7. 5. 2023 Velké okamžiky Fialovy vlády

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Fialová drahota – Necyklopedie

Velké okamžiky Fialovy vlády

Další měsíc po sobě Fialova vláda trhá jeden rekord v zadlužování země za druhým. 200 miliard státního dluhu (cca 19.000 Kč na každého, včetně kojenců) stihla nasekat za první čtyři měsíce tohoto roku. Propagandistická média píší, že to je nejhorší výsledek od roku 1993. Kdepak, je to nejhorší výsledek od roku 1918, žádná taková nemehla jsme dosud ve vládě neměli. Nejhorší vláda všech dob, nikoliv od Nečase, a to zcela objektivně i na základě tohoto ukazatele. Právě výše státního dluhu je jedním z nejdůležitějších „inflačních tlaků“, který následně způsobuje inflaci. To elektrikář na Ministerstvu financí ani netuší.

Zároveň také padla „mantra“ všech kvazi ekonomických blbečků, na kterou dlouhodobě poukazuji, že to je blbost, tedy, že za státním dluhem jsou mandatorní výdaje a především důchody. Ani náhodou, už to své lhaní, vládou placená média, jaksi nedokáží obhájit, ale vždy to trvá tak rok, dva, než vylezou z pravdou na povrch. Za státním dluhem je komunismus, který, a to budu upřímný a napíšu pravdu, tu zaváděly i vlády předchozí, ale tato jej zatím dotáhla tam, kde nebyl ani za socialismu, zrušení tržního prostředí, kdy faktické monopoly, nebo monopolní kartely, jako jsou benzínové pumpy, potravinové markety, prodejny oblečení, lékárny, zdravotnické potřeby, průmysl, s obrovskou podporou vlády dokázaly téměř zrušit konkurenci a nyní neexistuje klasické tržní prostředí – nabídka vs poptávka, které by tlačilo na snížení marží a lepší ceny – ale bolševický diktátorský systém – to si můžete sami ověřit na prodejnách – ceny benzínu a nafty se liší v deseti haléřích na litru, ceny pečiva, potravin se téměř v obchodech neliší, pokud se nejedná o „akční výrobky“, kterých je ovšem čím dál tím méně, pokud jde o základní potraviny, jako je třeba chléb, mléko, vajíčka, mouka, cukr, zelenina, ovoce. Tyto „monopoly“ vlastní zahraniční vlastníci, tedy dividendy (podíly na zisku) se u nás nedaní, zaplatí tu pouze směšnou daň ze zisku, tzv. Korporátní daň a tím všechny tyto monopoly snižují své odvody natolik, že už dnes přispívají do státního rozpočtu směšnými 90 miliardami ročně z celkových příjmů kolem 1.680 miliard. Připadne vám to divné? To asi každému, ale to je také za tím obrovských schodkem. K tomu se bolševická ekonomika přesunula právě z té tržní na tu „dotační“, kdo nebere dotace (kdo z vás je pobírá?), ten na trhu nemůže existovat, takže z těch cca 1.680 miliard, o které bolševická vláda okrade především nás, občany, ještě stovky miliard vyplácí zpět těm monopolům, a ony jsou všude – sport, kultura, obchod, průmysl, … - takže finální výsledek je mínus cca 300 miliard, které jim zaplatíme my, občané, zpět, formou dotací.

Dalším podobným ukazatelem je pokles spotřeby obyvatelstva, která, přes dosud také nevídanou inflaci, již 15 měsíců ve dvouciferných číslech, nepřetržitě klesá 11 měsíců po sobě. Opět téměř o 10%. O nějakém růstu HDP si nechejme jenom zdát, tedy zatím. Nebude to už dlouho trvat a „najednou“, mávnutím proutku, nás budou vládou placená média zahrnovat bombastickými informacemi o tom, že došlo k zastavení poklesu spotřeby obyvatelstva a najednou ta „skvělá“ vláda dosáhla růstu HDP (na němž se dost výraznou měrou podílí právě spotřeba obyvatelstva). Ale to bude, jako vždy, opět propagandistické divadélko. Víte proč? Protože za 12 měsíců budeme mít „základnu“, se kterou se spotřeba bude nově srovnávat, tu o 10% nižší a když jste na minimu, tak dolu už jít nemůžete, ale díky takto nízké základní hodnotě už „bude lépe“. Už se těšíte na další lži vládou placených médií?

