27. 3. 2022 Fiala je to nejhorší od Bismarcka

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Česko má novou vládu, o prodloužení nouzového stavu žádat nebude | iROZHLAS - spolehlivé zprávy

Další týden práce vlády

Vláda zřídila Cenzurní orgán, který bude rozhodovat o tom, co se smí a co ne ve veřejném prostoru říkat a psát, nebo půjdete do kriminálu za 15 let, pokud to porušíte. S tím brzy vyjde soudruh bolševický prokurátor Stříž, který splní tuto vládní politickou objednávku, jako to prokurátoři plnili v době nacismu i vlády komunistů. Vracíme se do dob nacismu a komunismu. Gratulace voličům.

T. G. M. - Největší argument pro demokracii je důvěra lidem.

Na rozdíl od vlád sousedních zemí, naše vláda nepřišla s žádnou protiinflační politikou, nebo s řešením růstu cen prakticky všeho. Mohu vám s naprostou jistotou sdělit, že například nákup potravin v Německu je asi o 30% levnější, než u nás. O kvalitě jídla nelze vůbec hovořit.

Bída v Česku. Milion Čechů žije pod hranicí chudoby. Ve kterém kraji je nejhůř?

Propad životní úrovně pod 1945

Asi se vám zdálo, že je poněkud málo uvedeno v prvním, dnes již tradičním, odstavci. Ne, není. Premiér Fiala je to nejhorší, co nás potkalo od Bismarcka.

Německo odmítá ukončení dodávek plynu a ropy z Ruské federace, stejně tak Rakousko, nebo Maďarsko. Naše vláda, naprosto bezohledně, útočí na české občany s tím, že prý mají vybírat popelnice po těch bohatších, aby se nasytili. To není lež, to je naprostá pravda.

Fiala a jeho parta zavinili v naší zemi růst cen základních potravin o 60% a více. Například běžné pečivo stojí o 40% více, než před nástupem této vlády. Jenom cena sýra vzrostla průměrně o 100%, masa o 80%, pečiva o 40%. Guvernér České národní banky ing. Rusnok předpovídá největší pokles životní úrovně za více jak 30 let, nechce se mu totiž „zabrušovat“ do 50. let minulého století. Realita je, že současná vláda přivede české občany do bídy a beznaděje. To jsme ovšem předpokládali a upozorňovali vás na to. Realita je, že vláda proplácí ukrajinským ekonomickým migrantům (nejsme první bezpečná země, tudíž se skutečně jedná o ekonomické migranty) více, než proplácí české matce samoživitelce, která si musí leckdy vystačit s 12 tisíci. Ukrajinská ekonomická migrantka má přitom zaplacené ubytování a 10.000 kapesného měsíčně, pokud má 1 dítě. V

Český občan je na vedlejší koleji, nárůst cen energií až o 700% tuto vládu nezajímá, stejně tak nárůst cen základních potravin. EU, jako čtvrtá říše proto mění „podklady“ pro propočet údajné inflace, aby její výsledek nevypadal tak dramaticky, jako vypadá. Brzy začnou největší měrou do propočtu kalkulovat cenu „ojetých kol“, protože „ojeté automobily“ již do toho počítají. Reálná inflace pro běžnou rodinu je 80%.

Píšu jenom to, co všichni dnes víme, jak to je, ukrajinští ekonomičtí migranti s jejich dětmi mají větší cenu, pro nacistu Fialu, než čeští lidé. Nějak se s tím musíte vyrovnat, nebo povstat a prostě je svrhnout, nastolit tu vládu národního porozumění, která bude hájit zájmy pouze a jenom českých občanů.

