27. 2. 2022 USA, Itálie, Nizozemí, Velká Británie, ČR a jejich porušení mezinárodního práva, tvrdí Amnesty International

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Další týden práce vlády

V posledním týdnu jsme zahrnuti informacemi o dění na Ukrajině, média prakticky nevysílají vůbec nic jiného. Povedlo se tak zakrýt, že naše vláda opět nic neudělala a nedělá, tedy vyjma zavedení cenzury v naší zemi, odebrání základních ústavních práv občanům na svobodu slova a projevu. Asi nikomu neušlo, že vláda povolila zablokovat 8 webů, kde lidé vyjadřovali své názory. Po novele Pandemického zákona se jedná o další odebrání základních lidských práv českým občanům.

"Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat." – Voltaire. (tady si dovolím uvést, že autorem není Voltaire, jak se všeobecně tvrdí, ale Evelyn Beatrice Hall) Jde o obecný přístup ke svobodě. V ČR již svobodu nemáme!

Vláda také za naše peníze z daní, při jejich astronomickém deficitu státního rozpočtu, rozdává za miliony naše zbraně Ukrajině. Mezitím nemají zdravotní pojišťovny na léčbu dětí, které tak nadále trpí, leckdy nevyléčitelnou nemocí, kdy nová, nebo alternativní léčba, by je mohla vyléčit. Prý na naše děti máme vybírat víčka, protože nějaká Ukrajina jim je bližší, než vlastní národ.

Je potřeba si pamatovat, že média nás záměrně neinformují o dění v naší zemi, aby se lid nebouřil. Takovéto jednostranné články, on-line reportáže apod., jsou vždy cíleně kvůli zakrývání různých vládních šmelin. Už jsme si na to mohli zvyknout a více se ptát na sítích po informacích z naší země.

Richard Seemann: Rusko zahájilo v Ukrajině vojenské operace |  ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

Ruská vojenská operace k denacifikaci Ukrajiny

Ruský prezident Vladimir Putin oznámil rozhodnutí zaútočit na Ukrajinu nad ránem v televizním projevu. „Okolnosti vyžadují, abychom přijali rozhodnou a okamžitou akci. Lidové republiky v Donbasu se na Rusko obrátily s žádostí o pomoc. Z tohoto důvodu v souladu s článkem 51 Charty Organizace spojených národů (OSN) jsem se rozhodl podniknout zvláštní vojenskou operaci,“ prohlásil.
Toto jste v našich médiích zaznamenali? Ne samotný projev, ale odkaz na článek 51 Charty OSN?

Podle slov prezidenta Putina tedy Ruská federace postupuje v souladu s Chartou OSN. Od jednostranného informování médii o této ruské operaci (ano, většina vrcholných státníků světa to skutečně nazývá vojenskou operací, nikoliv válkou, to je z jejich projevů snadno dohledatelné. Jako příklad uvedu informaci z Bílého domu, kdy se prezident USA Biden takto vyjadřuje hned od začátku). O válce tak hovoří pouze určitá média a naši politici, kterých je najednou všude v médiích plno. Europoslanec Zdechovský se dokonce pochlubil slušivým blembákem, jak se na vojně říkalo vojenské helmě.

Rada bezpečnosti OSN nepřijala žádnou rezoluci o případné protiprávnosti jednání Ruské federace.

Média ovšem tvrdí, včetně našich politiků, že RF toto mezinárodní právo mělo porušit, to ovšem netvrdí nejvyšší pozemská instituce, která jako jediná může takové stanovisko vyslovit – OSN a její Rada bezpečnosti – aby bylo právně závazné. Ano, rezoluci vetovalo samo Rusko, ale někteří stálí i nestálí členové Rady bezpečnosti pro tuto rezoluci nehlasovali také, Čína, SAE, Indie, ti zastupují cca 2,8 miliard občanů této planety.

Vezmeme-li to zpětně, tak invaze do Iráku v roce 2003, na které jsme se jako země podíleli, byla vážným porušením mezinárodního práva. Postupem času se dokonce ukázalo, že tato invaze byla zinscenovaná lživými důkazy o vlastnictví jaderných zbraní Irákem. Posledním takovým závažným porušením mezinárodního práva ze strany USA, vedle nespočet dalších od invaze do Iráku, bylo zabití iránského generála. Země EU – Německo, Nizozemí, Itálie, ale i Velká Británie, USA neustále porušují mezinárodní právo, včetně ČR, která v době ČSSR dokonce páchala teroristické útoky po Evropě, nebo jsme aktivně napomáhali svojí vojenskou činností k porušování mezinárodního práva v Afghánistánu. Na mnohé upozorňuje Amnesty International, to až mě zase napadnou, že jsem ruský troll. Tady si o tom můžete přečíst sami – ZDE.

