9. 7. 2023 Neznámý šampion

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Obrázek

Seznamte se

Vojta Krejzar, šampion, několikanásobný medailista z Mistrovství světa, Evropy, Světových pohárů, v každé jiné zemi by byl na prvních stránkách všech novin, televize by se předháněly v tom s ním natočit rozhovor, medailonek, prezentovat ho, být občanem Německa, Ruska, USA, byl by hvězdou největšího formátu, srovnatelnou s celebritami. V našem bolševickém skanzenu nikoliv. No name. Ani stránku na Wikipedii nemá, nenašel se jediný Čech, který by mu věnoval vteřinu svého zbytečného života a vytvořil mu alespoň profil na Wikipedii. Někdo by řekl, proč to neudělali rodiče? Jestli to nebude tím, že takový šampion potřebuje spíše zázemi, skvělou rodinnou podporu, mraky speciálního jídla, pití, občas i „nakopnout“ ke zdokonalování se, a možná i kvůli tomu rodičům už nezbývají síly na věnování se mediálnímu obrazu šampiona, možná i kvůli tomu, že nad tím rodiče, ani šampion, z přirozené skromnosti nikdy nepřemýšleli, možná i kvůli tomu, že tohle by měla být „práce“ těch lemplů, co od rána do večera trčí u sociálních sítí, kteří si říkají „IT odborníci“. Ale svět ho obdivuje, jsem součástí světa, takže i já jej obdivuji, věnuje se mu, natáčí se o jeho sportu – karate – spousty dokumentů, v ČR nic, vůbec nic. Nabízí se otázka, proč platíme „výpalné“ ČéTé, údajně veřejnoprávnímu médiu, Českému rozhlasu, taktéž veřejnoprávnímu médiu, když vás o úspěších takových šampionů neinformují. Jistě, není to bronz z MS v hokeji, který jsme získali jenom díky neúčasti ruských a běloruských hokejistů, kteří by nás roznesli na kopytech, ale je to jeden z nejúspěšnějších českých sportovců poslední dekády.

Student vysoké školy, žádná lapka, žádný tele, inteligentní mladý muž, který vedle sportu, který není centrem zájmu, se věnuje i přípravě na další svůj život a snaží se žít i tak trochu neobyčejný lidský život – to víte, holky, zvířátka, prostě úplně normální život. A úspěšně, jeho rodiče by mohli vyprávět. Jeho tatínka léta sleduji na sociální síti Twitter, vždy se společně radujeme z úspěchů jeho syna, kroutíme společně hlavami nad prohrou „na praporky“, to je rozhodování postranních rozhodčích, které není ani objektivní, ani správné, je to i v karate rozhodování spíše o dojmu, geopolitice, na posledním Světovém poháru tak prohrál v semifinále s Japonským soupeřem, i pro mě nepochopitelně, ale geopolitické souvislosti jsou i v těchto sportech znát, Japonsko – kolébka karate, ČR – přílepka. Takové prohry se těžko přijímají, pokud nejsou o objektivně lepším ze soupeřů, tím nechci napadat jeho semifinálového soupeře, chraň Bůh, ten také dal 100% úsilí k výhře, určitě nenastupoval proti šampionovi s taktikou, že by souboj mohl vyhrát „na praporky“, jinak správně „na body“.

Přes moji osobní výzvu veřejnoprávním médiím, kterým platíte tučné výpalné údajně výměnou za to, že vás budou objektivně informovat, tato odmítla informaci o dalším fenomenálním úspěchu Vojty informovat. Netuším proč, rodiče Vojty nejsou nikterak politicky aktivní, nejsou členy žádné politické strany, nejsou proruští dezoláti, jak mají neliberální nedemokraté v oblibě urážet názorové oponenty, rodiče věnovali Vojtovi vše, podporovali jej od mládí ve sportovních aktivitách, ale i v životě, investovali do jeho koníčků nemalé finanční prostředky, snaží se jej finančně podporovat ve sportu, který je prý okrajový, přestože je základem všech bojových sportů, tatínek je největší popularizátor české, moravské, slezské historie, jeho Tweety – Hádanka a tip na výlet – jsou na Twitteru už legendární a málokdo si dovede představit, že by opět nedal „hádanku a tip na výlet“ k nějakému hradu, zámku, historické události.

Vedle toho je jejich labradorka (snad jsem rasu fenečky trefil) Becky jednou z největších zvířecích hvězd na Twitteru. Přesto to vypadá, že obyčejní lidé, byť s fenomenálními úspěchy, mají v ČéTé, ČRO, zákaz.

