9. 4. 2023 Eurounijní debakl v Číně

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Eurounijní debakl v Číně

Minulý komentář vás velmi zaujal, moc děkuji za váš zájem. Psal jsem trochu o Evropské unii, proč nepatříme na „západ“. Kupodivu i věční kritici nám psali, že jsme uhodili na hlavu hřebíčku, dokonce i, že máme pravdu.

Psal jsem jej účelově, chystala se schůzka předsedkyně Evropské komise Uršuly von Leyen v Pekingu, která přiletěla na návštěvu Číny s prezidentem Francie Macronem.

Mnozí neměli tu možnost on-line sledovat, co se v Číně dělo, ČéTé, jako obvykle, mlčela jako hrob. Výsledek byl absolutní debakl, který se dal čekat od samého počátku.

Zatímco byl prezident Francie Emmanuel Macron přivítán s nejvyššími vojenskými poctami, to se opravdu běžně v Číně neděje, paní von Leyen nevítal nikdo, vůbec nikdo. Od samého počátku bylo zřejmé, že si čínský prezident Xi nebude brát servítky s někým, kdo neustále okopává kotníky tomuto nejmocnějšímu muži světa.

S francouzským prezidentem si prezident Xi vyměnil zdvořilá slova a došlo na jednání, ve kterém měl od samého počátku nadvládu pan prezident Xi. To lze posoudit i z tohoto videa, kde i člověk neznalý řeči těla pochopí, kdo je ten nejmocnější muž planety.

Pokud to nevíte, tak za posledních deset let, ano, pouhých 10 let, došlo ke zvýšení deficitu obchodní bilance mezi zeměmi EU a Čínou o 300%. Zvýšení deficitu znamená, že ČLR dodává do EU násobně více, než EU do ČLR. Čínská lidová republika v reakci na neuvěřitelně hloupé sankce EU ihned reagovala. A to omezením možnosti podnikání na území Čínské lidové republiky zemím v EU. Například absolutní „ban“, tedy nemožnost tam podnikat, vydala na automobilový průmysl, což zajisté víte, protože v ČR vyráběná Škoda Auto tam ztratila prakticky veškerý trh a nově se upíná na trh v Indii, který pro ni nebude snadný, propadla v prodeji automobilů na čínském trhu o 90%, zatímco v minulosti dokázala prodat statisíce automobilů v Číně, v loňském roce již prodala kolem 70.000 automobilů a je tak nejméně úspěšnou automobilovou značkou na tamním trhu, přičemž se letos očekává, že Škoda Auto čínský trh opustí. Dalším odvětvím je finančnictví a bankovní služby, jistě jste již slyšeli o obrovských problémech, které má finanční skupina PPF paní Kellnerové na čínském trhu, pomoci se jim snažil i prezident Zeman, který za ně osobně volal panu prezidentu Xi. Neúspěšně. Dalším průmyslovým oborem, který nemá možnost na čínském trhu působit jsou obnovitelné zdroje, Čínská lidová republika je největším výrobcem a zároveň nejmodernějším v oblasti solárních panelů. Čína tak předběhla svět o desítky let. Těch oborů, co se již na čínském trhu neuplatní, jsou stovky, a to jenom díky hlouposti vlád zemí EU, u nás to započal Andrej Babiš, který neprozřetelně vyloučil z výběrového řízení na dostavbu bloků jaderných elektráren čínské a ruské firmy.

Co zajisté nevíte, je fakt, že čínský export se na čínském hrubém domácím produktu, tedy HDP, podílí pouhým jedním procentem, ano, jenom 1%. I naši propagandisté připouští, že se jedná o pouhých 8%, ale těžiště exportu skutečně není zbídačená a zadlužená Evropská unie, ale státy Afriky, Asie, Latinské Ameriky, Arábie, Ruska a nově Irán, Sýrie apod. Proti lžím, které se šíří našim mainstreamem je tedy evidentní, že se Čína rozhodla dát najevo, že ji nějaký Fialový kvazi premiér nebo paní von Leyen, je, lidově řečeno, u zadnice. Čína nepotřebuje EU, ale EU potřebuje Čínu. Proč? Protože nemáme lidské zdroje, zaměstnance, kteří by mohli výrobu z Číny převzít v ČR, EU a tady opět začít průmyslovou výrobu, jako se o to snaží USA.

