14. 5. 2023 Účet za ukrajinské ekonomické migranty bude obrovský

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Spouští se velká zlodějina

Obrázek

Fialova vláda zveřejnila „konsolidační balíček“, tedy velkou zlodějinu proti vlastním občanům. Pokud se někdo domníval, že těch 200 miliard, co ročně nacpou Ukrajincům (v této částce nejsou zahrnuty budoucí neinvestiční náklady na nákup vojenské techniky, ani hodnota Fialovou vládou ukradené zcela funkční vojenské techniky a věnované zdarma ukrajinskému banderovskému režimu) nebudeme muset zaplatit, nyní vidí, že tomu tak není. Ačkoliv naprostá většina z nás odmítá jakoukoliv podporu ukrajinskému banderovskému režimu, podporujícího nacistická ukrajinská vojenská uskupení, budeme nyní všichni povinně platit, dokud se této vlády nezbavíme a to každý cca 18.000 Kč ročně, včetně miminek, každý rok. Tedy zatím „jenom“ tuto částku, ve finále nás to bude všechny stát daleko více.

Přestože právnické osoby, jako je ČEZ, O2, plynárenské společnosti apod., hradí do státního rozpočtu směšných 90 miliard, při násobných ziscích, napříkald Křetínského společnost vytvořila loňský zisk před zdaněním přes 100 miliard korun, vláda se rozhodla prakticky ožebračit národ. Nejsou to drobné, jak to vypadá, naprostá většina položek z DPH 10, 15% je nově přeřazena do 21% DPH, jednotná nižší sazba bude 12%, přičemž potraviny nezlevní, jak již je avizováno, ale zdraží léky, potraviny a oblečení pro děti apod. Další novinkou je znovu zavedení povinného „nemocenského pojištění“, které nám všem z výplaty odebere několik set korun měsíčně, několik tisíc korun ročně. Poněkud „potichu“ zůstává zrušení daňových slev na bonusové programy, jako jsou různé benefitní karty, které poskytovali zaměstnavatelé. U mnohých firem tak dojde k jejich zrušení a tím přijdou zaměstnanci o tisíce korun ročně v benefitech na léky, kávu apod.

Vláda se rozhodla ožebračit všechny, drobní podnikatelé budou mít zvýšené odvody na sociální a zdravotní pojištění, větším podnikatelům bude zvýšena daň ze zisku o pouhá 2%, tím jejich příspěvek do státního rozpočtu končí.

Tato vládní zlodějina neobsahuje ovšem to, co by obsahovat měla. Dramatické zvýšení příjmů státního rozpočtu ze strany právnických osob, kdy i přes miliardové zisky některé z nich stát vůbec nedaní.

  1. zdanění dividend – 300 miliard nezdaněných a odčerpaných většinou do zahraničí – po zdaní – příjem 60 miliard

  2. zdanění internetových gigantů – které podnikají v ČR, ale žádné daně neplatí – Facebook, Twitter, Google apod. - příjem cca 10 miliard

  3. zrušení nesmyslných státních institucí, které nepřináší vůbec nic, ale stojí nás miliardy ročně, například CzechTourismu a další nesmysly, různé výzkumné ústavy čehokoliv, takových nesmyslů platíme za 20 miliard.

  4. ČR je součástí více jak 500 mezinárodních organizací, za které platí přes 3 miliardy ročně, například Mezinárodní unie pro vztahy Slunce-Země. Nic z toho nepotřebujeme, vyjma důležitých institucí, ušetřit se tak dají 2 miliardy a více.

  5. Výdaje na neziskové organizace, typickým příkladem jsou Fialovy Barmské ženy, jsou přes 30 miliard ročně. Naprostou většinu z nich nikdo z nás nezná, platíme jako mourovatí. Tady lze ušetřit přes 20 miliard ročně.

  6. Zrušení dotací. Platíme naprosto nesmyslné dotace, například nové lavičky u hřbitova ve vesnici, čítající 200 obyvatel, kdy původní by za pár set korun byl schopen opravit i podprůměrně zručný kutil, raději utratíme za 4 lavičky neuvěřitelných 80.000 Kč. Těchto nesmyslných dotací je ve státním rozpočtu kalkulováno za dobrých 100 miliard korun. To je úspora, jako hrom. Všichni vidíme naprosto nesmyslné fontány ve městech, ptačí pítka, která dokáží dodat milovníci zvířat a to zcela zdarma, nové typy odpadkových košů, nové zastávky pro autobusy, přestože staré byly funkční, nebo snadno opravitelné apod. A na tyhle pitomosti platíme stovkou miliard. K tomu platíme dotace na linky pro toustový chléb. To si někdo dělá srandu, ale přesto vláda nezasáhla.

