2. 1. 2022 Novoroční projevy, trochu bilance

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Novoroční projevy

Hned série Novoročních projevů na nás vyskočila z veřejnoprávních médií, aniž by se byl někdy někdo zamyslel nad tím, zda projev předsedy Senátu ČR, nebo premiéra ČR je vůbec vhodný. Potkalo nás velké štěstí, že alespoň předsedkyně Sněmovny ČR uznala za vhodné, že nás nebude oblažovat svým projevem, za což ji posíláme jedno velké – Děkujeme.

Miloš Vystrčil: Čínský dopis je mrazivý, zavání vyhrožováním | Blesk.cz

Projev Miloše Vystrčila, předsedy Senátu ČR byl jako „vystřižený“ z volebního kongresu ODS. Ani za ta léta v politice nebyl schopen pochopit, že Senát zastupuje všechny občany ČR, tedy i ty, kteří ODS, ani jinou stranu ze současného pětislepence nevolili. V posledních volbách to navíc byla naprostá většina volících, která svůj hlas tomuto pětislepenci nedala.

Nejdříve nás obnažil svoji prudkou vědomostí o tornádu, které prý řádilo na Moravě. Nevím nic o tom, že Lounsko je oblast na Moravě, tam byla jedna obec taktéž zasažena dost ničivým jevem, podobným tomu na Moravě. Myslím, že občané ve Stebnu museli na tento jeho projev zírat s otevřenou pusou, jak je hezky „vyšachoval“, ten i jejich politik. Následně jsme se dověděli, jak „moudře“ voliči ve volbách rozhodli a zvolili výše zmíněný pětislepenec. Naprostá většina volících ovšem tento pětislepenec nevolila, takže si Vystrčil opět „kopl“ do voličů, kdy „odsoudil“ údajnou „nemoudrost“ skoro 60% volících. Poněkud tragikomicky vypadal jeho apel, po této sérii politického bizáru, na „spojení se“, abychom prý všichni mohli směle čelit současné situaci a dospěli ke světlým zítřkům. Něco, jako kdysi říkával Husák.

V daném projevu si neodpustil pokárat asi 2 lidi, kteří údajně byli zlí na naše milé zdravotníky. A tyto „projevy nenávisti“ také hrdinně odsoudil. Rád bych tedy také připomněl, pro „vyváženost“, že mezi pachateli trestných činů, i těch nejzávažnějších, jsou i právě ti zdravotníci, kterým údajně nesmíte říci – co je vám do toho – na jejich dotaz typu – proč nejste očkovaný. Média na nás chrlí doslova jeden rozhovor za druhým, kde si ti „milí zdravotníci“ dovolí říkat takové věci, jako – nebaví mě pečovat o neočkované. Ale o očkované je baví pečovat? Mnohé rozhovory takových hodných a milých zdravotníků obsahují takové krásné věci, jako, že neočkovaný by si měl za svoji péči platit, v případě, že onemocní čínskou chřipkou. Říkají to ti milí zdravotníci, při vědomí, že si za svoji případnou péči jíž dávno a povinně každý pracující občan platí. Ne, zdravotníci nejsou nadlidi, jsou to stejný lidi, jako my, dělají špatné věci i dobré věci, jako my a pokud se ke svým klientům, což my, pacienti, jsme, chovají slušně, pacienti se chovají také slušně.

Následně se Vystrčil v Novoročním projevu národu, začal omlouvat za pokus o převrat v situaci, kdy byl prezident hospitalizován v nemocnici. Až schizofrenicky poté vypadal jeho apel na slušnost, toleranci.

Takové projevy by měl vysílat maximálně zpravodajský kanál televizí, protože jsou cíleně politizované a patří leda tak na volební kongres ODS.

A to raději nehodnotím nespisovné výrazy v takovém projevu užité, neschopnost Vystrčila přečíst jedinou větu ze čtecího zařízení správně, by jste, místo byste, by sme, místo bychom apod. A to je snad vzděláním učitel.

Fiala v projevu podle koaličních lídrů dokázal popsat hlavní problémy země - Novinky.cz

Hned večer přišel Novoroční projev Fialy

Viděli jsme projev plný naučených gest z knihy „Řeč těla“, plný rozmáchnutých rukou, házením s nimi doleva, doprava, nahoru a zase dolů, aby té snůšce slátanin, které Fiala pronesl, asi uvěřil naprosto každý. Již neodmyslitelně k premiérovy patří upocená tvář, potem lesklé čelo. Tyto naučené a přehnané gestikulace (podobně házel rukama i Hitler, také se dočetl, jak „řečí těla“ omámit veřejnost) byly velmi směšné.

Začátek jeho projevu, kterým se snažil kopírovat legendární první Novoroční projev prezidenta Havla, mě skoro odradil od dalšího sledování, protože parodie nemám moc v oblibě.

