9. 4. 2017 USA zaútočily na Sýrii aneb, Zeman je opět za vola

Make America great again - toť byl volební slogan v prezidentských volbách v USA minulého roku, možná si jej pamatujete. Spojené státy podnikly v noci na pátek masivní raketový útok na vojenskou základnu v Sýrii v odvetě za chemický útok na civilisty v provincii Idlib. Pentagon oznámil, že bylo v 02:40 SELČ z torpédoborců ve Středozemním moři vypáleno 59 střel Tomahawk s plochou dráhou letu.

Představitelé západních mocností s úderem vyjádřili souhlas. Proč by také ne. Masový vrah Asad použil chemické zbraně na vlastní lid již několikrát. Vojenskému úderu ze strany OSN se vyhnul pouze příslibem, že se chemických zbraní vzdá, což garantovala Ruská federace. Mnohokrát jsme měli možnost vidět, že masový vrah Asad svůj slib nedodržel. Tehdejší americká administrativa s panem prezidentem Obamou neměla dostatek kuráže se Asada skutečně jednou provždy zbavit.

Mnozí příznivci Ruska, kolaboranti a vlastizrádci, napadají USA z agrese. Samozřejmě v čele s masovým vrahem Putinem. Zásadním způsobem popírají fakta. Faktem je, že chemické zbraně a jejich použití je v celém světě zakázáno. Faktem je, že Putin slíbil dohled nad likvidací arzenálu chemických zbraní vlastněných masovým vrahem Asadem. Faktem je, že Asad, ani Putin, tento svůj letitý slib nedodrželi. Faktem je, že chemické zbraně na území daného státu zodpovídá státní administrativa, tedy Asad.. Faktem je, že podle rezoluce OSN může v takovém případě zasáhnout vojensky jakýkoliv stát OSN. To se stalo. America is Great, bravo Mr. president Trump.

Jednoznačným výsledkem tohoto činu ze strany USA je fakt, že diktátorům se začaly stahovat půlky. Dnes neví dne, kdy USA na ně zaútočí. Dosud jim vše hladce procházelo - vraždy, politické vraždy, mučení, znásilňování, chemické zbraně, okupace, zelení mužíci na Ukrajině. Stačilo málo, aby USA získaly zpět svoji ztracenou prestiž a respekt. Ano, ochrana občanů států, kterým vládne diktátor a vraždí je, je nejctěnější věcí, kterou mocní mohou učinit. A prezident Trump svoji moc využil právě k ochraně a zastrašení těch, kteří odmítají své občany nechat žít ve svobodě a demokracii, bez strachu.

A co s tím má soudruh Zeman společného? Připomeňme si vyjádření toho "bolševického prognostika" na adresu pana prezidenta Trumpa.

Zeman v pořadu Rozstřel uvedl, že Spojené státy by pod vedením Trumpa byly jiné, než jaké jsou za Obamy. "Při vší úctě k Baracku Obamovi, jeho jméno je spojeno s celou řadou neúspěchů, podařilo se mu rozhasit celý Střední východ," uvedl. Po Obamovi podle české hlavy státu zůstává řada "mokvajících ran" a žádná se nezahojila.

Clintonová by podle Zemana pokračovala v Obamou nastaveném směru. "Já se nebudu vměšovat do amerických vnitřních záležitostí, pouze řeknu, že pokud bych byl americkým občanem, tak ano, volil bych Donalda Trumpa," uvedl Zeman.

A teď rudokožci zamrzl úsměv, jak jsme měli možnost vidět.

Každý soudný člověk, který si dovede představit, že obětí chemického útoku diktátora mohlo být i jeho dítě, vnouče, protože to, že se narodil jinde, než v Sýrii, nemohl ovlivnit, souhlasí a vždy bude souhlasit, se zabitím tohoto diktátora. To dosud USA neučinily, k návratu do "velikosti" jim chybí zabít Asada a Putina.