8. 1. 2023 Novoroční

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

110 Best nový rok ideas | nový rok, vánoční přání, šťastný nový rok

Novoroční

Proč se radovat z Nového roku? Protože ještě žijeme, jak říká můj přítel. A dokud žijeme, je to dobré.

Předně všem přeji do roku 2023 jenom to dobré, pevné zdraví, hodně štěstí. Přeji vám to, i když vím, že tomu tak u mnohých nebude. Stejně jako v loňském roce, tak v tom letošním, tu budou rodiny, děti, maminky, tatínkové, babičky, dědové, strejdové i tety, kteří se dostanou na „dno“, tedy ke strašlivé bídě, o které nikdo z nás nechce slyšet, ani ji propaganda z ČéTé nezveřejní.

Letos je 35% domácností na nebo pod úrovní bídy. Neušetří nic. Ne letos, ale loni, letos to bude odhadem 60% domácností, protože na konci roku 52% zaměstnanců vycházelo obtížně se svými příjmy. Že o tom nevíte, že si myslíte, není to pravda? To je logické, copak ty domácnosti jsou ve vaší sociální bublině? První, co člověk udělá, je odpojení se od sociálních sítí, zruší internet, přeci jenom to je výdaj pár stovek měsíčně. Proto o tom nevíte.

Jaký byl ten rok 2022?

Podle očekávání, které jsem vám psal loni v prosinci. Pro mnohé z vás nejhorší rok vašich životů. Ano, dalo se to čekat i bez Ukrajiny.

V lednu vláda zahájila rok rozpočtovým provizoriem a pokračováním segregace a apartheidu neočkovaných, v únoru zahájila Ruská federace speciální vojenskou operaci na Ukrajině, v březnu jsme byli ujišťováni, že AZOV, který Sněmovna reprezentantů USA dodatkem zákona označila za nacisty a rasisty, jsou ve skutečnosti čistí demokraté, vůbec nevadí, že v lednu politici slavili výročí narození Bandery, masového vraha a válečného zločince, následovalo zavedení cenzury, po dlouhých 33 letech, vyhrožování státních zástupců Stříže a Bradáčové kriminalizací občanů za jejich názory, politické procesy s občany, kteří se nebáli říci svůj názor, že RF nevnímají jako nepřítele, těch je údajně kolem 250, rok plné ukrajinské propagandy, jako kdysi té nacistické, nikdy nezapomenu na ten letecký přízrak, nebo z ruského vězení mávající mrtvé námořníky, 🙂

Rok, ve kterém vláda navrhuje zřídit novodobé komise na úřadech, které budou hovořit s úředníky, kteří nezastávají ten jediný správný názor.

Rok, ve kterém vláda navrhuje platit spřízněným médiím za šíření toho jediného správného názoru a to 150 milionů a navrhuje kriminalizovat občany druhé kategorie, kteří ten jediný správný názor nesdílí a šíří údajné dezinformace, které nikdo nedokáže vysvětlit, co to ta dezinformace vlastně je. Ale pamatuji si na dezinformace, že vakcína na covid vám zajistí téměř nesmrtelnost, už nikdy neonemocníte, že nebudou covid pasy, že jenom neočkovaní jsou bacilonosiči, proto nesmí do hospody, ke kadeřníkovi apod., pamatuji si dezinformace, jak tomu říkali, že EU fakticky rozpoutala s USA válku na Ukrajině, pamatuji si dezinformace, tak tomu říkali, že na Ukrajině nejsou Banderovci, přestože si toho „mírotvůrce“ nejvyšší političtí představitelé Ukrajiny připomínají každý rok v den jeho narození, podivné na tom je, že se proti tomu ozval dezinformátor premiér Polska apod.

Ještě před 15 měsíci jsme nebyli připraveni přijmout 16.000 uprchlíků, ale šmahem proutku jsme byli schopni přijmout přes 500.000 ukrajinských ekonomických migrantů, dát jim jídlo, pití, oblečení, najednou se našlo více jak 180.000 volných, většinou státních, bytů, abychom je ubytovali, a ještě jim dáváme 5.000 Kč měsíčně/osoba kapesné. Z ničeho nic tu najednou nebyla nouze o byty, chápete to?