Přestože si na čísla o inflaci ještě musíme chvíli počkat, je velmi pravděpodobné, že tato se bude pohybovat ve dvouciferných hodnotách, přestože je z loňského roku vysoká „základní“ hodnota, od které se nově inflace za duben bude počítat (to je ta loňská se 17% nárůstem cen), takže ceny vzrostou za 24 měsíců o cca 30%, což je ovšem zcela logické, přestože se vám to v obchodě nezdá, protože naprostá většina potravin zdražila o 100% a více. Ale statisticky to je pravda, lyžáky zlevňují, zimní dovolené také. 🙂 Ale nebojte, příští rok už zase bude „základní hodnota“ o 30% vyšší, takže inflace za příští rok bude opět „opticky“ vypadat jako nízká, že se vládě povedlo ji zkrotit, tedy pokud opět neudělá fatální chyby, které ovšem vláda dělá. Jednou z nich je právě neuvěřitelně vysoký státní dluh.

Ještě, že mají Babiše, na kterého to mohou 4 roky házet, on sice není neviňátko, ale za jejich hloupost nemůže. Je to čistě vina Fialovy vlády!

Jindřich Rajchl: Seznam fact-checkuje mě, tak já fact-checknu seznam

PRO

Organizátory letošních největších protivládních demonstrací jsou lidé z politického uskupení PRO, v čele s doktorem Rajchlem.

Mnozí lidé jim vyčítají mnohé, skoro to vypadá, jako by to byl Babiš II, ale co ve skutečnosti představují? PRO se definuje jako proevropská strana, která chce být součástí EU i NATO, je to tedy v přímém rozporu s tím, co chtějí mnozí účastníci demonstrací, kteří, právem, obviňují především EU z eskalace a vyvolání konfliktu na Ukrajině a ožebračení českých občanů díky nesmyslu zvaném Green Deal. NATO připravovalo vojenský převrat v Kyjevě v roce 2014, tzv. Majdan, kde dokonce nejen finančně podporovalo nacistická uskupení, která byla proti demokraticky zvolenému prezidentu Janukovyčovi. Po vojenském puči to byly státy EU, které první uznaly novou vládu i prezidenta, vzešlých z nacistického vojenského převratu.

Na rozdíl od původního organizátora demonstrací, pana Vrábela, který demonstrace organizoval jako setkání mnohých politických i nepolitických proudů, strana PRO nabízí nejen na svých stránkách, ale i na demonstracích, jasná řešení současné tragické hospodářské situace v zemi, kde se stále více lidí propadá pod hranici bídy a ještě se tomu nezdá být konec. I na demonstracích organizovaných stranou PRO jsou mezi řečníky lidé z různých politických a názorových proudů, ať už to je například paní senátorka Hamplová, pan doktor Dostál, pan Gregor, blogger Vidlák, profesor Beran, doktor Pollert a mnozí další. Je to směs různých politických názorů, například pan Gregor je z iniciativy Společně pro Czexit, to je diametrálně odlišný názor od strany PRO.

Faktem je, že mezi demonstrujícími je cca 30% mladých lidí do 30 let, cca 30% lidí do 60 let, zbytek spíše senioři, nebo děti. Většina z demonstrujících, nikoliv všichni, jsou občansky aktivní lidé již od dob perzekuce neočkovaných v době Covidu, kdy odmítali svoji perzekuci již v době předešlé.

