23. 1. 2022 – vláda, Rusko vs Ukrajina, Euro a EU

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Krach povinného očkování vítá Prymula, kritizuje Hořejší. Chcípl PES jásá - iDNES.cz

Další týden „ne“práce vlády

V tomto týdnu ovšem vláda „zaperlila“, když konečně udělala jeden pozitivní krok – odpískala nesmysl s povinným očkováním proti covid profesních i věkových skupin. Gratulki. Bitvu jsme sice vyhráli, ale válku o svobodu a demokracii ještě ne.

Tento tah vlády je bezesporu úspěšný. Pokusila se tak „hodit vidle“ mezi svobodomyslné občany, ke kterým se ve velkém množství začali připojovat policisté, hasiči, zdravotníci, prostě příšlušníci IZS. Na demonstracích proti vládním fašistům a covid totalitě už vystupovali jmenovitě, říkali, kde pracují, plně podporovali myšlenku návratu demokracie a svobody. Toho se vláda zalekla.

Tedy povinné očkování nebude. Jak jsme slíbili, tak jsme splnili, ne jenom my, ale všichni kteří jsme tak usilovně bojovali za zrušení té zrůdnosti o povinném očkování proti chřipce. Nebudeme konkrétně psát, kdo za tím stojí, jsou nás desítky hnutí, organizací, společností, tisíce podniků a podnikatelů, statisíce občanů, všem děkujeme za tu neuvěřitelnou sílu, kterou předvedli.

Válku jsme ale nevyhráli, musíme i nadále pokračovat v demonstracích, na sociálních sítích, ve společnosti, v podnicích, v životech v boji za návrat svobody a demokracie do naší země. Musíme nadále využívat veškerých možností, které máme, právníci podávat žaloby, trestní oznámení, běžní lidé pokračovat na sociálních sítích, podepisovat aktivně petice, ale i připravovat se, že fašistická vláda nebude chtít ustoupit. Však dnes je v největší české nemocnici pouhých 11 lidí na JIP. Není jediný důvod k apartheidu neočkovaných!

Vyhrajeme, ale nesmíme polevit.

Jak se měří chudoba? | Občankáři

Pokles ekonomické úrovně v ČR

Díky EU se naše země dostala do situace, kdy 40% lidí je ohroženo chudobou, naše životní úroveň poklesla i v Eurozóně a to o plná 2% za jeden rok.

Pro letošní rok vláda Fialy počítá s inflací 10%, tj., že z reálných dnešních 100.000 Kč budete mít na konci roku 90.000 Kč, tedy o 10% méně si koupíte věcí.

Do pásma chudoby spadne celých 40% občanů této země. Ono jich ve skutečnosti bude kolem 60%, protože naše vlády rády falšují statistiky.

To vše díky EU a kolaborantů s nimi. U nás jmenovitě ODS, TOP 09, KDU-ČSL, STAN, Piráti, ANO, ČSSD, KSČM. A jejich voličům.

První zprávy - Domácí - Ukrajina: Klid před bouří

Rusko vs. Ukrajina

Již jsem o tom psal, ale i nadále trvá, že na rozdíl od jiných tvrdím, že Rusko vůbec nehodlá na Ukrajinu zaútočit, jak tvrdí ostatní, ale pouze využívá svých možností, jak docílit svých požadavků. Jedním z nich je, dodržení slibu NATO, že se nebude na východ rozšiřovat. K napadení by pravděpodobně došlo v situaci, kdyby Ukrajina zažádala o vstup do NATO a to by chtělo jejich žádosti vyhovět. Tato situace by eskalovala v napadení Ukrajiny a vytvoření „nárazníkového“ pásma mezi NATO a Ruskem v oblasti současné Ukrajiny.

Proti ostatním tvrdím, že státy si nemají právo určovat, do jakého spolku vstoupí, pokud v daném teritoriu neexistují společné zájmy všech, ale tyto zájmy se podřizují jenom jedné straně. Navíc, pokud je NATO a Rusko v praktické „studené válce“ a pokud NATO dalo Rusku slib, že se nebude na východ rozšiřovat. Nepřítele z Ruska vytvořilo NATO.

Nelze akceptovat, že míra demokracie v EU je vyšší, než míra demokracie v Rusku. Tady je také vhodné pochopit, že „vnímání demokracie“ je v různých částech světa různé. Co je pro EU demokracie – masakry odpůrců fašistických covid opatření, masakry v Baskicku, Francii – pro Rusko demokracií není a naopak. Fašismus v EU, ale i počátky v USA, nejsou demokracií, jsou korporátním fašismem. V Rusku, proti tomu, také není míra demokracie, z pohledu EU, na takové úrovni, jakou by v EU akceptovali. Rusko se odmítá podrobit nesmyslům, jako je homo svatba, 51 pohlaví apod., protože se jedná pouze o zástěrku skutečných problémů, kterým EU odmítá čelit, jako je masivní inflace, masivní zdražení energií, cen potravin, bydlení, zákazy prodejů automobilů se spalovacím motorem apod. Toto vše totiž ruskou ekonomiku ohrožuje. Podobně se chová i Čína, Indie a další. Opusťte myšlenku, že jakákoliv blbost ze západu není blbost.

