21. 8. 2022 Těšíte se na bídu?

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Vláda Petra Fialy – Wikipedie

Další týden práce vlády

Vláda začala rozdávat „pastelkovné“ pro rodiče s dětmi, na každé dítě 5.000 Kč pokud nemáte jako rodina vyšší příjem, než je milion korun hrubého ročně. Tento předvolební úlet obhajuje prý snahou kompenzovat vyšší náklady na energie pro občany. Vypadá to, že našim stařečkům (důchodcům), se náklady nezvýšily, takže utřeli nos, stejně tak, jako naprostá většina české populace, která sice pracuje, jako tzv. Pracující žebráci, ale za energie prý, podle hrůzovlády Fialy, za energie neplatí více.

Premiér Fiala přišel s názorem, že prý nikdo nebude platit více, než 30% svých příjmů ve spojitosti s náklady na bydlení. V Praze, tam se prý mají lépe, rohlíky mají prý levnější, to nebude více, jak 35%. Toto prohlášení údajného profesora ihned dementoval pan Stanjura, jako strážce státní kasy. Byl si vědom, že by ČR zbankrotovala do roka a do dne. V ČR totiž je cca 5% domácností, které neplatí za bydlení více jak 30% svých příjmů.

Mafie STAN si prosadila do funkce šéfa civilní rozvědky člověka, který nesplňuje podmínky pro její vedení. Nemá nejvyšší bezpečnostní prověrku, tyká si s mafiány, stýká se s nimi, ODS přišla s názorem, že to nevadí. Poněkud podivný scénář. O prověrku si prý zažádal, přesto je již konfrontován informacemi, které pro něj mají být utajeny, pokud tuto prověrku nemá, prý někomu měl poradit, aby podal trestní oznámení, tedy ten někdo byl v představenstvu Dopravních podniků Praha, kde byl účasten daných rozkrádaček a již z podstaty své funkce měl povinnost trestní oznámení podat, protože zde nezastupoval sebe, ale akcionáře. Vláda si z lidí dělá srandu.

Premiér Fiala oznámil národu, že prý stát má plyn, za dobré počasní konstelace až do srpna příštího roku. Na časté dotazy ohledně jeho ceny neodpovídá, už ze zásady, lid by je vyházel oknem. Ta cena se bude blížit tržní ceně, která je o 1.000% vyšší, než byla před rokem. Ano, za 10ti násobek. To je logická úvaha, protože ČR nemá žádnou tržní sílu si zajistit nějakou množstevní slevu. Z RF přitom můžeme mít plyn za cenu srovnatelnou s loňským rokem, jenom chtít a domluvit přímé dodávky v Gazpromu. Nadále ovšem setrvávám na názoru a faktu, že vláda žádný takový plyn nemá a premiér lže. Navíc se premiér zavázal Německu, že mu pošleme plyn, pokud Německu dojde, toto úmyslně opět zatajil. Vláda má plyn nakoupený ve Skladu státních hmotných rezerv řádově na 4 dny.

Zástupkyně Ombudsmana paní Šimůnková se rozhodla ke konci srpna rezignovat na svoji funkci. Ombudsman, pan Křeček, je s její prací nespokojený a již dříve ji odebral prakticky veškerou agendu, co měla na starosti. Tento postup, ačkoliv zcela legální, vyvolal velkou nevoli u našich lepších lidiček a spustil dnes již zcela běžnou vlnu nenávisti na adresu pana Křečka. Pan Křeček přistupuje ke své práci trochu odlišněji, než jeho předchůdci, ale nelze vůbec tvrdit, že by ji vykonával špatně, nebo nehájil zájmy občanů, ba naopak. Jeho práce je velmi dobrá, je nutné se podívat na webové stránky, kde se práce prezentuje, teprve poté, když máme informace, můžeme zaujímat nějaké stanovisko. Bohužel, dnešní doba přinesla fenomén, kdy si ti lepší lidičkové, přesvědčující ty horší, že jsou inteligentnější, chytřejší, moudřejší, hezčí, zubatí, nejsou ani schopni tyto webové stránky najít a hned spouští různé hnojomety. My, ti horší, bezzubí dezoláti, jak nás hezky nazývají, si ovšem ty stránky umíme najít a podívat se na to, jak pan Křeček a jeho administrativa koná a zda skutečně hájí zájmy našich občanů, před státní nespravedlností.

Vláda oprašuje starou Kalouskovinu, kdy okradl drobné střadatele na Stavebním spoření o státní podporu, kterou jim stát přislíbil v době podpisu takové smlouvy. Vláda, která zavinila tuto dnešní drahotu, tak opět diskutuje o dalším okradení drobných střadatelů na tomto spoření. Tahle zlodějina přitom do státní kasy přinese jednotky miliard, jako když vám k tisícovce někdo dá 5 haléřů.

Prý zavedou „válečnou daň“. Nic jim není svaté, ani to slovo „válka“. V žádné válce nejsme. Tato daň má být uvalena na sektory s „neočekávanými zisky“, lze tedy očekávat energetický sektor, bankovní sektor, možná i potravinářství. Pod pojmem „neočekávaný zisk“ si tak nějak představují zisk, který podnikatel neočekával, což by se ovšem mohlo týkat všech sektorů, protože podnikatel málokdy očekává zisk, který nakonec má.

Chcete mír v Afghánistánu? Stáhněte všechny vojáky, píše Taliban v dopise  Trumpovi | Svět | Lidovky.cz

Máme tu výročí srpna 1968

V době, kdy je vládní 5 koalice naprosto bezradná v otázkách ekonomických, sociálních, kulturních, prakticky ve všech ohledech, uvítala toto nemilé výročí, kterým svoji neschopnost může alespoň na pár dnů zakrýt. Jejich kývači, ti lepšolidi, se ihned zapojili, stejně jako lajkoroboti.

