9. 2. 2020 Hašek se musí v hrobě obracet

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Nástup nacistů k moci
Poněkud s „knedlíkem“ v krku sleduji dění v jedné německé zemi – Durynsku. Volby zde vyhrála CDU, hned druhá skončila neonacistická AfD. Ostatní strany se nedokázaly spojit a vytvořit takovou koalici, která by měla většinu hlasů. CDU se pokusila spojit s AfD a do čela země, byť na jediný den, zvolily zástupce CDU. Ten neustál tlak na odstoupení a sám rezignoval.
Je to historie, kterou němečtí občané znají, bylo to právě v Durynsku, kde se prolomilo tabu a NSDAP poprvé vstoupila do funkce ministra v tamní vládě. Proto ten odpor.
I v naší zemi sílí rasismus, netolerance k jiným kvůli téměř čemukoliv. Začíná to věkem, končí to vírou. Bez jakéhokoliv zásahu orgánů činných v trestním řízení. Na sociálních sítích jsou zcela běžně prezentovány rasistické útoky na menšiny, jako jsou Romové, muslimové apod. Dnes je možná někteří podporují, přitom odmítají slyšet, že tohle do normální společnosti nepatří. A až si někdo bude stěžovat, že Romové nepracují, tak si vzpomeňte na to, jak se o nich někteří baví a představte si, jak k takovým přijde Rom žádat o práci a jak dopadne. 100X neuspěje, po 101 to zkoušet nebude. Za to, že někteří zaměstnatelní nepracují, může i většinová společnost. A těch nezaměstnaných je naprosté minimum. Kdo asi kope kanalizace, kdo dělá nové chodníky, kdo se podílí na rozvodech plynu, elektřiny, vody? Nebýt jich, dodnes jezdíme po polních cestách. Tak až vás zase napadne na ně nadávat, tak si na toto vzpomeňte. Stejně, jako si vzpomněli, hodně rychle, i v Durynsku, ať není pozdě. A nejsou to žádné nesmysly, co píšeme, co například památník Sira Wintona, kdopak jej zničil? Nebyl náhodou zachráncem židovských dětí? Těch příkladů jsou stovky, ne-li tisíce. Situace je opravdu vážná.
Poslední věta k tomuto tématu, spíše otázka. Pochopil někdo z vás, jak se vůbec nacista Hitler mohl s jeho zcela známým programem dostat k moci v zemi, jejíž historie a kultura je tolik před tou naší? Na Hitlera nadáváme, odmítáme jej, přitom útočíme na muslimy, Židy, Romy.

Ať se hospodští podělí a pivo bude levnější – agent STB Bureš
To je asi nejblbější výrok naší politické historie. Ale začněme popořádku. Nejdříve Bureš prohlásil, že snížení DPH na čepované pivo bude kvůli náhradě za vzniklé náklady spojené s EET pro nejmenší hospody. Najednou, kvůli svým voličům, otáčí a už nechce, aby to byla náhrada, ale aby se hospodští podělili. Proč by tak měli dělat, už neřekl.
Položte si ovšem sami otázku – Proč snižovat DPH na alkohol?
Naše země nepotřebuje levný chlast, nejsme Rusáci, i když by stbák tak moc chtěl z nás mít, ale potřebuje nejlepší podmínky pro podnikání, potřebuje vzdělané lidi, bez ohledu na věk, potřebuje zajistit důstojné stáří seniorům, zajistit handicapovaným důstojný život, potřebujeme stavět sociální byty, aby se senioři mohli na stáří stěhovat do menších, bezbariérových, bytů, aby tyto byty sloužily, jako startovací pro mladé rodiny, potřebujeme rozhýbat ekonomiku, ne montovny, ale produkce s vyšší přidanou hodnotou, jako je výzkum, vývoj, světové, evropské patenty, z toho plynoucí zisky a tím i vyšší HDP a bohatství pro všechny. Ne, nepotřebujeme EURo, potřebujeme kvalitní školství, hrdou a bojeschopnou armádu, kvalitní, ale levnou a počtem minimální státní správu.
Vezmeme-li v úvahu, že to mělo údajně pomoci „nejmenším“ hospodám, tak to zase lže. Nejmenší vesnice a jejich hospody jsou provozovány lidmi, kteří chodí do práce. Poté otevřou hospodu v pátek, sobotu a někdy i v neděli. Ne celodenně, ale večer, nevaří se v nich. Hospodští, kteří jsou většinu svého pracovního času třeba dělníky na linkách, nejsou plátci DPH, tudíž se jich dané opatření ani nedotkne, pivo nakoupí stejně draho a DPH snížit nemohou, pokud nejsou plátci, což nejsou. Je to další sprostá lež agenta STB, která navíc opět rozdmýchá nesváry, protože toto nikdo z běžných lidí netuší!
Co se týká toho guláše, co vypotila soudružka Schillerová s DPH na jednotlivé typy „točených“ piv, to už je ukázka absolutního kreténismu, slovy Jaroslava Haška. Podobná situace je i s vodou, teplá a studená mají různé sazby DPH. Myslím, že J. Hašek se v hrobě obrací, když si uvědomuje, že Osudy dobrého vojáka Švejka …, napsal moc brzy. Typické ukázky českého kreténismu, jako Švejk, Baloun, Pepek Vyskoč, přejmenovaný na Josefa Vyskočila, jsou slabým odvarem Schillerové. Proč to udělala? Protože je fakt kretén. Ale neváhejte, je to dobrý návod na dobrou knihu současnosti. A možná zaznamená i takový celosvětový úspěch, jako ta původní Švejkovina.
Proč tedy agent STB snižuje DPH na čepované pivo? Třeba nám příznivci agenta českého Gestapa napíší, proč potřebujeme nižší DPH na čepované pivo.

