Speciál ke 100 letům vzniku samostatné ČSR

Nebývá zvykem, dalo by se spočítat na prstech jedné ruky, kdy jsme takto učinili, že zveřejňujeme 2 komentáře v jednom týdnu. Snad nám to prominete, protože toto je opravdu SPECIÁL.

Dnes, kdy slavíme 100 let od vzniku samostatné ČSR, bude všude přeMasarykováno, více, než přeHavlováno. Každý, abychom použili slov Zemana, zmrd si bude brát do své nevymáchané huby prezidenty Masaryka, nebo Havla. Mnoho takových dokonce převezme státní vyznamenání. Budou se zaštiťovat státem, Masarykem, Havlem, demokracií, svobodou apod.

Uvařte si kávu, vezměte si něco dobrého k jídlu, k pití, pohodlně se usaďte. Nezapomeňte na kapesník, komu se dělá špatně, nechť nezapomene na kýbl. T. G. Masaryk vs. dnešní politici. Tak na ten SPECIÁL jdeme, co vy na to?

SPECIÁL KE 100 LETŮM VZNIKU SAMOSTATNÉ ČSR

T. G. Masaryk - Nesprávné je dělat rozdíly mezi mravností velkou a malou. Že se politik v zájmu státu nemusí a nemá ohlížet na mravní předpisy.

Zeman - Kunda sem, kunda tam. Zmrdi, zkurvili, blbečci, pitomečci, Pražská kavárna, Korunovační klenoty, denní opilost.

Babiš - Zpochybňování holocaustu, zloděj, podvodník, gauner.

V. Klaus ml. - nesčetněkrát lhal o různých lidech. Lže ve svých komentářích i vystoupeních.

Okamura - pseudokoncentráky, přenašeči nemocí, Muslim - znásilňovač, vrah, nejlépe masový.

On je takový lidový, říká, co si myslí, "slušným" lidem to nevadí, tak pije, no a co, Muslim je vrah, bude tu právo Šárija, přísahám na smrt svých dětí ..., Prezident, poslanec, premiér.

T. G. Masaryk - Věc se má ve skutečnosti tak, že člověk, který například lže a podvádí v životě politickém, lže a podvádí také v životě soukromém a naopak. Jen člověk slušný, bude slušný vždy a ve všem. 

Zeman - ukradl 100 mld. z ruského dluhu, několikanásobně soudem uznaný lhář a podvodník. 100+1 Zemanových lží.

Babiš - zloděj z Čapího hnízda, rozkrádání dotací, neoprávněné čerpání dotací, ANO-BUDE LÍP.

Klaus ml. - Klaus režisérce přiřkl výrok, který měla pronést v debatě o Kaplického knihovně. „Na Severním městě? Kdo by tam jako chodil? To, co tam bydlí v těch panelákách?“ měla podle Klause říct Sommerová.

Klaus ml. - Lhal o p. Schwarzenbergovi a jeho rodině. Přitom sám má v rodině podporovatele nacistů. Proto podporuje nacisty z SPD.

Okamura - rozkradení stranické pokladničky Úsvitu, pseudokoncentráky, Rómský holocaust nebyl. Výklady Koránu.

Fiala ODS - nebudeme nikdy spolupracovat s extrémisty, jako SPD. Spolupracujeme s SPD, výjimka potvrzuje pravidlo.

Kalousek - budeme podporovat podnikatele. Zavedení ručení za nezaplacené DPH nepoctivého dodavatele poctivým odběratelem, aneb likvidujeme podnikatele.

Nečas, Kalousek - jsme pravicová vláda. Zvýšili jsme daně.

T. G. Masaryk - Demokracie není jen státní a administrační forma, nýbrž názor na život a na svět. Základem státu, a to již Řekové a Římané hlásali, je spravedlnost. A spravedlnost je aritmetikou lásky.

Zeman - Zloděj, lhář, podvodník - Policie, státní zastupitelství, soudy nekonali a nekonají. Prezident!

Babiš - Zloděj, lhář, podvodník - nebudeme se opakovat.

Okamura - Nacista, lhář, podvodník - nebudeme se opakovat.

Toto je "aritmetikou lásky"?

