19. 3. 2023 Ještě zpět k demonstraci

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Porušení slibu

Nový prezident, Petr Pavel, skládal tento slib: „Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony...“. Tentýž Petr Pavel podepsal sporné omezení valorizace důchodů, kdy k tomu uvedl, že i přes pochybnosti o ústavnosti novelu podepsal ... Takto vypadá „zachovávání naší Ústavy“ v praktické ukázce bývalého kariérního komunisty.

Petr Pavel od samého počátku svoji roli nezvládá, nezvádal ji ani při volbách, ani po nich, ani po inauguraci. Pokud má prezident pochybnosti o ústavnosti zákonů, takové nesmí podepisovat, poradců má k tomu stovky, tyto vyžírky královsky platíme z našich daní, je tedy nepochybné, že informací má dost. Takový zákon slušný prezident, který plní svůj slib zemi, vetuje.

Návrat k demonstraci

Minulý týden jsem psal o demonstraci, aniž bych ještě tušil, co se vlastně stalo u budovy Národního muzea a jak Policie využije své provokatéry, kdy se zdá být naprosto evidentní, že Policie v tomto spolupracovala s panem Dědkem, majitelem Jablotronu, který stojí za iniciativou „Dárek pro Putina“, který ještě před demonstrací na tomto twitterovým účtu zveřejnil, že už ví, co udělá proti demonstrantům. (myslel jejich diskreditaci, včetně pořadatelů).

Samozřejmě, že dezinformační média, jako ČéTé, ČRozhlas, Seznam apod. Posluchačům a čtenářům lhala a spustila naprosto neadekvátní „hnojomety“ přímo na organizátory, vystupující na demonstraci, demonstranty. Ihend začala dehonestovat organizátora, Črozhlas dokonce uvedl, že je to „nebezepčný mladý muž“. Lhala i o smyslu demonstrace, která byla jednoznačně protivládní, nikoliv na podporu RF, jak tvrdila. O Rusku na demonstraci padla jediná věta – Jste tu kvůli Rusku? - odpověď davu byla – Ne. Okamžitě tvrdila, že se tam sešla „dezinformační scéna“, proruští lidé, a je to na podporu RF, byli tam extrémisté, toto vždy vytáhnou jako králíka z klobouku. Nic z toho ovšem pravdou nebylo.

Začal bych tím údajným hajlováním, žádné hajlování tam nebylo, to je sprostá lež a jenom pokus o dehonestaci účastníků demonstrace. Kdykoliv, třeba i na koncertě, dokážu vyfotit člověka se zvednutou pravicí a mohu ho tak označit za hajlujícího nacistu, bez ohledu na to, že ve skutečnosti ten člověk má zvednutou pravici, ale u toho třeba poskakuje do rytmu hudby, jak bývá zvykem. Takto se vytváří dezinformace a takto se dehonestují slušní lidé.

2-3 fota údajných podporovatelů Ruska s insigniemi soukromé skupiny Wagner, která bojuje u Bachmutu i podél celé bojové linie na Donbasu a písmeny „Z“, které si diktátoři u nás vykládají, jako podporu Ruska. Z fotek je zcela evidentní, že oba údajní účastníci demonstrace se nacházejí ve spodní části horní části Václavského náměstí (ano, takto to opravdu je, Václavské náměstí je rozděleno v cca polovině Vodičkovou ulicí, kde jezdí tramvaje, demonstrace se konala na vrchní části, tzv. „U koně“, tedy pomníku Svatého Václava, přestože mnoho demonstrantů bylo i ve spodní části). Horní část Václavského náměstí byla zcela zaplněna, nebyla ani možnost projít nahoru směrem k Národnímu muzeu, spodní část již byla průchodnější. A z této části jsou ty fotografie. Oba mají shodné mikiny, které jsou opatřeny místy, pro umístění nálepek na suchý zip, oba znaky jsou zcela čisté, oba mají shodnou obuv. Evidentně se tedy jednalo právě o policejní provokatéry, nebo panem Dědkem nastrčené provokatéry.

V dolní části se pohybovali proto, že organizátoři demonstrantům oznámili, aby v případě, že takového provokatéra potkají, vytvořili kolem něj kruh a zavolali všude přítomnou policii, protože se, správně, domnívali, že Policie, nebo odpůrci použijí k diskreditaci demonstrantů právě tyto staré nacistické a bolševické praktiky. V dolní části se pohybovali právě kvůli tomu, že tam se nacházeli spíše rodiče s dětmi, starší lidé, handicapovaní, ale také značné množství právě novinářů, televizní přenosové techniky, tedy aby na sebe přilákali pozornost.

Útok na Národní muzeum – to je taková typická dezinformační lež, jako věž. Každý, kdo viděl jakékoliv záběry z daného incidentu, ví, že k ničemu takovému tam nedošlo. Po ukončení demonstrace se pár desítek demonstrantů přesunulo k budově Národního muzea, kde za přítomnosti Policie – nyní již Gestapa – byl malý hlouček lidí s Ukrajinskými vlajkami, kdy minimálně na jedné z nich byla neonacistická insignie – S14 – odkazující na neonacistické Ukrajinské hnutí, které násilně útočilo na rómské tábory. Gestapo nezasáhlo proti těmto lidem, přestože u nich bezprostředně stálo. Policie – Gestapo, tak aktivně napomáhali trestnému činu.