Rok plný ekonomických sankcí, které na sebe uvalila EU, které jim nařídily USA, celý půl rok v čele s vládou ČR, které vyústily ve zbídačení poloviny národa. V průběhu roku spáchaly USA teroristický útok na Nord Stream, který prezident Biden avizoval při tiskové konferenci s německým kancléřem, který mu takový teroristický útok odsouhlasil.

Rok, ve kterém vládní činitelé a státní zástupci umožnili vyzývat občany k vraždám nevinných lidí, atentátům na politiky nebo jejich děti a schvalovat takové atentáty, občané mohli hanobit občany jiného národa, vyzývat k jejich zabíjení a bití. Tedy jenom jedna část národa, ta, co podporuje Banderovce na Ukrajině, což je dost paradoxní, protože dosud se u nás trestalo i za zvednutou pravici s plechovkou piva.

Rok, kdy se mávnutím proutku od volání ODS po odstoupení od emisních povolenek tatáž osoba v jejím čele připravila v předsednictví EU a odsouhlasila vlastní návrhy na zavedení emisních povolenek pomalu i na naše prdy, když ne nemovitosti, topení, osobní automobily.

Rok, ve kterém se stalo i mnoho pozitivního. Sociální síť Twitter převzal Elon Musk a začal zde zveřejňovat důkazy o tom, že za Covid-19 jsou USA, že se jedná o biologickou zbraň, kterou USA vyvíjely, nikoliv tedy Čína, jak nám ti šiřitelé jediné pravdy tvrdili. Zveřejnil důkazy, že vlády platí sociálním sítím za to, že mažou příspěvky, blokují uživatele, kteří nešíří tu jedinou pravdu, zamezují a mažou důkazy proti vládám. Twitter vrátil svobodu slova na svoji sociální síť.

Rok, ve kterém jsme se dověděli, že už nemůžeme Evropské unii věřit vůbec nic, ani to, pod čím se podepíše. Díky paní Merkelové, bývalé německé kancléřky, víme, že EU zprostředkovala Minské dohody nikoliv za účelem stabilizace tehdejší občanské války na Ukrajině a zprostředkování míru, ale za účelem vyzbrojení Ukrajiny a její podpory k útoku na Ruskou federaci, Krym. Hodně to mění pohled na samotnou Evropskou unii, ale pokud si vzpomenete na jeden z prvních mých komentářů k zahájení vojenské operace RF, tak tam jsem poukazoval na to, že za tím vším je Evropská unie, která doslova RF donutila tuto operaci zahájit. Hodně to také vysvětluje kvazi kauzu Vrbětice a velmi podivné obvinění údajných 2 ruských agentů, tedy nikoliv soudní, protože nikdo za to dosud nebyl ani obviněn, ani odsouzen, což je samo o sobě velmi podivné. Ukazuje to na hrátky BIS, kterou fakticky nikdo nekontroluje a vůbec nevíme, jakým způsobem a zda nás vůbec nejsou ochotný zatáhnout do jakéhokoliv válečného konfliktu. Pozitivní na tom je, že to už konečně víme.

Byl to rok skutečně unikátní a asi nikdo nic podobného dosud nezažil.

Kalendář 2023 Pohlednice Nový - Obrázek zdarma na Pixabay

Jaký ten rok 2023 bude?

Jeden z nejhorších, co jste kdy v životě zažili, stejný, jako ten loňský. Jenom bude více jak 50% domácností pod nebo na hranici bídy.

Změna vlády nebude.

Představa, že vláda Fialy padne, je spíše utopií. Opozice je rozdělená, nebyla ani schopná nabídnout jediného, společného kandidáta na prezidenta. Opoziční strany se bojí „přílepku“ Putinovci. Neexistuje nikdo, kdo by opozici sjednotil. Jediná možnost se této vlády zbavit je tak pouze na lidech a nejsem si jistý, že to lidé zvládnou.

Vojenský konflikt na východě pravděpodobně ani letos neskončí, na ekonomické vyčerpání zemí EU a USA ještě letos pravděpodobně nedojde. Je to složité odhadnout, protože dnes již víme, že informacím z EU nemůžeme věřit.