T. G. Masaryk - Demokratický ideál není jen politický. Je i sociální a hospodářský. Demokracie po stránce sociální znamená, překonání degradující bědnosti, v republice, demokracii nesmí být možné, aby jednotlivci, nebo stavy, vykořisťovali své spoluobčany. V demokracii člověk člověku nesmí být prostředkem. 

Zeman - pobídky zahraničním montovnám

Babiš - pobídky zahraničním montovnám, plat pro jeho zaměstnance začíná na 12.000 Kč! Sám je miliardář.

T. G. Masaryk - V demokracii je potřeba vůdců, ne pánů.

Zeman - Babiš je nejlepší. ANO by mělo udělat koalici s KSČM. Podporuji SPD.

Okamura - podnikatel s lidským strachem a v cestovním ruchu.

Babiš - Stát se řídí, jako firma.

Hitler - Tito lidé mají možnost, abych uvedl jenom jediný příklad, strčit do svých kapes ze svého zbrojařského průmyslu 6, 80, 95, 140, 160 procent na dividendách. Je tedy přirozené, že říkají: »To přestane, jestliže tyto německé metody se rozšíří nebo dokonce zvítězí.« V tom mají úplně pravdu. Já bych to nestrpěl. Jsem přesvědčen, že šest procent postačí, ale z těchto šesti procent odnímáme ještě jednu polovinu a o zbytku nutno dokázat, že je opět uložen v zájmu národní pospolitosti. To tedy znamená: Jednotlivec není oprávněn naprosto svobodně vládnout tím, co musí být použito v zájmu národní pospolitosti. Disponuje-li tím sám rozumně, tedy dobrá. Jestliže tím však rozumně nedisponuje, pak zasahuje nacionálněsocialistický stát.

Mussolini - Fašismus by měl být správně nazýván korporativismem, protože to je sloučení podnikatelské a vládní moci.

T. G. Masaryk - Láska rozumná, náboženství řízené rozumem, bude uskutečňovat humanitu zákonem. Ale nikdy nás nezbaví mravního závazku účasti a pomoci osobní. 

Zeman - ani jeden muslim do naší země.

Babiš - ani jeden sirotek ze Sýrie do naší země.

Okamura - ani jeden muslim do naší země. Venčete své psy u Kebab prodejen. Napadejte muslimy.

Iniciativu 50 syrských sirotků do ČR zakazuje naše vláda. Není možné naplnit mravní závazek účasti a pomoci osobní, bez svolení nacistické vlády, prezidenta a poslanců.

T. G. Masaryk - Demokracie má své chyby, protože občané mají své chyby. Jaký pán, takový krám. Kulturně náležíme k evropskému západu, zase odkaz na osvícený demokratism.

Zeman - X-násobně větší návštěvnost ruských a čínských vrahů, místo západních demokratů. Rusko je náš přítel. Jsem přítel ruských a čínských vrahů.

Okamura - Rusko je náš přítel

T. G. Masaryk - Má-li naše demokracie své nedostatky, musíme překonávat ty nedostatky, ale ne překonávat demokracii. 

Zeman - zrušte Senát

Babiš - zrušte Senát

Okamura - zrušte Senát

Všichni po prohraných volbách do Senátu.

T. G. Masaryk - Ani ten nejlepší Parlament není k tomu, aby odhlasoval, co je pravda, právo a mravnost. O pravdě, o základních zásadách politiky, práva a mravnosti se nemůže hlasovat podle většiny. 

Zeman - neposlal jsem pozvánku k udílení státních vyznamenání dnešního dne těm, co mě nepodporovali.

Babiš - Přísahám na smrt svých dětí. Ani jeden migrant do naší země.

Klaus ml. - Lepšolidi.

Okamura - Ekonomičtí migranti jsou smrtelnými nemocemi prolezlí póvl.

Podporovatelé Zemana - Byl zvolen v demokratických volbách většinou, tak držte huby, Havloidi.

T. G. Masaryk - Demokracii dělají demokrati. A lepší demokracii, lepší demokrati. 

Zeman, Babiš, Okamura - Havloidi, Pražská kavárna, pitomečci, kritizující blbečci, kunda sem, zmrdi.

T. G. Masaryk - Žaluje se na korupci. Dobrá, jen do ní. Ale nedejme se svést ke generalizacím a nevěřme korupčníkům, žalujícím na korupci. 

