31. 3. 2024 Velikonoční naděje

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Není k dispozici žádný popis fotky.

Velikonoční

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, což mnozí neví, nebo si to pletou s Vánoci. Protože Vánoce jsou svátkem narození Ježíše Krísta, na tom není zase až tam moc náboženského, tak nejsou nejvýznamnější.

Velikonoce jsou oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista a to už je určitě velkou otázkou samotné víry, dokonce i života lidského.

Velikonoce mají několik symbolů, některé známe a máme je, o některých vůbec nevíme. Beránek, kříž, barevné vajíčko (ale pouze červené), kočičky, zajíček, křen, mléko s medem, oheň a velikonoční svíce, která se od toho ohně zapaluje. Tak se přiznejte, kdo z vás tohle všechno dělá? 🙂

O Velikonocích byste se měli zdravit: „Kristus vstal z mrtvých“, odpovědí by vám mělo být: „Opravdu vstal z mrtvých“.

Velikonoce jsou ovšem pro nás, obyčejné nevěřící Tomáše, spíše svátkem naděje, naděje, že to kolem nás neumírá, neumřelo, ale může se opět vzkřísit, vstát z mrtvých, jak říkají věřící. Že to, co se děje, může být jenom takový „špatný sen“, který jednou zase skončí a vše začne být dobré.

Že jednou budeme chodit do práce, kde si za tu práci vyděláme tolik, že nám to dá na bydlení, jídlo, trochu toho oblečení, 2x ročně dovolenou, že z výplaty zaplatíme dětem kroužky, lyžák, školní výlety, nebudeme žít v bídě a nouzi.

Že jednou, až budeme v důchodu, nedovolí v médiích psát, že jsme paraziti, kteří ničíme dětem životy, když to jsme byli mi, kdo je přivedli na svět, starali se o ně leckdy i do 30 let, vybudovali jsme tuto zem.

Že jednou budeme jezdit po dálnicích skrze celou republiku, že jednou sedneme na vlak a dojeme k moři za 3-4 hodiny a budeme na to mít, že vás lékař ošetří zdarma, že si nebudeme připlácet na léky, protože už teď platíme mastné výpalné státu, více jak 70% z toho, co vyděláme, že nám zubař udělá plombu zdarma, vyčistí kanálky zdarma apod.

Že jednou budou naše vnoučata, děti, chodit do škol, které je učí nejmodernější věci, pracují s nejmodernější technikou, učí je učitelé, co je to baví a dokáží děti všechny ty nové věci neučit.

Obrázek

Že jednou, až si koupím nový koberec, tak mi ten starý prodejce odveze a zajistí jeho likvidaci v odpadovém hospodářství, že jednou ponese odpovědnost a povinnost likvidace obalů a zboží prodejce, nikoliv zákazník, protože pouze a jenom tak se zabrání nadměrné tvorbě odpadů, začnou se lednice, pračky, televizory apod opět opravovat.

Že jednou mi nebude veřejnoprávní televize lhát, že prý prvek obsažený v atmosféře 0,04% ovlivňuje teplotu na zemi, že mi nebude pouštět videjka mongoloidního postiženého dítěte mladšího 18 let, jak si na nás, dospělé, otevírá svoji nevzdělanou hubu, že mi jednou řekne, Eurosojuz nám nemá co diktovat, žádné černochy nepřijmeme, nejsme Afrika, aby tu s námi žili, vraždí, znásilňují, zastrašují a vyhrožují půlce Evropy, my je tu nechceme, řekl premiér ČR.

Že jednou nám nikdo nebude říkat, jak ohnuté banány, okurky nám může prodejce prodat, jaká kamna si můžeme koupit, jaké auto s pouze a jenom jediným motorem si můžeme pořídit, že nacistická Ukrajina je boží, ale Rusko je špatné, že USA jsou naším vzorem, když mým vzorem jsou moji předci, kolik vody má pojmout nádržka na WC, jak silný výkon může mít vysavač, jaký dům si mohu koupit, že si musím svůj vlastní dům zateplit, pořídit si jediné, nacisty schválené, vytápění domu, že si mám plést svetry, že můj politik je vlastně Tchajwanec, že je pro mě nějaká země nepřítelem.

Možná se jednou dožijeme obnovy dnů, kdy jsme žili ve svobodné a z části demokratické zemi a budeme napravovat již v té době ne zcela dobrou pověst demokratůry.

Tak krásné Velikonoce.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.