Problémem strany PRO jsou „velkohubá“ prohlášení typu, okupace státních institucí, ze které se nakonec „vyklube“ jednodenní pohyb pár desítek občanů u Strakovky, kteří nemají zajištěné ani jídlo, pití, toalety, různá ultimáta vládě, která organizátoři ani nemohou myslet vážně, protože se je ani nepokusili naplnit, slibování leckdy nemožného, velmi rychle se nechávají „unést“ emocemi, které nezodpovědně vkládají do svých projevů.

Dalším problémem je neexistující koncepce jak demonstrací, tak přitvrzování v nich, neexistující plán pro další demonstrace, nejsou předem dány termíny dalších demonstrací, nejsou přizváni mezi řečníky například šéfové největších odborů, pravidelně tam sice vystupuje pan Dušek, který je ovšem šéfem nezávislých odborářů, kterých je minimum, naprostá většina odborářů je koncentrována v profesních odborech, organizátoři nedokáží oslovit „mocné“ politiky, osobnosti veřejného prostoru, jsou více méně uzavřeni ve své „bublině“, která vznikla již za doby Covidové. Nedaří se jim oslovit další profesní skupiny, třeba i z kulturního prostředí.

Za největší problém považuji skutečnost, že strana PRO jasně nedefinovala cíl, kterého má být demonstracemi a případnými dalšími nátlakovými akcemi dosaženo. A to je naprosto kardinální problém, protože demonstrující postupně budou ztrácet ochotu se dalších demonstrací účastnit, především s ohledem na očekávané snížení inflace, byť bez snížení dnešních cen, zvýšení růstu HDP, protože spotřeba se brzy dostane na „pomyslné dno“ a bude se postupně zvyšovat a tím i HDP.

Pokud strana PRO zamýšlí demonstrace jako „odrazový můstek“ pro příští volby, může to být pro mnohé demonstranty velké zklamání, s ohledem na profilovanost strany, jako prounijní a proNATO stranu a tím i velké zklamání pro samotné představitele PRO.

V jejich programu nejsou žádné velké změny proti současným politickým stranám, ve své podstatě se ani PRO nedokázala vyrovnat s realitou 21. století, s potřebou radikálních změn ve všech oblastech naší země, vsadila na prostou „odbornost“, tu ovšem má i profesor Válek, který není schopen zajistit ani léky na rakovinu apod., ale měli ji i mnozí jiní ministři minulých vlád. Odbornost nic neřeší. Pokud PRO nenajde odvahu k radikálním změnám, hodných 21. století, které budou založeny na principu udržitelného růstu ekonomiky, růstu bohatství obyvatelstva, absolutní minimalizaci byrokracie, využití moderních IT technologií, změny ve školství, zdravotnictví, sociálním systému, důchodech, absolutní vymazání korupce z našeho politického systému, odstranění zlodějin ze státních podniků, jejich transformaci, odstranění zlodějin ze zdravotnictví, odstranění monopolizace trhu účinnými prostředky, podpořit vznik českých středních a velkých podniků na trhu, je fakticky předem odsouzena k neúspěchu. Obávám se, že současné vedení strany PRO nemá žádné vhodné kandidáty, kteří by byli schopni něco podobného vůbec nabídnout. Ale svůj „účel“ splní. V minulých parlamentních volbách jsme byli svědky toho, jak celých 20% voličů bylo ochotno „vyhodit“ svůj hlas prakticky do koše, volbou dnes neparlamentních stran, a díky tomu se SPD nevyšplhala na 30% a dnes v Parlamentu není opoziční síla cokoliv zablokovat, nebo změnit. Už v minulých komentářích jsem se tomuto věnoval, že strana PRO mohla fakticky vzniknout jenom kvůli tomu, aby odčerpala hlasy opoziční SPD, v tomto případě spíše možná ANO, které je také prounijní a proNATO.

Osvobození Československa 8.5.1945 - zlato 1/2 Oz

Krásnou oslavu Dne osvobození a celý příští týden.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.