26. 2. 2023 Vládní harakiri

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

K čemu se zavazuje vláda Petra Fialy v programovém prohlášení | Milion  chvilek

Vládní harakiri

Před volbami obě koalice slibovaly věci, díky kterým je voliči volili, jako snižování daní, ceny práce, propouštění nadbytečných úředníků, digitalizaci státní správy a mnohé další věci. Kdo si pročetl jejich předvolební programy, musel dojít ke stejnému závěru, jako já, že se rozhodly do vlády prolhat. Dnes by občané nebyli „překvapeni“, jako nejsem překvapen já.

Vše, co slíbily, nedodržely. Jenom lhaly. Ruskem a situací na Donbase se jejich neschopnost omluvit nedá. Vláda sem přitáhla přes 600.000 ukrajinských ekonomických migrantů, z nichž pracuje cca 70.000, ostatní musíme živit, platit jim bydlení, oblečení, zdravotní péči apod. Nikdo je sem přitom nemusel tahat, nejsme první bezpečnou zemí, nemáme povinnost jim pomáhat.

Všichni se předháněli s názory na ekonomické migranty z Afriky v tom, že máme pomáhat, ale u nich, ne je natahat do naší země, říkal to Zeman, Drahoš, Fiala, Babiš, Pekarová, Bartoš, všichni. Najednou je vše jinak a daňoví poplatníci jsou dnes zděšeni z toho, že je vláda bude ještě více okrádat na daních, než kterákoliv jiná vláda před nimi.

Pokud si nyní vezmeme v úvahu naprosto katastrofální ekonomickou situaci, kdy automobilky omezují výrobu, nechávají celé týdny své zaměstnance doma, protože jim chybí díly z Číny, k tomu zavírání velkých podniků v sousedním Německu, naposledy oznámila jedna z největších chemických továren světa BASF uzavření své německé pobočky a přesun výroby do Koreje, Číny, což budou následovat mnozí další výrobci, nejen z chemického průmyslu, budou nás čekat zbytečné roky bídy, velké nezaměstnanosti, propadu životní úrovně, která je u nás velmi nízká, jde prakticky o hrozbu, která může být v důsledcích větší, než byla velká hospodářská krize ve 30 letech minulého století.

A k tomu všemu máme neschopnou vládu, která neumí řešit ani banální problémy, lže obyvatelstvu, podvádí voliče, uráží voliče, chová se jako nějaký zfetovaný grázl. Toto nemůže dopadnou pro ně dobře, ani nedopadne. Velmi pravděpodobně se mnohé vládní strany již do Sněmovny nedostanou, otázkou ovšem je, jaké národohospodářské škody stačí ještě napáchat.

Potřebujeme vládu, pro kterou je Česká republika na prvním místě, vládu, která přestane vyhazovat stovky miliard našich daní na podporu nějaké Ukrajiny, vládu, která zavelí k neutralitě, ukončení sankcí na Ruskou federaci, obnovení obchodních vztahů jak s Ruskou federací, tak Čínou, která nebude jednat pokrytecky, jako všechny ostatní vlády od 1989, kdy naše země neuznává Tchaj-wan jako stát, uznává politiku i systém jedné Číny, s vládou v Pekingu. Nechť s představiteli Tchaj-wanu jednají nižší ministerští úředníci, nebo uznejme Tchaj-wan, pokud nemáme závislost na ČLR, ale my ji máme, takže si to nemůžeme dovolit ani z ekonomického hlediska. Potřebujeme vládu, která zaujme postoj, abych použil výrazu provládních hlupáků – švýcarských ruských trollů. Jenom tak se budeme moci alespoň částečně zachránit před naprostým zničení naší životní úrovně.

11. 3. ve 14 hodin se bude konat další demonstrace proti této zločinecké vládě v Praze na Václavském náměstí. Bylo by dobré přijet, aby lid dal vládě najevo, že takto to dál nepůjde.

Roční výročí

24. 2. uplynul rok od zahájení Speciální vojenské operace, čímž vyústila 8 let neúspěšných diplomatických jednání ohledně Donbasu, která se vedla od roku 2014, kdy došlo k vojenskému puči v Kyjevě, při kterém byl v rozporu se zákony samotné Ukrajiny, ale i mezinárodními, odstraněn demokraticky zvolený prezident, jehož legalitu potvrdily všechny země světa.

Východ Ukrajiny tento vojenský puč neuznal a vyhlásil vznik dvou nových republik, Autonomní republika Krym po referendu vyhlásila nezávislost a následně se připojila k Ruské federaci.

Kyjev poslal na Donbas tanky a armádu, ta tam masakrovala civilisty, podle zpráv OSN tam do roku 2021 zemřelo na následky této Kyjevem vyvolané občanské války přes 14.000 lidí.

I z tohoto důvodu nelze Speciální vojenskou operaci Ruské federace považovat za zahájení války, protože ta tam probíhala již 8 let, přestože se obě strany zavázaly dodržovat Minské dohody, které, jak loni přiznala bývalá německá kancléřka Merkelová, měly poskytnou Kyjevu čas na vyzbrojení, Kyjev je neměl dodržet, jak dohodla ona sama s bývalým francouzským prezidentem Hollandem.

Pokud se podíváte na mé první komentáře po zahájení této SVO, tak jsem uvedl, že válku vyprovokovala EU společně s USA. Díky přiznání Merkelové je nyní naprosto jasné, že tomu tak skutečně bylo.

Celý rok postupuje Ruská federace v této SVO velmi pozvolně. Na rozdíl od dezinformátorů, jako je Česká televize, Seznam apod., je evidentní, že na Donbase fakticky pravidelná ruská armáda nebojuje, poskytuje pouze logistiku a podporu ze vzduchu, bojuje tam soukromá skupina Wagnerovců, kteří nejsou součástí pravidelné armády a domobranci z Donbasu. Stále více je také patrné, že Ukrajinská propaganda ztrácí „půdu pod nohama“.

