31. 12. 2023 Jaký bude ten příští rok?

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

2023 is ending, here are Astro tips to make 2024 the best year by sun sign  - Hindustan Times

2024

Kvapem se nám blíží konec roku 2023, mnohým ten rok utekl, jako voda, jak se říká, mnozí jej doslova protrpěli, ať již z jakýchkoliv příčin, pro některé byl lepší, než ten rok předtím, pro některé, a zde si dovolím pomoci statistikou, že pro většinu, daleko nejhorší v jejich životech. Na konci roku 2022 jsem vám psal, jak ten rok 2023 vidím, jako, pro mnohé, absolutně nejhorší rok v jejich životech a v mnohých z vás jsem se nemýlil.

Rok 2023 zakončujeme s dosud nejneschopnější vládou všech dob, tedy od roku 1918. Nikdy v minulosti jsme neměli v nejvyšších politických patrech politiky, kteří tvrdili, že nějakou zemi porazíme svetrem navíc, nebo premiéra, který lže, jenom otevře hubu, jak se lidově říká, nebo nejvyššího představitele Senátu, jehož vnuk chtěl vystřílet školu a on neodstoupil. Odstupovalo se u nás i za „křišťálově čisté“ financování nemovitostí, za obcování s konkubínou z jídelny, ale tohle, to jsme tu fakt nikdy neměli. Ministr průmyslu a obchodu z mafiánské skupiny STAN, ekonomický slovenský migrant Sikela veřejně lhal, že neodebíráme plyn a ropu z Ruské federace, přitom plyn už odebíráme téměř ze 100% a ropu také. Ani tenhle lhář neodstoupil. Šéf Dozimetrů ze STAN, Rakušan, neodstoupil ani poté, co se jeho hvězdná policejní pěchota maximálně věnovala blbým kecům na sociálních sítích, místo toho, aby zabránila vraždám nejméně 14 občanů této země a zraněným nejméně v počtu 25. Ministr zahraničí, Honzík Lipavských, neodstoupil ani poté, co zesměšnil naši zemi tím, že preméra Nutellu nevpustili do dvou nejvýznamnějších afrických zemí.

Obrázek

Samostatnou kapitolou je Černochová, domina, která si ochočila i údajného náčelníka generálního štábu Řehku, který od té doby, co si jej podmanila, žvaní jednu hovadinu za druhou a ona do světa vytrubuje, že vystoupíme z OSN, nebo, že jsme ve válce. Zcela zbytečný ministr zdravotnictví Válek shání 2 roky endiaron na průjem, potom dětská antibiotika, léky na cholesterol, vysoký tlak, rakovinu a pořád tam sedí a pořád tam sedí. Pirát Bartoš, další zcela zbytečný ministr, slíbil občanku v mobilu. Co naplat, že ji v zahraničí nebudou uznávat, že? Ale aby zajistil výstavbu alespoň 10.000 obecních bytů, ze 40.000 bytů ročně, jak slíbil, tak to ne. O ostatních ani psát nebudu.

Obrázek

Vše „korunuje“ agent Pávek, alias Petr Pavel, toho času v sesli prezidenta, který odmítá umožnit zveřejnit jeho svazek, který vede Vojenský archiv v Olomouci za doby jeho působení v KGB a STB rozvědce. Vypadá to, že soudruh jenerál tají něco děsivého, to nebudou jenom nějaká udání. Tak tohle je to jejich – Patříme na Západ. Ale chovají se hůř, jak někde v Mongolsku.

Bída v Česku. Milion Čechů žije pod hranicí chudoby. Ve kterém kraji je  nejhůř?

Jaký ten rok 2024 bude?

No, horší, než ten rok 2023, pro naprostou většinu obyvatelstva, ihned v lednu na všechny dopadne zdražení elektrických energií o 30%+, firmám i o 200% (vláda zatím nerozhodla, kterým svým kámošům z průmyslu pomůže s cenami a komu ne), to je jistě krásné. Zcela jistě zažijeme docela velkou vlnu krachů společností, kterou jsem sice očekával v roce letošním, ale vláda zatáhla za záchrannou brzdu svým zastropováním cen energií, i když špatně, přesto propouštění a bankroty nebyly tak masivní a tu vlnu oddálilo o rok. Opět bude záležet na zastropování energií pro průmysl a služby. Zaměstnanci těchto společností skončí na Úřadu práce. Pokud dnes máme počet nezaměstnaných ve výši kolem 10%, bude v roce 2024 nezaměstnaných kolem 15% (včetně započítání nepracujících ekonomických migrantů z Ukrajiny, které statistický úřad mezi nezaměstnané nepočítá, aby mohl falšovat skutečnou nezaměstnanost).

Vladan Vyhnálek 🕊 #V4 #CZExit on X: "Nejvyšší pokles reálných mezd, kdo  jiný to v EU má? Další prvenství je naše!...👍 https://t.co/b4ZKw5qtmy" / X

Obyvatelstvo se jistě nechá uchlácholit tím, že poté, co jim ceny vzrostly o více jak 40%, v roce 2024 již porostou pouze o nějakých statisticky upravených 3-5% za rok, pokud jde o základní potraviny a věci pro přežití, jako je bydlení, energie, základní potraviny, tak po více jak 150% zdražení za 2 roky se bude zdražovat jenom o 10-30%, hned v lednu elektřina, voda, ale pořád se bude zdražovat jako o závod, ale nebojte, lyžáky a lyže budou v červenci levnější, jako obvykle.