Prezident Macron na svém Twitteru psal dokonce čínsky o věčném přátelství mezi Čínou a Francií. 🙂 Tohle udělat prezident Zeman, naši debilní novináři by jej roznesli na kopytech a v ČéTé byste viděli neuvěřitelné odporné urážky, které by na něj padaly. Prezident Macron si je vědom toho, že EU bez Číny padne, ekonomicky se propadne, jako se posledních 10 let neustále propadá.

Paní von Leyen, jako páté kolo u vozu, se snažila opět vnucovat vedení Číny své abstraktní představy o nějakých lidských právech, kdy denně vidíme záběry z Francie, jak tam represivní složky napadají, bijí a lámou kosti obyčejným demonstrantům. Na jednání jsem nebyl, ale dovedu si představit, co ji na to prezident Xi řekl. Ono to také na její tiskové konferenci v Pekingu bylo hodně vidět. 🙂 Sami můžete posoudit, že na té tiskové konferenci vypadala jako „spráskaný pes“. Evidentně si uvědomila, že je jenom k smíchu a nikdo z mocných ji nebere vážně. Otázkou je, proč ji vážně bere politická reprezentace naší země.

Na nátlak von Leyenové, aby čínský prezident reagoval na prosby Zelenského o rozhovor, čínský prezident odpověděl: „až přijde vhodná doba“.

Od samého počátku bylo zřejmé, že paní von Leyen nikdo na čínské straně nebere vážně, že fakticky nikoho nezastupuje, naopak také bylo vidět, že prezident Francie zastupuje francouzský lid a jedná v zájmu Francie, i když to bylo občas přehnané, to poklonkování. Ale je dobré si uvědomit, že ČLR již dávno vládne světu, nikoliv USA, ale Čína.

Byl to naprostý debakl, Čína s von Leyen, ale ani s prezidentem Macronem, neuzavřela jedinou obchodní dohodu, k ničemu se nezavázala, odmítla jakékoliv nátlaky EU na ni, nedohodli se fakticky na ničem, von Leyen musela přiznat, že vztahy s ČLR bude muset EU revidovat. Ale nikdo neví, jak.

Obrázek

Zprávy z fronty

Dlouho jsme se tomuto tématu nevěnovali, ale to, co jsme psali se začíná potvrzovat. Na otázky typu, proč Rusko postupuje tak, jak postupuje, jsme od samého počátku uváděli, že se jedná o strategii, která má odzbrojit státy NATO, protože Rusko muselo očekávat, že se NATO aktivně zapojí v boji proti němu.

Dále se nadále ukazuje, že i naše úvaha o tom, že se jedná o „změnu světového řádu“, kdy si Čína vezme zpět svoji provincii Tchaj-wan a ujme se pozice světového lídra, byla správná. USA nemají sílu, ani možnost, vést souběžně válku na dvou frontách, o tom jsme vás také informovali. To nejsou informace od nás, ale přímo z amerického velení, o kterých psal například New York Times.

Postupně dochází k dedolarizaci mezinárodních obchodů států BRICS, které zastupují kolem 2/3 světové populace, s jejich přímými obchodními partnery. Arabové přistoupili na vzájemný obchod s Čínou v Jüanech, stejně tak s RF apod. Co to znamená? Sníží se tak poptávka po amerických dolarech, čímž se sníží jeho hodnota a to dost masivně, jakmile všechny obchody těchto zemí nebudou prováděny v amerických dolarech. Již nyní je dost znatelný propad hodnoty USD na trzích.

Zcela jednoznačným cílem RF je „odzbrojit“ státy NATO a natolik je ekonomicky vyčerpat, že nebudou schopné zasáhnout u Tchaj-wanu. ČLR tam v této době provádí cvičení v simulaci osvobození Tchaj-wanu, tedy námořní cvičení s předpokladem výsadku.

Na straně RF bojují především Wagnerovci a propuštění „kriminálníci“, nikoliv pravidelná ruská armáda, která pouze pomáhá ve vzdušné podpoře a při odstřelování. I z tohoto důvodu dosud RF nepoužila své nejmodernější zbraně.