Obrázek

Tak si vám dovolím představit, v našem úplně prvním (a možná ne jediném) nepolitickém komentáři, nebo jeho části, protože druhá část už bude plně politická, jednoho z nejúspěšnějších sportovců naší země za poslední dekádu, který dosáhl podobných úspěchů, jako paní Sáblíková, pan Krpálek, lepších úspěchů než naši „národní“ fotbalisté a hokejisté, pana Vojtu Krejzara.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Dovolená, hurá, volají Ukrajinci v ČR

Tak vaši ukrajinští hrdinové vítají prázdniny, tisíce z nich se chystají na dovolenou, kterou jim zaplatili naši důchodci tím, že je vláda okradla o v průměru 1.000 Kč měsíčně, národní přepravce České dráhy informoval, že směr Kyjev vypraví posílené spoje, protože trávit dovolenou v Ukrajině projevilo obrovské množství těchto údajných uprchlíků z Ukrajiny před válkou na Ukrajině, kam se nyní chystají na dovolenou.

K němu se přidali i soukromí dopravci, jako RegioJet, FlixBus apod. Zájem o dovču v Ukrajině je prý obrovský a podle některých informací jsou spoje prakticky vyprodány do konce července.

Protože naprostá většina z těchto ekonomických migrantů za sociálními dávkami u nás nepracuje, pardon, nebožáků utíkajících před válkou, strašně frustrovaných, potřebných té nejlepší psychiatrické a psychologické péče, ale povaluje se v bytech, které jim platíme, někteří svého volného času využili k páchání rozsáhlé trestné činnosti, někteří se tu rozhodli pořádat mačetové souboje, tu a tam některý z nich nějakého českého občana zavraždí nožem, nebo ho nožem zmrzačí, třeba v obličeji, užívá si dovolenou prakticky celoročně, zcela jistě si po tak náročném celodenním gaučingu zaslouží dovolenou v rodné zemi zmítané válkou. Oni tedy všichni nejedou na dovolenou, někteří odsud odchází, protože si stát dovolil po nich chtít – PRACOVAT. Sice skoro po 2 letech, ale přeci jenom, podle ministra Jurečky už by snad mohli také začít splácet jejich dluh vůči České republice.

Ne, tohle fakt není vtip, vtip je, že jste si od těch Pekarových, Fialů, Rakušanů, Bartošů, Jurečků nechali nakecat, že jde o „uprchlíky před válkou“. Za takový popis situace byla nedávno u soudu paní učitelka Mgr. Bednářová, že prý tím schvalovala genocidu, dnes je nanejvýš patrné, že paní magistra říkala pravdu a pár dnů po připomínce vraždy Mistra Jana Husa katolickou církví za to, že říkal pravdu, se zdá být přirovnání paní magistry k Mistru Janu Husovi docela symbolické.

Takže nejdříve vám nakecali nesmysly o chřipečce, poté o „válečných uprchlících“, kteří jedou trávit dovolenou do válečné zóny, tedy podle těch ulhaných primitivů ve vládě, na soudech, státních zastupitelstvích a policii, co si necháte nakecat do třetice?

Obrázek

Do třetice

Hned vím, co jste si zase nechali nakecat. Že EU je náš hnací motor, bez EU bychom padli a další blbosti.

Nejen to, že prý údajných cca 80 miliard Kč, které prý získáváme na dotacích, stejnou částku ovšem grázlům z EU vracíme na nezdaněných podílech zisků firem v ČR, tzv. Dividendách, ale i to o tom „hospodářském zázraku“.

Obrázek

Takže fakta, v roce 2008 měla EU HDP (hrubý domácí produkt) o 10% vyšší, než USA a byla tak největší ekonomikou světa. V roce 2022 již měla o 50% MENŠÍ HDP, než USA a Čína, byla tak nejhorší ekonomikou světa, v rámci posouzení vývoje HDP všech zemí, nebo ekonomických spolků. Máte radost, že jste pitomci?

S EU se řítíme do záhuby, tento bolševický spolek, upírající nám základní lidská práva, který nám diktuje nesmysly, které musíme plnit, chce po nás, abychom zlikvidovali jednu z nejpevnějších měn světa, naši Českou korunu, nás žene do průšvihu. Zatímco dnes si vyžíráme argentinské steaky a lidé v Africe nemají co jíst, za pár let si argentinské steaky budou vyžírat občané Afriky a my červy. Je to důsledek vaší pitomosti a vazalství k USA a Bruselu.

Crha a Strachota krajem jdou“ / Christnet.eu – zpravodajství, názory,  teologie, kultura

A ještě jedna drobnost

5. 7. si připomínáme památku Cyrila a Metoděje, jako den, jejich příchodu na území Velké Moravy. Málokdo již dnes ví, že to je další vylhané datum, resp. Konstrukt Katolické církve, protože až do 5. 7. 1863, tedy v té době výročí prvního Milenia jejich příchodu se za den příchodu věrozvěstů připomínal 20. 3. Dokonce se jim do té doby neříkalo Cyril a Metoděj, ale Crha a Strachota. 5. 7. bylo zvoleno papežem Piem IX na žádost olomouckého arcibiskupa účelově, den následující se totiž připomíná vražda Mistra Jana Husa katolickou církví a šlo tedy i o oslabení kultu této připomínky.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.