Poté nám, na Nový rok, začal premiér vykládat o tom, jak moc těžký rok to bude, že to bude nejhorší rok od roku 1993, přestože ve svých předvolebních slibech říkal něco úplně jiného a asi proto je lidé volili. Najednou začíná tvrdit, že tomu tak nebude. V Novoročním projevu pojmenoval 3 prý zásadní věci, které nová vláda v letošním roce bude muset řešit. Už zapomněl dodat – JAK?

Obnažil nás svojí nevědomostí, že prý za růst cen (inflaci) ve stavebnictví o 150%, v energiích o 30-70%, které jsou vstupními náklady všech provozů, růst cen potravin může deficit státního rozpočtu. No, to fakt nemůže a kdyby toto řekl student prvního ročníku střední ekonomické školy, do druháku by se nedostal.

Následně jsme slyšeli přednášku o deficitu státního rozpočtu. Další snůška nesmyslů a popírání základních ekonomických zákonitostí a předvedl prvoplánovou obhajobu neschopnosti své vlády, ze které obvinil vládu minulou. Jeho následný apel na spojení se, nejdříve nesmyslně naházím kýbl hnoje na politické soupeře a jejich voliče a poté všechny vyzvu ke spojení se, už bylo tragikomickou tečkou za tímto projevem, který by se nikdy na obrazovkách televizí, natož na Nový rok, neměl objevit.

Měli jsme u nás tradici jednoho projevu buď na Vánoce, za prezidenta Masaryka a nyní prezidenta Zemana, nebo na Nový rok. A s ohledem na bezobsažnost, snůšku nesmyslů, která v současných již jenom 3 projevech, zaznívá se přikláním opět k tomu, aby u nás byl zase jednom ten jeden s výsadním právem prezidenta jej přednést. Ať jím je v budoucnosti kdokoliv. A rád bych vyzval ty nové prezidenty k tomu, aby nás ušetřili svých populistických názorů, názorů na ekonomiku, názorů na očkování, názorů na vládu apod., ale aby se v budoucnosti vrátili k normální bilanci společnosti v daném roce, dávali lidem naději, mluvili pouze o společenských hodnotách a potřebě je třeba více prohloubit. Aby nás, občany, neobtěžovali svojí pitomostí, kdy nám třeba říkají, že dokážeme projevit solidaritu pouze v dobách těžkých, když tu lidé každoročně přispívají na různé charitativní akce každý rok a to tak obrovskými částkami. Je to pro nás, občany, ponižující.

Na konec roku se horské penziony v Karlovarském kraji těší, hotely si zoufají | Náš REGION

Bilancování

Mnozí lidé neustále podléhají dezinformačnímu tlaku dnes již všech médií, včetně veřejnoprávních. Každý z nás má občas „nutkání“ takovému tlaku podlehnout a mnohé informace si vůbec neověřovat.

Hned dnes padla taková jedná dlouholetá dezinformace, které podlehly miliony našich spoluobčanů. Mezinárodní federace novinářů informovala o počtu zabitých novinářů za loňský rok při výkonu své profese.

Mnohé země, kde se tak děje, z politických důvodů, kriminálních apod., asi nepřekvapí – Afghánistán, mnohé jistě ano – Řecko, Nizozemí, USA, země EU.

V celém tom přehledu ovšem není jediný zabitý novinář, kvůli své práci, z Ruska. Také jste to slyšeli, jak tam Putin nechává vraždit novináře? Tak to je Dezinformace. Článek je ZDE

Deficit státního rozpočtu je výrazně ovlivnění spotřebou obyvatelstva. Pokud bude vláda nadále postupovat tak, že nedovolí neočkovaným své peníze utrácet v restauracích, kinech, divadlech, v kadeřnictví a dalších službách, tak z těchto neutracených peněz, nebo utracených v šedé sféře ekonomiky, neuvidí ani haléř. Jistě, pivař si koupí pivo domu, ale to je 3x levnější, než v restauraci, dobrá hospodyňka uvaří oběd pro rodinu do 100 Kč, ale dříve oba rodiče chodili na obědy, nebo si je nechali dovážet a utratili za ně v restauracích 260 Kč i více. Všimli jste si, že vlastně všichni jsou ostříháni? Jistě, nesmím ke kadeřnici, ona přijde ke mně domů, dáme ji sice více, ale „na černo“. To je ta šedá ekonomika. Stát z toho nemá nic. Ačkoliv se to nezdá, v souhrnu se jedná o dramatická čísla, která ve státním rozpočtu, ve formě daní, chybí. Vláda má pouze 2 možnosti, pokud chce skutečně něco s deficitem dělat. 1. buď donutí všechny se očkovat (a to nedonutí), 2. přestane neočkované diskriminovat (a to se jí nebude chtít, protože by ji to neprošlo v EU). Takže se žádné podstatné změny v deficitech státního rozpočtu nedočkáme.

Do roku 2022 vám i vašim rodinám přejeme jenom to dobré.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.