Desítky demonstrantů se dožadovaly, pouze hlasitě, nikoliv násilím, aby byla z budovy Národního muzea sundána vlajka Ukrajiny, která je tam umístěna proti protokolu o vyvěšování vlajek, kdy samostatně vyvěšená vlajka cizí země na našem území je považována za vlajku okupantů. Podle protokolu mohou být vlajky cizí země vyvěšeny, ale vždy s vlajkou českou, která je vlevo, tedy na čestném místě, vlajka cizí země vpravo. Demonstranti se tedy zcela legálně a správně dožadovali, aby naše Národní muzeum sundalo Ukrajinskou vlajku z budovy a přestalo národu tvrdit, že jsme Ukrajinci okupováni. To je legitimní požadavek i s přihlédnutím k tomu, že odpůrci demonstrace tam mávali Ukrajinskými vlajkami s neonacistickými symboly.

Národní muzeum bylo v té době pro veřejnost otevřeno, to už média zamlčela, aby mohla tvrdit něco o „útoku“ na Národní muzeum. Je to patrné i z videa, kde je vidět pan docent Ševčík, že z budovy vychází.

Média si vymyslela příběh o tom, že demonstranti tam napadali příslušníky Policie, z videa, které je přímo policejní, je zcela evidentně vidět, že k žádnému mlácení žerdí vlajky do helem policistů ze strany demonstrantů nedošlo, je zde vidět, že policista se, z nepochopitelných důvodů, snaží vytrhnout vlajku z ruky demonstranta, přičemž ji drží nad rukou demonstranta a při těchto pokusech sám do sebe vlajkou mlátí. Je to policejní video, to zdůrazňuji, abych nebyl napaden, že šířím nějaké dezinformace.

Další z pohádek jedné noci si média vymyslela srdceryvný příběh o napadení Ukrajinky, tedy řidičky vozidla, které bylo napadeno a duchapřítomně to „okořenila“ videem. Na tom videu je patrné, že to byl řidič, vozidlo mělo ukrajinskou RZ, ale napadení ženy, jak lháři tvrdí, je dojemnější. Předložená videa jsou sestříhaná tak, aby nebylo poznat, co incidentu vůbec předcházelo, je tam slyšet jakési zvuky, evokující bouchání do plechu, ale je zcela viditelné, že pán v oranžové bundě se ohýbá před autem a Ukrajinec na něj v tu chvílí najíždí, u lobbisty Janouška toto bylo kvalifikováno v obžalobě, jako pokus o vraždu, pán na to poté reaguje neadekvátně agresivně, to popřít nelze, ale nelze se mu divit. Jistě, pán neměl na přechodu co pohledávat, ale objektivně viděno, směrem k chodníku mu cestu blokují dva policisté, kteří místo toho, aby plnili svoji povinnost pramenící z antikonfliktního týmu, tak spíše konflikty vyvolávali, například zablokováním právě cesty na chodník. Podle drbů, co běhají na sociálních sítích, je video sestříháno právě kvůli tomu, že ten Ukrajinec tam měl najíždět na demonstranty. Fatální chybou bylo samotné ponechání otevření silnice, místo objízdné trasy, kdy si Policie byla vědoma, že Magistrát povolil odpůrcům demonstrace demonstrovat v přímé blízkosti takové 6 proudé silnice. Byla sobota odpoledne, provoz je malý, objízdné trasy snadné a nezpůsobilo by to žádné dopravní komplikace, i účastníci demonstrací by byli lépe chráněni a k tomuto incidentu by ani nedošlo.

Paradoxně tatáž Policie ovšem nezveřejnila video, jak 2 policisté si ze staršího člověka doslova udělali boxovací pytel a ještě tvrdila, že na straně demonstrantů nedošlo ke zraněním, což jednoznačně vyvrací video s docentem Ševčíkem, které potvrzuje jeho verzi o tom, že tam byl napaden člověk policistou, měl krvavá zranění, proto šel za velitelem zásahu a následně se vracel, kdy jej policie u zábradlí bezdůvodně napadla, zřejmě na výzvu právě velitele zásahu. Stejně tak jeho verzi potvrzuje přímý svědek, které zveřejnila PrahaIn.

Navíc je z dalších videí patrné, že docent Ševčík skutečně byl v budově Národního muzea, odkud vychází a Policie se ho pokouší z těch vysokých schodů srazit, což bych takto laicky ohodnotil jako pokus o ublížení na zdraví, nebo pokus o vraždu ze strany Policie, navíc je evidentní, že docent Ševčík se při pokusu ho zabít přidržuje madla zábradlí, aby se to policistům nepovedlo, ti se jej opakovaně snaží srazit ze schodů a z toho vznikla fotka, ze které vládní grázlové z médií udělali, jak se prý docent Ševčík pere s policisty, ne on se bránil svému zabití. Veškerá videa si lze snadno dohledat a udělat si svůj vlastní názor.

Celkově je evidentní, že Policie nasadila obrovské množství provokatérů, jejichž účelem bylo vyvolat fyzický konflikt, samotní příslušníci Policie konflikty zahajovali, útočili na lidi, dopouštěli se nezákonností. Podle videí je evidentní, že nikdo z demonstrantů, vyjma hlučnosti, se žádného násilí na nikom nedopouštěl. Dostáváme se do situace, kdy po vzoru komunistické STB jsou na poklidné demonstrace nasazováni policejní agenti v civilu a tito napadají své kolegy, aby to vypadalo, že to dělají demonstranti. Tyto cílené provokace represivních složek státu jsou nápadně podobné těm, co dělali před rokem 1989, fakticky i nacistickým způsobům, ukazuje to, že žijeme v totalitě, kdy diktátoři neváhají použít Policii proti slušným lidem.

Nenechte se od dalších demonstrací odradit, je nutné vytrvat a totalitní vládu svrhnout.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.