100 + 1 Zemanova lež, aneb, jak s pomocí lží procházím životem.

Zeman

Zeman

Protože se neustále zvyšuje počet lží, které Miloš Zeman vypustí do éteru, pokusil jsem se jejich část ucelit a předložit našim čtenářům. Nejde ani tak o to, že se pomocí lží prosadil až do funkce prezidenta, ale především o to, jak nadále, pomocí lží, manipuluje společností, resp. tím zbytkem jeho příznivců. Připravte se ovšem, že těch lží, které Miloš Zeman sdělil, je opravdu neuvěřitelné množství a již nyní mohu tento svůj komentář řadit mezi naprosto nejobsáhlejší, přitom neukončený, on totiž Miloš Zeman stále lže. Tímto komentářem nemohu obsáhnout veškeré lži, které tento naprosto nečestný a prolhaný člověk sdělí lidem, protože on lže snad pořád. Tento komentář budu i nadále doplňovat, aby z něj vzešla taková ucelená vazba:

2013

Televizní debata:

Víte, za mé vlády se zvýšila minimální mzda z 2500 korun na 8000 korun (PRAVDA - zvýšila se z 2.500 na 5.700 Kč)

ale bohužel ty další vlády, pokud vím, už ji dále nezvyšovaly. (PRAVDA - například ihned Špidlova vláda zvýšila min. mzdu a to nařízením vlády z 2. 12. 2002)

Mohu jenom suše konstatovat, že společnost Lukoil vydala oficiální prohlášení, kde říká, že nám nedala ani korunu, přímo ani nepřímo. (PRAVDA - Lukoil nikdy nevydal žádné oficiální prohlášení v této věci)

Před 10 lety se ze státního rozpočtu vydávalo 30 procent výdajů na investice, dnes je to 10 procent. (PRAVDA - pouhých 6,6% za Zemana, nyní přes 10,3%, k roku 2011)

Lidová strana byla ve všech vládách od roku 1918, včetně vlád Národní fronty. (PRAVDA - v prvorepublikových vládách, kterých bylo 18, byly 3 úřednické, v ostatních 15 nebyla Lidová strana ve 2 vládách Vlastimila Tusara. Po roce 1989 nebyla zastoupena v 1. vládě M. Topolánka, ve vládě M. Zemana a J. Fischera)

Platí stále, že si s sebou na Hrad vezmete jenom tajemníka a řidiče? Miloš ZEMAN: Samozřejmě.“ (PRAVDA - Pokud pomineme prezidentovy externí poradce bez kanceláře (jde jak o členy expertního týmu, tak o oficiální poradce) a ve výroku zmíněného tajemníka, stále existuje větší množství osob, které Miloš Zeman "vzal na Hrad". Pro příklad může jít o tyto osoby:

  • Vedoucí analytického odboru Radek Augustin, bývalý místopředseda Strany práv občanů (SPO)
  • Ředitel sekretariátu Jaroslav Hlinovský, který během kampaně působil jako Zemanův tajemník.
  • Bývalá šéfka tiskového odboru Hana Burianová, která byla mluvčí SPO i Zemanovy prezidentské kampaně. V pozici mluvčí hlavy státu ji nahradil 1. prosince 2013 Jiří Ovčáček. Ten se stal následně také ředitelem tiskového odboru, a to k 15. květnu 2014.
  • Poradce pro energetiku Martin Nejedlý, který dle informací MF DNES dostal na Hradě k dispozici tři místnosti hned vedle Masarykovy knihovny. Nejedlý je místopředsedou SPO.
  • Ředitel bezpečnostního odboru Jan Fulík,bývalý náměstek ministra obrany (vláda Jana Fischera).
  • Ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček.

Na Hradě v případě mého zvolení nebudu mít žádné poradce, protože se domnívám, že v souladu s ústavou by poradci prezidenta měli být ministři, které si zve na tyto porady jako odborníky v dané oblasti. (PRAVDA - V současné době má prezident Miloš Zeman podle oficiálního seznamu dostupného na webu Pražského hradu poradců celkem 14.

Václav MORAVEC: Vy byste nějak měnili tento zvyk (jmenování vedoucích zastupitelských misí), nebo toho, koho by vám premiér, respektive ministerstvo zahraničí, předložilo, tak byste ho automaticky jmenovali? Miloš ZEMAN: V zásadě bych to neměnil, protože, uvědomte si, že velvyslance navrhuje vládě ministr zahraničí, vláda je navrhuje prezidentovi.“ (PRAVDA - Miloš Zeman porušil tento slib hned v prvním roce svého mandátu, kdy se do médií dostal spor mezi ním a tehdejším ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem (soupeřem z prezidentské volby). Prezident tehdy blokoval jmenování několika nových velvyslanců několik měsíců, údajně proto, že měl několik vlastních preferovaných kandidátů na určité posty. První velvyslance tak jmenoval až v červenci 2013, více než 4 měsíce po své inauguraci. V té době již Karla Schwarzenberga vystřídal v Černínském paláci Jan Kohout jako člen "prezidentské" Rusnokovy vlády.)

Na mou prezidentskou kampaň, bude-li nějaká, bude zapotřebí dvou až tří milionů korun. Doufám, že to bez jakýchkoli větších potíží seženeme od drobných dárců na základě principu, jenž zvolil i Barack Obama. Tedy malé dary od vyššího počtu sponzorů. (PRAVDA - Dne 29. března 2013 bylo zveřejněno vyúčtování prezidentské kampaně Miloše Zemana za rok 2012 a 2013. Podle zprávy za rok 2012 (.pdf, str. 7) činily celkové náklady na prezidentskou kampaň 23 460 000 Kč. Náklady na prezidentskou kampaň v roce 2013, podle zveřejněné zprávy (.pdf, str. 10), činily 13 800 000 Kč. Celkové náklady prezidentské kampaně představovaly tedy 37 260 000 Kč.

Ožralej se kácí k zemi v Olomouci.

Ožralej se kácí k zemi v Olomouci.

Zaprvé bych nikdy nevystupoval veřejně proti vládě. (PRAVDA - Miloš Zeman ve funkci prezidenta republiky vládu (některé její členy) kritizuje.
Uvádíme některé příklady těchto kritik. Dodáváme, že nehodnotíme ne/oprávněnost jednotlivých kritik, ale pouze to, že prezident i přes svůj závazek proti vládě veřejně vystupuje. Zřejmě nejznámějším případem, kdy prezident vystoupil veřejně proti vládě, byl jeho rozhovor na Českém rozhlase v pořadu Hovory z Lán 2. listopadu 2014. Celý rozhovor je k dispozici prostřednictvím přehrávače Českého rozhlasu. V čase 47:15 prezident Zeman říká: "...nejsem člověk, který by vládu nekritizoval, pokud si nemyslí, že si to zaslouží. Vláda podle mého názoru dosud ve svém konání učinila jednu základní chybu, že podlehla panu Kalouskovi a zkurvila (sic!) služební zákon." V březnu 2014 kritizoval prezident vládu za její legislativní priority. Jak dokládá Česká televize, jako problém Zeman viděl, že vláda (podle jeho názoru) nebrala zákon o majetkových přiznáních (prokázání původu majetku) jako prioritu, a také se mu nelíbil fakt, že vláda počítala ve svých legislativních plánech s přijetím zákona o sociálním bydlení až v roce 2015. Během návštěvy Varšavy v červnu 2014 pak vyjevil Miloš Zeman svůj názor na výrok Bohuslava Sobotky v souvislosti s možným posílením vojenské přítomnosti USA. Prezident konkrétně uvedl (Lidovky.cz/ČTK): "Já bych byl k panu premiérovi shovívavý. On se v životě nezabýval zahraniční politikou, takže se jí musí teprve učit. A každý, kdo se učí, dělá chyby".
O měsíc později prezident kritizoval předsedu vlády v souvislosti s výběrem eurokomisaře za Českou republiku. V rozhovoru pro časopis Týden z 28. července 2014 uvedl: "Podívejte se, já jsem – jak známo – eurofederalista a nikdo mě nemůže podezírat z jakýchkoli antipatií vůči Evropské unii. Ale představa, že jedu (řeč je o Sobotkovi – pozn. Demagog.cz) s poníženým předklonem a čepicí v ruce k Jeanu-Claudu Junckerovi – kterého znám 20 let a kterého si velmi vážím – a zdvořile se ho ptám, kterého ze dvou, respektive dokonce tří kandidátů na českého eurokomisaře si on přeje… To je takové ponížení České republiky, které naprosto oprávněně nahrává eurofobům. Protože ten termín eurohujerství, který jsem vždy odmítal jako nesmyslný, se v tomto případě opravdu projevil". O této situaci informuje Týden.cz, citát pochází ze zmíněného rozhovoru časopisu, vyšel v rubrice Rozhovor týdne, vedl jej redaktor Petr Kolář. Dalším případem, kdy Zeman veřejně vystoupil proti vládě, byla situace z června 2015 v souvislosti se zamýšlenou změnou pravomocí hlavy státu. Jak informuje Česká televize, Zeman na adresu změn/předkladatele (ministr Dienstbier – pozn. Demagog.cz) uvedl: "Je komické, aby se přímo zvolený prezident dostal do situace, kdy má menší kompetenci než prezident zvolený parlamentem. Prezident jmenuje velvyslance a podle ústavy prezident zastupuje stát navenek. Já chápu pana Dienstbiera jako neúspěšného kandidáta v prezidentských volbách, že provádí jakousi vendetu, a je mi ho líto.“ Jako poslední ilustrativní příklad kritiky vlády ze strany hlavy státu uvádíme výroky v souvislosti se situací v Agentuře pro sociální začleňování z května 2015. V tomto případě Zeman kritizoval osobu ministra Dienstbiera. Idnes (ČTK) uvádí dané výroky: "Rozdělení agentury bylo pouze úhybným manévrem jak člověka, který tuto agenturu vedl jako celek a který byl velmi schopný, zbavit jeho vedoucí funkce, a tím se ho v podstatě zbavit jako člověka, který na každé poradě nejmenovaného ministra demonstruje – no, řekněme – rozdíl schopností obou těchto lidí (...) Lidé, jejichž sebevědomí je podstatně vyšší, než jejich schopnosti, nesnášejí ve svém okolí jako své podřízené lidi, kteří jsou chytřejší a schopnější než oni sami."

