3. 12. 2023 Dezinformace v ČéTé

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Dezinformace v ČéTé

Máme za sebou týden „stávek“. Nejdříve stávka školských odborů nejen za zachování „nekvality“ českého školství, ale také za mrzké platy neškolských zaměstnanců, jako jsou kuchařky, školníci, uklízečky.

Společně s nimi stávkovaly Odbory, v čele s Českomoravskou odborovou organizací, ke které se připojili, nebo ji podporovali i zaměstnavatelé, jako Škoda Auto. Tato byla proti Daňovému balíčku.

Následovala ji stávka lékařů a zdravotníků, nikoliv již proti mrzkým platům nezdravotnických zaměstnanců ve zdravotnictví, jako jsou kuchařky, uklízečky, řidiči, závozníci, jejichž platy jsou na úrovni minimálních.

Na odborářské stávce vystoupil blogger „Vidlák“, kterého veškerá média vláčela několik dní před zraky čtenářů, včetně ČéTé, že se jedná o proruského dezinformátora. A to i přesto, že není ani proruský, ani dezinformátor. Občas sice napíše volovinu, ale pořád ještě nelže, jako světový lídr premiér Nutella, který lže, jenom otevře hubu. Toho si ovšem ČéTé „záměrně“ nepovšimla a za dezinformátora jej neoznačuje.

Obrázek

Veřejnoprávní média mají povinnost informovat veřejnost, objektivně, nezaujatě, nemají lhát, nesmí si vymýšlet a už vůbec nesmí nic zamlčovat a někoho „nálepkovat“, protože to je moderní. Ptám se tedy, v čem je blogger „Vidlák“ proruský? V čem je tedy blogger „Vidlák“ dezinformátor? Umí na to někdo z propagandistické ČéTé odpovědět?

ČéTé vás při stávce učitelů informovala o tom, že jakási „Učitelská platforma“ napadla ČMKOS, že dala prostor proruským dezinformátorům na jejich pódiu. ČéTé vás ovšem záměrně neinformovala, že ta tzv. Učitelská platforma jsou straníci TOP 09, jako její šéfka Mazancová, že se jedná o „stávkokaze“, jejichž cílem bylo dehonestovat jinak celonárodně podporovanou demonstraci jak učitelů, tak odborářů. Proč vás o tom neinformovala? Protože byste ihned věděli, že se jedná o placené provládní grázly. Také vás neinformovala, že těch členů TOP 09, v jejich odnoži „Učitelské platformě“ je pouhých 1500 proti 180.000 učitelů ve školství, že nezastupují ani 1% všech učitelů. Přitom byli celý týden v TV a rozdávali tam rozumy, v rozporu s názory více jak 99% učitelů.

V ČéTé se sionista Szántó rozhodl, že nebudou zveřejňovat informace ze strany Hammásu. Proč? Protože zajatí Izraelci o nich hovoří dobře, chválí jejich přístup k zajatcům, dodržují jejich práva, poskytují jim veškerou dostupnou zdravotní péči, chovají se k nim lidsky. Přesto se ČéTé rozhodla, že nebude poskytovat objektivní a pravdivé informace jedné strany konfliktu.

U Speciální vojenské operace RF na Ukrajině se ČéTé rozhodla bojkotovat a objektivně neinformovat o zprávách na bojišti. Například o dobytí strategicky velevýznamného města Adijivky bojovníky RF neinformuje již několik dnů. ČéTé přímo nelže, jenom zamlčuje fakta a pravdivé informace z míst bojů v celém světě. Ale osnovuje si tu drzost někoho napadat a nálepkovat, jako proruského dezinformátora, neposkytnout mu jedinou možnost obhajoby, nebo výkladu. Co je prorusky dezinformační na sdělení, že kráva se nejdříve musí nažrat, abyste ji mohli dojit?

Obrázek

Fialův týdenní souhrn lží.

Nejznámější food blogger v naší zemi, premiér Nutella se tento týden rozparádil. Ještě nedávno tvrdil, že zvýšení cen elektrické energie bude maximálně v jednotkách procent. Pro domácnosti to je necelých 30%, jak již všichni víme, pro pana profesora politologie to jsou ty jeho vybájená 2%.

Na jednání se stávkujícími zdravotníky slíbil zvýšení platů zdravotnickému personálu, na úkor nezdravotnického, kterým platy sníží. Bez ohledu na to, že vláda nemá možnost platy zdravotnickému personálu zvýšit, že? A zdravotníci si to nechají líbit?

V Dubaji, pro změnu, slíbil miliony dolarů na klimatickou krizi, přestože je nemáme.

ČR prý bude do 10 let mezi 10 ekonomicky nejvyspělejšími zeměmi světa. Asi by měl někdo tomu food blogerovi sdělit, že zpřesněný odhad propadu HDP za poslední čtvrtletí je -0,7%. To není růst, to je pokles. Tímto tempem brzy doženeme Nigérii.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.