27. 8. 2023 Summit BRICS

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Obrázek

Summit BRICS

Ve dnech 22. - 24. 8 se konal Summit BRICS (Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jihoafrické republiky) právě v Jihoafrické republice. Byl to nejdůležitější letošní ekonomický summit na světě.

Právě proto mu veřejnoprávní média v ČR nevěnovala prakticky vůbec žádnou pozornost, stejně tak mainstream. Je to z důvodu, aby čeští občané nebyli informováni o tom, co se ve světě děje a nadále je tak mainstream mohl oblbovat jejich pohádkami. BRICS je v porovnání s G7 (7 údajně nejvyspělejších zemí světa) daleko před nimi.

Jedním z nejdůležitějších bodů jednání bylo přijetí nových zemí z 22 se o členství ucházejících, do společnosti BRICS. Nakonec jich bylo přijato prvních 6 – Argentina, Saudská Arábie, Spojené arabské emiráty, Irán, Egypt, Etiopie.

Těchto 11 států v roce 2024 vyprodukuje celých 37% světové ekonomiky. BRICS se tak stává naprostým lídrem světového hospodářství, absolutně největším ekonomickým celkem světa, který od roku 2024 bude světu dominovat. A právě proto vás o tom mainstreamová média neinformovala.

Toto společenství se od samého počátku snaží dedolarizovat své obchody, tedy vzájemné obchody mezi sebou si platí v národních měnách, nebo měně BRICS banky. Snižuje se tak poptávka po US dolaru. To přináší americké ekonomice značné problémy, o tom, že se již 16 bankám v USA snížil rating o různých agentur, jsme vás informovali v minulých komentářích. Snižováním poptávky po americkém dolaru na světových trzích zapříčiňuje pokles jeho hodnoty. Od roku 2024 BRICS zastupuje 80% světového obchodu s ropou a plynem.

Protože vás státem placená média vůbec neinformují o dění v jižní Americe, Africe, Arábii, tak věřte tomu, že například Irán, jako druhá země světa, vyvinul hypersonické zbraně, velmi pravděpodobně již vlastní nukleární zbraně, vyvíjí své vlastní armádní letadla, nyní již 4. generace, tedy pouze o 1 generaci nižší kvality, než má Čína, Rusko, USA. I přes drakonické sankce ze strany „západu“, jak je veřejnoprávní média nazývají, se důsledky těchto sankcí vůči Iránu prakticky nedostavují. Také jistě nevíte, že Jihoafrická republika byla jednou z prvních států světa, která sama vyvinula jaderné zbraně. Vlastnictví těchto zbraní se následně vzdala, stejně jako Ukrajina a přistoupila na dohodu o jejich nešíření, kterou USA porušují. Faktem ovšem je, že technologie nadále mají. Mnohé africké země, například Uganda, vyrábí plně konkurenční automobily, autobusy apod., dokonce plně konkurenční elektromobily a elektroautobusy a to zcela sami, bez zahraničních vlastníků, tyto podniky většinou vlastní stát. Ve všech těchto zemích jsou plně rozvinuté IT technologie, v mnohých zemích je celoplošně pokryté internetové spojení, mobilní telefony jsou zcela běžně užívané. Africký kontinent není tak zaostalý, jak nám neustále lžou. Největším problémem Afriky je vyhnat zahraniční kolonizátory, většinou evropské, o což se nyní vlády v Nigeru, Mali, Burkino Faso a dalších zemí snaží.

Podstatou fungování BRICS je hospodářská spolupráce, velmi úzce provázaná, bez vměšování se do vnitřních záležitostí jednotlivých států, bez vměšování se do vnitropolitických záležitostí.

Summitu BRICS se věnovala prakticky veškerá největší média světa, i v USA probíhaly televizní debaty na toto téma a k závěrům Summitu. Nejlepší světoví komentátoři se shodují, že BRICS pro ekonomiky tzv. „Západu“ přináší obrovskou konkurenci a je velkou hrozbou pro další prosperitu západních zemí. I kvůli tomu vás veřejnoprávní média v ČR o těchto závěrech neinformují.

Ruská sonda na Měsíci

Po neúspěšném přistání ruského modulu LUNA-25 na měsíci, kterému se věnovala veškerá mainstreamová média v ČR, se strhla mezi „lepšolidičkami“ salva radosti nad tím, že se to těm ošklivým Rusákům nepovedlo.

Zároveň vás ovšem tatáž média zapomněla informovat, že den poté na Měsíci přistála indická sonda Chandrayaan-3.

Není ani moc zábavné sledovat, jakých neskutečných manipulací a lží se mainstream neustále dopouští, v čele s veřejnoprávními médii. Proč vás o tom neinformovaly? Napadl mě k tomu jeden citát: „Jaké štěstí má vláda, když lidé nemyslí.“ - Adolf Hitler.

Kdo vyhodil do vzduchu Nord Stream?

Naši čtenáři to již dávno ví, byli jsme první, kteří uvedli, že to byly USA. Z hlediska mezinárodního práva se jednalo o „teroristický čin“, jak jej mezinárodní úmluvy definují.

Opět jsme se poté stali terčem různých urážek od našich čtenářů, že jsme si to vymysleli apod. Jenže my máme dobré zdroje, nevymýšlíme si nic. V pořadu Tuckera Carlsona na sociální síti „X“ (Twitter) odpovídal na jeho přímý dotaz bývalý prezident USA Donald Trump, kdo vyhodil do vzduchu Nord Stream, takto: „Nechci dostat naši zemi do problémů, takže na to nebudu odpovídat“. A zároveň doplnil, „Mohu vám říct, kdo to nebyl. Rusko.“ Je dobré si také uvědomit informaci, kterou zcela jistě ne každý ví, že i bývalí američtí prezidenti mají právo dostávat tajné informace, takže pan prezident Trump zcela jistě ví, kdo za tím teroristickým činem stojí.

S ohledem na to, že 5koaliční vláda veřejně vykřikovala, že s teroristy se neobchoduje a neudržují se s nimi žádné vztahy tu vyvstává otázka, zda to myslí vážně, je-li nepochybné, že USA jsou teroristickým státem a americký prezident Joe Biden má stát před mezinárodním soudním tribunálem za tento teroristický čin. Nebo se opět bude měřit dvojím metrem?

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.