18. 12. 2022 Oznámkujme vládu

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

K čemu se zavazuje vláda Petra Fialy v programovém prohlášení | Milion  chvilek

Vysvědčení

Vláda Petra Fialy byla před rokem jmenována. Je asi čas bilancovat její činnost. Předem lze konstatovat, že z vládního programového prohlášení se stal cár papíru, který nemá žádný smysl. Z předvolebních slibů se nesplnilo prakticky nic, vyjma několika velmi sporných dílčích věcí, jako je zrušení EET.

Od začátku jsem EET považoval za praktický nesmysl, ale ne jako celek, ale v případech nejmenších živnostníků a podnikatelů, například na vesnicích, ve vesnických obchodech, hospodách a správně jsem předpokládal, že to zaviní masivní ukončování těchto činností právě na vesnicích a malých obcích. Dnes již jsou stovky nejmenších obcí bez prodejny potravin a navíc i bez hospody. V lepších případech se občané postarali sami a prostě si koupili chladící zařízení a začali si točit pivo v garážích apod. Stát z tohoto opatření, které bylo nesmyslně přijato plošně, neměl tedy žádný příjem a veškeré nezdaněné příjmy tak putovaly do kapes lidí, kteří spoluobčanům nabídli to, co jim živnostník již nabídnout nemohl, a bez EET.

Totéž se týkalo různých řemesel, jako bylo pletení košíků, pomlázek, které si člověk mohl koupit na tržištích buď jenom v určité době. Opět se přešlo do šedé sféry ekonomiky, nebo došlo k ukončení takové činnosti, vše ke škodě občanů, stát z toho opět přestal mít příjmy.

Proti tomu prokazatelně EET fungovalo u živnostníků, kteří měli slušné příjmy, přesto se snažili daňový základ ponížit. Tady se dá říci, že to byla správná cesta, i když ne jistě dokonalá a zrušení EET tak považuji za chybu. Je pravdou, že EET bylo pozastaveno, což ovšem také znamenalo nižší příjmy do státního rozpočtu, ale v situaci, kdy vlády nechaly živnostníky v době kovidové svému osudu, zavřely jim podniky, bylo toto opatření o pozastavení povinnosti evidovat tržby správné.

To, že EET fungovalo, alespoň tedy u těch větších podnikatelů je doložitelný fakt, jelikož se podíl míry šedé ekonomiky snížil. Což bylo a je důsledkem právě tohoto opatření.

Přestože Fiala před volbami sliboval, že mají recept na všechno, včetně inflace, tvrdil, že naše země není připravena na přijetí 16.000 migrantů, tvrdil, že v EU odstoupíme od systému emisních povolenek, které zdražují ceny energií, zboží a služeb, sliboval odvolání bolševického nejvyššího státního zástupce Stříže, sliboval recept na růst ekonomiky, slíbili postavit 40.000 bytů, nepostavili ani jeden, slíbili postavit x km nových dálnic, otevřelo se jich minimum, nic z toho nesplnil.

Vláda se ohání tím, že za vše může Ruská federace a lokální konflikt na Ukrajině. Ruská federace nám ovšem žádnou elektřinu, kterou si vyrábíme sami, nezdražila, zdražila nám ji vláda. A to zcela úmyslně. Při růstu vstupních nákladů, rostou i výstupní ceny, pokud vám někdo zdraží na 6-ti násobek cenu elektřiny, poté se toto zdražení promítne i do ceny konečného výrobku, jako je rohlík, chléb, mléko, ale i kadeřnické služby apod. Prostě do všech cen.

Plyn i ropu bylo možné zajistit přímými dodávkami od nejlevnějších dodavatelů, což je Ruská federace, tím si zafixovat i nákupní cenu a tím i neohrozit energetickou bezpečnost této země.

Za dvoucifernou inflaci je zodpovědná pouze vláda, žádné jiné aspekty inflaci nezvýšily, ať se to někomu líbí, nebo ne. Již samotné přijetí 700-800 tisíců ukrajinských ekonomických migrantů, cestovatelů za sociálními dávkami, zvýšilo v ČR poptávku po zboží a službách o cca 9%, přičemž vláda napumpovala nesmyslné miliardy těmto ekonomickým migrantům, aby si žili v blahobytu. Lépe než si žijí mnozí čeští občané, kteří platí daně. O tomto aspektu, inflačnímu tlaku, nikdo nemluví, protože má obavy z nařknutí, že je prorusky orientovaný. Přitom to je neoddiskutovatelný fakt. Přitom nemáme povinnost tyto ekonomické migranty přijímat. Ceny energií zdražila úmyslně vláda, prostřednictvím svého většinového podílu v ČEZ a svojí neschopností domluvit přímé dodávky za nízké ceny od dodavatelů.

Po strukturálních reformách se slehl popel. Ministr financí do novin vykřikuje, že omezí příspěvek za výchovu dítěte většinou matkám, který se ještě k důchodu ani nezačal vyplácet, vykřikuje do éteru, že zruší státní podporu stavebnímu spoření. Před volbami ovšem vykřikoval, že sníží počet státních zaměstnanců o minimálně 10%, přitom jich pro příští rok hodlá navíc přijmout 8.000. Tady asi zapomněl na tyto své sliby, které by ovšem výrazně pomohly výdajové stránce státního rozpočtu a ušetřené miliardy jsou v několikanásobné výši, než opět odrbat občany, díky kterým má několikasettisícový plat měsíčně, který si navíc ještě od roku 2023 zvýšili.