Zeman - Kožený a Bakala jsou ekonomičtí zmrdi. Pan Bakala nebyl z ničeho odsouzen. Do politiky patří presumpce viny, u Babiše nepatří. Sám rozkradl půl republiky. Jenom u dluhu vůči Ruské federaci jde o částku cca 100 miliard.

Babiš - sám, podle slov p. Kalouska, si chtěl koupit mladé, nadějné politiky - Kalousek, Gross, Langer. U Kalouska nepochodil, jak uvedl, u ostatních? Zhodnoťte sami.

Okamura - když zaplatíš, můžeš být na naší kandidátce v čele.

V. Klaus ml. - Když mi Novinky.cz zaplatí, pomluvím každého. Teď už mám imunitu.

T. G. Masaryk - Je dost korupce tiché, toho šikovného obcházení zákonů, korupce skoro legální. Té nestačí čelit negativně, ale pozitivně. Víc úcty k zákonům státu. Ano, myslím občanskou morálku, loajalitu vy smyslu anglickém. 

Zeman - U Babiše platí presumpce neviny, nevidím důvod jej nejmenovat. U Nečase hrozilo, že bude trestně stíhán, u politiků platí presumpce viny. Ukradl jsem 100 miliard, rozkradl půl republiky. Byl jsem premiér, mám imunitu. Jsem prezident, mám již doživotně, zmrdi.

Babiš - Přísahám na smrt svých dětí. Čapí hnízdo jsem nevlastnil. O dotace jsem nežádal. Nepodváděl jsem. Slovenský soud lže. Nejsem agent STB. Neukradl jsem nic. Agrofert neřídím, nemám s ním nic společného.

Okamura - zaplať a budeš na volitelných místech volebního lístku.

ODS - když nás podpoříte, dosadíme vás do vedení státních firem.

ČSSD - ve dne spal a v noci krad, sociální demokrat.

KSČM - jsme demokratickou stranou. Dolejš - dobře, tak za milion, jak jsme se dohodli.

T. G. Masaryk - Nemluvím proti kritice, naopak přeju si kritiky všech vad a omylů, jenomže ta kritika nemá být k dělání demagogie, ale k poučení a nápravě. Potřebujeme kritiku vzdělaných a poctivých. Kritiků, kteří mají občanskou mužnost a kuráž. Pravá kritika není negace ani svalování odpovědnosti na druhé, ale spolupráce a spoluodpovědnost. 

ČSSD - budeme důsledně uplatňovat pravidlo nulové tolerance.

ODS - budeme důsledně uplatňovat pravidlo nulové tolerance.

Zeman - Pražská kavárna, rádoby intelektuálové.

Kde je brát a nekrást?

T. G. Masaryk - Ale strany přeci nejsou a nemohou být jiné, než průměr jejich voličů. Ten zase závisí na tisku a občanské výchově. Pořád ten problém vedení. Jedno musíme na stranách žádat stále a stále. Aby za své poslance a představitele vybíraly slušné, politicky schopné a vzdělané muže a ženy. Pro mne je politika a demokracie věc nesmírně vážná. Práce, řekl bych, pro ty nejlepší a nejvybranější lidi. 

ANO - podvodník je vede, lhář, vedle nich plagiátoři, podvodníci se vzděláním.

Babiš - udavač STB, trestně stíhaný pro podvod, lhář

Zeman - x-krát soudně uznaný lhář, přítel Rittiga, Mrázka, Kájínka i dalších soudem uznaných zločinců.

Klaus - zloděj, pro něj bezcenných, propisek, tunelář, přítel Koženého, Rittiga apod.

Dolejš - chtěl přijmout úplatek, natočen on-line.

SPD - Okamura se střední školou, lhář, vybrušovač, lhářka Levová, co kus, to přímý rozpor s názorem T. G. Masaryka

ČSSD - strana nerespektující rozsudky soudů, jako její bývalý vůdce Zeman, motorkáři, ne zcela úspěšní lidé v osobních životech, kmotři.

