6. 11. 2022 Ekonomická destrukce země

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Petr Fiala se ukázal jako výborný diplomat a klidná síla, chválí lidovec  Výborný | Plus

Další týden práce vlády

Zcela zoufalá a naprosto nekompetentní zrůdovláda premiéra Fialy přistoupila k dosud nevídanému kroku, zdanění firem, které mají údajné neočekávané zisky, které nazývají Windfall tax, v překladu se jedná o něco podobného, jako kdyby v roce 1948 vláda Národní fronty nepřistoupila ke klasickému zestátnění, ale teoretickému, kdy by zdanila soukromé firmy 60% daní + 19% korporátní daní, chcete-li daní z příjmu právnických osob.

Tato postkomunistická vláda svým krokem a výroky kolem této daně, kdy ministr financí Stanjura avizoval v médiích, že si nikdo nemůže být jistý, že právě na něj neuvalí tuto daň, dost vážně poškodila podnikatelské prostředí v České republice, investoři se za takovéto situace nebudou hrnout k investicím u nás. Předpokládaný výběr této daně má být kolem 100 miliard Kč, přičemž této úrovně nedosáhne. Některé společnosti již avizovaly, že z ČR odejdou do jiných zemí, odkud budou své aktivity provozovat bez okrádání neschopné vlády. Samotnou otázkou tedy je, zda tato daň v důsledku nebude pouze platit pro ČEZ, protože například pro rafinérie, kde to také má platit, není problém, s ohledem na zahraniční vlastníky, zisky optimalizací vyvést z naší země mateřskými podniky, stejně tak u bank, přičemž ČEZ, v rámci 70% vlastnictví státem může stát vyvést ze zisku ČEZ prakticky shodnou částku, resp o 10% vyšší, bez jakéhokoliv poškození podnikatelského prostředí v ČR.

Vláda se tak domnívala, že zaviní inflaci především v energetickém sektoru, která se následně promítne do cen veškerých výrobků a služeb, na této inflaci vydělá, tedy největší neočekávaný zisk má samotná Česká republika, cca 200 miliard za letošní rok, poté schválí nějaké polomarxistické zdanění společností, které ovšem odsud odejdou, takže z nich daně nevyberou a další na řadu přijdou občané, kterým vláda zvýší daňovou zátěž, což již dělá (např zvýšením spotřebních daní). Ne, podnikatelé nejsou stejní hlupáci, jako vládní představitelé.

Podívejme se na prostá čísla. Vláda avizovala, že na pomoc Ukrajině a ukrajinským ekonomickým migrantům u nás už dala přes 105 miliard Kč jenom za 8 měsíců roku. Do této částky ovšem nepočítá náklady na úředníky, které musí sociální dávky ukrajinským ekonomickým migrantům zpracovávat, posílat, vybavení kanceláří, nájmy nebo náklady na kanceláře, energie apod. Celková částka je tak cca 200 miliard za 8 měsíců.

Vláda rozdala prakticky veškerou vojenskou těžkou techniku a zbraně Ukrajině. Tuto bude muset nově nakoupit. Celková hodnota takového nákupu přesáhne 150 miliard Kč. K tomu nevyužila možnosti bezplatného převodu stíhaček Gripen od švédského dodavatele, ale rozhodla se nakoupit nejdražší stíhačky na světě od amerických dodavatelů.

Vláda prokazatelně lhala, že ukrajinští ekonomičtí migranti k nám jdou pracovat, to není pravdou, pracuje jich méně, jak 15%, 85% z nich nadále živíme, platíme jim ubytování, stravu, oblečení, telefonní data, náklady na telefony a ještě jim dáváme 5.000 Kč kapesného na osobu a měsíc. A to dlouhodobě.

Pokud bychom zde neměli, a nemáme povinnost je tu mít, ukrajinské ekonomické mígranty, náklady státu by byly o 200 miliard nižší, tedy přínos pro státní rozpočet by byl o cca 100 miliard vyšší, než je očekávaný výnos z dané neomarxistické daně, bez likvidace podnikatelského prostředí v ČR.

Vláda zároveň avizovala, že sníží podporu v nezaměstnanosti, ale pouze občanům ČR, při téměř 20% inflaci, protože prý pracovních míst je dost. Ukrajinských ekonomických migrantů se to netýká.

Počet vražd (týká se i pokusů o ně) meziročně stoupl o 25% proti celému loňskému roku. Pravidelně čteme, že se „zahraniční“ občan dopustil vraždy nebo pokusu o ni.

