12. 3. 2023 Prezidentská rošáda

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Obrázek

Odcházení

9. 3. 2023 byl do funkce prezidenta republiky inaugurován Petr Pavel. Skončilo tak druhé funkční období pana prezidenta Zemana.

Mainstreamová média, různí kvazi novináři, kvazi politici, kvazi političtí komentátoři se „odvázali“, aby ho konečně mohli pozurážet. Na rozdíl od nich, pan prezident v mládí nebyl srab a bývalý totalitní režim kritizoval veřejně a dokonce si našel i cestu, v Technickém magazínu, jak zkritizovat ekonomickou politiku tehdejší komunistické vlády. Nečekal, až se sama položí, ale své názory neskrýval.

Pokusím se nyní zhodnotit, trochu objektivnějším pohledem, jeho 10leté období ve funkci prezidenta České republiky.

V prvním funkčním období v první přímé volbě prezidenta porazil favorizované soupeře ne zcela férovým způsobem, ale s ohledem na to, jakým oni bojovali, to nebylo natolik odlišné. Na rozdíl od všech ostatních prezidentů, vyjma profesora Masaryka, pravidelně objížděl města v naší zemi a zde diskutoval s občany. To bylo po tolika letech velmi osvěžující a snad první krok ke sblížení se s problémy „plebsu“.

Prezident Zeman se podílel na zintenzivnění vztahů s našim nejstarším partnerem, jakým je Izrael. Omluvil se Srbsku za povolení „humanitárního bombardování“ s, v té době neznámým cílem bombardováním civilistů a jejich vraždění.

V ekonomické politice se snažil rozšířit možnosti pro české podnikatele v zemích, jejichž perspektiva je nad naše možnosti ji naplnit, jako byla Čína, Rusko. Jako prezident dodržoval to, k čemu jsme se za pana prezidenta Havla zavázali, tedy respektovat politiku i princip jedné Číny. Nevměšoval se do vnitřních záležitostí zemí, které nesdílí ty samé parametry totality a jsou teroristé, jako EU, nebo USA.

Proti tomu udělal v prvním funkčním období několik fatálních chyb. Podpora okupace Afghánistánu, bezmyšlenková podpora NATO a EU.

Jeho slavné „bonmoty“ netřeba komentovat, kdo ho lépe poznal, nebo dobře četl různá jeho vyjádření, ví velmi dobře, že to je u nás asi největší obdivovatel sira Churchilla, který byl znám tím, že pro „ostřejší“ slovo nešel daleko. Tato jeho zahleděnost k tomuto světovému velikánovi jej poněkud strhla k tomu, že se občas „neovládal“, dnes by se dalo říci, že občas nehovořil politicky korektně, ale velmi nekorektně. Přesto mu to nelze moc klást za vinu, že hovořil politicky nekorektně, protože dnešní „běžná mluva“ je daleko horší, než výrazivo, které občas ve svých vystoupeních používal.

Již v prvním období se vystavil nenávisti části občanstva, která si říká „liberální demokraté“, proto zcela liberálně demokraticky po něm házela vajíčka a různé předměty hned v roce 2014 k příležitosti 17. 11., která není jenom vzpomínkou na předání moci z rukou komunistů do rukou komunistů, pod záštitou pana prezidenta Havla, ale především vzpomínkou na hrdinství vysokoškoláků z roku 1939, kteří neváhali položit svůj život za svobodu a demokracii v tehdy německém koncentráku Protektorát Čechy a Morava.

První funkční období se neslo ve snaze o diferenciaci obchodu mezi EU a další významné země, jako byla RF a Čína. Bohužel v této snaze zůstával sám, bez podpory vlády, což dnes, s odstupem času, lze hodnotit, jako neuvěřitelné selhání vlády. Vlády po celou dobu prezidentova funkčního období mu úmyslně „házely klacky pod nohy“. Vysvětlení je jediné, prezident Zeman byl v té době na vrcholu politické kariéry, vládní politici čekali vrchol ve formě „teplého místa“ v totalitní EU.