Hospodářská komora odhaduje, že každá pátá společnost bude propouštět zaměstnance. Mnohé společnosti již zbankrotovaly, naposledy výrobce Botas. JUTA propouští desítky zaměstnanců již průběžně, očekává se možný přesun výroby mnohých výrobců mimo země EU. Takto propuštění lidé se budou velmi těžko uplatňovat na trhu práce, nástrojař se IT specialistou asi těžko stane, že? Zvýší se tak dlouhodobá nezaměstnanost.

Podle statistiky již 52% zaměstnanců obtížně vychází s výplatou. Inflace se bude pohybovat ve dvouciferných číslech, zdražování se tedy nevyhneme.

Prý se nemusíme bát, když prý chodíme do práce, tak nám pan premiér v Novoročním projevu řekl, že se nemáme bát dojít si pro sociální dávky, abychom neumřeli hlady.

Trochu jej sice spražil bývalý majitel JZD, hrdý majitel zánovního traktoru a manžel učitelky v mateřské škole, která je jedinou učitelkou na světě, pobírající zemědělské dotace, toho času ministr práce a sociálních věcí Jurečka, když sdělil, že podporu v nezaměstnanosti bude muset snížit, což všichni chápeme, když se na jedné straně dá (politici si zvýšili odměny), musí se vzít na druhé straně (podpora v nezaměstnanosti), aby se tím vyrovnalo skóre.

Státní rozpočet bude mít opět mimořádně vysoký deficit ve výši několikasetmiliard, ale na to už jsme si zvykli, půl bilionu sem, půl bilionu tam, sice mnozí neví, kolik to má dohromady nul, platit se to nemusí, snad ani nebude muset. Mnozí jsou jistě rádi, že mají tu slíbenou 5-koaliční vládu rozpočtově zodpovědnou. Ale nebojte, politici si opět přidají a určitě nás opět paní Pekarová-Adamová osvěží nějakou její moudrou radou, jako naposledy s tím svetrem, se kterým porazíme prezidenta Putina.

Vláda v rámci úspor chystá důchodovou reformu, zavedení poplatků a nových doplatků ve zdravotnictví, tedy vznik dvou kategorií pacientů – bohatí vs plebs, pravděpodobně bude přijat nový „náhubkový zákon“, cenzura tu již je, přidá se kriminalizace těch lidí, co nehlásají jedinou pravdu, kterou nám nařídí profesor Fiala s panem učitelem Víťou.

Nový rok určitě přinese i mnohé pozitivní věci, vůbec bych se toho neobával. Určitě se mnohým věcem opět od srdce zasmějeme, pokud nám tedy smích pan plukovník Koudelka z BIS nezakáže. To víte, už jsem v jejich hledáčku a jsem šmírován, jak řekl, že budou šmírovat každého, kdo si jen trochu dovolí kritizovat paní Pekarovou-Adamovou, pány Vystrčila a Fialu.

Volby 2023 - Oficiální stránka města Rakovník

A hned za týden nás čekají jediné volby v tomto roce, volby 4. prezidenta ČR.

V celé té prapodivné plejádě uchazečů o funkci prezidenta najdeme pouze 2 slušné lidi. Pana Baštu z SPD a pana Diviše.

Dále tam najdeme 3 bývalé komunisty – pana Babiše (krycí jméno Bureš), kandidáta vlády generála Pavla (krycí jméno Pávek), profesora Zimu (ten alespoň neudával). Poté tam je jeden syn bývalého protekčního komunistického tatínka, který prý žil v „undergroundu“ a bojoval s komunistickým režimem při svých studiích za minulého režimu ve Švýcarsku, Francii a Španělsku, jistý kandidát vlády pan Pavel Fischer, který se tak domnívá, že děti lidí z „undergroundu“, rozumějte politické odpůrce bývalého režimu, snad vůbec někdy mohly studovat, natož v kapitalistickém západě.

