9. 8. 2020 Krajské volby, svoboda slova

Vítáme u našeho dnešního komentáře.

Schillerová obývá luxusní apartmá u Pařížské, platí za ni stát -

Předvolební klání začíná

ODS vyčítá Schillerové, že lhala, když slíbila, že daně zvyšovat ANO-STB nebude. Otočila a najednou říká, že daně z příjmu se pro nejbohatší zvýší, protože nevidí důvod, proč by nejbohatší měli platit 15%, jako nejchudší. Jistě, změna okatá, dobře, že se tyto předvolební lži kritizují, dobře, že se upozorňuje na to, že levá neví, co dělá pravá, dobře, že se poukazuje na to, že ANO-STB nemá absolutně žádný cíl, ekonomický koncept fungování země, daňovou politiku vázanou na tento ekonomický koncept. Ale ne od ODS, TOP 09, nebo KDU-ČSL. Všichni si dobře pamatujeme, co udělaly poslední 2 tzv. „pravicové“ vlády. Zvyšovaly daně, jako o závod, přitom zvítězily ve volbách se slibem, snížení daní. Názorové veletoče tedy všichni známe již z dob minulých. Ne, neupíráme právo těmto stranám na sdělování názorů, ale pokud nechtějí vypadat směšně, nechtějí být terčem výsměchu, že zrovna ony to říkají, měly by se takové kritiky zdržet. Jejich povinností je předložit ucelený koncept fungování země, pokud chtějí porazit ANO-STB, a ten koncept musí předložit důvěryhodní lidé, ne ti, kteří dnes tyto strany vedou, musí být přitažlivý pro bohaté, ale i chudé, musí být lepší, než ten, co nemá ANO-STB. Pokud chtějí vyhrát ve volbách, musí se začít chovat jinak.

Chystají se volby do krajů. Všichni uvidíme, jak opět strany podvedou své voliče a kvůli korytům se spojí i s ANO-STB, SPD a Trikolórou, pokud uspějí v těchto volbách, přestože dnes projevují značnou míru nenávisti vůči voličům těchto stran, nazývají je blbci, pitomci, debily, póvlem apod. Opět uvidíme, jak jsme jim dobří jenom pro ten jeden jednotlivý hlas, který každý z nás máme. Opět budeme zklamáni a budeme svoji frustraci ventilovat na sociálních sítích. Opět budeme za blbce.

Co občan, z pozice Krajů, má očekávat? Nic, vůbec nic. Je to zbytečný a extrémně drahý mezičlánek, mezi funkčním obecním rozhodováním a nefunkčním státním aparátem. Je to prostředník, naprosto zbytečný, v 10 milionové zemi, kde by mělo být co nejméně úředníků, úřadů a takových příživníků. Jistě, zajišťují dopravní spojení, školství, zdravotnictví v mnoha krajích, ale to si může dělat každá obec sama, nebo ve spojitosti s jinými obcemi. Možná i proto, tyto volby lidé považují, vedle senátních, za dost zbytečné a to podporují svojí účastí.

Aby Kraje mohly fungovat, vytvořil Parlament naprosto šílenou byrokratickou mašinérii zákonů, nařízení, vyhlášek, která všechny nás omezuje v našich právech, možnostech, zdržuje stavební povolení, zdržuje přestupková řízení, likviduje obce svojí svévolnou možností cokoliv zrušit, byť údajně v souladu se zákony. Mašinérie byrokracie a šikany občana. To je podstatou životaschopnosti těchto nesmyslných územních dělení.

Volíme lidi, které neznáme, neznáme jejich postoje, neznáme jejich celoživotní názory, neznáme jejich historii, schopnosti. A to lidi, které si dosadí „politbyro“ každé politické strany, bez ohledu na náš názor. Jistě, mnozí řeknou, tak si vstup do té strany a podílej se na rozhodování. Ale o tom to přeci není. Nikdo ze členů nerozhoduje, rozhoduje „politbyro“.

Sami si odpovězte, co pro vás, vaší obec, vaše rodiny, ti lidé z Krajů udělali? Co by neudělala vaše obec, vaše obecní zastupitelstvo, kde většinou znáte každého jednotlivého člověka, který kandiduje ve volbách. Kdo z nich ví daleko lépe, co sužuje vaši obec, váš kraj? V obcích nerozhodují „politbyra“, tam rozhodují lidé sami, nikdo z vrchnosti jim do toho nekecá. Pravomoci, které by měly mít obce, má kraj. Obce a jejich vedení, tak bývá „otloukánkem“ ve věcech, za které ani nemůže.

Kdysi nám, dost názorně, ukázala tehdy opoziční, dnes vládnoucí, ČSSD, jaká zbytečnost Kraje jsou. Pamatujete na jejich hlavní motto – Zrušíme poplatky ve zdravotnictví. Zcela evidentně téma celorepublikové a rozhodnutí Parlamentu, ale ČSSD vykřikovala toto motto všude, kde se zástupci ukázali. Víte, málo lidí již tehdy pochopilo, jaká zbytečnost a jenom teplá korýtka Kraje jsou. Naprosto zbytečné.