Jiří STRACHOTA: Prosím, jmenujte jeden čin, z kategorie nejdůležitějších, který byste uskutečnili v případě svého zvolení. Miloš ZEMAN: Je to zákon o prokázání původu příjmů a majetku včetně možnosti zabavení nelegálně získaného majetku. Je to zákon, který jsem prosazoval už v Poslanecké sněmovně, která ho třikrát odmítla, ale budu ho prosazovat počtvrté, popáté i pošesté. (PRAVDA - Miloš Zeman není schopen z pozice prezidenta splnit tento slib. Zajištění přijetí konkrétní legislativy je odvislé od legislativní moci (tj. Parlamentu České republiky), nikoli od pozice prezidenta. Ten sice může apelovat na politické strany ve věci přijetí zmíněné novely, nicméně to je vrchol jeho možností v dané věci.)

Veřejně jsem se zavázal, že v případě svého zvolení budu třicet procent svého platu odvádět na tzv. prezidentský fond, z něhož má být financováno splácení státního dluhu. (PRAVDA - Podle zákona o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci příslušelo v době od zvolení Miloši Zemanovi měsíčně 186 300 Kč, plus měsíční náhrady k platu ve výši 173 299 Kč. Od ledna 2015 se pak platy zvyšovaly a u prezidenta tak měsíční příjem činil 191 800 Kč, plus náhrady ve výši 178 443 Kč. 3 měsíce po své inauguraci (v červnu 2013) Miloš Zeman založil Nadační fond Miloše Zemana, kam odvádí podle seznamu dárců měsíčně 60 tisíc korun na umořování státního dluhu. Pokud bychom počítali za jeho příjem pouze základní plat, odváděná výše by odpovídala, nicméně prezidentu republiky přísluší také náhrady, které dosahují takřka výše základního platu. Reálně tak ze svého maximálního příjmu (po započtení náhrad) odváděl prezident Zeman v období červen 2013 – prosinec 2014 měsíčně 16,7 %. Po zvýšení platů ústavních činitelů od ledna 2015 jde pak (při zachování platby 60 tisíc) o 16,2 %.

ano

Ale ono je také dobré vědět, pane redaktore, že existují daně, kterým se říká daně spotřební, mezi jinými i tabáková daň. A s krvácejícím srdcem bych se tomu nebránil, tedy zvýšení spotřební daně na cigarety, na předpokladu, že by výnos z této daně byl určen pro zdravotnictví. A to nikoliv pouze pro léčení rakoviny plic nás kuřáků, ale pro zdravotnictví obecně. (PRAVDA - Prezident Zeman v závěru minulého roku podepsal novelu zákona o spotřebních daních, jež vedla k navýšení ceny krabičky cigaret o 3 až 4 koruny. Zákon ovšem – stejně jako u většiny příjmů státní poklady – nerozlišuje, na co mají být zdaněné prostředky využity. V minulosti praxi, že by část těchto peněz šla přímo do zdravotnictví, navrhoval tehdejší ministr zdravotnictví Heger, v minulém roce s podobným nápadem přišla Česká lékařská komora, ovšem neúspěšně. Žádný z veřejných zdrojů nepotvrzuje, že by podobnou snahu vyvíjel i prezident Zeman, ačkoliv zákon nakonec podepsal. Slib tak hodnotíme jako porušený.

Já jsem se zavázal, že nebudu v prezidentské kampani kritizovat žádného protikandidáta. (PRAVDA - Miloš Zeman tento slib pronesl v rozhovoru ("Budu nekonfliktní. Ale idioty urazím rád.") Mladé fronty DNES 5. května 2012, tedy ještě před horkou fází předvolební kampaně.
Kritika protikandidátů v kampaních je běžným jevem, Miloš Zeman svůj závazek ovšem porušil, neboť především mezi 1. a 2. kolem volby opakovaně on i jeho tým útočil na Karla Schwarzenberga, a to i nepravdivými obviněními.
Uvádíme některé případy útoků Miloše Zemana (jeho kampaně), jež proběhly českým veřejným prostorem v době kampaně:

  1. Zeman opírá útok na Schwarzenberga o článek antisemitského publicisty (Lidovky.cz).
  2. Je to lež, brání Schwarzenberga žena, kterou podle Zemana vyhnal z bytu (MF DNES/Idnes.cz).
  3. Další Zemanova televizní lež. Tentokrát o Posseltovi (Lidovky.cz).
  4. Knížata zdegenerovala, opřel se v duelu do svého rivala Zeman (Idnes.cz).)

V případě, že by byla konjunktura, bych podpořil zákon o přebytkovém státním rozpočtu. V případě, že by byla krize, bych podpořil zákon o deficitním státním rozpočtu, pokud by se tento deficit vynaložil na investice, a nikoliv na spotřebu. (PRAVDA - Miloš Zeman ve funkci prezidenta zatím podepsal dva rozpočty, pro rok 2014 a 2015. Rozpočet připravuje vláda, prezident má ale právo tento zákon vetovat, případně alespoň vyjádřit nesouhlas s navrženými parametry. Oba zmíněné rozpočty byly schodkové a Miloš Zeman je (bez veřejně projevených výhrad) podepsal i přesto, že stavěly na mírném růstu ekonomiky. Rozpočet pro rok 2014 předkládala vláda Jiřího Rusnoka, úřednického premiéra dosazeného Zemanem. Návrh počítal s růstem ekonomiky  o 1,4 % a schodkem  112 miliard korun. Prezident jej podepsal a později ve svém vánočním poselství pouze poděkoval vládě za to, že rozpočet vůbec připravila.
Rozpočet pro rok 2015 předkládala již současná vláda Bohuslava Sobotky. Při očekávaném růstu o 2,5 % počítá se schodkem 100 miliard. Miloš Zeman se již v srpnu nechal slyšet, že rozpočet nebude vetovat, pokud “růst investic bude vyšší než růst spotřeby domácností a ten bude vyšší než růst spotřeby vlády”. Tuto podmínku patrně rozpočet z kabinetu Andreje Babiše splnil, protože prezident zákon bez připomínek podepsal a splnění svojí podmínky potvrdil i ve vánočním poselství.

Miloš Zeman v kampani: Má první zahraniční cesta povede na Slovensko.
Realita: První zahraniční cesta prezidenta Miloše Zemana vedla do Rakouska.

Jak dobře víte, prezident republiky ani vláda nemá právo rozpustit Poslaneckou sněmovnu. Toto právo má pouze Poslanecká sněmovna sama - (PRAVDA - V obou případech Poslaneckou sněmovnu rozpouští prezident).

Zde si to přečtěte.

Zde si to přečtěte.

A v Německu již dlouhá léta existuje tento zákon, který přenáší důkazní břemeno na toho, jehož majetek je prověřován. (zákon o prokázání původu majetku - (PRAVDA - Německá daňová legislativa neobsahuje povinnost prokázat původ svého majetku.)

Za druhé doporučuji, aby si každý to video mého projevu poslechnul, protože jsem mluvil o divokém odsunu před Postupimskou dohodou." (výrok je pronesen směrem k prohlášení MZ ve Federálním shromáždění v roce 1990 - (PRAVDA - Postupimská konference probíhala od července do srpna roku 1945. Miloš Zeman ovšem ve svém projevu ve Federálním shromáždění říká následující: “Tento systém má svoje genetické kořeny minimálně v porušování demokracie po roce 1945, ať už jde o transfér německého obyvatelstva přesně v duchu stalinských migračních přesunů (…).” Ve videu odkazuje na dobu PO roce 1945, tedy až po uzavření Postupimské dohody.)

