8. 10. 2017 – Volby rozhodne 13. uprchlík

Za 14 dnů tu máme volby. Mnozí jsou již trošku znechuceni tou, místy, agresivní politickou nabídkou, všude na vás vykukují fašisté, jako Babiš, nacisté, jako Okamůra, komunističtí vrazi, jako Grebeníček, plagiátoři a podvodníci, jako Robejšek a mnozí další. Okamůra se dokonce objevil v diskusích na Novinkách. Zoufalost je neuvěřitelná.

Tento týden byl opět plný událostí, ke kterým bychom se mohli vyjádřit. Opět mnohá úmrtí velkých osobností naší vědy, kultury, sportu (A. Delong, B. Dvořák, V. Renčín, ...). Velkým tématem se stala těžba Lithia na našem území, Kataláci měli "referendum", ke kterému centrální španělská vláda zaujala neuvěřitelně brutální postoj, řeší se UBER, stávka taxikářů, OLAF vyřkl ortel, že i účelové převedení akcií je podvodem a mnohé další.

 

Mnohá úmrtí osobností v tomto týdnu jsou pro mnohé z nás těžce přijatelná. Nikdo není nesmrtelný, přesto odchod některých lidí a osobností nás velmi bolí. Upřímnou soustrast rodinám.

Katalánsko mělo referendum. Toho se účastnilo 43% oprávněných voličů?, kdy 90% z nich se vyslovilo pro samostatnost Katalánska, tedy pro osamostatnění bylo cca 37% všech oprávněných voličů. Zásah centrální vlády byl nepřiměřený i s ohledem na možnost centrální vlády, prohlásit referendum za neústavní a neplatné. Přesto se rozhodla vyslat ozbrojené složky, které dost nešetrným způsobem zasáhly vůči obyvatelům Katalánska. Evropská unie by si měla uvědomit, že svým nedůsledným postojem k okupaci Ukrajiny ze strany Ruska poskytla mnohým separatistickým uskupením "šanci" na odtržení se ze státních celků. Katalánsko je toho názornou ukázkou, včetně hlavního důvodu odtržení. Pokud Evropská unie nepřijde s nekompromisním postojem vůči Rusku, zákazu dovozu ropy a plynu na území celé EU do opuštění ruských okupantů území Ukrajiny, budou se tyto tendence stupňovat a Evropě ve skutečnosti začne hrozit válka, místo míru.

OLAF - vyšetřovací orgán EU vyřkl jasný výsledek, že i účelové převedení akcií pro získání evropské dotace je podvodem. Asi se od udavače českému Gestapu Babiše dovíme, že za to může "Kalousek". 🙂  Připomínáme, že bývalý německý prezident odstoupil pro podezření z přijetí úplatku ve výši 500 Euro. Tomu se říká politická kultura, které se možná budeme stačit naučit, pokud u nás ve volbách neuspějí nacisté, fašisté a komunisté.

UBER - Uber je sdílená ekonomika a prodejní kanál podnikání. Princip fungování je takový, že vy, jako zákazník, se zaregistrujete na UBER, objednáte si sdílenou cestu například Praha Černý Most - Praha Pražský hrad, kdo je registrován u UBER, jako řidič, který jede tím směrem, vás naloží. Vy zaplatíte UBER, řidič obdrží od UBER podíl z dané částky, očištěný o "provizi" UBERu. Jistě si pamatujete na "stopování" u silnic. Princip je prostý, nyní "stopujete po telefonu" a za odvoz si zaplatíte ne zcela vysokou částku. Takový řidič ovšem nemusí splňovat nic, co zákon vyžaduje. Proti nim stojí taxikáři, kteří musí splnit nesmyslné regulativní požadavky státu, platit daně - silniční daň, dálniční známku, poplatek za místo, sociální a zdravotní odvody. Z logiky věci je UBER levnější, nemusí totiž "vysolit" každý měsíc i více jak 10.000 Kč, jako "registrovaný" taxikář. Taxikáři proti fungování UBER zcela logicky stávkují, naposledy tento týden. Celou věc řeší EU. Každá firma, která působí v oblasti "sdílené ekonomiky" ze zahraničí využívá přeregulovaný, zahlcený daněmi a byrokratizovaný trh zemí Evropské unie. A jak je patrné, není to tak složité. Výsledek? Pokus "sdílené ekonomiky" zakázat. To se ovšem nepovede, protože vše se poté přesune do oficiální šedé zóny ekonomiky. Země Evropské unie si nikdy nepřipustí, že naprosto zbytečná socializace států, kterou nyní vidíme, vede k omezení konkurenceschopnosti našich ekonomik. EU je správná věc, jenom je nutné dát najevo, že přebujelé sociální systémy států nejsou ku prospěchu občanům, ale právě oligarchům.

Volby - ty u nás rozhodne 13. uprchlík. Každý občan této země vnímá společenské, ekonomické, zdravotní problémy, které jej tíží. Přesto si nepřečte volební programy stran, aby se rozhodoval podle toho, co jej opravdu tíží. Někteří mají problém s dosud nevyléčenou chorobou, která je trápí, místo toho, aby si zjistili, která strana nabízí lepší rozmístění vyšetřovacích strojů po republice a podle toho volil, vystačí si s tezí, že "nepřijmeme žádného muslima", aniž by přemýšleli o tom, jak by jim bylo, kdyby Británie hlásala "nepřijmeme žádného Čecha", přestože v našich nemocnicích již pracují stovky muslimů. Mladé rodiny musí trápit nedostupnost školek, jejich špatná otevírací doba, která jednomu z rodiny prakticky neumožňuje návrat do práce, protože dělá od 8 do 17 hodin a školky se zavírají v 16.30 hodin. Místo toho, aby si přečetl programy, která politická strana nabízí rozšíření služeb státu občanům, si vystačí s tezí, že "všichni kradou". Téměř všechny zajímá výše našich platů, místo toho, aby se podívali, kdo nabízí zvýšení čisté mzdy, si vystačí s tezí, že "EU je zlo". Protože většina občanů nehodlá řešit skutečné problémy, ale "imaginární", volby rozhodne 13. uprchlík, zda jej přijmout, či nikoliv, ne zvýšení čistého příjmu, ne rozšíření státních služeb pro občany, ne digitalizace státní správy, ne zlepšení zdravotnictví, ne zajištění důchodů pro budoucí generace, ne naše zahraniční politika, ale "máslo za 60 Kč", ne to, kdo zajistí větší čistý příjem rodin, aby taková malichernost nikoho nezajímala. Výsledek všichni pociťují - díky svým volebním hlasům tu vítězí strany, které přes vyšší příjem státu o 600 miliard korun nezlepšily životní situaci prakticky nikomu. Zamyslel se již někdo z vás nad tím, jak je možné, že ekonomika tak roste, ale stav státního rozpočtu, životní úrovně občanů, zdravotnictví, sociálních služeb, daní se nezměnil, v některých případech je i horší, než dosud byl? No protože naprostá většina občanů nevolí podle svých potřeb, ale podle "vymyšlených hrozeb", které nám údajně hrozí, nebo strachu, který je "základním" ovládacím prvkem každého populisty. Takto vyhrál volby Hitler, Gottwald, Stalin a další diktátoři. Takto uspěje i nacista Okamůra, fašista Babiš, komunista Filip. Ani více jak 300 tisíc československých obětí II. světové války občany této země nepoučilo, že tyto lidi nemají volit.

 

O Lithiu? Někdy příště.