5. 6. 2022 Otevíráme Pandořinu skříňku

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Máme vládu s důvěrou. Tak jí věřme! | iROZHLAS - spolehlivé zprávy

Další týden práce vlády

Vláda, které důvěřuje podle posledních průzkumů slabých 30%, se rozhodla oprášit stará, pro jejich voliče, nejdůležitější témata v naší zemi, jako je manželství nějaké Queer s kozlem, přičemž již dávno mají možnost uzavřít registrované partnerství, kde by stačilo rozšířit práva registrovaných osob, například Queer 1 má právo znát zdravotní stav svého kozla apod. Dalším takovým skvostem je oprášení přijetí Eura.

Je úplně jedno, že zdaleka nesplňujeme podmínky pro jeho přijetí a dalších mnoho let je splňovat nebudeme, ale 5-koalice musí nějak aktivovat své příznivce a voliče, protože i oni začínají být na škále 30% lidí, žijících v bídě, těžko shánějících peníze na energie, nájem, léky apod.

Rakušan se stačil pochlubit, jak prý zvládají migraci, ti Maďarští cikáni a Romové prý k ukrajinským ekonomickým migrantům nepatří. Ale zvládají to tak, že se povaluji po zemi na nádražích, především tom v Brně, kde mimochodem bydlí premiér Fiala. Místní starostka

Jinak, jako tradičně, vláda nedělá nic, vůbec nic, jenom vytváří inflační prostředí, které je nekonečné lze brzy hovořit o inflaci nad 20%, jak jsme upozorňovali v našich komentářích prakticky od loňského roku.

Před 20 lety se euro stalo jedinou měnou 12 zemí EMU | FXstreet.cz

K samotnému přijetí Eura nám jeho zastánci úmyslně tají jednu důležitou věc. Po přijetí Eura, dramaticky vrostl státní dluh každé země, která jej přijala.

Jako příklad – Slovensko – přijetí Eura 2008, státní dluh činil 27,9% k HDP, (Hrubému domácímu produktu) v roce 2021 atakoval hranici 62% k HDP, to je nárůst o více jak 100%!!! Na příští 2 roky se počítá s růstem k hranici 70% HDP.

Slovinsko přijalo Euro v 2007, v 2006 mělo státní dluh k HDP 26,1%, v roce 2021 – 80,9% k HDP tj. Nárůst o více jak 200%!!!

Německo hotovostní Euro přijalo 2002, kdy mělo dluh k HDP 59,7%, v roce 2021 69,8%, tj nárůst o cca 15%!!!

Řecko – vstup do Eurozóny v roce 2001, státní dluh v roce 2000 činil 62% k HDP, v roce 2021 již činil 205% k HDP. Tj., zvýšení o cca 300% k HDP.

Litva – vstup do Eurozóny v roce 2015. Státní dluh v roce 2014 – 40,6% k HDP, v roce 2021 cca 50,2% - nárůst o cca 10%!!!

Rakousko – vstup do Eurozony 1999, státní dluh v roce 2002 – 25,9% k HDP, v roce 2020 – 83,9% k HDP, tedy nárůst o více jak 200%!!!

No a ČR – státní dluh v roce 2011 – 39,8%, v roce 2021 40,4%, tj. Zvýšení o pouhé 0,6 %, pokud chcete srovnání s 2008, tak poté byl dluh 28,3% k HDP, tj., zvýšení o 42%. V roce 2002 – 25,9% k HDP – ve srovnání s 2021 nárůst o cca 54%.

Všimněte si i celkového zadlužení zemí k HDP.

Je zcela evidentní, že vlastní měna, měnová politika centrální banky, dokáže bránit celkovému zadlužení země, včetně vedlejších účinků, jako jsou „náklady na obsluhu státního dluhu“, což jsou primárně úroky, které minulá vláda měla „negativní“, tedy splácí se méně, než nám půjčili. Proč? Protože investoři tuší, že ekonomika EU jde do háje, proto si chrání největší možné procento investic, prodělají, ale bude to méně, než kdyby investovali do dluhopisů Německa.

A nejen o tom to vše je.

Všimněte si také, že ani jedna ze zemí, ve které se platí Eurem, nesplňuje kritéria pro jeho přijetí. To je podvod a neměli bychom se takového podvodu účastnit.

Reakce na rekordní ceny. Spotřební daň z benzinu se sníží o 1,50 koruny na  litr - Deník.cz

Už jste zaznamenali to snížení benzínu a nafty o minimálně 1,50 Kč/litr, jak slibovala vláda? 🙂

Dlouhodobě nezaměstnaní lidé ztrácí motivaci pracovat - Ekonomika - Zprávy  - Trutnovinky

A díky skvělé vládní politice tu již zbankrotovalo prvních 5.000 podnikatelů. A tisíce dalších končí. Už jste se sami sebe ptali, kam půjdou dělat, když tu bylo přes 300 t nezaměstnaných, necelých 300 t volných míst s podprůměrnou mzdou a vláda sem natahala dalších 500.000 Ukrajinských ekonomických migrantů?

V centru Brna táboří desítky Romů z Ukrajiny. Nevíme co s nimi, zní od lidí  i neziskovek | Společnost | Zprávy | Brněnská Drbna - zprávy z Brna a  Jihomoravského kraje

Podívejme se na Ukrajinské ekonomické migranty v čase.