Pane Zemane, vy velmi často citujete. Dovolte, abych citoval i já vaše slova z minulého týdne. Vy jste před týdnem tady na tomto místě mluvil celkem dlouho o Süddeutsche Zeitung a europoslanci Berndu Posseltovi, který podle vás měl podpořit Karla Schwarzenberga - (PRAVDA - nikdy p. Posselt nepodpořil p. Schwarzenberga.

jsem byl na seznamu státní bezpečnosti, jako nepřátelská osoba - (PRAVDA - dle vyhledávání v archivních pomůckách Archivu bezpečnostních složek byl status Miloše Zemana v rámci záznamů StB (tedy druh svazku) zprvu „Prověřovaná osoba“ (PO), následně svazek převeden na „Signální svazek") Prověřovaná osoba je pak druh osobního svazku. Osobní svazky se dělí na prověřované osoby a nepřátelské osoby. Z logiky věci pak vyplývá, že prověřovaná osoba není totéž co osoba nepřátelská.)

Zeman řekl, že mu Bohdalová pláče do telefonu, protože nemůže unést nátlak Schwarzernbergových příznivců, kteří ji obtěžují. Bohdalová to popřela. Prý žádné štvanici vystavena není, a je to celé nějaký nesmysl. Zeman to přitom řekl sám, v televizní debatě.

Zeman řekl, že když Schwarzenberg zrestituoval zámek v Čimelicích, tak zvýšil nájem, aby tak vyhnal z domu místní učitelku Táňu Bílou. Místní učitelka Táňa Bílá to označila za lež s tím, že v době, kdy Schwarzenberg zámek zrestituoval, tak už tam deset let nežila

Zeman řekl, že mu vyjádřili podporu Franz i Fischer. Oba to popřeli, Franz se naštval, že Zeman manipuluje jeho výrok a cítí se teď chudák zneužitý.

Zeman řekl, že by se Ladislav Smoljak obracel v hrobě, kdyby věděl, že Zdeněk Svěrák vyjádřil podporu Karlu Schwarzenbergovi. Smoljakovi potomci k tomu uvedli, že jejich otec byl přítel Karla Schwarzenberga, a že ho vždycky podporoval.  Požádali Zemana, ať nechá jejich mrtvého otce na pokoji a nepředstírá spřízněnost s někým, kdo není naživu.

Zeman a jeho tým řekl, že na rodinném zámku Karlovy manželky visí nacistické obrazy s hákovým křížem. Byl to kříž jeruzalémský a Hardegg rodině již 300 let nepatří.

zema

2014

s výjimkou Bohuslava Sobotky nikdo z členů vlády nemá ministerskou zkušenost. (PRAVDA - Kromě Bohuslava Sobotky (ČSSD), který působil mezi lety 2002–2006 jako ministr financí ve Špidlově, Grossově a Paroubkově vládě, disponují ministerskou zkušeností ještě další dva členové současné vlády. Martin Stropnický (ANO), nynější ministr obrany, byl v období od 2. ledna 1998 do 17. července téhož roku ministrem kultury ve vládě Josefa Tošovského. Jan Mládek (ČSSD), současný ministr průmyslu a obchodu, zastával post ministra zemědělství ve vládě Jiřího Paroubka od 16. listopadu 2005 do 16. srpna 2006.

Budvar je jediný národní podnik na území České republiky a toto opatření (zachování statusu národního podniku) bylo přijato, aby zabránilo privatizaci do rukou amerického koncernu Anheuser Busch, který nedávno fúzoval - (PRAVDA - Tvrzení, že Budějovický Budvar je jediným národním podnikem, deklarovala i Česká televize. Obchodní rejstřík ale subjektů této právní formy (národní podnik) registruje vícero. Je to například Žatecký chmel sídlící v Žatci, dále KOMENIUM či TIPOS se sídlem v Praze.)

zem1

Světová cena uranu stoupla desetinásobně. Jsme jediná země v Evropě, která má vlastní ložiska. To nám dává výhodu, - (PRAVDA - v současné době stojí libra uranu 35 dolarů, což znamená zhruba dvoj-trojnásobek cen z přelomu tisíciletí. Nalezišti uranu dle dat OECD z r. 2009 disponovaly (.pdf, s. 18) také např. Dánsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Itálie, Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko nebo Ukrajina.Těžba uranu pak probíhá na Ukrajině, v Rumunsku, Německu nebo Francii.)

Ve zpravodajství České televize prohlásil, že se to stalo v Praze a Praha je jak známo jediné větší město, kde v prezidentských volbách zvítězil jeho protikandidát. Stačí se podívat na www.volby.cz a člověk zjistí, že Zeman prohrál druhé kolo prezidentských voleb i v dalších velkých městech, Brně, Plzni, Liberci a Českých Budějovicích.

 

2015

Kateřina PERKNEROVÁ: Překvapilo mě, že jste při komentování pochodu Kyjevem 
u příležitosti výročí Banderova narození necitoval přesně. Uvedl jste, že tam znělo Smrt Polákům, Židům a komunistům. Bez milosrdenství. (PRAVDA -  Twitter komentátora deníku Právo, Alexandra Mitrofanova, jenž přikládá video přímo v reakci na původní prohlášení prezidenta Zemana v pořadu Pressklub Frekvence 1 a píše: "Jediná smrt tam je Smrt nepřátelům (ne Polákům či Židům)". )

Citoval bych významného představitele Islámského státu, který prohlásil: „Vtrhneme do Evropy a zabijeme sto, dvě stě nebo pět set milionů lidí, nám je to jedno. (PRAVDA - Citace se pravděpodobně odvolává na materiál, který natočil německý novinář Jürgen Todenhöfer, který strávil deset dní s islámskými bojovníky v Sýrii a Iráku. Natočil tam rozhovory s některými z bojovníků. Jedním z nich byl německý bojovník, který hovořil za vedení ISIS. Tento muž prohlásil: "Jednoho dne si podrobíme Evropu. Otázkou není jestli, ale kdy k tomu dojde. Ale je to jisté". Německý novinář pokračuje v rozhovoru otázkou ohledně 150 milionů ší'itských muslimů, co se s nimi stane, pokud odmítnou konvertovat k sunnitskému vyznání. Na to bojovník odpovídá: "150, 200 nebo 500 milionů, na tom nezáleží, zabijeme je všechny" (záznam rozhovoru v čase 3:17). Nejednalo se o žádného významného představitele IS, ale ani o Evropu a Evropany).

K situaci na Ukrajině pouze sdělím (…), že se čeká oficiální vyhlášení nového národního hrdiny Ukrajiny Romana Šuchevyče, který proslul tím, že v roce 1941 nechal ve Lvově postřílet 15 tisíc Židů. Takže to bude – po Stepanu Banderovi – nový národní hrdina Ukrajiny - (PRAVDA - Stepan Bandera byl jmenován Hrdinou Ukrajiny v roce 2010 prezidentem Viktorem Juščenkem. Posmrtné ocenění titulem Hrdina Ukrajiny bylo Banderovi v lednu 2011 odebráno Doněckým okresním soudem. Stížnosti proti tomuto rozhodnutí byly Vyšším správním soudem Ukrajiny zamítnuté a potvrdily tak odebrání titulu (podrobněji např. Kyiv Post).Co se týká jmenování Romana Šuchevyče (ukrajinsky), ten již Hrdinou Ukrajiny jmenován byl, a to v roce 2007. Stalo se tak dekretem prezidenta Juščenka. Nicméně toto jmenování bylo zvráceno v roce 2010 Doněckým správním soudem, který tento titul zrušil s poukazem na fakt, že nebyl ukrajinským občanem. V reakci na tento proces byl jmenován čestným občanem řady západoukrajinských měst. Vznesené obvinění z vraždy 15 tisíc Židů ve Lvově roku 1941 je navíc neprokazatelné. V rámci Norimberského procesu byli za tento čin souzeni Němci.

zem2

Když startovala prezidentská kampaň, měl jsem v průzkumech šest procent preferencí. To je fakt číslo jedna. (PRAVDA - V době ohlášení kampaně k volbě prezidenta, což je v případě Miloše Zemana považováno za start kampaně, se průzkumy v podpoře lišily a výši 6 % uváděla pouze jedna ze tří společností. Zbylé 2 pak uváděly v příslušné době podporu vyšší – ve výši lehce přes 10 %.)