Další kandidátkou je kandidátka vlády paní profesorka Nerudová, za jejíž působení na univerzitě se tam čile kšeftovalo s tituly, ekonomická fakulta přišla o akreditaci, univerzita vypadla z hodnocení 1.500 nejlepších univerzit světa, sama se k profesůře probojovala minimálně neetickým způsobem, když se například, jako ekonomka, spolupodepisovala pod vědecké články například zdravotnických odborníků apod. Tato se navíc na sociálních sítích projevuje tak, asi v rámci svobody slova a projevu, že polovinu uživatelů zablokovala, jenom pípli o její minulosti a skandálech.

Dalším je kandidát vlády pan senátor Hilšer, který slibuje změnu ve formě slušnosti a poctivosti. Je lékař, který své povolání nikdy nevykonával, proháněl se do půl těla s namalovanými obrázky po těle, to je asi ta slušnost, jeho výrazivo třeba na adresu maďarského premiéra, českého prezidenta, ruského prezidenta je nepublikovatelné. Jeho nerespektování presumpce neviny je trestuhodná. Spousta voličů jej jistě sleduje déle, takže za slušného člověka ho jisto jistě nepovažuje.

Dalším je odborový předák pan Josef Středula. Člověk, který se přes celoroční tíživou situaci odborářů, což jsou většinou dělníci, za ně nikdy nepostavil. Udělal to jedinkrát, spíše jako prezentaci svoji kandidatury. Se současnou vládou je velmi za dobře, nevyjednal adekvátní zvýšení minimální mzdy, alespoň kopírující inflaci, nechal tak své živitele napospas. Vystupuje kultivovaně, vypadá jistě dobře, je na něm zajímavé to, že se umí a nebojí se smát. To je jenom takový drobný postřeh.

Pan Karel Diviš se prezentuje jako podnikatel v IT, matematik, já jenom připomenu, že 21 let jste jej vídávali na obrazovkách České televize, především ve sportovní redakci, jako moderátora. Určitě slušný člověk, jak jsem zmínil na začátku, úspěšný podnikatel, nezatížený žádnými aférami, v politice neznámý. To je jeho velký handicap, protože politika je opravdu složitý obor a ne každý může politikem být.

Pan Jaroslav Bašta, kandidát SPD, bývalý ministr vlády M. Zemana, bývalý velvyslanec, bývalý vězeň komunistického režimu, kterého nikdo nikdy nezlomil. Jeden ze dvou slušných lidí mezi kandidáty. Jako jeden ze dvou lidí má tedy velké politické zkušenosti, jazykově je vybavený.

The Aspen Institute

Ale máme tu jednu takovou pomůcku o tom, kdo je vlastně součástí velké koalice, tedy lidé, kteří si o sobě myslí, že jsou trochu nadlidé, kteří se vzájemně v jednom institutu domlouvají na politických krocích, v souladu s plány tohoto institutu. Tím je Aspen institute. Můžete se sami podívat, kdo jsou ti, kteří se domnívají, že mohou rozhodovat o nás, bez nás, za našimi zády, v souladu se zájmy cizích mocností, nikoliv za zájmy ČR. Z kandidátů na prezidenta – Babiš, Pavel, Fischer, Středula, dále poté Rakušan, Adamová-Pekarová, Hamáček, Bakalová (manželka pana Bakaly), Lipavský, Havlíček, Charamzová. Kompletní výkvět politické scény, který si z voličů dělá „dobrý den“ a hraje divadlo o nějaké opozici. Faktem je, že jedna velká koalice čítá – ANO, ODS, TOP 09, STAN, Piráty, KDU-ČSL, zástupce NATO, byť bývalého apod. Nenarazil jsem tam na člena SPD a neparlamentních stran.

Jak volby dopadnou nevím. Mediálně vytvoření favorité jsou 3 – paní profesorka Nerudová, pan Pavel, pan Babiš. Černým koněm voleb se zdá být pan Bašta. Dost překvapivě mu důvěřovalo v první televizní debatě téměř polovina hlasujících. Té se neučastnila ta médii favorizovaná trojka uchazečů.

Ostatní kandidáti se zatím v preferencích neobjevují na čelních místech, pokud sledujete sociální sítě, tak ani nemají žádné velké množství sledujících na jejich komentáře reaguje minimum lidí, tady je zjevné, že to jsou outsideři, takže s nimi není potřeba nějak vážně počítat.