Samozřejmě, že těch „výstředností“ bylo daleko více, tedy spíše mediálních, než někoho skutečně urážejících, ale každý soudný člověk ví, že kvůli každé „krávovině“ se nemá rozčilovat a koukat na to s „nadhledem“.

Poté přišlo druhé období – 2018 – 2023 – které je vhodné oddělit na další 2 období do 2021 a od 2021.

V druhém kole Miloš Zeman zvítězil nad profesorem Drahošem. Mnozí si pamatují, že jsem v té době podpořil profesora Drahoše. Věděl jsem, že prezident Zeman má vážné zdravotní problémy a také jsem věděl, že bez „Sanopsu“, bývalém protekčním komunistickém sanatoriu, druhé volební období nepřežije. A profesor Drahoš pro mě byl jistou zárukou „normálnosti“, zcela v souladu s tím, co jsem čekal, nabízel řešení migrační krize tím, že máme pomáhat, ale v místě konfliktu, ne u nás, zcela v souladu s mým názorem viděl kriticky naše členství v EU. Nebyl horší, než Miloš Zeman.

V počátku druhého funkčního období se pan prezident snažil pokračovat v započatém setkávání se s občany, nadále se snažil prosazovat české obchodní zájmy v Číně i Rusku, což jsem kvitoval, postupně se jeho zdravotní stav zhoršoval, nadále posiloval vztahy s Izraelem, nadále, proti mému přesvědčení, souhlasil s „nacistickou“ okupací Afghánistánu. Zcela správně bagatelizoval „působení“ ruských špionů na našem území, zcela správně uvedl, že „Novičok“ se vyráběl i na našem území, zcela správně nadále odmítal povýšit hlupáka Koudelku z BIS na generála.

V roce 2021 došlo ke „zvratu“, který mu ani jeho docela věrní voliči nedokáží odpustit, nejdříve s Andrejem Babišem, „pod tíhou“ žádných důkazů z Vrbětic vyhostili z naší země značné množství ruských diplomatů, „žádné důkazy“ jsou faktické, protože dosud nikdo za výbuch ve Vrběticích nebyl odsouzen, co více, ani obžalován, poté se zdravotní stav pana prezidenta zhoršil natolik, že se „dotkl“ smrti. Od té doby je sice abstinent a nekuřák, v rámci možností, ale také se změnil natolik, že ztratil i přízeň poloviny jeho voličů.

V druhém funkčním období prakticky ukončil výjezdy do měst a obcí, aby se stýkal s občany, přestal vnímat jejich potřeby a do jisté míry začal občany, tedy většinu z nich, ignorovat. To bylo důsledkem nemoci, tedy těžko mu to lze vyčítat. V mezidobí se vyjádřil pro povinnou vakcinaci proti biologické zbrani Covid, kdy musel vědět, že se jedná o biologickou zbraň vytvořenou ve Wuchanu USA. Po zahájení Speciální vojenské operace RF vůči Ukrajině se jeho postoj k Rusku změnil, začal podporovat sankce a dodávky zbraní do místa konfliktu, což je porušení mezinárodního práva, Mezinárodní smlouvy o obchodu se zbraněmi, kterou ČR ratifikovala v roce 2014, ale i dalších.

Ke konci jeho druhého volebního období dokonce vyjádřil snahu o „zdanění“ beztak mrzkých důchodů, přitom sám bude pobírat přes 120.000 Kč měsíčně a veřejně sdělil, že z toho „bude muset vyžít“, při vědomí, že hodlal ožebračit důchodce s průměrným důchodem pod 20.000 měsíčně. V této době tak „vymazal“ prakticky vše dobré, co kdy pro lidi udělal, navíc se začal chovat značně pokrytecky. Například právě to, že obchod musí jít stranou poté, co RF zahájila speciální vojenskou operaci, je pokrytectví největšího zrna, protože PPF paní Kellnerové v RF nadále má své aktivity, jako 91% všech zahraničních společností, které ruský trh neopustily. Všichni víme, že prezident Zeman měl k PPF úzký vztah, naposledy „orodoval“ v Číně, aby odsud nebyla PPF vyhozena. Nepostavil se za občany v době, kdy Fialova vláda ničí jejich životy, bohatství a 30% občanů poslal na, nebo pod hranici bídy.

