Budeme vyvážet více zboží do Číny. Burešovi přeskočilo v kuli.

S jistým pobavením jsem si otevřel článek ZDE, ve kterém agent STB sděluje své touhy o vyšším vývozu do Číny, protože prý z Číny dovážíme 10x více zboží, než vyvezeme. Jako vždy, agent STB oslňoval svými koncepcemi, názory, pitomostmi, které se jenom hrnou z jeho úst, jakmile je otevře. Kdysi jeden politik přirovnal podobně pitomé ekonomické názory za názory hodné ekonomického idiota. A měl pravdu, tehdy a nyní také.

Tak si zkusme napsat, proč je Bureš idiot.

1. České hospodářství postrádá cca 250.000 pracovníků. Co to tedy znamená? Nejsou lidé, co by pracovali pro firmy v našem hospodářství. Z toho, logicky, agente STB, plyne, že výrobní kapacity jsou zaplněny.

2. Jsou-li zaplněny výrobní kapacity, ekonomický idiote, nejsou-li vyrobené výrobky na skladech, což nejsou, jinak by naše hospodářství nepotřebovalo "injekci" 250.000 pracovníků, tak jsou prostě vyváženy tam, kde firmy dostanou zaplaceno, nikdo jim neukradne jejich technologické know how, tedy stabilním a slušným obchodím partnerům.

3. Cizí pracovníci se přijímat nebudou, protože prý, podle tebe, ekonomický idiote, muslim pracovat nechce. Asi je poté záhadou, jak taková Sýrie docílila 94% zaměstnanosti, stejně tak Irák apod. Ukrajina se vyprázdňuje, nebo je vyprázdněná, kdo chtěl dělat "na Západě", ten tam již většinou dělá.

4. Populace stárne, tudíž, zcela logicky, ekonomický idiote, ubývá pracovníků v průmyslu. Mladí lidé touží spíše po práci ve službách, což jim nese násobně vyšší zisky, pro ekonomického idiota, mzdy.

5. Živnostníky jsi zničil, z větší části, chystáš se to dokončit. Ale živnostníci jsou "hnacím motorem ekonomiky", ne montovny, které tu neplatí žádné daně, dostávají pozemky zdarma, jsou státem zvýhodňovány.

6. Číňany jsou státem zlodějů a podvodníků. To ví každý český občan, vyjma ekonomických idiotů.

7. Neznám zemi, která by zbohatla na montovnách, ale znám nejméně 20 států, které jsou bohaté jenom díky investicím do vědy, výzkumu a vzdělání, tedy bohatnou na tzv. "vysoké přidané hodnotě". Pokud to nevíš a koblihy, co tě volí, to netuší také, tak se například jedná o Finsko, USA, Japonsko, Korea, Kanada, Austrálie, Velká Británie a další.

 

Co to tedy znamená? Že jenom idiot, dají se snadno rozpoznat podle volebních preferencí, tedy voliči Zemana, ANO, KSČ, SPD, ČSSD, KDU-ČSL, Pirátů, se domnívá, že bez ekonomických imigrantů, bez investic do průmyslového vývoje, automatizací, na které ovšem zločinecká vláda nenechá vydělat (přes 70% ze zisku odvádíte státu), by stát mohl zvýšit výrobní kapacity natolik, aby mohl vyrábět i pro další trhy, riskovat nezaplacení zboží, krádež technologického know how, výrobu plagiátů. Toto může očekávat skutečně jenom primitivní debil.

A pro tyto primitivní debily musím uvést i následující - jenom takový člověk si myslí, že při 100% výkonu ekonomiky, nulové nezaměstnanosti (tato je skutečně nulová, nezaměstnaní jsou pouze lidé s tělesným a duševním handicapem, to pro ty primitivy volící debily, tvrdící něco o Rómech, kdy několik málo tisíc lidí, cca 5.000 jsou skuteční flákači, ale bílé tlamy z řad feťáků a mladých alkoholiků, abych použil výrazové prostředky těchto voličů, pro lepší pochopení), je cca 30% národa závislá na sociálních dávkách, platy neporostou tak, aby mohlo dojít k vyššímu výběru daní, který by byl potřeba, státní rozpočet sestavený ekonomickým debilem je v mínusu 50 miliard, tak pouze takový primitiv doufá v razantní zvýšení například důchodů. To už je na úrovni imbecility.

Nyní pro nedebilní občany, tedy pro ty, co nevolí výše uvedené politické pitomce, situace není beznadějná, ani bezvýchodná. Rozpočet je rozkrádán řádově o 200-250 miliard ročně, což je cca jedna čtvrtina rozpočtu. Ty jsou rozkradeny firmami Bureše a dalšími jeho kumpány. Měli jsme možnost si zvolit prezidenta, který byl názorovým zastánce právě investic do výzkumu, vývoje, inovací. Toto jsme promarnili. Měli jsme možnost si zvolit "normální" politiky, kteří by pracovali pro stát. Výběr byl jediný - STAN. Bohužel, tato strana dostala pár procent hlasů. Na politickém trhu chybí politická strana, která by se dokázala oprostit od "nálepkování" levice, pravice, ale začala pracovat pro stát, jeho občany, vyhrála by volby s 51% a napravila současný systém korupce, zlodějin a podvodů. Recept je docela jednoduchý.

Užívejte prázdnin, dovolených a nenechte si je ničím zkazit, ani mými komentáři.