Všechny strany před volbami říkaly – pomáhat se má, ale v místě konfliktu, nikoliv přijímáním migrantů. Dnes tu máme přes 400.000 Ukrajinských ekonomických migrantů. On vám opravdu nikdo nelhal? Chcete důkaz, že to tvrdila ODS, STAN, TOP 09, Piráti, KDU-ČSL, nebo si to najdete sami? Ano, před volbami byla najednou SPD inspirací, to, co říkal pan Okamura, najednou říkaly všechny strany. Výsledek – 400.000 ukrajinských ekonomických migrantů, přisátých na stáním rozpočtu, přitom 3,3 miliony Čechů žije pod hranicí bídy. Udělali z vás blbce, uvědomujete si to?

A to nepíšu, co sám vidím. V Praze, nejnovější Audi, krásné, ukrajinská RZ a paní si to sviští pro „dávky“, které jim bez našeho souhlasu. Mám i foto, chcete jej vidět? To ale není jenom to, co vidím já, vidí to téměř všichni kolem nás.

Oni opravdu nic nechtějí, nehledají žádné přístřeší, nechtějí jídlo, pití, jen čekají na dávky, úřad práce nazývají bankou,“ říká šéf brněnského odboru sociální péče Jan Polák. Poté odjedou a zase přijedou pro další.

Ukrajinští romští migranti přijíždí jednou měsíčně, zdržují se jen po dobu, než dostanou peníze, a pak zase mizí. Nehledají žádné přístřeší, nechtějí jídlo, pití”, popsala brněnská primátorka Markéta Vaňková

Válka na Ukrajině přejde v krvavý pat, míní analytici - Novinky.cz

Zprávy z fronty

Po naprosto skandálním odhalení, že si Ukrajinská strana vymyslela celou sérii lží o jednání vojáků RF, jako je znásilňování dětí, znásilňování všeobecně, zaminování přístavů RF, přičemž přístavy zaminovala Ukrajina, se propaganda na chvilku uklidnila a občas začala sdělovat i zprávy z druhé strany konfliktu. Ale jenom na chvíli.

Dezinformátoři z Novinek včera informovali o údajném nasazení jaderného děla, viz obrázky. U článku je foto daného děla s popisem „ruské dělo nasazené u Charkova“, nikoliv tedy ilustrační obrázek. Pokud si obrázek zvětšíte, tak jistíte, že stojící voják je Ukrajinský, podle vlajky na rameni. 🙂

Všimli jste si, jaké je najednou ticho o Bucha? Na základě videí, která sdílel starosta daného města po jeho opuštění vojáky RF, je patrné, že žádná mrtvá těla v ulicích nebyla. To video je běžně dostupné na internetu. Zřejmě se začíná objevovat pravda, že to není „práce“ vojáků z RF.

Všimli jste si, že naprostá většina svinstev, která se tam dějí, ze kterých Ukrajinci obviňují RF, se nakonec ukáže, jako „práce“ Ukrajinců? Média vás samozřejmě neinformují, že začíná prošetřování válečných zločinů a zločinů proti lidskosti páchaných Ukrajinci na nevinných občanech, civilistech. Na Twitteru existuje soupis zdokumentovaných odporných zločinů páchaných Ukrajinci, prokázaných již v 25 případech. Ve všech se Ukrajinci přiznali.

Vyjma státních propagandistických médií, jako je ČST a Čro, se začíná míra propagandy snižovat stejně, jako se začíná snižovat ochota států a občanů jakkoliv nadále Ukrajině pomáhat.

Joe Biden je kvůli Afghánistánu pod palbou kritiky - Seznam Zprávy

Jak to vidí v USA? Prezident Biden od ledna čas od času opakuje, že Ukrajina se bude muset vzdát svého území, na kterém jsou vyhlášené nezávislé republiky Doněcka a Luhanska. Opakuje to téměř s železnou pravidelností každý měsíc, naposledy 3. 6. Přestože USA slíbily Ukrajině, že nepovedou jednání o Ukrajině bez účasti jejich zástupců, tak bez nich jednání probíhají. O tom včera informovala i naše média, objevila Ameriku. 🙂 A probíhají s RF. Velmi pravděpodobně již došlo k dohodě o tom, jak bude Ukrajina vypadat, po skončení speciální vojenské operace RF, tedy, že Ukrajina podstoupí nezávislým státům třetinu svého území. Paradoxně, v USA se nikdy netajily tím a tudíž ani nelhaly, že by speciální vojenská operace nebyla ze strany Ukrajiny vyprovokována, od začátku tam informují, že Ukrajina napadla nezávislé státy v roce 2014 a od té doby s nimi válčí. Připomínám, že podle tzv. Lex Srbsko, ve kterém Mezinárodní soudní tribunál v Haagu vynesl rozsudek, že vyhlášení nezávislosti na území původního státu a bez jeho souhlasu není porušením mezinárodního práva. V tomto kontextu ještě doplním, že k tomu není potřeba referendum, která navíc v oblastech nových nezávislých států a Krymu proběhla a s jednoznačným výsledkem. Tyto informace jsou z New York Post, kdo chce může si je dohledat.

Výsledky MS v hokeji 2022: Česko má bronz! Zlato pro Finsko | iSport.cz

Po 10 letech medaile

Naši hokejisté se vrátili z Mistrovství světa v hokeji, skupiny B, po 10 letech s medailí. Všimli jste si, jak novináři chtěli a chtěli slavit, udělali z toho divadlo, ale občané neslavili? Žádné vítání na náměstí?

Bez hokejistů Ruské federace i Běloruska to je pouhá skupina B. Občané ví, že není co slavit.

Přejeme vám krásný příští týden.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.