Kdo sledoval politickou kariéru Miloše Zemana od začátku, tak velmi dobře ví, že jeho největší slabinou jsou jeho spolupracovníci. Přestože při prvním mandátu chtěl, aby na Hradě zůstali spolupracovníci jeho předchůdce, pana prezidenta Klause, ti odešli. Ti noví byli víceméně katastrofální, Ovčáček, Minář, Nejedlý apod.

8 z 10 let ve funkci prezidenta republiky hodnotím velmi dobře, pokud bych to měl vyjádřit klasifikací, jako v základní škole, tak 2, poslední 2 roky ovšem absolutně nezvládl, pro mě za 5.

Od počátku se snažil rozšířit pole působnosti českých firem na východních trzích, aby to na konci svého funkčního období vše zničil, zničil vztahy s Ruskou federací i Čínou, ve své podstatě se lze ptát, co dobrého vlastně udělal a co dobrého po jeho vládnutí tu zůstane.

V naší zemi není tak složité být mezi nejlepšími prezidenty, Miloš Zeman nikoho nenechal zavraždit, proto je hned před polovinou našich prezidentů, je vzdělaný, relativně chytrý, to ho řadí hned před komunistické prezidety, proto je snadné ho zařadit mezi 5 nejlepších prezidentů naší historie. Ale po jeho vládnutí v mnohých lidech zůstává určitá „pachuť“.

Inaugurace prezidenta online - příjezd Petra Pavla | Stream

Přicházení

Inaugurace nového prezidenta Petra Pavla proběhla 9. 3. 2023. Ještě před inaugurací způsobil budoucí prezident mnoho prapodivných věcí, o kterých jsme psali v minulých komentářích.

Zatím poslední takové prohlášení bylo o tom, že pokud Guvernér České národní banky nezíská bezpečnostní prověrku na „tajné“, tak zvažuje jeho odvolání. Zákon ovšem žádnou takovou prověrku po guvernérovi nežádá, odvolání by tedy bylo jistě soudně napadeno a jistě by pan guvernér u soudu uspěl. Prověrku sice žádají interní předpisy ČNB při určitých jednáních, ale ty nejsou zákonem a nemít tuto prověrku nijak nebrání výkonu funkce.

Paradoxně sám Pavel napadl pana Petra Blažka ze lži, když tvrdil, že Pavel byl práskačem dříve, než nastoupil na školení GRU, jako rozvědčík. Po inauguraci se ovšem objevil životopis Pavla na stránkách Pražského hradu, kde je tvrzení pana Blažka potvrzeno. Pavel tak prokazatelně lhal před volbami.

Samotnou otázkou ovšem je, z jakého důvodu poskytuje důchodce, zatím bez funkce, jakékoliv rozhovory týkající se ČNB a členů bankovní rady, protože takovéto útoky mohou mít velmi negativní důsledky pro stabilitu naší měny.

Ihned po nástupu do funkce jmenoval Ministrem životního prostředí Hladíka z KDU-ČSL. Hladík je jediný „svědek“ za více než 100 let existence našeho státu, kterému Policie provedla domovní prohlídku. Pro Pavla to prý není důvod k nejmenování. Příště asi jmenuje ministrem podezřelého z vraždy.

Samotný akt inaugurace musel být pro „nevoliče“ komunisty a práskače otřesným zážitkem, samozvaná „národní fronta“, v čele s opilými umělci, mávající z oken plebsu jako Gottwald v únoru 1948, povyšování se nad občany této země, pobíhající bývalí komunisté a práskači STB, kteří volili Petra Pavla v naprosto nevhodném oblečení, u některých to vypadalo, jako by měli snad i tepláky, samotný Petr Pavel v naprosto nevhodném oblečení, včetně jeho ženy, které se nehodí ani na vesnickou tancovačku, vypadalo to jako v cirkuse. Nulová důstojnost k funkci, místu konání, nedodržování protokolárních věcí, samotný projev postrádal naprosto vše, nepoděkoval předchůdcům, žádná vize do budoucnosti, ani náznak slušnosti. Ale bývalých komunistů a stbáků tam bylo hodně, včetně Holubové, Svěráka apod. Toto jsme v listopadu 1989 fakt nechtěli.

