6. 3. 2022 Ukrajina spolupracuje s nacisty a rasisty, podle Sněmovny reprezentantů USA

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Fiala po schůzce v Lánech: Prezident jmenuje vládu tak, jak jsem ji navrhl. Včetně Lipavského | iROZHLAS - spolehlivé zprávy

Další týden práce vlády

Benzín, nafta atakují hranici 45 Kč/litr, což se podepíše na zvýšení cen veškerého zboží a služeb, což připouští už i Škoda Auta, která se chystá zdražovat. Cena plynu a ropy se zvýšila o 40%, což se promítne do peněženek našich občanů zvýšením nákladů na provoz domácností, podnikatelských subjektů, tím i cen pro koncové zákazníky. Cena obilí je na historickém maximu, chléb brzy očekávejte za cca 80 Kč, rohlíky za 6-8 Kč. Inflace bude atakovat hranici 20%. Vláda se asi spletla a s komunistickou EU uvalila sankce na ČR, místo na RF. 🙂 A to ještě prezident Putin nepřijal prakticky žádné sankce.

Mezitím vláda přijímá tisíce ukrajinských migrantů, tedy nadále pokračuje v sobeckém zájmu nahradit vymírající původní obyvatelstvo zemí EU těmito pracovníky, což jsme označili za jednu z možných příčin konfliktu na Ukrajině. Místo humanitární pomoci, z našich daní posílá na Ukrajinu zbraně. K tomu se s prezidentem Zemanem dohodli, že žoldáci mohou válčit na straně Ukrajiny, nikoliv Ruské federace, a bude jim udělena abolice, tedy porušení veškerých právních norem naší země. Snad to RF nebude považovat za vyhlášení války a nestaneme se cílem jejich obrany. Přitom nejsme první bezpečnou zemí, která by měla povinnost je přijímat. Připomenu prohlášení prof. Drahoše, že naše země má uprchlíkům pomáhat v prvních bezpečných zemích, nikoliv u nás. 

Naši zemi stála nečinnost vlády v zájmu naší země za cca 9 dnů vojenské operace cca 100 miliard korun. Tyto si vláda vybere díky inflaci a zdražení veškerých služeb a zboží v navýšených daních. České obyvatelstvo bude ožebračeno.

Koruna česká a její hodnota se propadla vůči Euru o více jak 7% za jediný den, je velmi pravděpodobný scénář jejího volného pádu, jak uvedl ekonom Kovanda, to by znamenalo inflaci v řádech stovek procent a praktický bankrot České republiky. I přes měsíce snah České národní banky o posílení CZK a téměř vyčerpání devizových rezerv, koruna nadále padá. Brzy možná budeme mít bezcenné papírky.

A to ještě RF nepřijala jediné sankce (vyjma zákazu přeletů nad svým územím) vůči zemím EU. Až je přijme, pokud je přijme, to bude teprve mazec. 🙂 Těšíte se?

Vláda se rozhodla přijímat ukrajinské migranty, přestože první bezpečnou zemí je Slovensko, Polsko apod. Nemáme jedinou povinnost sem ukrajinské migranty přijímat. Je to v přímém rozporu se zájmy ČR a jejích občanů.

Vláda nařídila (ona se tedy schovala za vládou podporované cenzory), blokaci webových stránek, které údajně měly přinášet dezinformace. Nic naplat, že přinášely informace a dezinformace šířila vláda a její Goebbeselská propaganda, jak víme z nedávného covid fašismu. Bezprecedentní porušení ústavních práv občanů na informace.

Fiala – daný krok obhajuje tím, že prý jsme jimi ohroženi, na druhou stranu vypráví v Prima TV, že se nemáme čeho bát, že ohroženi nejsme. Asi schizofrenie. V této souvislosti si dovolím připomenout, že například Rossia Today není v Německu blokována, že například Musk odmítl cenzorovat jakékoliv stránky, protože to odporuje svobodě slova a považuje to za nacistické způsoby. Fiala tu nařídil cenzuru, jako za Hitlera, nebo Gottwalda. Však Hlas Ameriky i Rádio Svobodná Evropa nám komunisté, také zakazovali a udávali nás, že?

