11. 9. 2022 Co se děje v zahraničí

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Další týden práce vlády

V minulém týdnu proběhla jedna z největších porevolučních demonstrací za účasti 70-100.000 občanů. Záhadným způsobem se k účasti nevyjádřili telefonní operátoři, kteří vždy, při takových příležitostech, skutečnou účast dokázali odvodit. Demonstraci, jejíž cílem bylo vládu upozornit na kritickou finanční situaci průmyslu, obchodu a již více jak 60% občanů této země, kterou zavinila právě neschopnost vlády, svolali zástupci několika, zcela ideově odlišných, opozičních zástupců. K projevu na této demonstraci byl pozván i premiér země, který ovšem prohlásil, že lid nebude určovat, co má vláda dělat. Poněkud zapomněl, že to je lid, kdo určuje, co má vláda dělat, ne naopak, tedy v demokracii, ne v diktatuře. Nepřímo tak potvrdil, že žijeme v diktatuře.

Podle Policie bylo chování demonstrantů příkladné, velmi slušné, nezaznamenali jediný případ, který by naplňoval jakoukoliv skutkovou podstatu trestného činu, nebo správího deliktu. I to nasvědčuje tomu, že demonstranti byli jenom slušní lidé.

Liberální antidemokraté byli tak vysokou účastí velmi zaskočeni, pořádali protiakci, ve které se ujišťovali, jak dají „dezolátům do držky“, chystali se k jejich napadení. Nakonec k tomu nedošlo, protože jim došlo, že těch „dezolátů“, tedy slušných lidí, je opravdu hodně a nedopadlo by to podle jejich představ. Proto se ihned po ukončení této akce rozhodli k frontálnímu útoku na demokracii na sociálních sítích, kde členové vládních stran vyzývali ke střelbě do „dezolátů“, ke schazování účastníků demonstrace ze skály, premiér Fiala nazval účastníky 5. ruskou kolonou, následně své výroky korigoval, že myslel organizátory, což byli 2 pánové, kteří nejsou v žádné politické straně, ministryně války prostřednictvím svého twitterového účtu napsala, že účastníci demonstrace mají jít do prdele, samozřejmě ukrajinsky. Další straníci vládních stran se hojně přidávali a začala lítat různá „prasata, fašisti, proruští kolaboranti, lůza, bezzubí dezoláti, apod.). Byla to nádherná ukázka časů 30. let minulého století v Německu, kdy se podobně chovala NSDAP.

Vláda se začala hýbat a začala vymýšlet různé nesmysly, jak bude krotit jí zaviněnou inflaci a naprosto smrtelné ceny energií. Tedy předstírá, že začala jednat. Mezitím u nás zbankrotovalo několik významných společností, jako Lanex a mnohé oznamují svůj konec ke konci tohoto roku.

Premiér byl osobně přítomen otevření nového LNG terminálu v Nizozemí, kde si 1/3 jeho kapacity rezervovala ČR za 14 miliard Kč. Ano, za 14 miliard korun. Vypadalo to, jako vítání roušek z Číny. Co naplat, že tuto kapacitu do ČR nikdy nedostaneme a i kdyby ano, nebude stačit ani na 3 měsíce v roce, přičemž nepočítám cenu takového LNG plynu, která je 10x vyšší, než cena plynu z RF. A to opomíjím skutečnost, že není dostatek tankerů na LNG převozy, naprostá většina z nich jezdí pod Liberijskou vlajkou a vozí LNG z Ruska do USA a odsud jej USA vozí za 10ti násobek ceny do EU, dále opomíjím, že neexistuje dostatečná kapacita plynovodů z Nizozemí do Německa, tudíž nelze počítat s tím, že v zimním období budeme dostávat to, co jsme předraženě nakoupili.

Bezvýznamnost současné vlády prokazuje i taková skutečnost, že ČR v Bruselu neprosadila nic z toho, s čím na jednání jezdí. Naposledy selhala v případě jednání o cenách energií.

V ČR mezitím dramaticky stoupl počet vražd a sebevražd. Policie to dává do souvislosti s dramatickými ekonomickými problémy občanů ČR. Kolik už Fiala zavinil vražd?

Zprávy ze světa

Německý šéf průmyslu oznámil, že všichni průmyslníci, co mohou, chtějí z Německa odejít a přemístit své podniky. Mezitím tam krachuje druhá největší ocelárna světa, jedna z největších bank světa JP Morgan, jeden ze správců amerických devizových rezerv se stěhuje z DE do Londýna, protože očekává blackouty způsobené nedostatkem plynu a elektřiny, očekávají 60% bankrotů všech podniků.

V Německu podnikatelé v průmyslu již nedostávají smlouvy na dodávky energií od prvního ledna příštího roku. Očekává se, že nebudou a pokud budou, tak pro průmysl nedostatečné.

Belgie, Nizozemí, Lucembursko, Polsko odmítly jakoukoliv pomoc jakémukoliv státu, včetně Německa v případě nedostatku plynu. Žádná jednota v EU není, je to lež, jako věž.

Slovensko, Maďarsko, Srbsko, Rakousko nadále dostávají nasmlouvaná množství plynu z RF.

Ve Francii podnikatelé zvažují podobný krok, jako v Německu, doslova zběsilý úprk z území ovládané Protektorátem EU. Všichni ví, že EU se rozhodla zničit průmysl všech zemí, které kolonizují, tedy i ČR.