V Praze se koná demonstrace Česko proti bídě. Dorazily na ni tisíce lidí -  Odkazovač

Česko proti bídě

Včera proběhla demonstrace, organizovaná politickou stranou PRO, s názvem Česko proti bídě. Poněkud nevhodný název, ale po sériích demonstrací organizovaných panem Vrábelem, kterému zřejmě „stoupla sláva“ do hlavy se organizací protivládních demonstrací konečně ujal někdo, kdo zatím není v politice moc „profláknutý“ a jisto jistě je i pro odpůrce daleko složitější terč, než byl pan Vrábel.

Na demonstraci vystupoval s projevem pan doktor Rajchl (předseda PRO), pan doktor Dostál (nezávislý, specialista na zdravotnické právo), senátorka Zwyrtek-Hamplová, blogger Vidlák, videozdravice poslali pan profesor Beran a pan doktor Pollert a někteří další veřejně známé osobnosti.

Velmi důležitá věc, která tam zazněla, bylo upozornění na další datum protivládní demonstrace, která by se měla konat 16. 4. 2023, opět na Václavském náměstí, tato akce přímo přejde v blokádu vládních budov, která bude trvalá do té doby, dokud vláda neodstoupí. Tedy pokud vláda nevyhoví požadavkům organizátorů, které zveřejnili na únorové tiskové konferenci.

Je zajímavé, že už někdo pochopil, že demonstrace jsou vládně naprosto jedno a dosud si byli jisti, že si z demonstrantů mohou dělat legraci, urážet je, napadat a nic se nestane.

V tomto ohledu je patrné, že demokratické nátlakové akce budou gradovat, pokud tedy tato nová politická strana dodrží své slovo, tam pronesené, a možná se občané skutečně dočkají tolik potřebné změny vlády a možná nových voleb.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.

Odcházení

9. 3. 2023 byl do funkce prezidenta republiky inaugurován Petr Pavel. Skončilo tak druhé funkční období pana prezidenta Zemana.

Mainstreamová média, různí kvazi novináři, kvazi politici, kvazi političtí komentátoři se „odvázali“, aby ho konečně mohli pozurážet. Na rozdíl od nich, pan prezident v mládí nebyl srab a bývalý totalitní režim kritizoval veřejně a dokonce si našel i cestu, v Technickém magazínu, jak zkritizovat ekonomickou politiku tehdejší komunistické vlády. Nečekal, až se sama položí, ale své názory neskrýval.

Pokusím se nyní zhodnotit, trochu objektivnějším pohledem, jeho 10leté období ve funkci prezidenta České republiky.

V prvním funkčním období v první přímé volbě prezidenta porazil favorizované soupeře ne zcela férovým způsobem, ale s ohledem na to, jakým oni bojovali, to nebylo natolik odlišné. Na rozdíl od všech ostatních prezidentů, vyjma profesora Masaryka, pravidelně objížděl města v naší zemi a zde diskutoval s občany. To bylo po tolika letech velmi osvěžující a snad první krok ke sblížení se s problémy „plebsu“.

Prezident Zeman se podílel na zintenzivnění vztahů s našim nejstarším partnerem, jakým je Izrael. Omluvil se Srbsku za povolení „humanitárního bombardování“ s, v té době neznámým cílem bombardováním civilistů a jejich vraždění.

V ekonomické politice se snažil rozšířit možnosti pro české podnikatele v zemích, jejichž perspektiva je nad naše možnosti ji naplnit, jako byla Čína, Rusko. Jako prezident dodržoval to, k čemu jsme se za pana prezidenta Havla zavázali, tedy respektovat politiku i princip jedné Číny. Nevměšoval se do vnitřních záležitostí zemí, které nesdílí ty samé parametry totality a jsou teroristé, jako EU, nebo USA.