A k tomu Alexander Vondra řekl v TV Prima, že mu nevadí odebrání Základních lidských práv na svobodný přístup k informacím, protože to je správně. Svoboda slova a projevu tu není od toho, aby se diktátoři mohli plácat po zádech, v jednotné linii Gottwalda, ale od toho, aby museli číst a poslouchat i názory, které se jim nelíbí.

Druhý den ruské invaze na Ukrajině. Aktuální dění a reakce Západu hodinu po hodině | Radiožurnál

Porážka Ukrajiny

RF ve své vojenské operaci obsadila největší evropskou jadernou elektrárnu. Jsme bombardováni dezinformacemi, že RF měla v rozporu s mezinárodním právem útočit na jadernou elektrárnu. To se ovšem nestalo, jednalo se o dopadení rakety na výcvikové centrum, které není v perimetru zásahu jaderné elektrárny, jak sdělila paní Drábová v Českém rozhlase. Političtí tragédi, kteří vedou naši zemi k totální devastaci, šíří dezinformace, že RF zaútočila přímo na jadernou elektrárnu.

V této souvislosti političtí tragédi šíří dezinformace, že tento útok na jadernou elektrárnu je první v historii. To není pravdou, je to hoax a dezinformace. Izraelská armáda zaútočila na jaderné elektrárny, skutečně zaútočila, hned 2x v nedávné minulosti, třeba na iránskou. Ale to svět mlčel, včetně našich politických tragédů a dezinformátorů.

RF obsazením této největší jaderné elektrárny v Evropě prakticky zvítězila v této vojenské operaci. Kdo nedrží moc nad energiemi, ten prohrál. To je názor, který sdílí Němci, ale i mnozí jiní, skuteční vojenští experti, nikoliv můj, sám jsem jej zaslechl na ČRo. Elektrická energie umožňuje nejen lidem svítit, ale také provoz třeba vodárenství. Přesto naše vláda, místo humanitární pomoci, posílá na Ukrajinu zbraně. 🙂

Různí analytici nás „bombardují“ nesmysly. V pátek měl ruský prezident vyhlásit stanné právo, jako příklad. 🙂 V 99% jejich propagandy se nic nenaplňuje. Ukrajinský lid je demoralizovaný, obyvatelstvo prchá ze země, Mnozí Ukrajinci se snaží všemožně vymanit z branné povinnosti. Jenom v ČR jich ekonomicky migruje na 200.000, téměř nikdo se na Ukrajinu nehodlá vrátit v této době a bojovat za vládu, která tolerovala genocidu v Luhanské a Doněcké oblasti. Přes obavy českých zaměstnavatelů se jejich hromadný návrat na Ukrajinu neděje.

Přes všechno to pozérství, které dnes a denně vidíme v médiích, se přikláním k názoru, že je rozhodnuto. To neznamená, že se nebude na Ukrajině ještě týdny bojovat, ale otázkou je smysl těchto bojů.

Zelenský je sám, NATO se odmítá do bojů zapojit, země světa sice symbolicky odsuzují vojenskou operaci RF, žádají návrat k diplomacii, ale to je asi tak vše.

Otázkou je, co na konci s Ukrajinou bude. Protože v EU ani NATO není jediný schopný politik, jak jsme psali v minulém komentáři, který by byl vůbec schopný s ruským prezidentem hovořit, tak ani vlastně nevíme, co je přesně cílem ruské vojenské operace.

Sněmovna reprezentantů USA přijala zákon o zákazu výcviku členů AZOV, které ve svém dodatku označila za neonacisty a rasisty. Představitelé AZOV jsou na Ukrajině legálně politicky i vojensky angažovaní. Jejich zakladatel je poslancem. Ukrajina tak spolupracuje s nacisty a rasisty. A my jim dodáváme zbraně.

A ČR se nechala švejskovsky zatáhnout do této hry mocností, ze které, jak píšeme výše, vyjdeme jako ekonomicky velmi oslabená země, která nehájila pouze a jenom zájmy našich občanů a naší země.

