7. 7. 2019 TOP Singapur

Máme po 2 svátcích, věřím, že si užíváte prodloužený víkend, tedy vyjma těch, co musí do práce. Mimochodem, všimli jste si, jak úpravy Zákoníku práce odstranily příplatky za práci za sobotu, nebo v neděli? Bývá to nově - 20% za sobotu a 40% za neděli. Bývalo to 50% za sobotu a 100% za neděli. Takto přistupuje vláda k těm, co je živí - dělníkům. Otroci musí být.

Mnozí možná ani netuší, kde Singapur leží, tedy je to městský stát, který má kolem 5,5 mil. obyvatel, rozkládající se u Malajského poloostrova. Taková "prdel" světa. Proč jsme zvolili toto téma?

Průběžně sledujeme světová porovnání v nejlepší kvalitě školství, demokracie, svobody, parity kupní síly, svobody tisku, cenzury, policejního státu, kvality vzdělávání, podpory výzkumu, kvality života. A všude, až na čestné výjimky, je na prvním místě tato "prdel" světa. Když není na prvním místě, je v TOP 10. Nejlepší školský systém, nejlepší kvalita života, nejlepší podmínky pro podnikání, a desítky dalších prvenství.

My žijeme v zemi, která má dvakrát více obyvatel, je hnojem Evropy, smradem světa, která nedokázala za 30 let vytvořit ani třetinu bohatství, ekonomické a životní prosperity, jako tato "prdel světa", která má 3. nejvyšší HDP na obyvatele na světě, s neuvěřitelným tempem jeho růstu, např. v roce 2010 o 14,7%. V době, kdy náš bolševický skanzen ekonomicky skomíral a v té době nebyl schopen dohnat ani HDP z roku 2008.

Asi i vám již začíná vadit, jak každý odborník na všechno, kterým je každý občan tohoto zchudlého skanzenu, neustále poučuje o tom, jak jsme si žili dobře, žijeme si dobře, nabízí to nejlepší z nejblbějších apod. Pořád slyšíme stejné nesmysly z úst "pseudoodborníků", jako je Udženija, Kalousek, Fiala, nebo totálních debilů, jako je Zeman, Bureš, Klaus, Hamáček, Okamura a Filip. Když se k nim přidá starej Venca Klausů, který se podivuje i tomu, že na námořní lodi je personál z různých zemí světa, tak nevíte, zda se ožrat, protože takový debil dělal prezidenta, nebo se smíchy počůrat.

Když se "ponoříte" do studia toho, jak se v Singapuru žije, podniká, jaký tam je politicko-ekonomický systém, kdo tam vládne, jaké činí politické kroky, rozhodnutí, jaké přijímá zákony a porovnáte to s těmi pitomci, kteří jsou dnes u moci a jejich nohsledy, nebo s těmi pitomci, co nám vládli 30 let, musí vám být zřejmé, že jsme něco udělali špatně. Špatně jsme volili. Jsme špatní lidé, kteří neumíme hodnotit kvalitu, nemáme přehled, mezinárodní srovnání, kašleme na vše, vyjma plného pupku, byť dočasně plného. Přijímáme otevřenou náručí, máme-li něco vydat, jsme vzteky bez sebe. Přitom máme takové, jako byl Čapek, Masaryk, Peroutka. I na ně pliveme. Jsme ostudou a vizitkou neschopnosti nejen v Evropě, ale i v celém světě. Hlavně, že tu není jediný uprchlík, blbečci.

Přitom recept na úspěch je jednoduchý, přestat vymýšlet pitomosti, ale přenášet, chcete-li, tak kopírovat, úspěšné systémy z nejúspěšnějších zemí světa. Ale k tomu potřebujeme volit kvalitní politiky.

5. 7. nás navždy opustil jeden z těch, který byl snad pro celou naši společnost, skutečně "člověkem", profesor Koutecký, považovaný za zakladatele dětské onkologie u nás. Člověk, který se dokázal vyrovnat a nikdy nepodlehl tlaku komunistů, stbáků a dalších zrůd, který svůj život zasvětil záchraně malých lidských životů. Jeho úmrtí nás velice zasáhlo. Je až typické, pro tento hnijící stát, že prezident země, opilec, lhář a zloděj, spodina naší společnosti, Zeman, dosud na jeho skon nereagoval. Takového jste si zvolili za nejvyššího představitele našeho státu.

Hezký příští týden vám přejeme.