Proti tomu udělal v prvním funkčním období několik fatálních chyb. Podpora okupace Afghánistánu, bezmyšlenková podpora NATO a EU.

Jeho slavné „bonmoty“ netřeba komentovat, kdo ho lépe poznal, nebo dobře četl různá jeho vyjádření, ví velmi dobře, že to je u nás asi největší obdivovatel sira Churchilla, který byl znám tím, že pro „ostřejší“ slovo nešel daleko. Tato jeho zahleděnost k tomuto světovému velikánovi jej poněkud strhla k tomu, že se občas „neovládal“, dnes by se dalo říci, že občas nehovořil politicky korektně, ale velmi nekorektně. Přesto mu to nelze moc klást za vinu, že hovořil politicky nekorektně, protože dnešní „běžná mluva“ je daleko horší, než výrazivo, které občas ve svých vystoupeních používal.

Již v prvním období se vystavil nenávisti části občanstva, která si říká „liberální demokraté“, proto zcela liberálně demokraticky po něm házela vajíčka a různé předměty hned v roce 2014 k příležitosti 17. 11., která není jenom vzpomínkou na předání moci z rukou komunistů do rukou komunistů, pod záštitou pana prezidenta Havla, ale především vzpomínkou na hrdinství vysokoškoláků z roku 1939, kteří neváhali položit svůj život za svobodu a demokracii v tehdy německém koncentráku Protektorát Čechy a Morava.

První funkční období se neslo ve snaze o diferenciaci obchodu mezi EU a další významné země, jako byla RF a Čína. Bohužel v této snaze zůstával sám, bez podpory vlády, což dnes, s odstupem času, lze hodnotit, jako neuvěřitelné selhání vlády. Vlády po celou dobu prezidentova funkčního období mu úmyslně „házely klacky pod nohy“. Vysvětlení je jediné, prezident Zeman byl v té době na vrcholu politické kariéry, vládní politici čekali vrchol ve formě „teplého místa“ v totalitní EU.

Samozřejmě, že těch „výstředností“ bylo daleko více, tedy spíše mediálních, než někoho skutečně urážejících, ale každý soudný člověk ví, že kvůli každé „krávovině“ se nemá rozčilovat a koukat na to s „nadhledem“.

Poté přišlo druhé období – 2018 – 2023 – které je vhodné oddělit na další 2 období do 2021 a od 2021.

V druhém kole Miloš Zeman zvítězil nad profesorem Drahošem. Mnozí si pamatují, že jsem v té době podpořil profesora Drahoše. Věděl jsem, že prezident Zeman má vážné zdravotní problémy a také jsem věděl, že bez „Sanopsu“, bývalém protekčním komunistickém sanatoriu, druhé volební období nepřežije. A profesor Drahoš pro mě byl jistou zárukou „normálnosti“, zcela v souladu s tím, co jsem čekal, nabízel řešení migrační krize tím, že máme pomáhat, ale v místě konfliktu, ne u nás, zcela v souladu s mým názorem viděl kriticky naše členství v EU. Nebyl horší, než Miloš Zeman.

V počátku druhého funkčního období se pan prezident snažil pokračovat v započatém setkávání se s občany, nadále se snažil prosazovat české obchodní zájmy v Číně i Rusku, což jsem kvitoval, postupně se jeho zdravotní stav zhoršoval, nadále posiloval vztahy s Izraelem, nadále, proti mému přesvědčení, souhlasil s „nacistickou“ okupací Afghánistánu. Zcela správně bagatelizoval „působení“ ruských špionů na našem území, zcela správně uvedl, že „Novičok“ se vyráběl i na našem území, zcela správně nadále odmítal povýšit hlupáka Koudelku z BIS na generála.

