13. 8. 2023 Pávkovina

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

ObrázekFoto: Závodní výbor KSČM v čele s předsedou ZV soudruhem Pávkem, vpravo první místopředseda ZV soudruh Baxa, vlevo druhý místopředseda ZV soudruh Rychetský.

Pávkovina

Po našem minulém komentáři se spustila vlna „odhalování“ komunistických zločinců, jakým bezesporu je navržený Fremr, nebo i agentem KGB, práskačem a komunistou Pávkem dosazený nový předseda Ústavního soudu, bývalý komunistický soudce Baxa, který schvaloval zločiny proti lidskosti a sám rozsudky v rozporu s tehdy platným právem vynášel.

Kupodivu se masmédia, která naše komentáře „šmírují“ začala orientovat podle toho, co jsme, jako vždy první, napsali my. Tak alespoň k něčemu tu jsme. Soudruh Baxa, dnešní předseda Ústavního soudu, odsoudil ne pouze jednoho emigranta, ale desítky takových, zcela nevinných lidí, a to prý v souladu s tehdejším zákonem.

Přitom činy těchto komunistických soudců byly v rozporu i s tehdy platnými zákony. Na to už nikdo nechce poukázat.

Tak oni nacisti a jejich soudci také soudili podle tehdejších zákonů, že? Přesto nikdo nepochybuje, že to byli zločinci, ale u Baxi, Fremla a další bývalých komunistických soudců, dnes v sesli ústavních, to prý nevadí. Jenže ti nacističtí si vysloužili žaláře, tito bolševičtí si je mají vysloužit také, ale to by v sesli prezidentské nesměl sedět komunistický udavač, KGBák Pavel. Ten Pavel, který byl kandidátem těch prý „lepšolidí“, a ten prý podle nich může vše, naprosto vše. To, že se prohání na motorce bez helmy, mi je putna, nikoliv pana docenta, ale tak lidsky, ale to, že i v této situaci za ním jezdí eskadra fízlů, kteří jej prý „hlídají“ a dovolí mu porušování zákonů, to už mi jedno není.

Naše republika přijala zákon o protiprávnosti komunistického režimu. Výsledkem je, že v sesli prezidenta sedí komunistický agent Pavel, KGBák, který sloužil protiprávnímu režimu, předseda Ústavního soudu byl a dnes je další komunista, který svými rozsudky porušoval i tehdy platné právo u nás.

Tedy voliči 5 koalice sice na demonstracích organizovaných tehdejší opozicí placenými Milionem chvilek pro demokracii, například proti Nejvyššímu státnímu zástupci Střížovi, prominentnímu komunistickému prokurátorovi, proti paní ministryni Benešové, která 2x odmítla vstoupit do KSČ, ale rozvědčík, agent STB Pávek, komunisté Baxa, Fremr jim nevadí. Poté je dobré vědět, že voliči 5 koalice jsou faktickými komunisty a také je tak nazývat.

Německo

Jak vám ČéTé a Čro v tomto týdnu tvrdily, tak prý ekonomika západu roste. Neroste. Zase lžou. Podle posledních výsledků, které zveřejnil Die Welt je tomu právě naopak. Průmyslová produkce v Německu opět klesla. Jenom výroba automobilů se proti roku 1986, kdy jsou známá čísla za SRN a nejsou společná s DDR, je propad výroby automobilů o více jak 50% k tomuto roku v současné době. Neustálé lhaní veřejnoprávních médií už hraničí se zločinem, je to podobné, jako když občané byli vystaveni lžím státních médií před rokem 1989. Evropská unie je toxická, ničí naši zemi, naše možnosti. Nebýt v EU, tak jsme dávno nad úrovní Rakouska.

Ale my jenom neplácáme, kdyby totiž ekonomika Německa rostla, jak média lžou, tak by se v žebříčku WTO Německo v porovnání HDP k paritě kupní síly nepropadlo na 6. příčku za Ruskou federaci. To si musíte přebrat sami, zda vám lže ČéTé, nebo Světová obchodní organizace, která nemá jediný ideový důvod vám lhát, ale logicky rostoucí německá ekonomika by se nepropadla za prý díky sankcím zdevastovanou ekonomiku Ruské federace.

ČéTé, ani jiná média vám samozřejmě neřeknou, že mezitím, co Česká republika diskriminuje ruské občany podle národnosti, s notnou dávkou pomoci GESTAPA, tak Německo od února 2022 vydalo přes 50.000 víz pro ruské občany nejen za účelem cestování, nebo sportovních a kulturních aktivit, ale i z politických důvodů, například účasti na jednání s německými politiky. Na rozdíl od ČR se Německo už nechová jako typičtí nacisti, tuto roli přejala Česká republika.

