síla v kuchyni má základní plat 17.500 Kč hrubého. V roce 2024 se navíc vláda ekonomických diletantů rozhodla platy ještě snížit. Někdo si řekne, že to nejde, protože mnou uvedená poslední skupina pracuje de facto za minimální mzdu. Opět vám média nesdělí, že tabulkové platy pro státní zaměstnance jsou nezákonně pod hranicí minimální mzdy.

Co vám média nesdělí, je fakt, že ke snížení platů ve státní sféře došlo i letos. V letošním roce už sešketali případné mimořádné odměny, které byly dávány lidem, jejichž práce je de facto nenahraditelná, aby ve státním sektoru vůbec pracovali. Ale zároveň stát neseškrtal ani 30.000 nesmyslných tabulkových míst, aby nemusel drasticky snižovat už beztak bídnou životní úroveň naprosté většiny státních zaměstnanců. Nadále tak, zcela nepochopitelně, udržuje mafiánskou síť minivedoucíh, kdy na každých 5 zaměstnanců je hned jeden minivedoucí, který již ovšem pobírá 60-80.000 Kč měsíčně, nad ním je další vedoucí se 100 tisícovým platem a nad ním další, nad ním další, další, další a teprve na vrcholu řetězce je ředitel státního podniku, nebo nemocnice, úřadu apod. Počet skutečně pracujících úředníků, státních zaměstnanců, je tak cca polovina, druhá polovina (to je ta mafie ve státních firmách) nedělá vůbec nic, ale bere za to vysoce nadprůměrné ohodnocení.

Tam, kde se má vyhazovat, se nevyhazuje, protože to je kamarádíček pana náměstka, tu paní vedoucí, tu pana vedoucího, tu pana ředitele, nebo synáček místního podnikatele, který tak nějak nosí tu panu řediteli, tu panu náměstkovi, v obálce procenta z fakturace apod. To už jsou rodinné klany, strejda jde do důchodu, jeho synáček tam, bez výběrového řízení (ono tedy fiktivně je děláno) nastoupí na jeho místo. Dědí se to už, jak to v mafii bývá, z pokolení na pokolení. Nikdo tyto „vedoucí“ nehlídá, nekontroluje, jsou jako veksláci za komunistů, nikdo je ani nevídá v podniku, leda o výplatě, kdy si dojde pro výplatnici se svými 100 tisíci korun.

Pokud by nějaká vláda skutečně chtěla zatočit s rozhazováním státních peněz, tak musí tu mafiánskou chobotnici kvazi vedoucích prostě a jednoduše zrušit. V soukromé společnosti má ředitel na starosti i stovky podřízených a k ruce má maximálně 3-4 náměstky, vedoucí, kteří maximálně využívají tzv vedoucí směn (parťáky), kteří sice také mají více, než dělník, ale ne 2-3x více. Jenže to mafiánská vláda nechce. Ona to tedy nechtěla ani ta mafiánská vláda předešlá a vlastně žádná mafiánská vláda. Víte proč? Tak se podívejte na „dráhu“ Kalouska. To je typický celoživotní příživník na státním cecku. Prý skončil s politikou. A hned cizopasí za statisíce v dozorčích radách státních a polostátních firem. To jsou ty klany, to je ta mafie, která ovládá tuto zemi.

A za její neschopnost a mafiánismus musí zaplatit občané této země. A právě proto podporuji stávku odborů, ve zdravotnictví, ve školství, ale i ve Škoda Auto. Protože peněz není málo, jenom je mafiánské vlády rozkrádají. A věřte tomu, jsou to stamiliardy.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.