Podle průzkumů by v 2. kole pan Babiš, velmi drtivě prohrál s oběma kandidáty vládních stran, panem Pavlem i paní profesorkou Nerudovou.

Vypadá to velmi logicky, pan Babiš nemá, kromě svých stálých voličů, žádnou velkou podporu u voličů jiných stran. Pan Babiš není opoziční politik v pravém slova smyslu, hlasováním podporují vládní koalici, odmítli vyvolat hlasování o nedůvěře vládě, jejich návrhy jsou jenom trochu upravené vládní návrhy, v této situaci by ANO jednalo shodně, jenom by například jednalo dříve, ale stejně jako 5koalice by neřešilo příčiny, ale důsledky, tedy bychom stejně vše museli zaplatit, jako to ve zvýšených daních zaplatíme nyní. Stejně jako 5-koaliční vláda, ANO podporuje EU, chtějí zavést Euro, Green Deal, emisní povolenky, veškeré ty Eurohujerské šílenosti. Navíc vláda Andreje Babiše posílala zbraně na Ukrajinu již v roce 2021, dávno před zahájením speciální vojenské operace a podílela se tak na pokusu podvést Ruskou federaci Minskými dohodami, které EU odmítla naplnit a využila ten čas pouze k výzbroji ukrajinské armády, která připravovala útok na Krym, jak řekla bývalá německá kancléřka Merkelová a bývalý francouzský prezident Hollande. Tedy shodně jedná s 5koaliční vládou, mají shodné cíle, používají shodně minimálně neetické jednání apod. Voliči ANO se domnívají, že to je recept na tu hrůzu, co tu zavedla vláda Fialy. Jenže to samé si nemyslí velké množství voličů SPD a neparlamentních stran, těch bylo v posledních volbách do Sněmovny 1,5 milionu a téměř 40% oprávněných voličů, kteří k volbám nepřišli.

Proto v 2. kole velmi pravděpodobně prohraje.

Pokud chce mít občan ve funkci prezidenta opozičního kandidáta, poté musí volit pana Baštu, to je ten „černý kůň“, nelze opomenout, že v posledních volbách do Sněmovny bylo milion hlasů dáno stranám, které nepřekročily hranici vstupu do Sněmovny, říká se jim „vyhozených“. To je asi 20% oprávněných voličů a dosud je cca 30% lidí nerozhodnuto. A tito, pokud dají hlas panu Baštovi, protože ty neparlamentní strany byly proti vládě Andreje Babiše, nelze tedy moc očekávat, že by nějak ve velkém dali hlas panu Babišovi, tak se z pana Bašty, včetně voličů SPD, může stát i vítěz 1. kola s více jak 30% hlasů.

Ve druhém kole lze očekávat, že voliči Andreje Babiše by hromadně přešli k panu Baštovi, opačně to očekávat nelze, protože voliči SPD i neparlamentních stran volili proti Andreji Babišovi ve volbách do Sněmovny, pokud by se odehrál tento scénář, poté by měl pan Bašta velmi reálnou šanci zvítězit v druhém kole. Andrej Babiš ne, tam to spíše vypadá, že jeho max volební potenciál je kolem 45% v druhém kole.

Tyto volby pravděpodobně rozhodnou právě voliči neparlamentních stran a SPD. Samozřejmě je otázkou, zda pana Baštu vyzvou lídři těchto neparlamentních stran svým voličům volit.

Asi vidíte, že to vypadá velmi zajímavě a volby mohou být opravdu velkou neznámou, protože média sice vytváří dojem o tom, kdo jasně vyhraje, tady máme zkušenost s panem Janem Fišerem, který měl podle stejných prognóz v roce 2013 vyhrát již v prvním kole, ale on nepostoupil ani do druhého a v tom druhém těsně prohrál pan Schwarzenberg, který má dokonce velký problém s tím, aby mu někdo rozuměl.

No vidíte, a potom, že nemá smysl chodit volit. Má, věřte mi. Přeji vám u voleb šťastnou ruku.

Přejeme vám do toho roku 2023 pevné zdraví, hodně štěstí, at nejste v té polovině národa, co nemá na jídlo a řeší existenční problémy, které zavinila vláda Fialy.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.