Mimochodem, většina dnešních vedoucích představitelů Číny byla za éry Mao Ce-tunga v koncentračních táborech. Byly tam hladomory, při nichž zemřely desítky milionů lidí. Tehdy Čínu každý odepisoval a říkal, že to po desetiletí bude totálně zaostalá země, s níž nelze vůbec ve světové politice počítat. - (PRAVDA - v té době bylo Si Ťin-pchingovi 10, respektive 15 let, Vice-prezident Li Jüan-čchao dle dostupných informací v koncentračním táboře nebyl, třetím nejvýše postaveným mužem země je dle MZV ČR předseda Stálého výboru VSLZ Zhang Dejiang, ani ten však v koncentračním táboře nebyl)

(pokračování předchozího výroku) No, a díky Teng Siao-pchingovi, který byl 
v tom koncentráku také,  - (PRAVDA - Teng Siao-pching, faktický vůdce Číny od konce 70. až do počátku 90. let 20. století, byl v roce 1966 během kulturní revoluce označen Rudými gardami za kapitalistického vyvržence. Musel odejít do továrny na traktory do odlehlé provincie.V koncentračním táboře však uvězněn nebyl).

zem3

Co se týká vulgarit, z naší dlouhodobé známosti dobře víte, že je většinou nepoužívám, když, tak jako citace nebo překlady druhých. Jediná výjimka, která v těch slavných Hovorech z Lán zazněla, byla kritika služebního zákona, který pokládám za takový paskvil, že jsem se neubránil vulgaritě, za niž se neomlouvám, protože podle mého názoru byla zcela na místě. - (PRAVDA - Miloš Zeman používá vulgární výrazy mnohdy i bez citací nebo překladů. Jako doklad přetiskujeme některé výroky Miloše Zemana z uplynulých dvaceti let.

"‚Nejhorší je ten Nový Jičín. To bych opravdu rád věděl, jakého debila jste tam postavili.‘ – Miloš Zeman po vyhlášení výsledků prvního kola senátních voleb" (MF Dnes 30. 12. 1998, str. 3).

"Jakákoli smlouva je zjevným falzem, kterému by uvěřil pouze naprostý debil a Ruml“ (MF Dnes 21. 3. 1998, str. 13).

Debil, fekálie, toxické zplodiny – označení Miloše Zemana pro neúspěšné kandidáty ČSSD v senátních volbách.

Idiot – Tak Zeman nazýval zemědělce, který podal na Zemana trestní oznámení“ (MF Plus 28. 5. 2004, str. 8).

"Defekalizace strany“ (MF Dnes 16. 11. 1998, str. 2).

"Jestliže za komunismu nám vládli idioti, nyní nám vládnou lumpové“ (Lidové noviny 23. 11. 1995, str. 16).

Častým cílem Zemanových urážek jsou novináři. Ty považuje "za póvl, hnůj, žumpu, pitomce, hlupáky, blbce, nýmandy, nevzdělance a matérii, z níž bič neupleteš, a stranické kolegy že tituluje jako fekálie, impotenty, debily, toxické zplodiny a vyžírky“ (Euro 7. 7. 1999, str. 4).

Dále uvedl např. na konto médií: "Novináře dělím do dvou skupin. Tou první skupinou jsou normalizační komunistická práčata. Tento typ pokládám za novinářské prostitutky a hluboce jimi pohrdám. A pak je druhý typ novinářů. A to nejsou jen hlupáci, to jsou sebevědomí hlupáci, kteří píší o všem a nerozumějí ničemu. A tito hlupáci spolu s novinářskými kur****mi vytvářejí mediální prostředí v této zemi."

Zeman také k Michaelu Žantovskému: "Mimochodem, říká se mu skútr a já jsem se pořád ptal, co to znamená. A není to karosovaný motocykl, je to zkratka, kterou ostře odsuzuji a kterou ho oblažují jeho kolegové ze Senátu a která zní zku***ý trpaslík. Ale já v žádném případě nechci kritizovat pana Žantovského za jeho fyzický vzrůst, i když v jeho případě zhruba odpovídá jeho intelektuální potenci".

zem4

Miloš Zeman dále vydal knihu "Jak jsem se mýlil v politice". Zde několikrát nevybíravě napadl Petru Buzkovou. Přikládáme citace z knihy Miloše Zemana (str. 206–207), kde urážky přisuzuje jiným osobám, konkrétně Vladimíru Špidlovi a Karlu Krylovi. Nicméně to je sám Zeman, kdo tato nařčení veřejně ve své knize publikoval.

"Někteří puritánští členové ČSSD kritizovali Buzkovou pro její údajnou sexuální promiskuitu. Nejsem puritán a jen jsem s pobavením poslouchal příběhy několika kolegů, jak překonali vzdálenost mezi kunderovskou registráží, kontaktáží a konzumáží během jediného dne.

Shodně s Markem Twainem bych jen dodal, že hodnota této trofeje byla poněkud devalvována četností jejích údajných výskytů.

Můj navrhovaný nástupce Vladimír Špidla puritán byl. Když jsme spolu krátce před volbami 2002 diskutovali o možném složení jeho budoucí vlády, rezolutně prohlásil, že Buzková v jeho vládě nebude, protože je to c**ra. Namítl jsem, že rozhodujícím důvodem jejího negativního hodnocení by měla být její příšerná lenost. Když se po volbách Petra ve vládě objevila, zeptal jsem se na to Špidly, který mi odpověděl svou univerzální větou: Situace se změnila‘.

Vzpomínku na Petru Buzkovou bych ukončil jednou úsměvnou historkou. Začal s námi spolupracovat Karel Kryl, který vystupoval na našich koncertech k 28. říjnu a vynikal drsnou upřímností. Jednou jsem se svou ženou (štíhlou to tmavovláskou) a Karlem Krylem seděl v pražském kulturním domě Eden a přisedla si k nám Petra Buzková. Kryl se k ní otočil, změřil si ji lehce zamlženým pohledem a pronesl: Milostivá, vy jste se ráčila pro*****at až na místopředsedkyni sociální demokracie?‘"

Pokud jde o příběh o statečnosti, pokládám za velkou čest, že mohu udělit nejvyšší české vyznamenání vojenské třídy dvacetiletému letci, který zahynul koncem října 1945 v bitvě o Británii. 28. 10. 2015 (PRAVDA - Pan Josef František zemřel při vyhlídkovém letu a Bitva o Británii nebyla po 2. světové válce).

zem5

Česká televize nedávno uveřejnila zprávu, že jsem čtyři dny nevylezl z baráku. Přitom v neděli jsem se setkal se třiceti přáteli na rybníku Rendlíček a ve středu s dalšími dvaceti přáteli na srubu jednoho známého. Je vidět, že Česká televize jako vždy lže. - (PRAVDA - Reportáž vysílala TV NOVA, nikoliv ČT).

Veřejně jsem se zavázal, že v případě svého zvolení budu třicet procent svého platu odvádět na tzv. prezidentský fond, z něhož má být financováno splácení státního dluhu. - (PRAVDA - Zeman chce pomoct Klokánkům, dá jim peníze ze svého fondu, tedy jiný účel, který zapomněl sdělit přispěvatelům).

Prezident Zeman to v reakci pro ParlamentníListy.cz označil za hyenismus a Ransdorf se podle něho zbláznil. „Já tento výrok Miloslava Ransdorfa pokládám za až neuvěřitelný hyenismus, který nadřazuje tupé politikaření nad lidský přístup. Pokud si Miloslav Ransdorf myslí, že když příbuzní vyznamenaného mají být kádrováni podle toho, jakou mají politickou příslušnost, tak už se úplně zbláznil,“ sdělil Miloš Zeman - (PRAVDA - M. Ransdorf nic z toho, co tvrdí M. Zeman nenapsal - ověřit si můžete ZDE)

17. 11. 2015 promluvil na neonacistické demonstraci pořádané českými neonacisty - Zeman uvedl, že český národ není xenofobní. Připomněl, že v Česku žije 500.000 cizinců, s nimiž nejsou problémy, neboť zastávají stejnou kulturu. „Není to kultura vrahů a společnost nenávisti,” dodal Zeman. Projev byl uveřejněn na Novinkách - ZDE. (PRAVDA - 6% trestných činů u nás spáchají cizinci podle statistik Policie ČR. Co se týká vražd, jejich podíl je kolem 10% z celkového počtu. Celkový počet trestných činů a přestupků jsou desítky tisíc ročně. Nejvíce páchají trestnou činnost Slováci, Ukrajinci, Rusové, počty násilných trestných činů jsou ve stovkách ročně, v podílu páchané trestné činnosti na počet obyvatel dosahují o 20% vyššího podílu, než čeští občané, zdroj Policie ČR).

zem6

26. 11. 2015 Zeman prohlásil - Neznal jsem výroky p. Konvičky - (PRAVDA - kancléř, vedoucí protokolu, tiskový mluvčí mají povinnost zjišťovat informace o tom, s kým se prezident země stýká. Zeman neuvádí pravdu, výroky nacisty Konvičky o namletí lidí od masokostní moučky, o zavírání do koncentračních táborů i o jejich upalování znal před demonstrací 17. 11. 2015).