Podívejte se na letošní „sliby“. Opět to začíná u důchodců a zvyšování důchodů. Nic proti zvyšování důchodů nemám, pokud je to zvyšování adresné, nikoliv plošné. Nesouhlasím s tím, že důchodce, který bere 50.000 Kč měsíčně, musí mít zvýšený důchod nad rámec zákona a inflace. Naprosto souhlasím s tím, aby jeho díl, nad tento rámec, obdržel důchodce, který více jak 40 let pracoval a za to živoří s 10.000 Kč důchodu. Plošné zvyšování odmítám. Následně přichází další sliby, proč by ne, napůjčovali jsme si a ručíme za více jak 740.000.000.000 Kč. Ano, 740 miliard korun, proč je nerozfofrovat za důchody, lázně, příspěvky na cestování seniorům a studentům, místo investice do infrastruktury, dálnic, státních zakázek, školství, výzkumu a vývoje, nebo to jednoduše kombinovat, aby bylo na potřebné, ale i na investice. Nic z toho se dít nebude. Žvásty o tom, že investice do lidí, je nejlepší, je lež. Tyto investice, rozumějte rozfofrování extrémního dluhu, žádné peníze zpětně, do státní kasy nepřinesou. Není to investice, je to doslova prožírání státního dluhu. Pro kritiky, pokud někomu přidám 1.000 Kč, on je utratí za oblečení, získám sice zpět, ale jenom jednou, jednorázově, 21% na DPH. Nic jiného. 79% zmizí. Nepodpořím tím žádnou výrobu, výzkum, vývoj. Pokud ovšem investuji 1.000 Kč do výzkumu, například nových léků, nebo technologií, při jejich prodeji mohu získat i 10.000 násobek, například léky od institutu prof. Holého. Myslím, že i ten největší pitomec toto srovnání pochopí.

Proč to píšeme, dokonce i jako hlavní komentář? Abyste si uvědomili, koho volíte, kam, proč a zda to vůbec má smysl. A podle toho také zvážili, ve volbách do Sněmovny, koho budete volit, zda někoho, kdo prosazuje zrušení této naprosto zbytečné byrokracie a občanské šikany, nebo někoho, kdo vám slibuje vyšší důchod, nebo nižší daně pro bohaté. O tom „Kraje“ nerozhodují.

Totalita — ČT edu — Česká televize

Svoboda slova

Čím dál více balancujeme na hraně „totality“ a „demokracie“. Svoboda slova je základním prvkem demokratického zřízení. U totality to je opačně. Neustále se nestačím divit, za co rozdává Facebook, Twitter a další sociální sítě „bloky, bany“, dokonce už i „ruší účty“ hříšníků. Sdílíte video, které je sice plné násilí, ale to násilí se skutečně stalo, skutečně jej někdo spáchal, ani k němu nemusíte nic připsat a … BAN na 30 dnů, jako první varování. Ale vy to video nenatočili, nevymysleli jste si jej, někdo jiný ho natočil, na různé servery jej umístil. Tito „cenzoři“ nám svým jednáním sdělují, že když někdo spáchá nějaké násilí, tak o tom nesmíte svým prostým sdílením informovat své známé, kamarády, přátele, aby si udělali svůj vlastní názor, pokud vůbec chtějí. Tito cenzoři hodlají ze znalosti uživatelů, pod pohrůžkou cenzorství a zákazu fungování na sociální síti, vymazat, že ve společnosti existuje násilí. No, to je paradox, protože žijeme v době, kdy násilí můžeme spatřovat všude, ať už to je běžná ulice, televize, rádio, noviny, časopisy, ale cenzor nám bude tvrdit, že to nesmíte sdílet, protože to neexistuje? To je totalita.

Sociální sítě se brání, že nehodlají tolerovat nenávistné projevy. Ale oni lžou. Různí aktivisté říkají totéž, ale opět, oni lžou. Black lives matter. Oni tvrdí, že toto hnutí údajně znamená, že na KAŽDÉM životě záleží. To by bylo bohulibé, pokud by ovšem nelhali, jak lžou. NIKDY, zdůrazním, NIKDY toto hnutí nevyšlo do ulic USA, když došlo k zabití BÍLÉHO člověka americkým policistou. NE, oni lžou, není to o tom, že na KAŽDÉM životě záleží, ale pouze a jenom rasisticky na ČERNÝCH životech záleží. Jenže když napíšete White lives matter, tak titíž aktivisté, cenzoři, žádají vaše propuštění ze zaměstnání, persekuce, šikanu, leckdy i násilnou odvetu za vaši drzost. Jenže ten, kdo napíše White lives matter skutečně poukazuje, v reakci na Black, že záleží i na jiných životech, než na BLACK. Rozdíl je patrný, White skutečně žádá, aby na každém životě záleželo, když Asiaté napíší Asian lives matter, jistě nikoho nenapadne, že to je rasistické, ale reakce na Black, kdy upozorňují, že i na životech Asiatů záleží.

Jsme u té svobody slova. Rasismus, v jakékoliv podobě, se mi příčí, je odporný, ale je to svoboda slova a projevu. A ta má být absolutní. Trestný čin je od slova čin, trestný má být čin. Ne, nezastávám se žádných rasistů, jenom pro ně žádám, stejně jako pro xenofoby, nacisty, komunisty, svobodu slova a projevu, kterou žádám i pro sebe. Byl bych nadšený, kdyby demokraté dali jasně najevo, že cenzuru, volání po šikaně autorů názorů, které jsou i odporné, nebudou podporovat, že nechají takové lidi dále žít, pracovat, bez ohledu na jejich politické, nebo společenské, názory.

Nenechme si tu svobodu slova vzít, protože jinak přijdeme i o demokracii a svobodu.

Politika je obchod s lidskou hloupostí, nezapomínejte.

Tak hezký víkend a celý příští týden.