Vláda rozšířila dezinformaci o elektřině. Tvrdí, že je obchodována na Lipské burze a nic se s tím nedá dělat. Naprostou většinu výrobců elektrické energie vlastní Česká republika, v zastoupení politických darebáků. Faktem je, že cca 10% energie se obchoduje na Lipské burze, u zbytku vláda ČR, v zastoupení politických grázlů v ČEZ, určuje stejnou cenu, jako na Lipské burze, sama. Okrádá tak občany ČR a generuje „neočekávané zisky“ z ČEZ, které poté, potají, zakomponuje do státního rozpočtu do příjmové stránky.

Další dezinformací je export elektřiny do Německa. V letošním roce byl export elektřiny téměř výhradně na Slovenko. Vládní představitelé lhali, že nám jinak ukončí dodávky plynu a ropy z RF. Slovensko nemá jak nám toto ukončit. Vláda tak šíří dezinformace mezi obyvatelstvem, aby obhájila sprosté okrádání občanů ČR. I kvůli tomu je nárůst cen energií v ČR násobně vyšší, než v okolních zemích.

A abych jenom nekritizoval, jak mi je občas vyčítáno, tak opět napíšu, jak z tohoto velkého průšvihu (cca 500 miliard Kč státního dluhu ročně) ven:

Pokud ukrajinský ekonomický migrant nenastoupí do zaměstnání na hlavní pracovní poměr do 60 dnů od příchodu – vrátit zpět na Slovensko, Polsko, odkud přišel. Osobně jich je spíše vrátil prakticky všechny, kteří nepracují. Ze zahraničí přijímat pouze lidí s profesí, které je u nás nedostatek a umíme ji obratem využít.

Ekonomická migrace snižuje hodnotu lidské práce českého občana, protože zahraniční občan sem většinou nejde trvale žít, ale vydělat peníze maximalizací pracovních hodin a ty následně poslat do země původu, téměř nulový efekt, díky práci za minimální mzdu se adekvátně nezvyšují mzdy českých občanů.

Za jakýkoliv trestný čin, který u nás cizinec spáchá – vrátit do země původu na jeho náklady a zákaz vstupu do Schengenského prostoru.

Zrušit armádu – jsme mezi zeměmi NATO, vyjma neutrálního Rakouska, případný nepřítel k nám nemá jak „dojít“, nebo „doletět“. Musel by narušit vzdušný prostor zemí NATO. Nepotřebujeme armádu.

Vystoupit z EU i NATO, být neutrální, jako Švýcarsko, ale bez nutnosti mít armádu.

Okamžitě ukončit Green deal a nastavit vlastní ekologickou politiku, která nebude zahrnovat nesmysly, na které nejsme technologicky připraveni.

Okamžitě odstoupit od systému emisních povolenek.

Okamžitě dojednat smlouvy o dodávkách ropy a plynu, podle běžného výběrového řízení na tyto komodity, které státní úřad vyhlásí, bez omezení práva účasti společností z různých zemí. Jediným kritériem – cena a dlouhodobost kontraktu. Případně přímé oslovení dodavatelů, protože ceny loňského roku známe a tím i víme, za kolik bychom byli ochotni plyn a ropné produkty nakupovat.

Odkoupit akcie minoritních akcionářů ČEZ, rafinérií a rozvodů pro plyn, elektřinu. Případně postavit vlastní rafinérii.

Zrušit veškeré sankce uvalené na všechny země – Irán, Ruská federace, Čína apod.

Zahájit masivní podporu českých podnikatelů po celém světě.

Změnit daňový systém na výběr jenom několika daní. Systém daní v EU je založen na podpoře globálně působících společností, které de facto přispívají do státního rozpočtu cca 20%, ostatní výběr daní je od občanů. Daňový systém musí být solidární, tedy ten, kdo kamiony nechává poškozovat silnice, na ně musí přispívat více, než řidič osobního automobilu apod. Na to slouží „obratová daň“, všichni platí desátek – 10%. Poté již případně mýtné, spotřební daně na PHM.

Lepší svět - e-sence

Zprávy ze světa

Finsko – Finsko se potýká s velkým problémem s „nedodávkami“ plynu od Gazpromu. Finsko má ve smlouvách s Gazpromem podmínku platit i za neodebraný plyn, kdy tuto klauzuli smlouvy Gazprom aktivoval a finskou stranu zažaloval u tamních soudů.

Brazílie – v Brazílii pokračují masové protesty proti výsledkům prezidentských voleb. Zatím tam nezasáhla armáda, která je většinově na straně poraženého bývalého prezidenta Bolsara.

Německo – v DE probíhají statisícové demonstrace za zrušení sankcí vůči Ruské federaci a za obnovu přátelských vztahů s RF. Na základě výsledků průzkumů je celých 75% Němců proti pomoci Ukrajině.

USA – v USA se množí hlasy za odstoupení prezidenta Bidena z úřadu, protože jeho chování v poslední době naznačuje mentální problémy. Jeho podpora v USA klesla ke 40%.