T. G. Masaryk - Skutečné vlastenectví není jenom láska k národu vlastnímu, větší vlastenectví je nemít nenávist k národu jinému

Zeman - nepřijmeme jediného uprchlíka, jsou to muslimové

Babiš - nepřijmeme jediného uprchlíka, jsou to muslimové

Okamura - nepřijmeme jediného uprchlíka, jsou to muslimové

Klaus ml. - nepřijmeme jediného uprchlíka, jsou to muslimové

Fiala - nepřijmeme jediného uprchlíka, sirotky ze Sýrie jsou politický nátlak

T. G. Masaryk - Vytvořil jakési demokratické desatero. Stát je náš! Demokracie má vytvářet snesitelný stupeň nerovnosti. Žena musí být zrovnoprávněna. Masaryk prosadil do Ústavy, bylo to vůbec v dějinách světa poprvé, v § 106, že žena je rovnoprávná.

Český občan - to je ženská práce, to muž nedělá, běž k plotně

Čeští politici - žena za stejnou práci má brát méně peněz, než muž - faktický způsob odměňování.

T. G. Masaryk - Kdyby mě někdo osobně napadl, já bych ho snad utloukl cihlou, kdybych ji měl ze zdi vyrvat. 

V. Havel - Nejsme jako oni.

M. Kalousek - podal žalobu na ochranu osobnosti vůči vulgárním a lživým urážkám ze strany Babiše.

Oběti udavače STB Babiše mlčí.

Oběti Zemanových výroků mlčí.

T. G. Masaryk - Dělejme konečně všichni politiku rozumnou a poctivou. Nerozčilujme se otázkami hospodářskými a politickými. Problém dneška není jen problém hospodářský a politický, nýbrž, především MRAVNÍ. 

Zeman - zloděj prezident

Babiš - podvodník, udavač STB premiér

Rychetský - komouš předseda Ústavního soudu

Okamura - nacista poslanec

Štěch - komouš, předseda Senátu

Co vy na to? Kde vidíte morálku?

T. G. Masaryk - Demokracie je zárukou míru pro nás, i pro svět.

Zeman, Okamura, Babiš - Rusko je náš opravdový přítel.

Okamura, Zeman - vystoupení z EU a NATO.

Řekli o Masarykovi - Svět ztratil hrdinu, psaly svorně americké noviny. T. Mann, držitel Nobelovy ceny za literaturu, prohlásil, kdyby Evropa měla vedle Masaryka ještě 3, 4 osobnosti jeho formátu, vyvíjely by se její dějiny podstatně lépe, profesor Hainisch, bývalý prezident Rakouska, prohlásil, Masaryk byl nejlepší Evropan, jakého jsem kdy potkal, G. B. Shaw prohlásil, kdyby vznikly Spojené státy Evropské, jako jediného prezidenta si dovedu představit Masaryka.

Tak jak? Vybrali jsme jenom část z toho, co profesor a pan prezident osvoboditel, T. G. Masaryk skutečně považoval za důležité aspekty pro fungování demokracie. Porovnali jsme, jenom s částí kroků, výroků, chování, různých politiků, kteří si nejčastěji berou do své huby právě pana profesora Masaryka, jak se oni samotní chovají a necháváme na vašem uvážení, zda to není v přímém rozporu s odkazem našeho jistě nejlepšího prezidenta v naší 100-leté historii.

Aby nedošlo k omylu. Tento komentář není o politicích, je o vás, o občanech této země, kteří jste ji takto nechali zdevastovat, morálně, eticky, humanisticky i ekonomicky. Vy jste toto zavinili! T. G. Masaryk - Ale strany přeci nejsou a nemohou být jiné, než průměr jejich voličů. Sami se sebe ptejte, kolikrát jste hovořili o demokracii se svými dětmi, rodiči, prarodiči, vnoučaty, proč vůbec neznáte Masarykův názor na demokracii, co to vlastně vůbec je, ta demokracie. Proč jste to ve svých rodinách, u přátel a všude možně vůbec připustili?

Tak, a nyní si můžete zase v klidu sednout, podívat se v televizi na ty "Masarykovce", které jste připustili zvolit do našeho Parlamentu, který by měl být plný nejlepších lidí z naší země. Zatím je plný herců, sportovců, rozbrušovačů, nacistů, komunistů, hlupáků, zlodějů, podvodníků a lumpů. Díky vám.