Jaká je vůbec taktika RF? Dovolím si uvést něco, s čím nikdo nepočítá. Podle mého názoru je vše předem domluveno s Čínou. RF bude postupně odzbrojovat státy NATO, které dodávají zbraně i munici na Ukrajinu od 2014, díky vojenskému konfliktu tak dojde k jejich postupnému odzbrojení, ČLR si vezme zpět svoji provincii Tchaj-wan, ano, velmi pravděpodobně se tak stane, NATO je fakticky bezmocné, viděli jsme debakl v Afghánistánu, zbrojní výroba funguje snad jenom v USA, nikde jinde v zemích NATO ne, proto NATO nedokáže bojovat na 2 frontách, ale rýsuje se i další – Irán, který pravděpodobně bude poutat pozornost USA, protože se jej možná pokusí napadnout, USA mají na všech svých vojenských základnách ve světě pouhých 260 t vojáků schopných boje, Čína má cca 1 milion takových vojáků, Irán také velké množství, ale je tu i možnost 4 fronty, KLDR, které, pro změnu, bude vázat USA v jejich oblasti, vystupňuje testy raket, možná i „neúmyslně“ nějaká spadne na Japonsko, Jižní Koreu. NATO je bezmocné a bezcenné. Možná jde o předem domluvené převzetí nadvlády nad světem skupinou BRICS, nebo Čínou s jejich pomocí. Více se o této mé úvaze rozepíšu ve chvíli, kdy vše bude nasvědčovat tomu, že je správná.

Okénko odpovědí na vaše dotazy

Jste proruští – ne, nejsme. V mnoha minulých komentářích čtenáři zaznamenali, že jsme RF označili za naše jedno z největších „nebezpečí“ ve smyslu ekonomickém, vedle Německa a Číny. Závislost na dodávkách plynu a ropy považujeme za nebezpečí, stejně tak jednostrannou exportní závislost, nebo závislost na dodávkách zboží z Číny. Dnes se přidává i problém s obilím.

Rád jsem vás četl, ale tohle jste přehnali (reakce na minulý komentář) – nepřehnali, pragmaticky hodnotíme nejen politický stav, ale i nastavené „mantinely“ tzv. „západní civilizací“.

Šíříte ruské dezinoformace – píšeme komentáře, nikoliv informační rubriku, naše názory jsou opřené o fakta, která se udála, nikoliv o propagandu. Protože píšeme komentáře, nešíříme žádné „informace“, tak čtenář u nás chápe, že nemůžeme šířit „dezinformace“, ale pouze a jenom náš názor.

Souhlasíte s válkou na Ukrajině – nepovažuji to za válku v pravém slova smyslu, všichni jsme viděli záběry ze skutečných válek v Iráku, kde se naše armáda podílela na masakru více jak 460.000 civilních obětí, v Sýrii apod. Jedná se o vojenskou operaci, jejíž cíl je obsazení strategických vojenských cílů na Ukrajině s eliminací úmrtí civilního obyvatelstva. To, že se střílí a bojuje, neznamená, že to je válka v pravém slova smyslu. Když to porovnám se záběry z IIWW, tak pokud je tohle válka, tak poté v určitém smyslu dost milosrdná. V Berlíně spojenecká vojska bombardovala civilní objekty apod.

Válka je svinstvo – ano, je, ale také to je poslední možný prostředek, jak docílit svých cílů, bez ohledu na to, z jaké strany na to pohlížíte. Je to prostředek, který, z pochopitelných důvodů OSN neuznává, lidsky je to odsouzení hodné, ale kde selže diplomacie, není možnost konat jinak. Všichni vidíme, že v KLDR, Iránu apod., jsou sankce k ničemu, dokonce už vlastní i jaderné zbraně. Vždy jsem souhlasil s likvidací tyranů, bez ohledu na mezinárodní právo, ale na Ukrajině diplomacie selhala. A než mě zase napadnete, precedent byl dán i Mnichovskou dohodou, která podobným způsobem měla zabránit „válce“ z pohledu tzv. Západu. Občanská válka na Ukrajině probíhá 8 let, bez povšimnutí tzv. „Západu, Mezinárodního trestního tribunálu, nebo OSN“, který nechal masakrovat civilisty z východní oblasti nacisty z takových zrůd, jako je „Azov“. Běžná ukrajinská armáda se na těch zvěrstvech nepodílela, ale ukrajinská vláda viníky netrestala a netrestá.