Reálné mzdy a platy neporostou. Budete se na tom mít stále hůř a hůř, až nebudete mít na nic. Reálné platy ve státním sektoru poklesnou o cca 10% proti letošnímu roku, protože se nebudou zvyšovat tabulkové základní platy druhý rok po sobě, v soukromém sektoru nebudou mzdy o nic moc vyšší, protože začne být větší přetlak poptávky vůči nabídce po pracovních místech. Sníží se tedy tlak na růst mezd a to díky Fialovou vládou vyvolanou ekonomickou krizí. Růst HDP sice nepatrný bude, pokud se nezačne hroutit německá ekonomika, na což bych tedy nevsadil, některým se v práci i přidá, ale nezapomínejte, že zároveň od ledna nastoupí daňový balíček, abychom mohli nadále rvát miliardy Ukrajincům, protože jinak by nebyl potřeba, a tam se vám opět zavádí „nemocenská“, snižují se vám benefity, ruší školkovné a další daňové úlevy. Zároveň se vám hned od ledna, pokud tedy nemáte fixaci, zvyšují náklady na elektrickou energii o cca 30% pro domácnosti, živnostníkům se dramaticky zvyšují odvody apod. Takže nebude líp, jak opět lhal premiér Nutella. Premiér Nutella tedy tvrdíl, že já, co jsem tvrdil, že náklady na elektřinu stoupnou o minimálně 30% jsem prý lhář, protože prý stoupnou maximálně o jednotky procent. Tedy ten primitiv, co si musel tituly koupit u Nerudové, mohl mít pravdu, pokud těch jednotek procent myslel 30 až 200. 🙂

Rok 2024 již jenom „dorazí“ ty, kteří sice pracují, ale za minimální mzdu +/- 30%, zničí životní úroveň 40%+ obyvatel, a asi je to dobře. V příštím roce jsou volby, které pravděpodobně vyhrají „nesystémové, populistické, fašistické“ strany, jak vládní nacisté označují opozici.

Evropský Green Deal: Pomůže životnímu prostředí? – KAMIT – SYSTEM s.r.o.

Rok 2024 bude znamenat již pouhých 11 let od doby, kdy si díky Babišovi a 5demolici nekoupíte nový automobil se spalovacím motorem, 3 roky od emisních povolenek na vaše domy a osobní automobily, chraň bůh, abyste si dovolili prdět, to vám von Leyenová s 5koalicí zdanili v emisních povolenkách, nově pro tento účel je to „uhlíkové clo“, a 5 let od doby, kdy nastane zákaz prodeje elektrokotlů, kotlů na plyn a kapalná paliva do bytů a rodinných domů. Těšíte se?

Bezpečnostní situace se nadále bude zhoršovat. Již o adventu jsme si užili vystřílení školy v Praze, za což nesou plnou odpovědnost Rakušan a Policie, několik vražd ze strany Ukrajinských ekonomických migrantů v letošním roce jsme si také užili, frustrace těchto ekonomických migrantů bude nadále narůstat s tím, jak je bude majoritní společnost více a více odmítat.

Co více, Andrej Babiš s 5destrukcí schválil migrační pakt, Andrej ho připravil, 5destrukce jej jenom schválila a odsouhlasila v EU, takže nám tu začnou hrnout ty africké inženýry, jaderné fyziky, doktory a co se bude dít, vidíme dnes a denně na sociálních sítích, protože ČéTé to na příkaz politiků nezveřejňuje.

Na konec roku nám Honzík Lipavský ukázal, že to je jenom mopsík, který poštěkává a je opravdu nejhorší ministr zahraničních věcí všech dob. RF v Radě bezpečnosti OSN otevřela otázku bombardování ruského Bělgorodu, kdy šlo o cílené útoky Ukrajiny na civilní obyvatelstvo, kterými zavraždila desítky lidí a stovky lidí zranila. RF obvinila ČR, že tento akt terorismu byl proveden českými zbraněmi a vyzvala zástupce ČR k účasti a odpovědím na otázky k této věci v RB OSN. Místo toho, aby hrdinný homosexuál Lipavský využil této příležitosti k oznámení celému světu, jaký postoj má ukrajinská vláda Fialy v tomto konfliktu, tak si, lidově řečeno, stříkl zadnicí do trenek a zbaběle poštěkával na Twitteru. Celý svět se mu za tuto zbabělost vysmál. Kdybych nebyl Čech, tak bych toto jeho pitomé chování považoval za předsilvestrovský žertík a od srdce se zasmál.

Alternate World Map in 2024 by CanhDuy2006 on DeviantArt

Co se stane ve světě?

Přes mnohá očekávání se domnívám, že Speciální vojenská operace RF bude nadále pokračovat. RF sice hovoří o cílech, ty hlavní ovšem nezmiňuje. Mezi ty hlavní cíle patří změna světového řádu, vyčerpat státy NATO ekonomicky a vojensky natolik, že nebudou schopny vojenské reakce na převzetí Tchaj-wanu Čínou. Je velká míra pravděpodobnosti, že vypukne velká válka, která se, jak jsem dříve uváděl, poprvé vyhne evropskému kontinentu, bude se týkat Blízkého východu, arabského světa, obětí budou občané Izreaele. USA zvažují vstup do válečné zóny v Suezském průplavu, který ovládají jemenské ozbrojené síly, protože si jsou velmi dobře vědomi toho, že pokud do válečné zóny vstoupí Irán, který má uzavřené smlouvy o strategickém partnerství s Čínou i Ruskem, uvidíme na vlastní oči, jak USA ztratily světovou dominanci.

Chmurné? Je taková doba. Ale věřte mi, že pokud vypnete TV, sociální sítě, rádio, budete poslouchat jenom písničky, pěstovat zeleninu, ovoce, starat se o kytky, věnovat se dětem, vnoučatům, sami sobě, bude ten rok nádherný, i když trochu chudší.

Přesto vám všem přeji jenom to dobré, pevné zdraví, hodně štěstí, lásky, podpory od nejbližších, pevnějších přátelství.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.