Dnes je „na tahu“ NATO. Buď svůj slib o nerozšiřování se na východ splní, nebo to bude mít pro bezpečnost v Evropě špatné důsledky.

V tomto kontextu je vykřikování ministryně Černochové z ODS o tom, že je připravena podpořit případnou žádost Ukrajiny o vyslání „spřátelených“ českých vojsk v případě napadení, více než úsměvná. Teatrální gesto doslova blbce, který nemá absolutně žádný přehled o mezinárodní situaci, natož aby něco věděla o vojsku, armádě, jako takovým.

Naše země nemá harašit zbraněmi, ale má sledovat naše, české, ekonomické zájmy, ne, nemáme se bratříčkovat s žádnou velmocí, protože to je pouze a jenom o jejich ekonomických zájmech, ale máme s nimi mít korektní ekonomické vazby, máme s nimi vést korektní politická jednání, ale my nemáme žádné právo vedení nějaké země cokoliv říkat o lidských právech, o humanitě, pokud tu policejní složky třískají lidi kvůli fašistickým nařízením vlád. Lipavský je na Ministerstvu zahraničí katastrofou, kterou jsme asi všichni očekávali. I kdyby nás tu netřískali, tak nemáme žádné právo komukoliv říkat, jak má vést svoji zemi, jak má v dané zemi vládnout. Máme právo s takovou zemí, kde jsou hrubě porušována lidská práva, neobchodovat.

KOMENTÁŘ: Dvě ztracené dekády. Euro více rozděluje, než sjednocuje - iDNES.cz

EURo

ECB – Evropská centrální banka – se vydala cestou, kdy se nesnaží eliminovat vzrůstající inflaci, která u nás dosáhne cca 10%. Euro je tak v plném ohrožení, de facto se stane bezcennou měnou, pokud ECB nezačne s inflací bojovat. Pokud začne, hrozí mnohým zemím odchod z Eurozóny (zóna, kde se platí Euro) a návrat k jejich národním měnám, což pro takové země bude znamenat faktický bankrot.

Ještě nedávno nás přesvědčovali, jak je přijetí Eura výborné. Dnes už mlčí, všichni jenom nevěřícně zírají, co se s Eurem děje. ECB ovšem musí řešit i druhý problém.

Pokud by šla cestou třeba ČNB, mohlo by to mít nedozírné důsledky pro všechny ekonomiky v Eurozóně. Jak jsme psali v minulých komentářích, díky růstu inflace roste i HDP zemí (hrubý domácí produkt), přestože dochází k propadu produkce (výroby), tedy propad výroby je cca 3%, ale díky 5% růstu inflace roste HDP o 2%.

A díky propadu HDP, při stabilních cenách, protože HDP se počítá z cen inflačních, by světové banky i ratingové agentury viděly, že v EU dochází, několik let po sobě, k propadu produkce, tedy EU je již několik let v hospodářské krizi, čímž by, při růstu zadlužení států, došlo k poklesu ratingových hodnocení všech států nejen Eurozóny. Tímto krokem by došlo k nárůstu úroků z půjček od mezinárodních institucí. To by pro mnohé země znamenalo postupný přechod k bankrotu.

Toto je názorný příklad manipulace, falšování, statistických údajů, ke kterému dochází v centru EU. Zatím se o tom nikde nepíše, jsme jediní, kteří na toto dávno upozorňují, že se jedná o finanční falšování výsledků hospodaření států.

Laicky řečeno, žijeme si nad poměry. A co na to naše vláda? Již měsíc marně hledá slíbené úspory nejdříve 125, 100, teď 80 miliard za tento rok. Přitom byl snížen výhled růstu HDP pro letošní rok, který by měl, podle odhadu, dokonce být 7% propad produkce, což je katastrofální číslo.

Evropská unie začala být nekonkurenceschopná ve světovém měřítku. Díky byrokracii, zločinu na lidech, jako je Green Deal, neuvěřitelným pitomostem a regulacím, kterými doslova zaprasuje naše ekonomiky. Důsledky to bude mít pro všechny z nás katastrofální.

Přijetí EURa, jako měny, je pro nás katastrofálním činem, dnes už to ví i ti, co pro jeho přijetí horovali.

Co by přijetí Euro pro nás znamenalo? Buď bezcennou měnu, nebo platit více jak 1 bilion korun za dluhy zbankrotovaných zemí.

BTW, při zahájení intervencí ČNB vůči inflaci jsme tu zveřejnili sázku, že se inflace nesníží ani náhodou. Očekává se pro letošní rok 10%. 🙂

Obrázek

Přejeme vám krásný příští týden.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.