Proč o tom píšu, to USA, NATO, ČR apod porušovaly mezinárodní právo, nastavily tak „mantinely“ pro dnešní jednání Ruska. Pokud v ČR nebyl nikdo odsouzen za porušování mezinárodního práva, jak předpokládá OSN, ale i náš právní řád, nemáme právo kritizovat Ruskou federaci, že porušuje mezinárodní právo. Otázkou totiž je, zda jej vůbec porušuje, jak je uvedeno v odkaze na výrok prezidenta Putina – na Chartu OSN. Ruská federace se tedy pohybuje v „mantinelech“, které posunul „Západ“, včetně ČR, která se na tom aktivně podílela. Tímto netvrdím, že Ruská federace jedná správně, ale poukazuji na nastavené precedenty.

Našli si obratem viníka. Ale to je důsledek, nikoliv příčina. V roce 2014 Ukrajina dobrovolně podepsala tzv. Minské dohody, ve kterých se dobrovolně zavázala v tehdy „povstaleckých oblastech Luhanska a Donbasu“ povolit autonomní samosprávu. Kdyby tak učinila, stáhla vojska z dělící linie, k ruské vojenské operaci by pravděpodobně vůbec nedošlo. Příčina se tak jeví neochota Ukrajiny dodržet své závazky, se kterými sama dobrovolně souhlasila. Měla na to dost času od roku 2014.

Odsuzují-li politici, lidé, jednání Ruska, ale neodsuzují i jednání Ukrajiny, poté se jedná pouze o jakousi „krevní mstu“ Rusku. Jak se chovali Ukrajinci v těch povstaleckých oblastech, hodně vypovídá například Alej Andělů. To je památník dětským obětem ukrajinského ostřelování. Proč o tom nejsme informováni, co se tam ve skutečnosti dělo? I na to vám odpovím.

Ve skutečnosti EU i USA vyhovoval stav na Ukrajině, který tam byl od roku 2014, ignorovaly zabíjení na východě Ukrajiny, ignorovaly vše, co se tam dělo. EU bojuje s vymíráním obyvatelstva a jeho stárnutím. Situace se dostala do takové fáze, že dnes již i mnohé podniky v ČR, pokud by ukrajinští ekonomičtí migranti odešli, tak nebudou schopny dostát svým závazkům, pro mnohé by se jednalo o konec jejich činnosti. Stejné to je v Německu i celé Evropě. EU částečně nahrazovala úbytek obyvatelstva ekonomickými migranty z bývalých postsovětských republik. Například v Německu se zcela běžně domluvíte rusky, lépe, než anglicky. Jsou prakticky všude. I kvůli tomu EU, ani USA netlačily na Ukrajinu, aby své závazky z Minských dohod dodržela. Toto jim náramně vyhovovalo, miliony levných ekonomických migrantů. Experiment Německa s africkými novoevropany jim zatím nevyšel, je to běh na dlouhou trať, jak se říká, musí počkat na novou generaci dětí, které se snad již budou ochotny zapojit do ekonomické činnosti, jejich rodiče toho, z mnoha důvodů, jako je neznalost jazyka apod., zatím moc schopny nejsou. Proto jsou dnes v celé EU, byť nejsou součástí EU, miliony ekonomických migrantů nejen z Ukrajiny.

NATO slíbilo tehdejšímu SSSR, že se nebude rozšiřovat na východ. Tento slib, který je prokazatelný, psali jsme o něm s odkazy na odtajnění dokumentů, nedodrželo. S RF nedošlo k žádnému úzkému kontaktu, nebo dokonce nabídky začlenění RF do NATO, pokud bychom přistoupili na tvrzení představitelů NATO, že se jedná o vojenský spolek, jehož cílem je vojenská pomoc v případě napadení jeho členů, nikoliv již primárně zaměřená na Ruskou federaci. USA to přímo odmítly. Jaký byste na toto jednání měli sami pohled, kdyby vám někdo tvrdil, že nejste hrozbou, není to proti vám, ale odmítl by vás vzít do organizace kolektivní obrany? Tvrdit, že NATO není a nebylo pro Ruskou federaci hrozbou, je stejné, jako tvrdit, že Taliban nejsou teroristé. V mezidobí se Ruská federace se státy NATO několikrát střetla, například v Sýrii, kdy pomáhala prezidentu Sýrie, proti kterému některé státy NATO útočily. Je nepochybné, že Rusko považovalo NATO za hrozbu a považuje nadále. A k tomu všemu jasně nesdělilo Ukrajině, že se členem NATO nestane, naopak mu dávalo naději na vstup do NATO. Jak se osobně stavíte k někomu, kdo vám prokazatelně lže? Dokonce 20 let lhali, že ten slib nedali, dnes už jsou k mání i diplomatické depeše, které potvrzují opak.