Cizinci utíkající z Ukrajiny si stěžují na diskriminaci. Šíří se lži o pašování lidí - Aktuálně.cz

Rozdíl mezi ČR a Ukrajinskými ekonomickými migranty

Po vstupu do EU jsme nesměli pracovat v Německu, které si prosadilo výjimku o tom, že jsme „podřadná rasa“, proto jsme u nich, bez souhlasu Gestapa, nemohli 10 let pracovat. Mezitím se po celé EU rozlezli Ukrajinští ekonomičtí migranti, kterých je v EU více jak 12 milionů (do období ruské vojenské operace), kteří likvidují hodnotu naši práce. Takto to fungovalo a funguje i s jinými ekonomickými migranty z bývalých postsovětských zemí. Německo nemá jak zajistit svoji konkurenceschopnost, než přijímat kohokoliv, kdo bude ochoten pracovat za jejich minimální mzdu, která je téměř na úrovni naší průměrné mzdy. Jistě, lidé vždy migrovali kvůli penězům, o to tady vůbec nejde, ale vláda ČR tyto ekonomické migranty vydává za „uprchlíky“.

Co s nimi bude, je téměř jasné, zůstanou tu, opět sníží hodnotu práce českých občanů, vydělané peníze budou posílat na Ukrajinu, nespotřebují se v naší ekonomice, tedy nebudou přispívat plným dílem, jako český občan, na výběr daní apod.

Pro podnikatele výborné, nebudou nuceni zvyšovat mzdy, naopak budou moci mzdy snižovat, český občan se po letech růstu životní úrovně opět propadne do bídy.

Podnikatel vydělá, stát i občané ČR prodělají.

Renault vrací výrobu do Ruska. Nešlo prý o politiku, ale o součástky | ParlamentniListy.cz – politika ze všech stran

Lži o jednotě západu

Propaganda nás „krmí“ nesmysly o jednotném postoji „západu“ vůči Ruské federaci. Všichni dobře ví, že Německo nepřistoupilo na ukončení dodávek ropy a plynu z RF, Maďarsko také ne, Srbsko už vůbec ne. Se sankcemi to je ještě horší. Německo, Benelux sankce odsouhlasily, ale jen na oko, neuplatňují je de facto vůbec. Izrael, Turecko se k sankcím nepřipojily, USA veřejně hlásající co nejtvrdší sankce s RF neustále obchodují. Asie a Afrika, až na výjimky, žádné sankce neřeší.

Francouzské společnosti neodchází z ruského trhu, automobilka tam začala opět vyrábět. Mnohé společnosti z rusého trhu neodchází, jako ty francouzské, jde o švýcarské, německé, britské, americké, nemají k tomu důvod, je to velký trh relativně bohatých lidí, tvoří se tam neuvěřitelné zisky. Pár českých Hujerů ovšem bude neustále vykřikovat, že s Ruskem nemáme mít nic společného, ale vyšší ceny plynu důchodcům doplatit nehodlají.

Faktem je, že žádná jednota „západu“ není a nikdy nebyla. Spousta zemí hájí pouze a jenom zájmy svých občanů, na rozdíl od ČR.

V tomto propagandistickém a naší zemi ničícím „boji“ jsou pouze některé státy EU.

Nikde neslyšíte, že by někdo chtěl uvalit sankce na USA, kvůli Jemenu, kde už bylo zabito cca 100.000 civilistů. Pro vládu ČR nemá život civilisty v Jemenu žádnou hodnotu, pokud nevolá stejně tvrdě po sankcích, jako v případě Ukrajinsko-Ruského konfliktu. Nebo vám z toho vychází něco jiného?

Moderní-Dějiny.cz | Fotogalerie Stalinská propaganda

Ukrajinsko-Ruský konflikt

Všem našim čtenářům doporučuji, aby brali propagandistické nesmysly, kterými je krmí státem povolená média s velkou rezervou. Před 2 dny mělo dojít ruské armádě jídlo a nafta, jak nás média krmila. A ono jim nic nedošlo. Před 3 dny měli být „Kadyrovci“, tedy armáda Čečenska, jenom pro okrasu a měli se po velkých ztrátách stáhnout zpět do země. Dnes už nás zase krmí tím, že prý věší ženy z mostu. V Mariupolu je prý již 14 dnů humanitární katastrofa, lidé jsou bez vody, jídla apod. Jak dlouho asi člověk vydrží bez vody? A oni pořád žijí, co? V Kyjevě měla ruská armáda zabíjet civilisty, jednou povídá Česká televize, podruhé se od nich dovídáme, že v Kyjevě už žádní civilisté nejsou, jsou tam jenom lidé, co bojují s Ruskou armádou.