29. 11. 2015 v TV pořadu Prima - Partie - „Víte, vezměte si, že třeba Paříž byla poměrně dlouho, dokonce i po útoku na Charlie Hebdo, zdrženlivá vůči Islámskému státu. Prezident Hollande evidentně nepronášel žádné radikální antiislámské výroky a přesto přišel masakr nevinných civilních obětí.“ - (PRAVDA - Co se týče postoje k Islámskému státu, prezident Hollande už v září 2014 oznámil, že se Francie připojí k náletům zaměřeným na pozice IS v Iráku. A již o měsíc dříve, tedy v srpnu 2014, začala Francie zásobovat zbraněmi Kurdy a Jezídy bojující proti tzv. Islámskému státu. Týden po útoku na Charlie Hebdo, tedy 14. ledna 2015, oznámil Francois Hollande, že Francie posílí své zapojení do boje proti IS. Informovala o tom americká televizní stanice MSNBC, která zároveň uvedla, že to byla právě Francie, která se jako první připojila k náletům USA na pozice tzv. Islámského státu.

V tom samém pořadu uvedl - „Německo veřejně prohlásilo, že bude vracet ekonomické migranty, tak je pochopitelně bude vracet do země, odkud přišli, což bude v tomto případě Česká republika a pak je tady budeme mít.“ - (PRAVDA - Je sice pravda, že Německo chce efektivněji vracet neúspěšné žadatele o azyl, výrok prezidenta však musíme hodnotit jako nepravdivý, a to především s ohledem na fakt, že realizace návratu neúspěšných žadatelů probíhá pouze do zemí původu těchto migrantů. Nikoliv do tranzitních zemí, včetně uváděné ČR.

zem7

V tom samém pořadu uvedl - „Když se podíváte, kdo proti němu (Asadovi – pozn. Demagog.cz) bojuje, to je takzvaná demokratická syrská opozice, tak zjistíte, že ta demokratická syrská opozice se skládá z Al-Káidy, an-Núsry a dalších extremistických, islamistických skupin. A jak jistě uznáte, ta asi nebude příliš demokratická.“ - (PRAVDA - Za nejvyšší autoritu mezi rozdrobenou syrskou opozicí je považována Národní koalice syrské revoluce a opozičních sil (angl. National Coalition for Syrian Revolutionary and Opposition Forces). Hlavní syrské opoziční frakce se sjednotily v listopadu v roce 2012 na summitu v katarském Dauhá. Krátce po dosažení konsenzu mezi opozičními silami uznala Evropská unie syrskou opoziční koalici jako legitimní. Dle oficiálního webu koalici tvoří 114 členné parlamentní shromáždění, které tvoří zástupci následujících skupin:Svobodná syrská armáda (angl. Free Syrian Army)Syrská národní rada (angl. Syrian National Council)Demokratický blok (angl. the Democratic Bloc)Revoluční hnutí (angl. the Revolutionary Movement)Syrská revoluční generální komise (angl. Syrian Revolution General Commission). Al-Káida a an-Núsra josu vedeny na seznamu teroristických organizací.

„Překročení hranic je trestný čin.“ - (PRAVDA - Zákon o pobytu cizinců na území České republiky stanovuje v § 156 odst. 1 písm. a), že vstup cizince na území České republiky mimo vyznačený hraniční přechod je přestupek. Za tento přestupek lze uložit pokutu do výše 10 000 Kč. Nejedná se tedy v žádném případě o trestný čin. Lež, jako věž.

zem8

„Čína se letos stala největší ekonomikou světa.“ - (PRAVDA - Z tabulek vytvořených na základě dat Mezinárodního měnového fondu za říjen 2015 vyplývá, že Čína v hodnotě HDP dle současných cen skončila až druhá. Oproti Spojeným státům na první příčce s 17 986 miliardami USD dosáhla 11 385 miliard USD.

„A údaje právě třeba z německé rozvědky říkají, že těch mladých zdravých mužů je v celkovém kvantu uprchlíků asi osmdesát procent. Já jsem slyšel ještě vyšší procenta, ale budiž. Čili s tímto výrokem souhlasím, ale opakuji, není ojedinělý, říkají to téměř všichni, kdo té věci trochu rozumějí.“ - (PRAVDA - UNHCR (Úřad vysokého komisaře Organizace spojených národů pro uprchlíky) na druhou stranu uvádí informace o počtu uprchlíků následovně: z celkového počtu jde v 61 % o muže, ve 23 % o děti a v 15 % o ženy. Věková hranice bohužel není předmětem statistik. Ze statistik Eurostatu z r. 2014 dále vyplývá, že muži mezi 18 a 34 lety tvořili z celkového množství jen přibližně 42 %. Pokud vyjdeme z čistě německého případu, tak v roce 2014 byla tato čísla také podstatně menší. Data pocházejí ze Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (.pdf – str. 21–22). Webu Bildblog, který se zabývá mediálními zprávami a jejich korekcemi, byla poskytnuta Spolkovým úřadem pro migraci a uprchlíky zpráva o statistikách za leden 2015 až září 2015. Ta na jedné straně potvrzuje fakt, že 70 % příchozích do Německa jsou muži, avšak ve věková skupina 16 až 40 let tvoří pouze 46 %. Nejde tedy dle něj hovořit o 70 procentech mladých mužů.

„V každém městě se vyskytuje minimálně jeden obecní blázen.“ - Toto není pravdou. Poznámka redakce - Miloš Zeman zřejmě hodnotí ve smyslu - podle sebe soudím tebe. Koncentrace bláznů na Pražském hradě je vskutku obdivuhodná.

2016

Z rozhovoru pro Deník.cz ZDE pronesl:

Považuji se za levicového politika a svojí dosavadní politickou praxí jsem dokázal stranu, kterou dnes Bohuslav Sobotka spíše ničí,  - lež (PRAVDA - volební preference ČSSD z ledna 2016 přiznávají více jak 24% úspěch ZDE, při volbách v roce 2013 obdržela ČSSD 20,45%. Bohuslav Sobotka tedy ČSSD pomáhá v posilování volebních preferencí a to téměř o 20%)

28. 1. 2016 v rozhovoru pro Parlamentní listy (ZDE)

Člen Rady České televize Zdeněk Šarapatka na vás podal kvůli tomu, že jste údajně vyzýval k likvidaci předsedy vlády, trestní oznámení. Co si o tom myslíte? Pokud by uměl číst, mohl si přečíst, že jsem nabádal k trestnému činu zastřelení prezidenta republiky kalašnikovem, protože jediná funkce, která byla v mém jednovětém vyjádření uvedena, byla funkce prezidenta. - Hodnotíme jako lež (PRAVDA - Miloš Zeman odpovídal na dotaz, jak se zbavit premiéra republiky, nikoliv na to, jak se zbavit prezidenta republiky)

Měl jsem také přednášku na Humboldtově univerzitě a nikoho jsem se neptal, co chce slyšet včetně mých dobrých přátel jako je Gerhard Schröder (německý exkancléř, pozn. red.) nebo Günter Verheugen (bývalý německý eurokomisař, pozn. red.), protože si myslím, že politik má mít vlastní mozek. Má-li náhradní mozek v podobě poradce, pak ten mozek musí být zasunovací a vysunovací a těmito pohyby se poněkud opotřebovává. - LEŽ (Miloš Zeman má 14, slovy čtrnáct, plně placených poradců, kteří mají své kanceláře na Pražském hradě, viz. webové stránky Pražského hradu, a to i přesto, že veřejně v předvolební debatě slíbil, že nebude mít žádné poradce - odkazy výše k roku 2013)

zem9

Pokud chceme podle šéfa této organizace Kennetha Rotha bojovat proti terorismu, nejlepší cestou je prý prosazovat lásku a respektovat lidská práva... Ježiš, to je tak geniální myšlenka, že s něčím podobným jsem se už velmi dlouho nesetkal! Když se vrátím do historie, vy jste sám připomněl Mnichov, tak Edvard Beneš měl obejmout Adolfa Hitlera a zaplavit ho láskou, americký prezident měl obejmout Usámu bin Ládina, a těch příkladů bychom našli hodně. - LEŽ (PRAVDA - prosazování slušnosti, lásky a lidských práv v naší zemi nemá nic společného s objímáním skutečných nepřátel, nebo Zemanem vymyšlených. Výzva se týká národních států, nikoliv vměšování se do cizích zemí. Dále je nutné uvést, že ne každý uprchlík je automaticky terorista, nebo válečník).