Celý ten humbuk má ovšem několik faktických trhlin. O naši okupaci rozhodl Ukrajinec Brežněv, největší armáda, která k nám ze SSSR vtrhla, byl 1. ukrajinský front, který měl ze 100% ukrajinské vojáky. S trochou nadsázky by se dalo napsat, že nás okupovali Ukrajinci. Faktem je, že vedle 1. ukrajinského frontu se na okupaci podíleli vojáci prakticky z celé bývalé SSSR. V první vlně ovšem přišlo 63 Rusů, z toho 42 armádních novinářů. Při hlasování politbyra, ve kterém byl zastoupen pouze 1 Rus, 7 Ukrajinců, vyšlo pro intervenci 10:2 hlasům. Jeden z těch proti byl právě od toho jediného Rusa.

Další velkou trhlinou je fakt, že armáda ČR se podílela na 20 leté okupaci Afghánistánu a to se souhlasem všech politických špiček v té době.

Další trhlinou je, že RF se nám za okupaci omluvila a jasně deklarovala, že v té době porušila mezinárodní právo. A to nejméně 2x. Ukrajina se nám nikdy neomluvila. ČR se nikdy neomluvila Afghánistánu za účast na jejich okupaci.

A v neposlední řadě je nutné také uvést počty obětí. Zatímco okupace ČSSR přinesla 137 mrtvých, 500 těžce raněných a stovky lehce zraněných, okupace Afghánistánu přinesla více jak 300.000 obětí z řad civilních občanů. To je značný nepoměr, což zajisté chápete.

Protože nejsem pokrytec, tak jako občan země, která jinou zemi okupovala 20 let, nemám právo kritizovat jinou zemi za to, že nás okupovala. Toto si prostě hodně lidí odmítá přiznat a odmítá se chovat podle toho. Bohužel, okupování různých zemí je zcela běžnou praxí již tisíce let a ani ve 21. století se tomu nevyhneme. USA okupují Irák i přes několik výzev představitelů, aby USA opustily jejich teritorium a mohl takto pokračovat.

Připomínat si tyto historické věci musíme, bez ohledu na to, kdo je a jak páchal, jak se říká, kdo nezná svoji historii je odkázán chyby opakovat.

Přestaňme s tím pokrytectvím, nemáme žádné právo někoho kritizovat za něco, co sami děláme.

V Česku je desátá největší bída v EU |

Válka EU vůči RF

EU vyhlásila ekonomickou válku RF, ve které jednoznačně prohrává. Táhne tak ke dnu nejen svůj průmysl, ale i občany, kteří dnes musí platit nesmyslně vysoké ceny za energie. Němečtí průmyslníci varovali spolkovou vládu, že dojde k deindustrializaci země, což znamená přemístění výrobních závodů do zemí mimo EU, protože jinak jsou nekonkurenceschopní. Navíc jim hrozí, že nebudou mít dostatek energií, především plynu, k zajištění výroby. Naše předsedkyně Sněmovny jim vzkazuje, že si mají vzít svetr navíc a tím porazí pana prezidenta Putina. Ve vší úctě, ona byla vždycky hloupá. Pokud by se jenom část výroby přestěhovala mimo EU, ČR, která je téměř z 90% závislá na německé ekonomice, to pocítí neuvěřitelně silně, vysoká nezaměstnanost, kterou nepůjde obnovit.

V Evropě skončil poslední výrobce hliníku a jeho slitin. EU je nyní 100% závislá na případných dodávkách z Ruské federace, nebo Číny, přičemž Čína má trošku kvalitativní problémy. Není hliník, jeho slitiny, není průmysl, to vám vaše propagandistická média samozřejmě nesdělí.

Ekonomické sankce drasticky dopadají na životní úroveň obyvatel EU. Dnes již spousta Čechů řeší problém i s jídlem, raději nejí, aby dali jídlo svým dětem. Podobné to je v celé EU, Německo se potýká s téměř katastrofální životní situací milionů občanů SRN. Tito začínají hromadně žebrat u obchodních center, u prodejen potravin, vybírat popelnice. A to je německá ekonomika daleko silnější, než česká.

Ceny energií v ČR zatím nedosahují úrovně cen, dnes obchodovatelných na světových burzách. Plyn zdražil o 1000%, naše ceny zatím vzrostly o 200-300%. V Německu to již atakuje ceny tržní, tedy 10x vyšší, než před rokem. Cena za elektriku je dnes, včetně všech poplatků a daní na úrovni 20 Kč, sami se podívejte na předpis záloh, za jakou cenu vám zatím dodavatel elektrickou energii dodává. Bude to řádově 6-7 Kč. Ceny proto raketově vzrostou u elektřiny o 300%. Růst cen se ovšem nezastavuje. Jediná komodita, která zatím neroste, je ropa, otázkou je, jak dlouho to potrvá.

V souvislosti s těmito událostmi přistupuje EU a vlády k totalitním praktikám, omezující základní lidská práva, ale i vlastnická práva. Vláda ČR dokonce tvrdí, že si klidně ukradne plyn z německých zásobníků na našem území. To by vyvolalo odvetné akce z Německa, ale hlavně soudní spory s bilionovými náklady. Vláda by tak vystavila české obyvatelstvo naprostému bankrotu a bídě nevídaných rozměrů.

Dovolím si uvést, že EU i ČR tuto ekonomickou válku prohrají, to je naprosto zřejmé. EU totiž nemá žádné přátele, hraje si na vlastním písečku, ale nikoho, kdo by jim pomohl, nemají. RF má takové přátele, například mocnou Čínu, která EU drží pod krkem tím, že je výrobnou pro EU.

Přejeme vám krásný příští týden.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.