1. 5. 2022 Sankce nefungují

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Obrázek

Další týden práce vlády

V těchto dnes Fialova vláda přišla s „neplošným“ pastelkovným pro děti rodičů, jejichž příjem není vyšší než 1 milion ročně. Týká se to téměř všech dětí, takže každé takové obdrží jednorázové pastelkovné ve výši 5.000 Kč. Podzimní volby se blíží a to, za co kritizovali vládu minulou, dělají sami také. Příspěvek je na dítě, tudíž je patrné, že se nejedná o kompenzaci inflačních nákladů rodin, ale pouze předvolební dárek pro děti.

Pro občany této země Fialova vláda neudělala vůbec nic. Pár podnikatelům zrušila silniční daň na osobní automobily a dodávky, od června by mělo dojít ke snížení spotřební daně na PHM o 1,50 Kč, kdy není jisté, že se toto snížení promítne do prodejní ceny. Sociálně nejslabším vláda neposkytla v rámci nějaké kompenzace vůbec nic. Pod hranici bídy se dostalo 30% občanů.

Všimli jste si toho, že veškerá politická scéna se zaobírá kompenzacemi za Fialovu drahotu, ale nikdo se nezaobírá odstraněním příčiny této drahoty? Před volbami Fiala kritizoval Babišovu vládu za to, že neřeší problém s emisními povolenkami (výpalným EU), teď, když je u moci, tak stejný problém také neřeší. Přitom to je jedna z příčin. Další je neexistence smlouvy o přímých dodávkách plynu a ropy z RF, jako má Maďarsko, které díky tomu může mít takové ceny, že kdyby český provozovatel benzínové pumpy mohl, tak vezme cisternu a vyplatí se mu na maďarské pumpě načepovat cisternu plnou benzínu, nebo nafty a přivést ji do ČR, než je koupit ve státním ČEPRO. Problém s cenami PHM není jenom pro soukromé občany, ale především pro podnikatele v nákladní přepravě, kteří zaměstnávají statisíce zaměstnanců. Nejsou konkurenceschopní Polákům nebo Maďarům.

Příčiny inflace jsou: neexistence přímé smlouvy s Gazpromem, kdy plyn překupujeme od „přátel“ z Německa se 400% přirážkou, neodstoupení od emisních povolenek, nákupy naší české elektrické energie na burze v Německu, místo přímých dodávek do českých domácností za výrobní cenu + přijatelný zisk, který kdysi určoval Energetický regulační úřad, platby solárním baronům, další nepřijatelné státní zdanění prostřednictvím nepřiměřeně vysokých zisků ČEPRO a rafinérií. Pokud nesmyslně platíme o 400% více, než bychom museli, jsou poté tyto vstupní náklady odrazem v prodejních cenách prakticky všech výrobků a služeb.

Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh poprvé překonala 200 eur za  megawatthodinu | iROZHLAS - spolehlivé zprávy

Ukončení odběru ruského plynu

Poté, co Polsko a Bulharsko nesplnili platební podmínky pro odběr plynu z Ruské federace, jim byly ukončeny dodávky plynu. Jedná-li se o porušení smluvních podmínek, to lze těžko sdělit, protože smlouvy EU a země, které je mají s dodavatelem uzavřené, předloženy nebyly. Lze se spíše domnívat, že k žádnému porušení smluvních podmínek nedošlo, protože v opačném případě by byly smlouvy zveřejněny, minimálně ten obsah smluvních podmínek, který měl být údajně ze strany Ruské federace porušen. Ruská federace ani žádné smluvní podmínky porušit nemohla, protože smlouvy nejsou uzavřeny mezi Ruskou federací a státy, ale mezi soukromou společností Gazprom a soukromými společnostmi z druhé strany, kde sice drží ruská vláda kontrolní většinu 50% + 1 akcií, zbytek vlastní různí akcionáři. Tedy opět politici i média šíří dezinformace a lži. Je to podobné, jako kdyby ČEZ někde něco porušil a někdo tvrdil, že to porušila česká vláda, protože má vlastnický podíl cca 67%.