  7. Propuštění byrokratů. Stát zaměstnává přes 1.000.000 státních zaměstnanců, naprostá většina jsou lidé, co nemají žádnou práci, nebo práci na hodinu denně, z vedoucích pracovníků nemá práci téměř nikdo, v kanceláři se vyskytují sporadicky, většinou si dělají své kšeftíky, jednoduše – kradou. Dalších cca 1.000.000 lidí žije z peněz ze státního rozpočtu – agentury dodávající zaměstnance, soukromé firmy zajišťující provoz státních institucí, místo zaměstnání vlastních, tedy i levnějších zaměstnanců. Tady proteče přes 300 miliard. Vláda na letošní rok naplánovala přijetí nových 8.000 darmožroutů do státního sektoru. Na ty potřebuje 8 miliard korun ročně. Takže 20% zaměstnanců propustit a úspora činí přes 100 miliard. Ve Španělsku je státních úředníků 513.000, kdyby jich tam mělo být na přepočet obyvatel jako u nás, muselo by jich tam být přes 2 miliony.

Těch úspor najde každý z nás stovky. Ale ne, vláda se rozhodla, že okrade občany o dalších 200 miliard, které bez našeho souhlasu narve ukrajinským ekonomickým migrantům. Tohle je skutečný důvod, proč nás okrádají.

Všimněte si, že jsem ve svých návrzích nikoho neokradl, jenom jsem zdanil dosud nezdaněné peníze, protože každý jiný tu daně z příjmu a zisků platit musí, oni ne. Ty oni, jsou totiž ti vládní politici, ono kradou jako straky, policie na to přihlíží, nepostupuje v souladu se zákony, nezatýká je, nic neřeší. Takže bych ještě přidal jeden bod – vyházet polovinu policistů – máme jich jedny z nejvíce na světě na 100 tisíc obyvatel a naprostá většina z nich je zadarmo drahá.

Obraz barevná mapa světa | Dovido.cz

Trochu ze světa

Přestože se mnozí domnívají, že EU je „pupek světa“, tak tomu skutečně není. A to, co se nyní děje ve světě, to se děje v přímé souvislosti s útokem NATO a EU na Ruskou federaci. Dnes už vlastně nikdo nepochybuje o tom, že tomu tak je.

Čína převzala světové vedení a to nejen teoreticky, zprostředkovala mnohá mírová jednání, například v Sýrii, daří se ji i v Jemenu, v obou zemích je mnoho let válka, kdy USA napadly tyto nezávislé země.

V Ruské federaci právě probíhají jednání mezi RF, Tureckem, Iránem a Sýrií. Jedná se o míru v Sýrii a vzájemné ekonomické spolupráci.

Izrael se ocitl pod těžkou palbou ze strany Palestiny. Za poslední dva dny letělo na Izrael neuvěřitelných více jak 1100 raket. Izrael je v defenzívě, proto uvítal zprostředkování příměří Egyptem. Toto příměří ale není zatím dodržováno z obou stran. Možná to vypadá na otevření druhé fronty, o kterém jsem ve svých úvahách o situaci RF vs Ukrajina psal v minulých komentářích.

V Súdánu stále zuří občanská válka, vyprovokovaná USA.

V Turecku probíhají prezidentské i parlamentní volby, současný prezident Erdogan obvinil USA z vměšování se do voleb s cílem ovlivnit jejich výsledky.

Indie požaduje po Velké Británii vrátit tisíce cenností, které jim Britové ukradli za dobu její kolonizace. Mezi nejznámější patří i diamant Kohinoor.

Obrázek

Zelenský je terorista

Podle uniklých dokumentů se obraz Zelenského začíná v očích veřejnosti měnit. Dokumenty jsou součástí širšího úniku v USA distribuovaného na platformě pro zasílání zpráv Discord . Dokumenty, uvedl The Washington Post, odhalují "vůdce s agresivními instinkty" v ostrém kontrastu s jeho veřejným obrazem klidného, ​​stoického státníka bojujícího proti brutálnímu náporu Ruska. Americké zpravodajské služby získaly informace z odposlechů digitální komunikace a poskytují zřídka vídaný pohled na Zelenského jednání během války. 

Zelenský požadoval obsazování ruských vesnic, aby získal páku proti Moskvě; bombardování ropovodu, který přepravuje ruskou ropu do Maďarska, které je členem NATO, a tajné získávání raket dlouhého doletu, které by mohly být použity k útoku na cíle v rámci ruských hranic, podle uniklých dokumentů amerických tajných služeb, které podrobně popisují jeho interní komunikaci s předními pomocníky a vojenskými vůdci .

Jinými slovy, Zelenský požadoval páchat teroristické činy, kterými by zlikvidoval maďarský průmysl a dále požadoval tajné získávání raket dlouhého doletu.

A když jsme u té Číny, tak se podívejte, jak hluboko jsme se technologicky propadli proti zemi, kde ještě před 30 lety lidé žili jako u nás v 50. letech minulého století. Když píšu my, tak tím myslím EU. EU z nás udělala bezcennou, zaostalou a dnes už i hladovějící zem.

Nezapomínejte, politika je obchod s lidskou hloupostí, tak se nedejte.