Vláda zde zavedla kriminalizaci svobody slova a projevu, zavedla cenzuru, sprostě uráží občany, kteří s její otřesnou politikou nesouhlasí. K nim se přidávají i novináři, kteří pracují ve veřejnoprávních médiích, jako Witowská, nebo Etzler a vedle nich i státem bohatě placení úředníci, jako je Drábová. Miláčci vládní koalice z řad „umělců“ a „podnikatelů“, jako je výtvarník Černý, nebo majitel Seznam, si veřejně vypisují, že Židé jsou lidé s prasečím genomem, vládní politici jako je Novotný, veřejně píší, že nacisté nás přišli osvobodit a dělali jenom dobře, že bojovali se Sovětským svazem, Policie je na příkaz Rakušana odmítá stíhat, přestože za prosté zvednutí pravice k „hajlování“ padají dosti vysoké tresty. Vláda tu vytvořila 2 kategorie lidí – nadlidi a podlidi – kdo je proti ní, je podčlověk.

Firmy nahlašují na Úřady práce hromadná propouštění zaměstnanců. Tisíce zaměstnanců tak dostává nečekaný vánoční dárek ve formě výpovědi od zaměstnavatele, místo vánočních odměn. Malí i střední podnikatelé masivně propouštějí a chystají se propouštět po Novém roce.

Ministr zdravotnictví nechal poslat desítku kamionů s léčivy na Ukrajinu, mezi nimi jsou i léky, které jsou nyní na trhu nedostupné a neexistuje za ně náhrada. Malé děti tak místo zachycení nemoci včas končí v nemocnicích.

Rozpočtový schodek je na úrovni doby kovidové, přitom vláda měla k dispozici 200 miliard navíc díky jí zaviněné a řízené inflaci. To je cca 18.000 Kč na každého občana, včetně miminek. Tady alespoň vidíte, kolik jsme za neschopnou vládu každý z nás zaplatili a odměnou nám je bída, kterou tato vláda do zemi přivedla.

Jakou by asi vláda měla dostat známku na vysvědčení, když ne za 5. Kdyby bylo horší hodnocení, dostanou horší. Ale ke klasické 5 jim dávám i nejhorší známku z chování. Taková bezcharakterní individua, jako je tato vláda, nám dosud nevládla, takové chování k občanům si dosud nikdo nedovolil.

Musk posts on how to 'fix' Twitter feed; Dorsey responds | Technology  News,The Indian Express

Český Watergate

Poté, co převzal sociální síť Twitter Elon Musk, tak začal odtajňovat komunikaci a dokumenty, které prokazují, že sociálním sítím nařizují tajné služby různých zemí, včetně všech médií, co smí a co nesmí nechat zveřejňovat. Masivní blokování především pravicových politiků ze strany těchto sociálních médií nařizovaly vlády, dokonce i tajné služby.

V USA tak sociální sítě prokazatelně ovlivnily výsledky prezidentských voleb, ale i voleb do části Senátu a Sněmovny, stejně tak je ovlivnily i v České republice. Lze tak konstatovat, že se jednalo o volební podvod a podvod na občany.

Naše média opět mlčí, nebo opět lžou, naposledy o tom, že Twitter zablokoval účty stalkerům, kteří pronásledovali syna pana Muska, kdy média lhala, že se jednalo o blokaci kvůli politickým názorům. Navíc lhala, že se jedná o trvalou blokaci, přičemž Elon Musk uvedl, že se jedná o blokaci na 3 dny, pokud přestanou s trestnou činností. Velmi pravděpodobně se u těch zablokovaných novinářů jedná o kartel pedofilů, nelze si jinak vysvětlit šmírování dítěte pana Muska, co by je k tomu mělo jinak vést, protože druhá možnost je snaha, díky on-line sdílení jeho pozic, ho nechat zavraždit. Žádná jiná možnost mě nenapadá.

Celá tato věc se táhla přes údajný Covid-19, kde média cenzurovala a bránila názorům, které byly prokazovány výzkumy, že na této biologické zbrani se podílely financováním výzkumu USA ve Wuchanu. Česká média nám úmyslně tajila tyto skutečnosti. Prokázalo se, že volby v USA neovlivnila Ruská federace, jak média neustále lhala, ale samotní levicoví extrémisté, jako jsou u nás Rakušan, Fiala, Pekarová, Jurečka, Bartoš, v USA Biden a Demokratická strana apod. Proč to píšu i o ČR? Podívejte se, jak veřejně lžou a každého, kdo s nimi nesouhlasí, napadají, že je ruský troll, placený agent, kolaborant (s nikým ve válce nejsme), dezinformátor apod. Nic z toho není pravdou.

Česká média mlčí o této nové Watergate. Pokud již něco napíší, tak lež, kterou kryjí tyto zločinné praktiky.

Jenom napíšu pár dalších příkladů – podle mezinárodního průzkumu v ČR podporuje vládní podporu Ukrajincům, včetně jejich migrace, pouhých 20% obyvatel. Podívejte se, čím vás doslova „krmí“ ČéTé apod. EU se domluvila na půjčce Ukrajině, kterou my zaplatíme včetně úroků, tvrdila ve středu média. Lež. Polsko jim to hodilo na hlavu a vetovalo. K dohodě možná došlo až v pátek, zatím vůbec nevíme, jestli to je pravda, nebo není, protože už nelze věřit ani veřejnoprávním médiím.

Je naprosto prokázáno, díky Elonu Muskovi, že veřejnoprávní média lžou, berte tedy jejich propagandistické informace s velkou rezervou.

Přejeme vám krásný příští týden, krásné prožití svátků vánočních.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.