Před zahájením SVO nás naši propagandisté upozorňovali, že Rusko koncentruje u hranic vojsko o počtu 80-100 tisíc vojáků. První mobilizaci RF vyhlásila koncem loňského roku, pokud by tedy bylo pravdou, kolik tam údajně zemřelo ruských vojáků, jak ukrajinská propaganda tvrdí, nebyl by dnes na Donbase už žádný, zemřelo jich údajně více, než jich tam vůbec mělo být. Nově mobilizovaní jsou zatím pouze ve výcviku, na bojiště se dostanou až za několik měsíců.

Potvrzuje se i mnou uvedená taktika Ruské federace, kterou je odzbrojit státy NATO, proto na Ukrajině není ani 10% vojáků, kterými Ruská federace disponuje, tedy těch profesionálních, armáda RF totiž čítá kolem 1,2 milionu profesionálních vojáků. A tato taktika se daří naplnit. Velmi pravděpodobně tak RF vytváří prostor pro Čínu k zpětvzetí si Tchaj-wanu, který podle mezinárodního práva je součástí Čínské lidové republiky, není to žádný samostatný stát a značně tak vyčerpat především USA, které se dostávají na samou hranici možné podpory Ukrajiny. V USA jsou miliony odpůrců Bidenovy administrativy a podpory Ukrajiny, samotné USA mají velké problémy s migrací a financemi, opět se dostaly k úrovni faktického bankrotu, budou opět muset zvýšit zákonnou mez možnosti se dále zadlužit.

Ruská federace ani po roce Speciální vojenské operace nepřešla na „válečný průmysl“. I z tohoto lze usuzovat, že vojenské zásoby má nevyčerpané, ani se k vyčerpání neblíží. Opět je to zcela v rozporu s ukrajinskou propagandou, kterou do nás mainstream média cpou vrchem, spodem, však už nejméně 15x neměla mít RF rakety, jídlo, oblečení pro armádu, naftu a další nesmysly, které tito šíří. Zcela evidentně je na tom RF velmi dobře.

Jak řekl i premiér Fiala, dochází ke změně světového řádu, dominantní mocností už nebudou USA, ale Čína a velmi pravděpodobně ve spojení s BRICS+, kam se již hlásí 16 států.

Tato SVO tedy letos velmi pravděpodobně neskončí, Rusko ekonomické sankce posilují, Ruská centrální banka má nejlepší bankéřku na světě, která svými kroky naprosto vyrazila „Západu“ trumfy z ruky, nedošlo k žádnému dramatickému propadu ekonomiky, nedošlo k dramatickým změnám, Rusko o své trhy nepřišlo, dodává i nadále do Evropy plyn i ropu, ale většinu prostřednictvím Indie a dalších spřátelených zemí. Zahraniční společnosti většinou ruské trhy neopustily, dále tam podnikají, ruský trh opustilo cca 9% největších hlupáků, v čele se Škodovkou. Automobilka KIA se na ruský trh vrátila s plnou parádou, prodává tam kompletní automobilovou řadu. Navíc se Rusku tímto otevřela možnost výroby mnohých výrobků původem z Asie, ať již jde o automobily z Číny, elektromobily, drony a další produkty na nejvyšší technologické úrovni.

Rusko se ani nedostalo do žádné mezinárodní izolace, jak se „Západ“ domníval, naopak posílilo partnerství s Arabskými státy, téměř celá Afrika s ním úzce spolupracuje, Asie, včetně Jižní Koreje, posílilo vazby v téměř celé Latinské a Střední Americe, navázalo partnerství s Iránem, kde včetně Číny a Turecka probíhají intenzivní jednání a ukončení sankcí vůči Iránu, což je regionální velmoc s populací kolem 90 milionů, tedy i velmi zajímavý obchodní trh. Irán je ovšem také velkým nebezpečím pro Izrael, to z geopolitického hlediska dostává Izrael, náš i americký tradiční spojenec, ale i spojenec Ruska, který se k žádným sankcím vůči němu také nepřipojil, ale tímto krokem si Ruská federace zajistila ještě větší míru závislosti Izraele na Rusko. Všechny tyto kroky Rusko posílily.

Nyní do konfliktu aktivně vstoupila Čína se svým plánem na příměří. To je věc, které se „Západ“ obával, bylo to znát i na evidentně zaskočených Ukrajincích, kteří si najednou uvědomili, že to je ten nový světový vůdce a jeho nabídku nelze jen tak odmítnout. Zároveň si jsou vědomi toho, že pokud by tento čínský plán odmítli, mohla by Čína oficiálně zaujmout stanovisko, že když nechtějí příměří, nebo mír, je potřeba je k tomu donutit a oficiálně se připojit k Ruské federaci a Ukrajinu fakticky zničit a pravděpodobně nechat pod správou Ruské federace. Také si povšimněte toho ticha z Evropské unie, ani nedutají, dokonce ani náš ministr zahraničí nepípl ani slovo.

Velmi zajímavý komentář přinesl americký Newsweek od Stevena Mayerse, bývalého bezpečnostního poradce amerických prezidentů.

Android Apps by Newsweek Magazine on Google Play

I přesto se domnívám, že SVO letos neskončí, možná se dokáže domluvit příměří, ale mír velmi pravděpodobně nyní ne, protože ten je možný jenom za předpokladu, že Ukrajina přenechá oblast Donbasu Ruské federaci. Všimněte si, že se všichni toto bojí říci nahlas, že jinak to nepůjde. Bojí se i říci, že Rusko prostě nikdo za této konstalace neporazí.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.