V Nizozemí dokázali stávkující farmáři vypudit ministra zemědělství z funkce. Je to jeden z velkých úspěchů, kterých bude přibývat.

Téměř ve všech zemích EU probíhají masivní demonstrace proti vládám, které odmítají řešit existenční problémy občanů a podnikatelů. Média o tom záměrně neinformují, aby u občanů nevyvolali masivní odpor českých občanů a tito nešli do ulic a nesvrhli dnešní zločinnou vládu.

V Německu vyskočila cena nafty o 35% za posledních 14 dnů. Toto zvýšení cen bude brzy u nás.

Ve Švédsku a Finsku by bez státních záruk v tomto týdnu došlo k technickému bankrotu dodavatelů energií, včetně plynu. Vlády obou zemí musely poskytnout finanční záruky těmto výrobcům ve výši stovek miliard korun. Je to ovšem pouze dočasná finanční injekce. Situace se bude brzy opakovat a energetické společnosti budou potřebovat další podobné injekce.

Ve Velké Británii se připravují na nedostatečné dodávky plynu, což způsobí podobné problémy, jako u nás. Krizový plán pro výpadek průmyslu neexistuje ani tam, ani u nás. Šéf pivovarů v Británii řekl, že hospody (puby) budou nuceny uzavřít kvůli cenám energií.

Zemřela Její Výsosta Alžběta II. Až utichnou emoce, rozvíří se debata o jejím životě a zásluhách i „zásluhách“. Umřela v době vrcholu sympatií Britů i světa k její osobě. Ale její život vždy nebyl plný sympatií. V každém případě, především v posledních cca 10 letech dokázala spíše spojovat, než rozdělovat. Jedna pikantnost již dnes v médiích probíhá – spor, zda Charles, nebo Karel – anglicky je Karel Charles. Nový král má mnoho možností si zvolit jméno, celé jeho jméno je Charles Philip Arthur George a jakékoliv z těchto jmen může zvolit, jako své královské. Vypadá to ovšem, že zůstane Charlesem III, pro nás tedy Karlem III. Papežovi také neříkáme Francesco, ale František, Williamovi také budeme říkat Vilém, až se stane králem.

Zprávy z fronty

Ukrajinská armáda provedla protiofenzívu. Vytlačila prý spojenecká vojska DLR, LLR a RF z 50x50 km území. Tyto informace nelze ověřit z nezávislých zdrojů, jak nám média již nezapomínají připomínat.

Podle serveru Seznam to má být vykoupeno smrtí 5 ukrajinských vojáků na 1 ze spojeneckých vojsk. Trochu drahá sranda. Ale pokud bychom na takové tvrzení přistoupili, článek se týká vlastně celého konfliktu, tak by poté po odhadech cca 50 t údajně zabitých vojáků spojeneckých vojsk, byly ztráty na straně Ukrajiny na neuvěřitelné úrovni 250.000 zabitých Ukrajinců a vojáků NATO. To by ovšem odpovídalo i dost zběsilé mobilizaci žen, kterou Ukrajinské vedení provedlo a také našemu tvrzení, že Ukrajina možná bude mít čím bojovat, ale nebude mít kým bojovat. Naprostá většina mladých mužů z Ukrajiny utekla a nehodlá bojovat za ten jejich zrůdný vládní aparát, s mnoha Ukrajinci žijícími v DE, BE, NIZ apod jsem mluvil a názor na Zelenského je prakticky shodný, že to je grázl, za kterého oni skutečně bojovat nebudou, přestože svoji zemi mají rádi. Podle Zelenského administrativy uteklo z Ukrajiny přes 40 milionů Ukrajinců. A to z 99% mladých lidí. Zůstali starší lidé, nemocní, handicapovaní a někteří tak chudí, že si nemohou dovolit uhradit požadované tisíce od převaděčů a pašeráků. A tady je patrné, že lidské zdroje Ukrajincům dochází i přes neustálý proud vojáků a žoldáků NATO.

Podle informací ze strany spojeneckých vojsk by se ovšem mohlo jednat o jejich léčku, do které se Ukrajinci nechali chytit, opět nelze tyto informace ověřit, ale již několikrát podobné lsti spojenecké armády udělaly a Ukrajince do nich chytily.

Poslechl jsem si rozhovor Lucie Výborné na Radiožurnálu s jedním fotografem, který většinu letošního roku tráví na Ukrajině v bojových oblastech. Velmi zajímavé byly 2 pasáže. V první uvedl, že se dal postoj obyvatel nezávislých států až do letošního roku pochopit, že to nebylo tak jednoznačné, jak propaganda tvrdí a v druhé pasáži jeho výrok, kterým odmítl propagandistické lži, že ruští vojáci údajně útočí na civilní cíle, následně počkají, až přijdou záchranáři a zaútočí podruhé, jako jejich hlavní taktiku. Toto odmítl s tím, že nikdy nic takového neviděl, ani nezažil, že RF takto nepostupuje, v žádném případě se nezaměřuje na civilní cíle, že to je spíše náhoda, pokud dojde k dopadu bomb na civilní cíle. A ne, nebyl to člen 5 kolony Ruské propagandy, jednoznačně se vymezil proti speciální vojenské operaci RF, kdy ji jednoznačně odsoudil.

Přejeme vám krásný příští týden.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.