Je to jenom malý výčet propagandistické masáže, které jsme všichni vystaveni. I z něj je patrné, že vše by měli lidé brát s rezervou a nevěřit oficiální propagandě.

Podle všech dostupných informací, které se objevují, Ruská federace ve své speciální vojenské operaci postupuje podle plánu. Pravdou je, že jejich plán nikdo nezná, takže těžko hodnotit, ale v minulých komentářích jsme uváděli konkrétní důvody, proč tomu zřejmě opravdu tak je a vše je v souladu s daným plánem postupu (především ochrana civilistů a minimalizace jejich ztrát). Zdá se, že plánem RF je postupně obklíčit daná města, nechat odejít civilisty, následně je dobýt. A pokud to takto ve skutečnosti je, poté jsou civilní ztráty minimální, jak informuje i OSN, která se zatím dopočítala k číslu kolem 960 civilních obětí.

Pokud by ukrajinská vláda chtěla, velmi pravděpodobně by bylo civilních obětí daleko méně, ale objevují se videa, potvrzující, že Ukrajinské ozbrojené složky využívají civilisty jako živých lidských štítů. Svá bojová hnizda budují v bytových domech, plných obyvatel apod. Autenticitu těžko hodnotit. Naše neonacistická vláda nám zablokovala přístup k webům, kde by se dala zjistit pravda.

Ruská armáda je méně početná. Z vládou povolených médií je patrné, že se u hranic s Ukrajinou soustředila armáda Ruské federace o počtu 100-150 tisíc vojáků. Ověřte si to sami v historii článků propagandistických médií. Ukrajinská armáda má cca 300 tisíc aktivních vojáků a dalších 900.000 záložáků, kteří jsou, jak nás vládou povolená propagandistická média informovala a informuje, odváděni do ukrajinské armády. Ruská armáda tak proti lžím, které slyšíte, zcela logicky, je početně daleko menší, než armáda Ukrajiny, která je několikanásobně početně vyšší.

Dalším blábolem je údajné povolávání dětí do Ruské armády. Armáda RF čítá 1.000.000 aktivních vojáků, na Ukrajině jich je podle propagandistických médií cca 150.000, tedy lidské zdroje armáda RF má u profesionálních vojáků dostatečné. Není tedy důvod povolávat děti.

Propagandističtí ekonomové již hlásají „ztráty“ u Hrubého domácího produktu RF. To je ovšem další propagandistický nesmysl. Hrubý domácí produkt je součet všech výrobků a služeb v národní měně, přepočítaný na měnu amerického dolaru, podle kurzu. Pokud kurz Rublu k USD po zahájení vojenské operace klesl o 60%, následně posílil díky sankcím EU na RF na hodnotu cca o 30% nižší, než byl kurz před zahájením vojenské operace, tak se poté součet hodnoty snížil o 30% také, ale nesnížila se produkce výrobků a služeb, ale pouze a jenom jejich cena po snížení kurzu. HDP skutečně díky vojenské operaci poklesne, ale na celkové závěry bych si počkal až po stabilizaci kurzu Rublu k USD, odhaduji tak 3-5% proti původnímu stavu, což není tak dramatické, jak to nyní vypadá. Navíc země EU a USA budou muset platit za ropu a plyn v Rublech, což povede ke zpevnění kurzu Rublu a možná i návratu k původní hodnotě.

Dovolím si v této věci podotknout, že propagandističtí ekonomové by se měli spíše zajímat o českou ekonomiku, kdy i při inflace odhadem na konci roku kolem 14%, bude růst HDP 0%, což ovšem znamená opak Ruska, při zvýšení cen za výrobky a služby, při nesníženém kurzu dojde k propadu produkce o celých 14% za rok! A to je katastrofický scénář i s ohledem na skutečnost, že ruský trh již české společnosti nebudou mít dlouhodobě k dispozici a nejen ten ruský.

Přejeme vám krásný příští týden.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.