Jak se v souvislosti s migrační krizí díváte na to, že nejen z úst některých politiků zní, že se česká společnost fašizuje a…‚Pražská kavárna‘ se fašizuje, abych byl přesný. Ale ‚pražská kavárna‘ je jenom asi tak jedno, možná dvě procenta české společnosti. A víte, že vám řeknu, proč se fašizuje? Víte, kdo první strhl prezidentskou standartu ze střechy Pražského hradu? Němečtí fašisté 15. března 1939. - LEŽ (PRAVDA - Prezidentská standarta poprvé zavlála na Pražském hradu na jaře 1920. Tuto standartu začal používat prezident T.G. Masaryk, E. Beneš a zpočátku i E. Hácha. Po podepsání Mnichovské dohody v září 1938 západními mocnostmi a nacistickým Německem byl osud Československa zpečetěn. Završení zániku Česko-Slovenska (název po Mnichovu) bylo provedeno obsazením republiky 15. března 1939. Dnem 16. března byl vyhlášen Protektorát Čechy a Morava a nové protektorátní symboly byly ustanoveny Vládním nařízením č. 222/1939 ze dne 10.8.1939. Standarta nebyla nikdy fašisty stržena, měl i nadále i Dr. E. Hácha do odsouhlasení nové změny vzhledu standarty. ZDE). Redakce si dovoluje připojit malou zajímavost - Na výtvarném provedení se podílel heraldik K. Schwarzenberg (1911-1986), který má hlavní zásluhu na tom, že se na znaky a standartu nedostaly fašistické symboly, jak bylo v některých návrzích předkládáno.

K té samé odpovědi uvádíme, že v Německu byli nacisté. Fašisté byli v Itálii. Žádáme Miloše Zemana, aby si doplnil vzdělání na nejbližší základní škole a nedělal z občanů ČR blbce svými výplody a svým překrucováním dějin.

zem10

8. 2. 2016 v rozhovoru pro média uvedl Zeman, že podpořil vydání formou výměny za 5 občanů ČR libanonského občana Fajada, podezřelého z terorismu - článek ZDE. S teroristy se nevyjednává, s teroristy se bojuje, to Zeman neustále opakoval nejen v předvolební kampani, ale i při jiných příležitostech, například ZDE. Sám se tedy aktivně zapojil do vyjednávání s teroristy, kteří unesli naše občany.

24. 2. 2016 - Na internetu se objevilo video se záznamem prezidentových slov, která pronesl po boku slovenského premiéra Roberta Fica. Mimo jiné Zeman mluví o migrační krizi a o tom, že do Evropy v současnosti migrují především muslimové. Zeman: "Islámská civilizace znamená, že ženám je odpírán přístup ke vzdělání a veřejným funkcím", článek ZDE - LEŽ - Například: Pákistán je silně muslimská země, přesto měla premiérku (Benazir Bhuto) a celou řadu žen na dalších ministerských postech. Bangladéš - totéž v bleděmodrém (Khaleda Zia, dvakrát v premiérské funkci, celkem 10 let) a opět řada ministryň. Indonésie - prezidentka Megawati Sukarnoputri. A tak lze pokračovat dál... Kdy jsme u nás měli prezidentku či premiérku? Když nepočítám císařovnu Marii Terezii, tak snad nikdy. Takže, jak je to vlastně s tím "odepíráním přístupu do veřejných funkcí", Miloši Zemane?

27. 2. 2016 - Prezident Miloš Zeman v pátek během návštěvy Libereckého kraje řekl, že se dohodl s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) na znění návrhu prezidentské smlouvy mezi Českou republikou a Norskem ve věci vydávání dětí. Zaorálek to ale popřel. Článek ZDE. Kdy ten kretén Zeman přestane lhát, nevíte? Už to nestačíme evidovat!

zem11

28. 2. 2016 - Zeman v rozhovoru pro PL prohlásil - Podívejte se, položte si jednoduchou otázku, proč řada ilegálních migrantů, já jim ze známých důvodů – porušení dublinských dohod atd. – říkám ilegálové....ZDE - LEŽ - Tzv. Dublinské dohody neupravují povinnosti migrantů, či uprchlíků, ale týkají se určení státu odpovědného za posouzení žádosti o azyl podané v jednom z členských států Evropských společenství. ZDE.

6. 3. 2016 - v TV pořadu Prima Zeman uvedl:  „Začal bych jedním citátem. Ve třicátých letech napsal velký český novinář Ferdinand Peroutka článek Hitler je gentleman a z toho článku vyplývalo, že s Hitlerem je možné se dohodnout. Autorem tohoto výroku je bývalý ministr kultury Pavel Dostál, v roce 2002,“ zahájil svou řeč Zeman. LEŽ - Pavel Dostál prohlásil, že kdesi dozvěděl, nebo četl, že Peroutka měl říci ve 40. letech o Hitlerovi, že je gentleman, určitě se domluvíme - ZDE

6. 3. 2016 - v totožném pořadu Zeman uvedl: „Nepokládáte náhodou za drzost, pokud instituce, která má 30% důvěru, radí prezidentu, který má 70% důvěru?“ otázal se. - LEŽ - podle posledního průzkumu z 1. 3. 2016 je patrné, že Zemanovi důvěřuje 59%, Senátu 30%. Lživě nadhodnocuje svoji důvěru. Výsledky průzkumu ZDE.

zem11 zem12

6. 3. 2016 - v totožném pořadu Zeman uvedl: "Domnívá se, že článek byl cenzurován. „Existoval zřejmě pouze v prvním vydání deníku Přítomnost,“ podotkl." - LEŽ - Ferdinand Peroutka by musel cenzurovat sám sebe, protože Přítomnost "řídil", tedy byl zodpovědný za obsah. Zeman lže, aby zakryl svoji demenci a mohl nadále oblbovat lidi svojí sprostou lží o panu Peroutkovi. Archiv Přítomnosti naleznete ZDE.

 1. 4. 2016 - Jaroslav Plesl, šéfredaktor MfD, na svůj web umístil krásnou fotku, jak v USA vítají čínského prezidenta, kde vlály americké a čínské vlajky. A pokud by je někdo chtěl zničit, tak by ho možná rozstříleli nebo minimálně zavřeli. Když se říká, že bychom se měli učit od Ameriky, tak tady máme možnost,“doporučila hlava státu. Článek ZDE. LEŽ - Je známo, že v USA je dokonce i pálení americké vlajky považováno za chráněný projev svobody slova (např. rozhodnutí Texas v. Johnson z roku 1989). V USA by nebyl nikdo nikdy stíhán za ničení, sundávání jakékoliv vlajky. (Na základě informace od pana D. Steina doplňujeme dne 2. 9. 2018 - Zaprvé, Texas v. Johnson z roku 1989 byl umoznen prave tim, ze Johnson byl za zneucteni vlajky v Texasu odsouzen na rok vezeni. (Viz https://en.wikipedia.org/wiki/Texas_v._Johnson "sentenced to one year in prison"). A za druhe nicit cizi ci statni majetek je samozrejme trestne i v pripade vlajky -- to ale ve Vasi formulaci neni jasne, lepe je zde pouzit slovo zneucteni nez niceni. Mimochodem,  ponicena americka vlajka se ma podle protokolu spalit, takze samo o sobe niceni i paleni vlajky nikdy nebylo trestne -- proti zakonu bylo az do roku 1989 ve 49 statech pouze zneucteni vlajky. - Vyjádření redakce - děkujeme za upřesnění našeho komentáře, které ponecháváme v původní podobě p. Steina. Komentujeme aktuální situaci a aktuální právní stav v USA, přesto považujeme jakékoliv upřesnění od našich čtenářů za velice přínosné a rádi jej k našim komentářům, bez našeho zásahu, doplníme. Děkujeme p. Steinovi)

22. 5. 2016 - Zeman odmítl, že by odsouhlasil cestu pana Hermana (ministra kultury) k Sudetským Němcům na jejich sjezd ZDE. Lež - posvětil. Již v minulosti Zeman odsoudil odsun Sudetských Němců, označil Benešovy dekrety za vyhaslé a přirovnat odsun naši spoluobčanů ke Stalinistickým čistkám. Video ZDE.

zem13

2. 6. 2015 - Zeman ve Strakonicích uvedl - „Podle vaší logiky je čínskou oblíbenkyní britská královna, která se projela s čínským prezidentem ve zlatém kočáře..." článek ZDE - PRAVDA - Je to lež, což ví každé malé dítě, vyjma Zemana. Hmotnost zlatého kočáru, který by byl ze zlata, by byla několik desítek tun. Takový "zlatý kočár" by nemohl být tažen koňmi. Zlato je měkký kov, což by znamenalo, při pojezdu, prohnutí kol, což je další důvod, proč nikdo nikoho nevozil ve zlatém kočáře. Není všechno zlato, co se třpytí, soudruhu Zemane.

Najdete 5 rozdílů?

Najdete 5 rozdílů?