BRICS

Brzy se bude konat v Jižní Africe zasedání BRICS. Na tomto společném setkání se bude rozhodovat i o rozšíření této skupiny států o další. Zájem o vstup a spolupráci s BRICS již projevily tyto státy:

Alžírsko, Argentina, Bangladéš, Bahrain, Bělorusko, Bolivie, Venezuela, Vietnam, Guinea, Řecko, Honduras, Egypt, Indonesie, Irán, Kuba, Kuvajt, Maroko, Mexiko, Nigérie, Spojené Arabské Emiráty, Tádžikistán, Thajsko, Tunisko, Turecko,Sýrie, Saudská Arábie, Etiopie.

Tato největší zóna volného obchodu na světě se tak rozšíří o další téměř půl miliardy lidí. Toto obchodní sdružení se vyznačuje tím, že společně dedolarizují mezinárodní obchod, prostřednictvím Banky BRICS spolu obchodují ve svých národních měnách, bez cel, bez překážek, při vzájemném respektu k politickému zřízení daných zemí. Není bez zajímavosti, že propojuje prakticky všechny světadíly, vyjma Austrálie.

Bank of BRICS je nová rozvojová banka BRICS, která je alternativou Mezinárodnímu měnovému fondu a Mezinárodní rozvojové bance. Členové této banky jsou mimo členských států Brics také Uruguaj, Bangladéš, Egypt a Spojené arabské emiráty.

Společenství BRICS je největším hospodářským společenstvím na světě, které i v HDP překonalo G7. Je naprosto pochopitelné, že se k němu, jako k alternativě WTO, MMF apod., chtějí připojit další země, protože v tomto společenství je zájem o hospodářskou spolupráci bez válek a bez vměšování, navíc se v BRICS rozhoduje poměrně – 1 stát, 1 hlas – tedy nikdo není zvýhodněn. Je pouze otázkou času, kdy se z tohoto společenství stane alternativa OSN a OSN, stejně jako MMF, WTO ztratí svoji moc. Říkají tomu – změna světového řádu. Začněme si zvykat. Není to Rusko, které by mělo být izolováno, jsou to země NATO a EU, které jsou izolovány od ostatního světa, který je upřímně nenávidí.

Co se děje s USA?

Pro mnohé, kteří nás pravidelně čtou, to není velkým překvapením. Dominance USA byla pouze zdánlivá a to ve všech ohledech.

V tomto týdnu byl USA agenturou Fitch snížen finanční rating z AAA na AA+, což USA vyřadilo z „klubu vyvolených“. Důvodem je obava ze splácení rekordního státního dluhu, který vytvořila administrativa Joe Bidena, ale také důsledkem dedolarizace světových obchodů především u zemí BRICS. Dolar se tak nezdá být již dominantní rezervní měnou, jakou býval.

K tomu agentura Moody ´s v pondělí snížila finanční rating hned několika středním a menším americkým bankám, přičemž varuje, že k podobnému kroku přistoupí i u velkých amerických bank, kdy u 6 z nich již rating snížila. Očekává menší schopnost dostát svým závazkům a nižší, nebo žádnou ziskovost, jinými slovy, očekává jejich postupný bankrot.

Administrativa levicového Joe Bidena je natolik finančně v koncích, že žádá o připsání slíbené vojenské pomoci Tchaj-wanu do balíčku vojenské pomoci Ukrajině. Co to znamená? To, že z jednoho, již předschváleného balíčku vojenské pomoci se značná část sebere Ukrajině a pošle se do Tchaj-wanu, kdy celková hodnota balíčku nebude zvýšena. Laicky řečeno, znamená to, že USA jsou finančně v koncích a nemají finanční možnosti k podpoře 3 režimů, ale značně nedostatečné podpoře pouze 2 režimům, pokud ten třetí je Izrael. Je to přesně to, o čem jsme psali, i podle vyjádření sloužících amerických generálů nejsou USA schopny vést válku ani na 2 frontách. Nemají na to finance, kapacity, vojenské schopnosti. USA se postupně začínají propadat do pozice bezcenného partnera.

Vypadá to, že Ruské federaci se daří vracet údery USA s daleko větší razancí, než mají údery USA vůči RF, mají-li vůbec nějakou razanci. Navíc to vše poukazuje na naprostou neschopnost americké administrativy řešit dosti zásadní problémy USA.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.