Airbnb, Uber, nájmy
Asi všichni jste už zaznamenali problémy, které přináší sdílené služby, jako jsou výše uvedené, nejen pro nás, koncové uživatele, ale i pro naši ekonomiku.
Základem je potřeba napsat, že majitelé těchto sdílených aplikací v ČR žádné daně neplatí. Ten, kdo pro ně pronajímá byt, nebo jezdí s autem, by už daně platit měl, ale také většina z nich zatím neplatí. Náš stát, naši občané, z tohoto podnikání nemá téměř nic. To by naši podnikatelé poskakovali radostí, kdyby nemuseli platit žádné daně, poplatky, nebyli centrem pozornosti kontrol, a dalších státem zřízeným pitomých institucí, vyžadujících po nich „výpalné“, jako je OSA apod.
Jaké jsou důsledky? Tak pro občasného návštěvníka třeba Ostravy jsou docela pozitivní, nižší cena za jízdu s Uber, nižší cena za dočasné ubytování, kde se může ožrat, dělat nepořádek, ničit tak starousedlé sousedy svou sobeckostí, dát vydělat mladému Ukrajinci, který jezdí pro Uber s autem, které by možná ani neprošlo technickou prohlídkou, ale ušetřit 150 Kč se vyplatí.
Stát, potažmo občané státu, z toho nemají vůbec nic, vyjma problémů – nedostatek nájemných bytů, ale i nových bytů, které vykupují různé ruské, čínské, balkánské gangy a používají je pro provozování prostituce, nelegální ubytování, nebo je jenom pronajímají za vyšší nájemné, protože byty nejsou, poptávka je vyšší, než nabídka. Stát nevidí ani haléř. Sousedé jsou psychicky likvidováni.
Co s tím? Je toto téma pravicové, nebo levicové? Nikdo recept dosud nenašel.

Koronavirus
Tak vám přátelé děkujeme za e-maily, které jsme dostali, ve kterých se někteří ohrazují proti našemu komentáři, ve kterém jsme označili koronavirus za biologickou zbraň, kterou čínští komunisté vyvíjejí, v rozporu s mezinárodním právem.
Pokud si dosadíte fakta, nikoliv fake, který se šíří kolem nás, na který upozorňuje už i WHO (Světová zdravotnická organizace), dojdete, zcela logicky, ke stejnému závěru, jako my – Čína vypustila, úmyslně, či neúmyslně, biologickou zbraň, která nyní zabíjí, především u nich, ale už i ve světě, lidi, kteří se v dané oblasti nacházeli. Čína nechala i zavraždit lékaře, který na koronavirus, jako první, upozornil.
Nepopulární názory, navíc v dnešní době, kdy se z jedné strany adorují čínští masoví vrazi, masový vrah Putin, z druhé strany se poukazuje na jejich odpornost, je to logické, že se vám tento fakt nelíbí. Ale to je asi tak vše, co všichni můžeme dělat.

Tak hezký víkend a celý příští týden.