3. 6. 2016 - Zeman uvedl - "Když je někdo starosta ve čtvrtém funkčním období, musí být dobrý starosta. Jinak by ho čtyřikrát nezvolili," vysekl poklonu starostovi Českých Velenic Zeman". Článek ZDE. PRAVDA - Zeman by snad mohl alespoň tušit, že v naší zemi není zavedena přímá volba starostů, ale ti jsou voleni zastupitelstvem Obcí. Jedná se o lež, kterou Zeman popírá Ústavu ČR.

5. 6. 2016 - Zeman uvedl - Znovu opakuji, že trestní stíhání by v tomto případě muselo být vedeno i vůči Winstonu Churchillovi in memoriam. - článek ZDE - PRAVDA - 1. Winston Churchill se výroku nedopustil na území ČR. 2. I dítě ze základní školy ví, že smrtí je ukončeno jakékoliv trestní stíhání, tedy ani nelze nikoho "in memoriam" trestně stíhat. Kolik toho soudruh požil, před tímto výrokem?

5. 6. 2016 - ve stejném rozhovoru Zeman uvedl - Chtěl bych připomenout, že Klára Samková v tomto není originální, protože první, kdo islám srovnal s nacismem, byl jeden „bezvýznamný“ politik, který se jmenoval Winston Churchill. - PRAVDA - Winston Churchill nikdy nepřirovnal islám k nacismu. Pikantnost - Churchillova pozdější švagrová Gwendoline Bertieová napsala politikovi roku 1907: "Prosím, nepřestupuj na islám." U Churchilla objevila tendenci k orientalismu a pašovství a prosila ho, aby podobným sklonům odolával a bojoval proti nim. Faktem je, že se v průběhu několika let vyjadřoval na adresu islámu různorodě, od fascinace, po netoleranci. V této souvislosti je také nutné uvést, že Winston Churchill byl především obrovských dlužníkem státu na daních, prakticky celoživotně se snažil vyhnout placení daní.

zem14

29. 6. 2016 - Soudruh Zeman v Pelhřimově prohlásil - Prezidentská standarta je jeden ze symbolů české státnosti. Poslední případ, kdy byla stržena z Pražského hradu, se odehrál 15. 3. 1939, kdy Adolf Hitler přijel do Prahy a později byl vyhlášen protektorem. - PRAVDA - V době příjezdu A. Hitlera do Prahy prezidentská standarta nebyla pověšena, protože tehdejší prezident Dr. E. Hácha nebyl v Praze, ani na Pražském hradě, kdy to je jediná příležitost, kdy standarta vlaje. Proto nemohla být ani stržena. Fakt je ten, že i Dr. E. Hácha tuto standartu používal a to až do roku 1939. Soudruh Zeman je idiot, který nezná ani základy našich dějin. Říšským protektorem A. Hitler nikdy nebyl. Prvním Říšským protektorem byl Konstantin von Neurath a to od roku 1939 do roku 1943. Hned 2 lži najednou.

6. 10. 2016 - Soudruh Zeman ve Zlíně pravil, že pouze v Praze a ve Zlínském kraji jej lidé nevolili - PRAVDA - Zemana nevolili lidé z dalších 6 krajů ZDE

28. 10. 2016 - Soudruh Zeman při udělování státních vyznamenání sdělil k vyznamenanému Jiřímu Nesázelovi, který se postavil střelci v Uherském Brodě, že pan Nesázel se postavil teroristovi. Hrdinský čin pana Nesázela, který jako jeden z mála obdržel státní vyznamenání právem, nelze popsat, jako odpor vůči teroristovi. Jiří Kovář, střelec v Uherském Brodě, byl léčen na psychiatrii a je nepochybné, že se o žádného teroristu nejednalo, jinak by v ČR neobdržel zbrojní pas. Zeman svým výrokem znevážil čin pana Nesázela. Čin je popisován ZDE.

2. 11. 2016 - Zeman předvedl něco ze svých znalostí ekonomie. Bolševický ekonom se v něm opravdu nezapře. Zeman prohlásil - na Ostravsku jsou potřeba investice. ZDE V tom by nebyl problém, kdy nemluvil o čínských investicích, v souvislosti s Tibetem. Čína u nás nemá prakticky žádné investice, ale AKVIZICE. Rozdíl se učí již na středních školách.

4. 11. 2016 - Zeman opakovaně napadl Českou televizi, která prý měla připravovat v divadle Petra Bezruče jakousi provokaci. ZDE. Pravda je taková, že ČT zde dlouhodobě připravovala natáčení dokumentárního pořadu, což dosvědčil jak ředitel divadla, tak zástupci České televize. ZDE Zeman opakovaně lže a napadá Českou televizi, nejedná se o první případ jeho podlé lži o této televizi.

9. 11 2016 - Zeman napadl amerického velvyslance Schapira, že se neúčastnil oslav státního svátku na Pražském hradě dne 28. 10. 2016 ZDE. LEŽ. Celý národ ho viděl v televizi, jenom Zeman měl tu nutnost lživě napadnout zástupce našich spojenců.

zem15

26. 12. 2016 - Vánoční projev ZDE - že poprvé po mnoha a mnoha letech budeme mít vyrovnaný, nebo dokonce přebytkový rozpočet, což je způsobeno nejenom tím, že roste ekonomika, ale také tím, že se lépe vybírají daně a brání se daňovým podvodů... LEŽ - Přebytek rozpočtu je výsledkem neschopnosti vlády utratit více jak 54 miliard investic ve stavebnictví, vydáním státních dluhopisů v době přebytkového hospodářství, rozprodejem strategických zásob, například ropy, na nejnižší možnou úroveň. Po odečtu veškerých těchto vlivů je rozpočet schodkový cca 80 miliard.

26. 12. 2016 - tentýž projev - ... naše ekonomika, tedy i náš rozpočet, je stále zatížena nesmyslnými dotacemi zejména na solární elektrárny... LEŽ. Jedná se povinnost zákonem stanovenou a podporovanou EU.

26. 12. 2016 - tentýž projev - Ale nechápu, když zde máme téměř 400.000 nezaměstnaných a 150.000 volných pracovních míst, proč bychom měli pomocí sociálních dávek podporovat i lidi, kteří odmítají nabízenou práci a vysmívají se těm, kteří každý den poctivě chodí do práce. LEŽ - Pokud odmítnete bezdůvodně práci, přicházíte o dávky.

26. 12. 2016 - tentýž projev - Sám zastávám názor, že nejstabilnější koalice je taková, která sdružuje strany nebo hnutí s podobným programem. LEŽ - jako premiér uzavřel opoziční smlouvu s naprosto politicky odlišném uskupení ODS. Začala doba, kdy mafie zaznamenala největší rozmach v zemi.

zem16

26. 12. 2016 - tentýž projev - Podle mého názoru větší díl viny leží na současném vedení Evropské unie, které je naprosto neschopné, byrokratické, způsobuje odcizení evropských občanů od evropských institucí, a není dokonce schopno ani splnit tak základní úkol, jako je ochrana vnějších hranic Evropské unie. LEŽ - Evropská unie je ekonomické spojení, nikoliv diktatura, či snad rovnou federace. Ostraha vnějších hranic Schengenského prostoru je na každém jednotlivém státu, kde takové hranice jsou. Není to tedy vina EU.

26. 12. 2016 - tentýž projev - Jistě víte, že náš nejúspěšnější podnik Škoda Auto vyváží nejvíce svých automobilů právě do Číny - LEŽ - Škoda Auto do Číny nevyváží jediné vozidlo. Má 3 výrobní fabriky přímo v Číně, tudíž tamní poptávku trhu pokrývá výhradně produkcí v Číně.

26. 12. 2016 - tentýž projev - Dnes už téměř nikdo nepochybuje o souvislosti mezi migrační vlnou a teroristickými útoky. - LEŽ - zmiňované teroristické útoky spáchali výhradně evropští občané, tedy občané daných zemí. V Berlíně útočil, velmi pravděpodobně, občan Tuniska, který ovšem žádal o azyl již v roce 2011. Teroristické útoky v Evropy letošního roku tedy nemají žádnou souvislost s uprchlickou, či migrační vlnou z roku 2015.

26. 12. 2016 - tentýž projev - Právě proto jsem odpůrcem názoru, že by bylo vhodné v příštích dvou letech na naše území umístit zhruba 6200 migrantů na bázi takzvané dobrovolnosti, což je ovšem téměř totéž jako povinné kvóty a že by bylo vhodné pro tyto účely vynaložit přibližně 600 milionů korun... LEŽ - čísla vycucaná z prstu. Podle povinných kvót máme přijmout cca třetinu uprchlíků, nikoliv migrantů. Povinnost, či dobrovolnost příjmu migrantů neexistuje, nikdo ji po nás nikdy nechtěl. EU hlasovala o uprchlících.

zem17

26. 12. 2016 - tentýž projev - Vážím si toho, že bojuje jak proti ilegální migraci, tak proti islámskému terorismu - LEŽ - Pan Trump se dosud neujal funkce, tudíž s nikým nebojuje, leda tak "hubou".