V roce 2021 došlo ke „zvratu“, který mu ani jeho docela věrní voliči nedokáží odpustit, nejdříve s Andrejem Babišem, „pod tíhou“ žádných důkazů z Vrbětic vyhostili z naší země značné množství ruských diplomatů, „žádné důkazy“ jsou faktické, protože dosud nikdo za výbuch ve Vrběticích nebyl odsouzen, co více, ani obžalován, poté se zdravotní stav pana prezidenta zhoršil natolik, že se „dotkl“ smrti. Od té doby je sice abstinent a nekuřák, v rámci možností, ale také se změnil natolik, že ztratil i přízeň poloviny jeho voličů.

V druhém funkčním období prakticky ukončil výjezdy do měst a obcí, aby se stýkal s občany, přestal vnímat jejich potřeby a do jisté míry začal občany, tedy většinu z nich, ignorovat. To bylo důsledkem nemoci, tedy těžko mu to lze vyčítat. V mezidobí se vyjádřil pro povinnou vakcinaci proti biologické zbrani Covid, kdy musel vědět, že se jedná o biologickou zbraň vytvořenou ve Wuchanu USA. Po zahájení Speciální vojenské operace RF vůči Ukrajině se jeho postoj k Rusku změnil, začal podporovat sankce a dodávky zbraní do místa konfliktu, což je porušení mezinárodního práva, Mezinárodní smlouvy o obchodu se zbraněmi, kterou ČR ratifikovala v roce 2014, ale i dalších.

Ke konci jeho druhého volebního období dokonce vyjádřil snahu o „zdanění“ beztak mrzkých důchodů, přitom sám bude pobírat přes 120.000 Kč měsíčně a veřejně sdělil, že z toho „bude muset vyžít“, při vědomí, že hodlal ožebračit důchodce s průměrným důchodem pod 20.000 měsíčně. V této době tak „vymazal“ prakticky vše dobré, co kdy pro lidi udělal, navíc se začal chovat značně pokrytecky. Například právě to, že obchod musí jít stranou poté, co RF zahájila speciální vojenskou operaci, je pokrytectví největšího zrna, protože PPF paní Kellnerové v RF nadále má své aktivity, jako 91% všech zahraničních společností, které ruský trh neopustily. Všichni víme, že prezident Zeman měl k PPF úzký vztah, naposledy „orodoval“ v Číně, aby odsud nebyla PPF vyhozena. Nepostavil se za občany v době, kdy Fialova vláda ničí jejich životy, bohatství a 30% občanů poslal na, nebo pod hranici bídy.

Kdo sledoval politickou kariéru Miloše Zemana od začátku, tak velmi dobře ví, že jeho největší slabinou jsou jeho spolupracovníci. Přestože při prvním mandátu chtěl, aby na Hradě zůstali spolupracovníci jeho předchůdce, pana prezidenta Klause, ti odešli. Ti noví byli víceméně katastrofální, Ovčáček, Minář, Nejedlý apod.

8 z 10 let ve funkci prezidenta republiky hodnotím velmi dobře, pokud bych to měl vyjádřit klasifikací, jako v základní škole, tak 2, poslední 2 roky ovšem absolutně nezvládl, pro mě za 5.

Od počátku se snažil rozšířit pole působnosti českých firem na východních trzích, aby to na konci svého funkčního období vše zničil, zničil vztahy s Ruskou federací i Čínou, ve své podstatě se lze ptát, co dobrého vlastně udělal a co dobrého po jeho vládnutí tu zůstane.

V naší zemi není tak složité být mezi nejlepšími prezidenty, Miloš Zeman nikoho nenechal zavraždit, proto je hned před polovinou našich prezidentů, je vzdělaný, relativně chytrý, to ho řadí hned před komunistické prezidety, proto je snadné ho zařadit mezi 5 nejlepších prezidentů naší historie. Ale po jeho vládnutí v mnohých lidech zůstává určitá „pachuť“.

Přicházení

Inaugurace nového prezidenta Petra Pavla proběhla 9. 3. 2023. Ještě před inaugurací způsobil budoucí prezident mnoho prapodivných věcí, o kterých jsme psali v minulých komentářích.