Objem plynu dodávaného do Evropy je cca 50% z celkového objemu prodávaného plynu Gazpromu. Už z toho je patrné, že případné odpojení ruského plynu v EU by pro Gazprom nebyl úplně zásadní problém, protože případné nižší objemy snadno vynahradí dodávkami do jiných zemí, například do Číny, kde se chystají stavět další 2 plynovody a ropovody a i současná kapacita plynovodu umožňuje zvýšit objem dodávek cca o 100%. Čína přitom odebírá cca 10% objemu plynu už nyní. Dalším odběratelem bude Pákistán, již se buduje plynovod a ropovod Pakistan stream. Dalším bude Indie. Je tedy nepochybné, že ukončení odběru nejlevnějšího plynu do Evropy z RF a jeho nahrazení 10x dražším zkapalněným plynem jenom pomůže finančně zlikvidovat české domácnosti a průmysl. Pro RF to bude znamenat minimální problém.

Finanční příjem z celkových příjmů exportu RF je za plyn 6,9%. Ano, 6,9%. Tedy, pokud by státy Evropy ukončily odběr plynu z Gazpromu, pro RF se bude jednat o marginální problém, prakticky žádný, pokud jde o příjem z exportu, pokud by Gazprom neměl jiné odběratele, jak uvádíme výše, že má. Takže i tady z vás politici dělají blbce. Likvidují finančně domácnosti i průmysl kvůli tomu, aby to RF vůbec nepoškodilo. Je to stejné, jako když máte 100 Kč a přišly jste o 7 Kč, možná trošku nemilé, ale jistě ne zdrcující. 🙂

Co by to přineslo ČR?

Oni všichni ti volači po ukončení odběru plynu z RF říkají, tak si vezmeme navíc svetr. A myslí, že je to vyřešené. Ne, není, ruský plyn neumíme nahradit dříve, jak za 20 let. A v zimě, kdy i v promrzlých bytech a domech je teplota pod nulou, si nejen vy, ale ani děti, se svetrem nevystačí. Ono nejde jenom o teplo, ale i o teplou vodu, kterou možná ohřejete na sporáku, pokud ho nemáte plynový, protože díky špatným rozvodům nelze v ČR zajistit přechod nejméně 70% domácností na elektrickou energii, které bychom v té chvíli měli absolutní nedostatek. A to se domácnosti podílí na odběru plynu pouhými 26%.

74% spotřeby plynu je v průmyslovém odvětví. Pokud nebude plyn, přestanou se vyrábět automobily (osobní, nákladní, dodávkové), vlaky, autobusy, trolejbusy, tramvaje, postupně tak skončí možnost dopravy třeba do zaměstnání, protože tak postupně skončí i výroba kol, motorek, koloběžek apod. Ukončí se, prakticky okamžitě, stavební průmysl – cihly, cement, střešní krytina, vše se vyrábí jenom díky plynu, stejně tak stavební mechanizace. Výrazně se omezí zemědělství – hnojiva bez plynu nevyrobíte. Traktory nevyrobíte, kombajny také ne. Postupně tak přejdeme ke kypření půdy pomocí krav a volů, pokud je budeme mít čím krmit. Slepice, vajíčka, kuřata – konec – na příhřev se používá plyn. Státní správa ukončí své působení – Zákoník práce ukládá zaměstnavatelům minimální teplo v objektech. Školky, školy, jídelny, vše se zavře. Restauratérství zažije bankrotový rok. Neexistuje jediná restaurace, jídelna, kde by se nevařilo na plynu. Vařit na elektrice je nesmysl, prodlužuje výrobu pokrmů nad únosnou mez. S ukončením výroby dojde k masivnímu propouštění, veškeré provozy mají na sebe další navázané podniky, restaurace rozvozce masa, zeleniny, knedlíků, výroby subdodavatele zajišťující a dodávající výrobu polotovarů, například výfuků apod., tito všichni uzavřou provozy. Pokud někdo vykřikuje, ukončeme odběr plynu z RF, poté by měl říci, jak hodlá řešit sociální situaci občanů.

Celkově by to znamenalo SMRT. Smrt ekonomiky, lidí, země, neupeče se rohlík, chléb, nevyrobí se jediná bota, tričko, auto, vlak, nic, vůbec nic. A také se nevyrobí elektrická energie, což vám jaksi ta smečka vládních pitomců neřekne. Nechodíte do práce, protože je závislá na dodávkách plynu, což je většina provozů, nemáte výplaty, nemáte na provoz domácnosti. Prosté a jednoduché. Konec. Fertig. A to je dobré vědět.

Dokud bude Německo platit Gazpromu v rublech, nemusíme se obávat. A Německo, tedy zatím, používá zdravý rozum ve svých krocích.