26. 12. 2016 - Čína je největším investorem v Německu - LEŽ - největším investorem jsou USA.

26. 12. 2016 - Koniášem a nepřál bych si, aby jakýsi pornoherec už dnes sestavoval seznamy nepohodlných, nebo dokonce zakázáníhodných internetových serverů. - LEŽ - pornoherec je herec v porno filmu. Což údajný pornoherec nikdy nečinil, nafotil fota. Ale Káťa Zemanová, shodou okolností dcera prezidenta, si zahrála v pornoklipu, který byl několikrát zveřejněn. Jako hérečka v pornofilmu nám radila, koho máme volit, pamatujete?

26. 12. 2016 - tentýž projev - ...abychom těmto názorům dokázali naslouchat a neposlouchali jenom svoje vlastní názory.... LEŽ - své oponenty hrubě uráží a častuje sprostými výrazy. Naposledy i v daném projevu.

26. 12. 2016 - tentýž projev - Šťastný a veselý nový rok. - LEŽ - Člověk plný nenávistí nepřeje nikomu štěstí a radost.

2017

20. 3. 2017 - Zeman - „Josif Vissarionovič Stalin kdysi říkal: ‚Jesť čelověk, jesť problema. Nět čelověka, nět problemy.‘ No a nechal toho člověka popravit a problémy se vyřešily. Je to zajímavá metoda, ale v desetimiliónové zemi by vedla velice rychle k prudkému úbytku obyvatel.“ ZDE. PRAVDA - Stalin nikdy tato slova neřekl. Připsal mu je Anatolij Rybakov v románu Děti Arbatu. Spisovatel později vzpomínal, že tuto větu možná od někoho zaslechl, možná ji vymyslel: „To ale byla Stalinova zásada. Jen jsem ji jednoduše a stručně zformuloval.“

2. 4. 2017 - Po návštěvě čínského masového vraha v Praze, soudruh Zeman prohlásil, že v naší zemi bude smršť čínských investic - PRAVDA - po roce došlo ke snížení hodnoty čínských investic. Zeman je lhář - článek ZDE

2-4. 2017 - Prezident Trump mě pozval do Bílého domu. Nejdéle do konce dubna se setkáme. Bude to můj další přítel. V průběhu téměř 3 měsíců lhal Zeman a jeho poskoci - Ovčáček a Kmoníček - o pozvání Zemana do Bílého domu - Pravda - Zeman nikdy pozván nebyl.

8. 6. 2017 - Zeman lhal o církvích a kardinálu Vlkovi ZDE. Upozornilo na to apolitické vedení Paměti národa.

1. 12. 2017 - Zeman lhal o profesoru Drahošovi (o tom, jak lhal, píšeme v komentáři z 3. 12. 2017) ZDE.

26. 12. 2017 - „Jsem rád, že i BIS vydala prohlášení, kde konstatuje, že k žádnému takovému ovlivňování nedošlo (ve svém Vánočním poselství). BIS ovšem konstatovala - Bezpečnostní informační služba se pochopitelně zabývá každým, byť jen potenciálním ohrožením demokracie. V tuto chvíli nemáme k dispozici žádné relevantní informace o tom, že by došlo k nezákonnému ovlivňování parlamentních voleb ze strany cizích zpravodajských služeb. To samé platí pro volby prezidentské. Pochopitelně vždy existují určitá rizika dezinformačních kampaní, která jsou daní za to, že žijeme v demokratické zemi se svobodou slovaBIS ujišťuje občany České republiky, že intenzivně plníme úkoly, které ze zákona máme, neustále vyhodnocujeme veškeré informace a jsme připravení při jakémkoliv podezření na nelegální aktivity adekvátně reagovat.“ Tedy vůbec nekonstatovala, že by nedošlo k ovlivňování voleb, ale, že o tom nemá informace, přičemž sama poukazuje na skutečnost, že dezinformační weby a snahy cizích tajných služeb jsou v zemi patrné. Hodnotíme tedy, jako LEŽ.

13. 1. 2018 - Miloš Zeman se chlubil podporou Karla Gotta. Ten ji ovšem popřel. ZDE (Děkujeme Johnymu za zaslání podnětu k doplnění). Kdyby tvrdil, že ho podporoval Brics.cz, tak předem prohlašuji, že bychom ruského agenta nikdy nepodpořili do funkce českého prezidenta.

31. 8. 2018 - Prezident Miloš Zeman přirovnal novináře k blbounovi nejapnému, tvorovi kdysi žijícím na Madagaskaru ZDE - Latinský název „Didus ineptus“ někdo přeložil i jako „blboun nejapný“, odborné jméno je ale „dronte mauricijský“, což byl nelétavý pták. Ten ovšem žil na Mauriciu, nikoliv Madagaskaru. Redakce se ovšem domnívá, že Blboun nejapný nevyhynul, ale přestěhoval se na Vysočinu a odtud na Pražský hrad a jeho "vyhubení" se kvapem blíží.

31. 8. 2018 - Mimochodem, v projevu před velvyslanci, kde zazněla slova o blbounu nejapném, hovořil Zeman také o jakémsi „Hynku Koníčkovi“, což je ale český ambasador v USA Kmoníček. (Význam práce Koníčka je podobná Kmoníčkovi, tedy nulový význam).

6. 12. 2018 - Zeman v čínské televizi prohlásil, že Bezpečnostní a informační služba žádného ruského, nebo čínského agenta neodhalila. ZDE LEŽ. BIS odhalila několik ruských agentů, kteří byli vyhoštěni. ZDE

7. 12. 2018 - Zeman se pozastavil nad tím, že letos 28. října před předáváním státních vyznamenání pokřikovalo na příchozí „30 fašistických výtržníků“, kteří lidem podle prezidenta nadávali. LEŽ (fašista má naprosto odlišný význam slova, než demonstrant). ZDE

 25. 1. 2019 - Zeman slíbil, že odvolá kancléře Mynáře, pokud nezíská bezpečnostní prověrku. LEŽ. ZDE

3. 4. 2019 - "Pane primátore Häuple, podal jsem vám ruku, dal jsem vám vysoké české vyznamenání a myslím si, že vašich 24 let v čele Vídně bylo tomuto městu velice prospěšných, nicméně musím konstatovat, že podle informací, které jsem dostal, Vídeň nedala škole Komenského ani šilink. Takže za to Vám tleskat nebudu," prohlásil dnes Zeman. LEŽ Der Standard se školy dotázal, zda je prezidentovo tvrzení správné. Podle odpovědi nikoliv. „Škola od radnice dostávala finanční podporu,” uvedli zástupci školy. ZDE

3. 4. 2019 - Häupl byl v čele vídeňské radnice 24 let. Zeman v projevu uvedl, že on je ve vrcholné politice už třicet let. LEŽ Zeman je ve vrcholové politice 19 let. ZDE

3. 4. 2019 - Podle Zemana by bylo dobré, kdyby Häupl svému nástupci v čele vídeňské radnice doporučil, aby financoval Komenského školu jako výraz přátelství a spolupráce mezi Českem i Rakouskem, tak jako ji financuje například Jihomoravský kraj. LEŽ. Škola od Jihomoravského kraje nedostává ani šilink. 🙂 ZDE. Soudruh Zeman měl, jako tradičně, zřejmě "trojku" v žíle. 🙂

24. 5. 2019 - Soud rozhodl o tom, že agent MAN, tedy Zeman, lhal o panu Šarapatkovi. ČR se musí panu Šarapatkovi omluvit. Omluvit se měli pouze voliči agenta Mana, nikoliv jeho nevoliči. ZDE

22. 9. 2019 - Debata ČT, 25.1.2018, Witowská: Uvažujete o tom, že byste Babišovi udělil abolici? Zeman: Proboha. V žádném případě ne. Protože on sám se musí očistit., 19. 9. 2019 - Zeman prohlásil, že Babišovi udělí abolici. ZDE.

12. 4. 2020  - Zeman řekl "Připomněl, že Koněv se svými vojáky osvobodil na konci druhé světové války nejen Prahu...". LEŽ. Prahu osvobodili občané Prahy za vydatné pomoci Vlasovců. ZDE

20. 12. 2020 - Zeman řekl: "Vědomě posílají na smrt stovky, tisíce lidí, aby si u některých živých zvýšili před volbami preference." - v rozhovoru pro CNN Prima na adresu politiků, kteří odmítají podpořit prodloužení nouzového stavu. ZDE. LEŽ - Nouzový stav nemá žádnou souvislost s počtem úmrtí občanů na jakoukoliv nemoc. Vliv má pouze a jenom osobní odpovědnost jedince, nebo nezodpovědnost.

20. 12. 2020 - Zeman řekl v totožném pořadu "Jsme ve válce s covidem". LEŽ - Válečný stav nebyl nikým vyhlášen, válka s nemocí,  i v přeneseném významu, neexistuje.