USA, Čína, Rusko jsou světové velmoci. Mohla by být i Indie, kdyby chtěla, přeci jenom populačně stíhá Čínu. Všechny velmoci se řídí pouze a jenom svými zájmy, všechny ostatní země využívá pro naplnění svých zájmů, lidově řečeno, dělá z nich užitečné idioty. A teď na to doplatila Ukrajina. Co je vlastně v zájmu Ukrajiny? Osobně se domnívám, že to, co je v zájmu ČR. Dostatek obyvatelstva, dostatek investorů, co nejvyšší zaměstnanost, co nejlepší školství, zdravotnická péče, finanční soběstačnost, prosperita nejen státu, ale i obyvatel. Co z toho Ukrajina od roku 2014 dělala? Názory Ukrajinců na prezidenta země byly velmi zajímavé. Naprostá většina říkala, že „svatý Porošenko“, než tenhle komik. Dnes možná pohlíží na současného prezidenta trochu jinak, přeci jenom zatím zbaběle neutekl, snaží se řídit obranu země. Ale do té doby ho obrovské množství Ukrajinců nemělo rádo. A to také ovlivňovalo názor a jednání samotných Ukrajinců, proto jich jsou miliony všude ve světě, protože doma mají bídu. Proti tomu je velmi zajímavý jejich vztah k rodné zemi, oni ekonomicky migrují, ale naprostá většina se nepřesídluje, opravují doma domy, staví nové, staví byty pro děti, vracejí se na Ukrajinu a ve stáří tam dožívají. Pořád ještě důvěřovali, že se Ukrajina ekonomicky zmátoří a začne být perspektivní i pro jejich děti. Několik milionů Ukrajinců ekonomicky migrovalo do Ruské federace, kde pracovali, vydělávali dost peněz. Jejich vztah k Ruské federaci tedy nebyl nijak vyhrocený. Píšu o běžných lidech. Proti nim tam je hrstka nacionalistů, kteří mávají vlajkami s hákovými kříži, uctívají národního hrdinu Banderu a jeho činy obdivují. Tito jsou napojeni na nejvyšší politická místa. A tady bude další „kámen“ problému. Politická garnitura, pravděpodobně i z obavy o holý život, se bála Minské dohody naplnit, z obavy před mstou těchto nacionalistů. Ukrajinští politici vůči nim nikdy nezasáhli. Je-li za tím strach, bylo by to pochopitelné, ale poté měli požádat o pomoc třeba Rusko s USA.

Stepan Bandera: Válečný zločinec a kolaborant s Třetí říší, nebo hrdina  Ukrajiny? | Reflex.cz

EU ani NATO nedisponuje jediným schopným politikem, který by byl schopen s prezidentem Putinem vůbec nějak rozumně jednat. USA ambasáda dokonce prezidenta Putina zesměšňovala. Po nezvolení prezidentem USA Donalda Trumpa došlo k odchodu jediného politika, schopného něco s prezidentem Putinem vůbec dohodnout, aby to i následně platilo. To je naprosto katastrofální diplomatické selhání a mělo by to mít pro diplomaty důsledky.

Toto jsou zásadní a základní příčiny dnešního důsledku – ruské vojenské operace na Ukrajině.

Ochota přijmout uprchlíky z Ukrajiny je v Česku vysoká, ukazuje průzkum —  ČT24 — Česká televize

Máme přijímat ukrajinské uprchlíky?

Dnes v médiích probíhá klasická informační válka. Objektivitu nečekejte, jenom lžou, útočí na vaše city, historické zkušenosti třeba z okupace vojsky Varšavské smlouvy apod. Nikde se pravdu nedovíte, možná zase za 20 let, kdy se odtajní dokumenty. Je to běžná informační válka, nic jiného.