Trpí i Česko. Ruské sankce se vracejí jako bumerang | Newstream

Sankce nefungují

To pro vás jistě není žádná novinka, to vidíte sami. Sankce nefungují nikde, v KLDR, Iránu, ani na Ruskou federaci. U té je ovšem vidět, jak se sankce obrací vůči těm, co je na RF uvalují. Všimli jste si, RF uzavřela kohouty s plynem do Polska a Bulharska, cena plynu vzrostla o 24%. Ruská federace sice dodá méně plynu, ale bude inkasovat více peněz. 🙂 A tak to je u každé takové „sankce“, kterou nějaký pitomec na RF uvalí.

Proč sankce nefungují? Protože každý takový postižený stát mám své spřátelené země, které mu vždy pomohou. KLDR má Čínu, Vietnam, RF má také Čínu, Venezuelu, Indii, Izrael, Srbsko, Maďarsko, Rakousko apod., které i jí pomohou. Sankce nikdy nefungovaly a jejich legitimita, tedy zákonnost je značně rozporuplná, proto také čínská diplomacie hovoří o nezákonných sankcích. Velmi pravděpodobně ČR porušuje mezinárodní právo.

RF svoji speciální vojenskou operaci neukončí, dokud nenaplní její cíle. O tom není žádných pochyb. Žádné vyzbrojování Ukrajiny tomu nezabrání, ani žádné sankce. Co jsou Rusové za národ, to jsme zjistili za IIWW. Oni svoji zemi milují a budou pro ni umírat a trpět, ať se děje, co se děje. Bojovali za Stalina, budou pevně stát i za prezidentem Putinem. Ať už se nám to líbí, nebo nelíbí, nic se na tom nezmění. Ani žádné sankce.

Ruská federace si otestovala odolnost vůči sankcím již od roku 2014 po událostech na Krymu. Zde se velmi poučila z toho, jak je obejít, jak s nimi žít, jak z toho vyjít se vztyčenou hlavou, ruskou ekonomiku tyto sankce nepoškodili. S tímto vědomím zahájila i speciální vojenskou operaci v letošním roce. Ruská federace ví, že ji sankce nijak výrazně nepoškodí, viz příklad s cenou plynu. Ruská federace ví, že Evropa je závislá na jejich dodávkách nerostných surovin. Nejde jenom o plyn, nebo ropu a ropné produkty, ale i o uhlí, vzácné kovy apod. Bez jejich dodávek nevyrobí EU ani jedno auto, například na xenonová světla nebudou mít právě materiál. Všechny sankce otočila proti těm, kdo je na ně uvalil.

Z tohoto nesmyslného sporu, který naprosto nesmyslně EU vede vůči Ruské federaci, nevyjde EU jako vítěz, ale jako těžce poražený, pokud Ruská federace bude chtít. Je úplně jedno, že za 20 let, možná, budeme schopni být nezávislí na ruském plynu, pokud se budou objevovat nová naleziště ve světě, nebo ropě, která ovšem také není nevyčerpatelná, protože Ruská federace do EU dodává pro náš život daleko důležitější věci. On ten život se totiž točí kolem ekonomiky, pokud ekonomika nefunguje, není život. Otázkou je, jak dlouho ještě ekonomiky zemí EU vydrží, spíše lidé v zemích, jak dlouho ještě vydrží své zbídačování kvůli nesmyslům, které země EU dělají. Jak je vidět v Maďarsku, zřejmě to nebude mít dlouhého trvání a vymění se vládnoucí garnitury. Toho si ti, co ty nesmyslné sankce uvalují, jsou dobře vědomi. V Německu proto poskytují masivní podporu všem občanům, bez rozdílu, jde o desítky tisíc korun rodinám, v přepočtu. Už i Fialova vláda pochopila, že se dlouho neudrží, pokud nedá kompenzace, zatím je poskytla dětem.

Myslím, že je čas se takové vlády zbavit, svrhnout ji, třeba pomocí Odborů a vašimi e-maily na jejich adresu, kde se budete dožadovat generální stávky, přeci jenom mají hájit zájmy pracujících a tím není jejich ožebračování. Až vás budou vystěhovávat, protože nebudete mít na energie, budete dělat co? Nebude to už pozdě se chtít bránit, když přijdete o bydlení?

Přejeme vám krásný příští týden.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.