17. 12. 2023 Nová totalita

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Totalita - ČT edu - Česká televize

Nová totalita

Oba předsedové opozičních stran shodně hovoří o „nové totalitě“, ve které nyní žijeme. Vládní politici i média z toho byla u vytržení, když toto poprvé veřejně zaznělo. Začali se bouřit, že to není pravda, že se pojem „totalita“ nadužívá apod.

Tak se podívejme na to, jestli skutečně žijeme v době „nové totality“. Jistý pan Čermák, který se mediálně proslavil spíše v době covidové, následně útěkem před nespravedlností do Polska, dostal u soudu 5,5 let za verbální projevy (za slovo, protože prý netotalita určuje, kde je hranice svobody slova), bývalý poslanec dnes vládní TOP 09 Feri dostal 3 roky za znásilnění 2 žen a jedné nezletilé. Tak buď tu je totalita a „vládní primadony“ nejsou zavíráni na 10 let do šatlavy, nebo tu totalita není a verbální projev je společensky více nezpečný, než znásilňovat děti.

Obrázek

Mgr. Bednářová řekne dětem ve škole, že v Kyjevě žádná válka není, ať se podívají na YouTube, kde jsou videa, jak tam lidé tančí a baví se (objektivně řekla pravdu v tom, že skutečně se v té době v Kyjevě tančilo a lidé se bavili), je vyhozena z práce a skončí u soudu, kde je potrestána. Premiér Nutella z vládní ODS pronese před zraky celého národa i dětí, že jsme ve válce a nejen, že si pro něj okamžitě nepřišlo ozbojené komando, protože v žádné válce nejsme, ani jsme nebyli, tedy šířil poplašnou zprávu, za což vládní panoptikum a jejich noshledové posílali a posílají před soudy ty, co nejsou u vlády, protože prý šíří poplašné zprávy, které nemají vůbec žádný dosah, tedy ani nemají žádnou společenskou nebezpečnost.

Prof. Drulák pravdivě informoval na sociálních sítích a ve veřejných rozhovorech o situaci ve světě, příčinách vzniku ozbrojených střetů, v různých diskusních pořadech prakticky neměl oponenta, protože skutečně říkal pravdu. Pirátem Lipavským byl za to vyhozen z práce, zatím nepravomocně rozhodnuto, že nezákonně. A Lipavský za to nebyl vyhozen z práce, odvolám z funkce, daňový poplatník zaplatí značnou škodu, která vznikla jak panu prof. Drulákovi, tak soudní výdaje a výdaje za advokáta. Což je zpronevěra. Kde je policejní komando a jak je možné, že Lipavský není ve vazbě, jako by v ní skončil kdejaký nepolitik, pokud by někde ukradl pár lahví alkoholu.

Doc. Ševčík je odvolán z funkce děkana, protože kritizoval profesora Nutellu. K tomu ještě dodal něco o tom, že škodil socialistické zemi, pardon prý poškozoval dobré jméno VŠE.

Po zahájení SVO nařídila vláda zablokovat několik webů, které lidem dlouhodobě poskytovaly zprávy poněkud z jiného pohledu. Cenzura.

Šíření nenávisti je prý trestný čin. Ale když Drábová na sociální síti Twitter napsala, že Rusové jsou skřeti a zabte je, tak to prý už není trestný čin, ale svoboda slova, když pan Tušl na sociální síti řekl – zkurvený Ukrajinci – šel sedět do kriminálu. On pan Tušl není provládní aktivista, Drábová ovšem je za STAN zvolena v komunální politice do zastupitelstva obce Pyšel.

Máme tu mnohé další případy, když Černochová lhala, že raketa dopadlá na území Polska, kde zabila jednoho člověka, byla vystřelena Ruskem a už chtěla aktivovat čl. 5 smlouvy NATO a neskončila u soudu, neskončila tam ani když začala vykřikovat, že máme vystoupit z OSN, to mimochodem pronese jenom kretén a mnohé další.

Poté tu máme média, především ta vládou placená ČT a Čro, soukromá nechť si píší a říkají, co chtějí. Tak tahle propagandistická hlásná trouba Nutellovy vlády vám nesdělí, že 55% celkových dodávek plynu už někde od října, odebíráme z Ruska, že ty údajné zásobníky na plyn sice naplněné jsou, ale pouze plynem z Ruska, že když odebíráme plyn z Ruska, tak se tito propagandisté neptají, čím tedy za něj platíme, zda tím údajně bezcenným Rublem, jak RF chtěla, nebo to je nějaký výměnný obchod?

Tyto vládní pavlačové drbny krmí občany naší země tím, jaký je prý Putin diktátor, jaká je v RF nesvoboda, není tam svoboda slova a další hovadiny. Jak je tedy možné, že ČTK 14. 12. 2023 informuje o pravidelném ročním pořadu v RF, kde prezident Vladimír Putin odpovídá na dotazy nejen novinářů, ale i občanů a jeden z těch dotazů zněl: Rád bych věděl, kdy se náš prezident bude věnovat naší vlastní zemi?, další: Nemáme vzdělání, nemáme zdravotní péči, před námi leží propast. Kdyby byla v RF diktatura, pan prezident Putin by byl diktátor, tak takové dotazy vůbec TV neumožní zveřejnit, nikdo by se ani neodvážil takto jej kritizovat, protože by skončil v kriminále, tedy podle těch pavlačových drben by jej nechal prezident Putin vyhodit z okna.

Ano, žijeme v nové totalitě, ona není ani tak nová, jako staronová, jedinou pravdou je, že tuto novou totalitu, zavírání za názory, tu zavedla Babišova vláda (však si mnozí vzpomenou na to, jak posílal policejní komanda do restaurací, na demonstranty, přitom Nejvyšší správní soud jednoznačně zrušil veškerá vládní nařízení, jako nezákonná), Nutellova ji pouze dotáhla zatím tam, kde nyní je. A kdo si dřívější totalitu trochu pamatuje, tak ví, že to tu je podobné, jako v roce 1985.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.