K uprchlíkům říkám jednoznačné NE. To není nelidskost, ale po skončení ruské vojenské operace je pravděpodobné, že Ukrajina bude nadále samostatnou zemí a ta k prosperitě potřebuje mladé pracující lidi ne vylidnění mladými lidmi. Jejich přijímání, protože EU vymírá, je sobeckost EU. Jistě, poskytnout jim dočasný azyl, dokud nedojde k ukončení ruské vojenské operace, poté je poslat domů. Pokud má mít Ukrajina nějakou budoucnost, musí tam žít i mladí lidé. Je to chudá země, která nemá prostředky na nějaké zahraniční pracovníky, jejich přijímání, ubytování apod.

Co ČR?

Jsem zastáncem samostatnosti, neutrality a nebýt členem žádných ekonomických, nebo vojenských spolků. Máme sledovat čistě naše zájmy, jako to dělají třeba Němci, to je jediná cesta k prosperitě, svobodě, demokracii. Nemáme stát na žádné straně tohoto konfliktu, ale měli bychom se pokusit, jako Švýcarsko, co nejvíce vytěžit z našich zájmů. Sami jsme porušovali mezinárodní právo, nemáme vůbec žádné právo kohokoliv za to kritizovat. Zloděj křičí, chyťte zloděje? Naše diplomacie je naprosto katastrofální, máme nejhoršího ministra zahraničí snad od dob vzniku v roce 1918. Z jakého důvodu eskalují tento konflikt, který, jak říkají sami Ukrajinci, že jim to němečtí diplomaté řekli, je prakticky rozhodnutý. Podívejte se na tu německou zdrženlivost, vs to švejkovské Hurá na Rusa od našich politiků. Tak jak říkal Švejk, abych parafrázoval, abychom za to nedostali pěkně přes držku.

Máme přijímat sankce?

Účinné sankce bolí obě strany, tedy i nás. Při katastrofálním deficitu státního rozpočtu na to máme? To je jenom ekonomická stránka. Co s ruským obyvatelstvem u nás? To je jako teď budeme lynčovat? Hlavní prokurátor, bývalý komunista, veřejně vyhrožuje našim občanům, že je nechá zavírat, pokud budou schvalovat tuto ruskou vojenskou operaci, nebo hezky mluvit o ruských politicích. To si dělá legraci? Proč nestíhal zločince, české zločince, kteří porušovali mezinárodní právo, jak je jeho povinností? To u nás jako bude trestné říkat, že Putin je frajer, ale u Bidena, kdy USA porušují mezinárodní právo pořád – viz. Amnesty International – se zavírat nebude? To už zase žijeme v bolševické diktatuře, které vládne soudruh bývalý komunista na prokuratuře? To tady dovolíme vypínat něčí webové stránky? Proč? To jako soudruh Rakušan dělá z Čechů pitomce, které musí vodit za ruku, protože jsme asi idioti, kteří si neumíme udělat vlastní názor, ať už se někomu líbí, nebo ne? Co tohle má znamenat?

Máme sankce přijímat? To si moc jistý nejsem, protože nehodlám přihlížet tomu, jak tu 80% národa bude mít životní úroveň Nigerijců.

Tak snad pokud je nějaký problém v rodině, tak odeberete peníze tomu, s kým máte problém, nebo ho diskusí, hovorem, řešíte? Asi by se měl někdo najít, kdo se prezidenta Putina zeptá, co vlastně chce. Jenže on není žádný takový politik, který by to dokázal.

To jako mají naši občané na 5x vyšší ceny plynu, na benzín za 50 Kč, jak budeme platit za díly a údržbu jaderných elektráren, kdo vyrobí elektrickou energii? To si jako někdo myslí, že když budeme vypínat možnost převodu ruských financí, takže Rusko nad tím mávne rukou a premiér mu bude do Moskvy nosit peníze v igelitce, protože se tam ani letadlem nedostane? Tak jistě, zásoby plynu bychom měli mít na 90 dnů v rezervách, ale to si opravdu někdo myslí, že Rusko tímto donutí ukončit jejich vojenskou operaci? Ono nejde jenom o Rusko, to si jako někdo myslí, že USA, nebo Čínu, velmoci, někdo takovým krokem k něčemu donutí? Mimochodem, když už jsem u toho SWIFT, tak to bude ráj pro spekulanty, tedy opět, miliardáři na tom náramně vydělají, plebs přijde o vše. To je totiž ta pravá podstata těch sankcí, aby na tom někdo náramně vydělal, bez ohledu na plebs.

Přejeme vám krásný příští týden.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.