Z Washingtonu uniklo několik zpráv o podpoře Ukrajiny, ale i o postupu vůči Číně, dva dny po sobě se jedná o dost závažné úniky informací.

Zajímavé na nich je, to nikdo nerozporuje, že údajná ukrajinská protiofenzíva má být s cca 60.000 vojáky a asi 253 tanky. Naše dezinformační masmédia, jako je ČéTé se ovšem věnují jiným číslům, počtu zemřelých, které jsou v poměru cca 1 Rus vs 4 Ukrajinci. Celkové počty zemřelých jsou opravdu špatně odhadnuté, na straně Ukrajiny lze hovoři o počtech v řádech 300.000, hovoří o tom například plukovník McGregor z USA, o tom vypovídá i neschopnost další mobilizace, přeci jenom je to země se 40 miliony obyvatel, ale i pokus o protiofenzívu s počtem ubohých 60 t vojáků s 250 tanky. 🙂 To je asi takové množství, které by neubránilo ani české okresní město, natož zaútočilo na 1/3 území Ukrajiny. To je asi zřejmé každému.

O počtu mrtvých na straně Ukrajiny hovoří i předválečná data. Armáda Ukrajiny čítala před válkou 250.000 aktivních vojáků, 470.000 ročně branců a 900.000 lidí v záloze. Kde jsou? O počtu ruských vojáků, kteří zahájili speciální vojenskou operaci informovala média od počátku jako o 80-150.000, jako maximální počet. Zatímco Ukrajina mobilizovala nejméně 7x, RF jednou a to v neznámém počtu vojáků, protože dekret prezidenta Putina žádné číslo neobsahuje, kteří jsou zatím spíše ve výcviku, než na bojišti.

Ukrajina měla i 1.900 tanků, teď vyráží s 253, navíc dodaných NATO. To přišla o téměř 2.000 tanků?

Protože ukrajinské vedení hovoří o poslední možné ofenzívě, protože státy „NATO“ jsou již vyčerpané z možnosti dodávek vojenské techniky, kterou již fakticky nemají, je zcela evidentní, že i náš závěr z prvních dnů speciální vojenské operace o tom, že Ukrajina dávno prohrála, je správný. Každý soudný člověk, při číslech výše uvedených, musí dojít ke stejnému závěru.

Pokud v celém kontextu nových zpráv lze sledovat jistou míru kontinuity, poté je zcela evidentní, že se na Donbase neodehrává žádná válka, jako ji známe z historických dokumentů, ale spíše jakási přestřelka, ve které umírají lidé. Je zcela evidentní, že „mohutná protiofenzíva“ s 60 t vojáky opravdu žádnou skutečnou protiofenzívou není. Samotné západní mainstream média uvádí, že „západ“ je prakticky z možnosti dalších dodávek zbraní a techniky vyčerpán, počty nasazených vojáků odpovídají spíše jakési drobné bitvě, bitva o Stalingrad vyžadovala milionovou armádu na straně Němců, i z toho je patrné, že RF skutečně pouze odčerpává vojenské vybavení tzv. „západu“, který na to velice brzy doplatí. Je zcela evidentní, že ani ukrajinská armáda s celou armádou NATO nejsou schopni RF porazit. Ekonomika RF je v relativně dobré kondici, jejich zadlužení v letošním roce je zatím na třetinové úrovni proti zadlužení českých občanů v přepočtu na osobu cca 5.040 Kč vs přes 17.000 Kč v ČR.

Veškeré prognózy a propaganda, dnes už si dovolím napsat, absolutních primitivů a hlupáků, jak z řad politiků, nebo novinářů a různých kvazi komentátorů byla a je čistou propagandou. Brzy se bude muset řešit, jak s RF opět navázat obchodní vztahy, zda je RF vůbec se západem bude chtít obnovit, jak se vypořádat se změnou světového řádu a novým lídrem, čínským prezidentem.

Faktem je, že Ukrajina je pro NATO dalším ze série naprostých debaklů a v budoucnu ji budeme říkat Afghánistán 2.

Přeji vám krásné Velikonoce.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.