USA – v USA se budou konat volby, panikařící Demokraté z prudkého propadu preferencí se na poslední chvíli snaží zachránit křehkou většinu. Velké šance na obrat naopak mají Republikáni. Pokud Republikáni ovládnou obě komory, vystaví STOP další nesmyslné podpoře Ukrajině. Výhra Republikánů by znamenala velmi rychlé ukončení Ukrajinské agrese vůči Ruské federaci.

USA – USA poslaly svá letadla na okupované území Iráku, kde mají vojenskou základu, k použití síly vůči Iránu.

Izrael – Parlamentní volby vyhrál dřívější premiér zapletený do korupčních skandálů Netanjahu.

Lotyšsko – v Lotyšsku pokračují demolice památníků připomínajících vítězství nad nacismem. V době IIWW bylo Lotyšsko spojencem nacistů, v nedávné minulosti umožnilo pochody k uctění památky nacistických jednotek Waffen SS.

Destrukce - Úvod | Bandzone.cz

Ekonomická destrukce

5koaliční vláda se rozhodla k totální ekonomické destrukci naší země. Přestože nejsme první bezpečnou zemí, přitáhla sem na 500.000 ukrajinských ekonomických migrantů, kteří přes 350.000 volných pracovních míst odmítají zaplnit. Pracuje jich cca 12-14%. Za tyto my, občané ČR, nedobrovolně platíme zdravotní péči, platíme jim ubytování, kapesné, náklady na život v plné výši. Celá ta legrace nás stojí přes 120 miliard.

Další pomoc Ukrajině stála naše daňové poplatníky přes 80 miliard Kč.

Vládou zaviněná inflace přinesla státu do státní pokladny přes 200 mld. Kč.

Státní dluh se přitom bude pohybovat v rozsahu cca 500 mld Kč za tento rok, přes neočekávaný příjem 200 mld, v sumáru, tedy dluh, bez těchto neočekávaných příjmů, přesáhne astronomických 700 miliard za jediný rok hrůzovlády.

V této naprosto katastrofální situaci, kterou zavinila sama vláda, se rozhodla ze země, formou Milionářské dávky, z dob komunismu, vyhnat z naší země velké společnosti s vysokou přidanou hodnotou ve službách, jako je firma pana Křetínského. Jenom tato jediná společnost by podle svých vlastních odhadů odvedla na dani z příjmů právnických osob neuvěřitelných 18-19 miliard Kč, o které naše země přijde. Očekávat se dá odchod cca 100 podobných společností.

Díky vládou nařízeným extrémně vysokým cenám elektrické energie, ale i plynu, dochází k postupnému bankrotu stovek společností u nás. Zvyšuje se tak i nezaměstnanost, která již nyní činí kolem 20%, pokud nebudeme podvádět s čísly, jako to dělá Český statistický úřad na základě nařízení Evropské unie. Například ukrajinští ekonomičtí migranti, kteří nepracují, v těchto statistikách nefigurují, přitom na práceschopném obyvatelstvu se podílí cca 9%, 8% z nich nepracuje a nikdy pracovat nebude.

Tato demoliční vláda odčerpala ze zdrojů Zdravotních pojišťoven cca 14 miliard, formou snížení plateb za státní pojištěnce o cca 20%, které sloužily pro účely plateb za zdravotní péči. Následně hodlá zavést nadstandartní péči k současné standartní, za milionářský příplatek. Okrade pojišťovny o 14 miliard a poté řeší, že nemají dostatek finančních prostředků. Tuto částku by přitom do státního rozpočtu zaplatila jediná firma – firma pana Křetínského, viz dva odstavce výše.

V pečovatelských domech přestávají topit, protože na teplo nemají dostatek peněz, se souhlasem vlády se tak snaží utýrat naše staré spoluobčany, kteří se nemají jak této snad i „genocidě“ jak bránit. Mezitím se nám Ministr vnitra směje od obličejů a premiér vykládá o nutnosti pomáhat nacistickému vedení Ukrajiny.

Na sociálních sítích sledujeme videa ze školských zařízení, kde se děti natáčí, jak sedí v peřinách, zimních bundách a prý se mají takto učit. Mezitím Pekarová vykládá, že si mají vzít svetr navíc, aby prý ta hloupá nanynka porazila Ruskou federaci. Že na to nepřišli tehdy nacisti.

Těch hrůzných kroků vlády je daleko více, lidé si jich moc nevšímají, ale faktem je, že jsme on-line součástí totální destrukce naší země. Snad jste na to připraveni.

V prosinci loňského roku jsme v komentáři napsali, že roky 2022-23 budou roky dosud nevídaných změn, kdy se najednou dočkáte toho, že nebudete mít ani na dosud zcela běžné věci, jako je topení, bydlení, kadeřník, zimní boty apod.

Přejeme vám krásný příští týden.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.