Kde selže diplomacie, nastupuje armáda. Tak to v minulosti bylo vždy a vždy bylo docíleno změn, které byly stanoveny, i když ne třeba hned. Nebýt válek, nebudou tu různé formy civilizací. Války jsou nedílnou součástí naší historie snad i více jak 2.000 let.

Dobrý, budu vás sledovat – díky moc.

Podívej se, ruský trolle, žádný stát nemá právo útočit na jiný stát – to se ovšem pletete, v souladu s čl 51 Charty OSN za určitých okolností má. Naše země má neblahé historické zkušenosti se SSSR, ale i Německem, Rakouskem, Polskem, Slovenskem apod. Pokud se od nich dokážete oprostit, umožní vám to poněkud objektivnější pohled na veškeré dění ve světě. Vojenská operace RF na Ukrajině je důsledkem, nikoliv příčinou.

Vy podporujete Rusáky? - Občanská válka na Ukrajině, vedena čistě proti východnímu obyvatelstvu Luhanska a Doněcka, založila základ práva RF na jejich ochranu, jak se prezident Putin odvolal na čl 51 charty OSN. OSN sama uvádí, že tam od roku 2014 bylo zabito přes 14.000 lidí, včetně civilistů, žen i dětí. Celá věc není o tom, za kým stojíme, ale o příčinách, proč k vojenské operaci došlo. A z hlediska ČR, jak moc jsme se na tom podíleli. Je snadné odsoudit vojenskou agresi, lidsky pochopitelné odsoudit „válku“, ale my tu nejsme od toho, abychom někoho snadno odsuzovali, ale od toho, abychom se komentáři zamýšleli o příčinách, protože pokud je nepojmenujete, tak se nikdy nemůže budoucí generace vyhnout opakování těchto chyb. Můžeme se švejkovsky ohánět Budapešťskou smlouvou, nebo mezinárodním právem, ale těžko to obstojí v situaci, kdy se 3 republiky, jedna vždy uznaná Autonomní Krymská a dvě neuznané v referendu rozhodnou, že už nechtějí být součástí Ukrajiny, protože třeba nesouhlasí s její novou orientací a s jistým velkým podivem přihlížet k tomu, jak Ukrajinská vláda na ně pošle armádu. Navíc, pokud tu máme precedent bývalé Jugoslávie a především Srbska, nebo Mnichovskou dohodu, ze které je patrné, že v zájmu mocností lze zemi odebrat část jejího území. V demokracii nemůžete prosazovat své zájmy „na sílu“. Demokracie je o ochraně menšinového názoru. Pokud neumíte najít shodu s menšinovým názorem, poté se nemůžete divit, že se někdo cítí být přehlížen.

Vy nejste s Ukrajinou solidární? - Pozérství neděláme. Jak to bývá u rozvodu, tak i zde, vina je na obou stranách, kde je větší, nebo menší díl, je otázka, na kterou bychom měli znát odpověď. Je to konflikt mezi RF a Ukrajinou, naší země se nedotýká a ČR by se neměla v těchto věcech angažovat více, než je nezbytně nutné. Posílání humanitární pomoci schvalujeme, posílání zbraní ne. Není to náš problém, není důvod komukoliv posílat zbraně. Místo pozérského vyřvávání, že Putin je vrah, že Rusko je fuj, se na věc snažíme dívat v širokém kontextu historických zkušeností, precedentů apod.

Pěkně jsme to od vás minulý týden schytali, ale jak sami vidíte, nebojíme se odpovídat a hájit naše názory. Otázky jsme oprostili pouze od vulgarit, jejich podstatu jsme ponechali, jak je patrné, míří přímo „na solar“, takže nás snad neobviníte, že jsme s nimi manipulovali. Díky tomu, že těch dotazů bylo tolik, jsme porušili naše pravidlo, že na vulgární názory neodpovídáme. Tato výjimka ovšem potvrzuje pravidlo, že na vulgární názory dále reagovat nebudeme.

Přejeme vám krásný příští týden.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.