8. 3. 2020 Opozice promarnila svoji šanci

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Image result for koronavirus

Někdo by rád paniku

Při sledování vládou zoufale nezvládnuté situace týkající se koronaviru, nám nezbývalo nic jiného, než se k této situaci vyjádřit.

Dnes a denně sledujeme různá politická vyjádření, směřující nikoliv k ochraně zdraví občanů, nebo sdělování podstatných informací, ale pouze a jenom ke „sbírání politických bodů“, kdy se poklonkovači stbákovi a stbák sám neštítí osobně útočit na lékaře, soukromé kliniky, soukromá zdravotní centra, přímo lhát o různých osobách. Však to divadlo, kolem „Kena“, tedy stbácké onuce Vojtěcha, který byl jako nesvéprávný na tiskové konferenci, kde se snažil za to své zvěrstvo omluvit, je už známé asi všem. K tomu kecy opozice, která naprosto promarnila šanci ukázat a nerozhodnutým voličům dokázat, že by byla tou správnou náhradou za současnou vládu, která místo toho sama vyrukovala v městech, která ovládá, například v Praze, s podobně typicky populistickou rétorikou, jako udavač STB Bureš a jeho vláda. Primátor Hřib je kapitola sama o sobě. Více neschopných politiků jsme si v naší zemi nemohli přát.

Proč tak kritický tón? Tak se zkusím zeptat na pár otázek. Začnu tou nejjednodušší – víte vůbec, co to ten koronavirus je? Je to jenom těžší chřipka, nebo něco závaznějšího. A je-li to něco závažnějšího, co můžete očekávat, jaký je její průběh, je-li to jenom těžší chřipka, co můžete očekávat, nastupují stejné otázky. Lidé téměř rabují obchody, ale skutečně, budete-li v karanténě, vás stát nechá bez přístupu k potravinám, nebo vám je zajistí? Co to vlastně ta karanténa je, co vás při ní čeká, jaké budete mít povinnosti, například budete muset denně hlásit svoji teplotu, stav, komu? Na koronavirus umírá určité procento nakažených. Co to zbylé procento? Jak se uzdraví, jaké jsou léky na tento virus, budete zcela vyléčeni, nebo ne? Desítky, stovky otázek, na které těžko hledáte, nebo nenajdete odpovědi.

A v tu chvíli v televizi vystoupí agent STB a blekotá své pitomosti, které nikoho soudného nezajímají. Televize „zaserou“ veřejný prostor blbostmi, které vypouští takový gauner.

Jak by to mělo vypadat? Je to problém zdravotní. Hlavní hygienik vystoupí v České televizi, v samostatném speciálu, ve kterém sdělí odpovědi na nejčastější a nejpalčivější dotazy. Všechny, včetně úmrtnosti, co k ní především vede, včetně případné zajištění zásobování potravinami, aby Čecháčci téměř nerabovali obchody, vysvětlí, co je karanténa apod. Jakákoliv další opatření bude sdělovat pouze Hlavní hygienik, nikoliv takový blbec, jako je Bureš, ten má mlčet a maximálně se omezit na poskytování součinnosti Hlavnímu hygienikovi. Ten má mít i pravomoc vyhlásit stav nouze, má mít pravomoc žádat dodávky respirátorů exklusivně do českých nemocnic, poté i českým občanům.

Nikdo jiný nemá co poskytovat žádné politicky motivované informace. Starostové měst mají mít povinnost tyto informace vyvěsit na Úředních deskách tak, aby se s nimi občané mohli seznámit, případně i zvážit zveřejnění v místních denících, kde by tyto deník měly mít povinnost informace zveřejňovat zdarma. V této hře je nejdůležitější osobou Hlavní hygienik.

Celá ta věc by byla směšná, kdyby jediným jejím cílem nebylo vyvolat paniku, téměř rabování v obchodech, strach a tím zakrýt různé trestné aktivity Andreje Babiše. Totální neschopnost vlády jsme měli možnost posoudit již dříve, ale pro mnohé voliče je alarmující i totální neschopnost opozice dokázat, že by byla lepší vládou. Promarněná šance. Tak ať vás to šílenství „nesemele“ a ať se vám koronavirus vyhne.

Image result for masaryk

T. G. Masaryk by oslavil 170 let

Jen se objeví Masaryk, mnozí již dostávají záchvaty, že se zase pokračuje v budování „kultu osobnosti“. On je trochu rozdíl v tom, že to není státem řízené budování, ale občansky žádané. On totiž ten Masaryk byl jenom jeden, tedy jenom jeden člověk, prezident, který se po celý svůj život choval tak, že nám všem může být vzorem, bez ohledu, jak se díváte na jeho další kroky. Byl vystaven brutálním výhrůžkám ze strany „slušných Čechů“, jako jsou ti dnešní, co si na ně hrají, výhrůžkám zabitím, pověšením, zmrzačením, stejně jako se dnes vysmívají třeba sluníčkářům, havloidům, slečně Thunberg, tak i jemu a jeho rodině se vysmívali, když se tehdy ve sporu o Rukopisy postavil, jako jeden z mála, proti jejich pravosti. Málokdo již ví, o co v tom sporu šlo. O takovou drobnost, jestli jsou Češi starším „národem“, než Němci, podle historických dokumentů. Češi se, jak neobvyklé, neštítili podvádět a lhát. Tomu se prof. Masaryk postavil.

Máme plná ústa Masaryků, především politici, ale už i běžní lidé si ho berou do úst, aniž by znali jeho celoživotní postoje, myšlenky, byl to filozof, se kterým se může a nemusí souhlasit, ale mnohé jeho myšlenky jsou nadčasové, se kterými by měla souhlasit naprostá většina národa, třeba ta o tom, že máme žalovat na korupci, ale nemáme věřit korupčníkům, žalujícím na korupci. Nemáme věřit Babišům, Kalouskům, Jurečkům, Hamáčkům, Okamurům apod. Asi největší jeho myšlenkou je, že máme myslet, ne pouze papouškovat názory mocných, vůdců, ale máme přemýšlet nad důsledky, které jakýkoliv postup může přinést.

Zcela právem většina společnosti považuje prof. Masaryka za největšího z našich prezidentů, já si v „odvaze“, více cením doktora Háchy, ale v přínosu pro stát je jistě o trošku výše prof. Masaryk. 170 let od narození někoho, jehož myšlenky si máme stále pamatovat a opakovat.

A v médiích? Nic, téměř vůbec nic, beze zmínky. Tak hezké narozeniny, pane prezidente.

Image result for lithium

Co lithium?

Předvolební trhák, na který agentu STB „naskočilo“ mnoho jeho voličů je pořád ne a ne uskutečnit, že? Žádná těžba, žádné bambiliony z těžby, nic, prostě vůbec nic. Už to vypadá, jako s EET, které mělo zajistit postavení mnoha Fakultních nemocnic, tisíců školek, zvýšit důchody o tisíce měsíčně a nic, vůbec nic, žádná školka, žádná nemocnice, důchody zvýšené o zákonem nařízené minimum + 200 Kč, které nepokryjí ani zvýšení cen vepřového masa. Asi je čas si uvědomit, že všechny tyto lži, které šířil Okamura s agentem STB Burešem, se budou jenom opakovat z úst jiných podvodníků, který potřebují sosat ze státního rozpočtu právě ty, výše zmíněné, bambiliony. Tak hlavně, že našim dětem už de facto nezbývá nic jiného, než emigrace. Díky blbci.

Tak hezký víkend a celý příští týden.