Zatím poslední takové prohlášení bylo o tom, že pokud Guvernér České národní banky nezíská bezpečnostní prověrku na „tajné“, tak zvažuje jeho odvolání. Zákon ovšem žádnou takovou prověrku po guvernérovi nežádá, odvolání by tedy bylo jistě soudně napadeno a jistě by pan guvernér u soudu uspěl. Prověrku sice žádají interní předpisy ČNB při určitých jednáních, ale ty nejsou zákonem a nemít tuto prověrku nijak nebrání výkonu funkce.

Paradoxně sám Pavel napadl pana Petra Blažka ze lži, když tvrdil, že Pavel byl práskačem dříve, než nastoupil na školení GRU, jako rozvědčík. Po inauguraci se ovšem objevil životopis Pavla na stránkách Pražského hradu, kde je tvrzení pana Blažka potvrzeno. Pavel tak prokazatelně lhal před volbami.

Samotnou otázkou ovšem je, z jakého důvodu poskytuje důchodce, zatím bez funkce, jakékoliv rozhovory týkající se ČNB a členů bankovní rady, protože takovéto útoky mohou mít velmi negativní důsledky pro stabilitu naší měny.

Ihned po nástupu do funkce jmenoval Ministrem životního prostředí Hladíka z KDU-ČSL. Hladík je jediný „svědek“ za více než 100 let existence našeho státu, kterému Policie provedla domovní prohlídku. Pro Pavla to prý není důvod k nejmenování. Příště asi jmenuje ministrem podezřelého z vraždy.

Samotný akt inaugurace musel být pro „nevoliče“ komunisty a práskače otřesným zážitkem, samozvaná „národní fronta“, v čele s opilými umělci, mávající z oken plebsu jako Gottwald v únoru 1948, povyšování se nad občany této země, pobíhající bývalí komunisté a práskači STB, kteří volili Petra Pavla v naprosto nevhodném oblečení, u některých to vypadalo, jako by měli snad i tepláky, samotný Petr Pavel v naprosto nevhodném oblečení, včetně jeho ženy, které se nehodí ani na vesnickou tancovačku, vypadalo to jako v cirkuse. Nulová důstojnost k funkci, místu konání, nedodržování protokolárních věcí, samotný projev postrádal naprosto vše, nepoděkoval předchůdcům, žádná vize do budoucnosti, ani náznak slušnosti. Ale bývalých komunistů a stbáků tam bylo hodně, včetně Holubové, Svěráka apod. Toto jsme v listopadu 1989 fakt nechtěli.

Česko proti bídě

Včera proběhla demonstrace, organizovaná politickou stranou PRO, s názvem Česko proti bídě. Poněkud nevhodný název, ale po sériích demonstrací organizovaných panem Vrábelem, kterému zřejmě „stoupla sláva“ do hlavy se organizací protivládních demonstrací konečně ujal někdo, kdo zatím není v politice moc „profláknutý“ a jisto jistě je i pro odpůrce daleko složitější terč, než byl pan Vrábel.

Na demonstraci vystupoval s projevem pan doktor Rajchl (předseda PRO), pan doktor Dostál (nezávislý, specialista na zdravotnické právo), senátorka Zwyrtek-Hamplová, blogger Vidlák, videozdravice poslali pan profesor Beran a pan doktor Pollert a někteří další veřejně známé osobnosti.

Velmi důležitá věc, která tam zazněla, bylo upozornění na další datum protivládní demonstrace, která by se měla konat 16. 4. 2023, opět na Václavském náměstí, tato akce přímo přejde v blokádu vládních budov, která bude trvalá do té doby, dokud vláda neodstoupí. Tedy pokud vláda nevyhoví požadavkům organizátorů, které zveřejnili na únorové tiskové konferenci.

Je zajímavé, že už někdo pochopil, že demonstrace jsou vládně naprosto jedno a dosud si byli jisti, že si z demonstrantů mohou dělat legraci, urážet je, napadat a nic se nestane.

V tomto ohledu je patrné, že demokratické nátlakové akce budou gradovat, pokud tedy tato nová politická strana dodrží své slovo, tam pronesené, a možná se občané skutečně dočkají tolik potřebné změny vlády a možná nových voleb.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.