7. 10. 2018 Volby, aneb jak manipulovat s veřejným míněním

Kdyby byl člověk odkázaný pouze na novinové články, musel by mít dojem, že v komunálních volbách vyhrálo ANO, těsně následované ODS, kdy ODS získala i křeslo Primátora v Praze, Piráti jsou na nebývalém růstu a téměř deklasovali konkurenci. Různí politologové zacpali novinové prostory svými rádoby kvalifikovanými komentáři, kde se předhání, občas od sebe opisují, kdo je, nebo není, vítězem, jak k tomu mohlo dojít, kdo je typický volič apod. Ve skutečnosti píší nesmysly, lži, manipulují s veřejným míněním, a to napříč všemi novinami.

Téměř vůbec nikde se nepíše, že z politických stran nejvíce v komunálních volbách uspěla KDU-ČSL, která získala 3.231 zastupitelů. Té patří klasické - sláva vítězům, čest poraženým. Faktem je, že proti posledním komunálním volbám zaznamenala znatelný pokles mandátů, pokud budeme přihlížet jenom k mandátům této strany, nikoliv mandátům získaných dohromady v koalici s nezávislými kandidáty, tam již se dostáváme na podobná čísla mandátů. Povšimněte si těch tzv. politologů a komentátorů, že prakticky nikdo z nich tuto skutečnost neuvádí, za vítěze považují ANO-STB, nebo dokonce ODS. Přitom KDU-ČSL, proti druhé "na cílové pásce" ODS, která získala 2.281 mandátů, získala prakticky o 30% více křesel zastupitelů. To je totální prohra ANO, ODS, i všech ostatních, v celkovém součtu získaných mandátů. Dalo by se napsat, že Zeman má s tím novinářským póvlem skutečně pravdu. Manipulace s veřejným míněním od "klasických novinářů" je neuvěřitelná a podlá.

O ČSSD se píše, jako o prohrávajícím. Přitom získala 5-tý nejvyšší počet zastupitelů (počítáme-li již i nezávislé kandidáty, kteří v součtu vyhráli, jako vždy, na plné čáře, ale tento komentář se týká výsledků politických stran). Navíc jenom o 400 méně, než ODS. Jistě, v porovnání s minulými volbami to je výrazný pokles, to ovšem neznamená, že se o ČSSD bude psát, jako o poraženém. Faktem je, že propad získaných mandátů, proti posledním komunálním volbám, je o cca 50%.

Ani ne tak velkým překvapením je totální výbuch nacistů z SPD a následovníků masových vrahů z KSČ, KSČM. Nulový úspěch partaje Zemana - SPO (Zemanovci), nikoho nepřekvapuje, je to několikátý výbuch této proruské strany. Pro informaci, KSČM získala 1.426 mandátů, proti 2.510 z roku 2014.

Největším překvapením, vedle vítězství KDU-ČSL, je dokonalý propadák Pirátů. Proti všem politologům uvádíme, že se jedná o cca 150 mandátů zastupitelů, většinové získaných v koalicích, tu se Zelenými, tu s Nezávislými. Na parlamentní stranu, dost ubohý výsledek.

Úspěch ODS, o kterém se všichni zmiňují, žádným úspěchem není. Víte, jaký je rozdíl mezi ziskem mandátů v roce 2014 a v roce 2018 u této strany? Letos získala o 65 mandátů více. 🙂 Jenom typický, hloupý novinář, píše o jakémsi vzedmutí pravice, nebo snad ODS. ODS stagnuje, to je zcela evidentní. V roce 2010 měla ODS dokonce 5.112 mandátů zastupitelů. 🙂 Za poslední 4 roky tedy ODS získala o cca 1,5% vyšší počet mandátů. 🙂 , přitom se jedná o cca polovinu mandátů z roku 2010. Zde je nutné si uvědomit, že nebýt populistických výstupů V. Klause ml. a jeho xenofobních a lživých vystoupení, především na Novinky.cz, ve vlastnictví bývalého agenta STB Waltera, nikdy by ODS nedosáhla ani těchto výsledků. Na rozdíl od rádoby "politologů" si nemyslím, že politické strany, které mají roční příjmy v desítkách, či stovkách milionů, jsou na hlavu padlé a nemají zadané průzkumy, zda V. Klaus ml. ODS spíše uškodí, nebo jeho přínos je vyšší, než možné odrazení potenciálních voličů. V souhrnu je zcela evidentní, že přínos V. Klause ml. v oslovení voličů je násobně vyšší, než je odliv voličů od ODS kvůli němu. Toho si je vědom i předseda ODS prof. Fiala.

Máme tu ANO. O tom se píše, jako o vítězi. 🙂 Opět fake news, jako vyšitý. Půjdeme na rozdíly - proti roku 2014 získalo ANO o 76 mandátů více, tedy 1.676. 🙂 Manipulace s veřejným míněním naprosto neuvěřitelná.

Výsledky voleb do Senátu nebudeme předjímat, předhánět se v odhadech, ať již kvalifikovaných, nebo pér huba, jak se říká, jako se snaží ostatní. Faktem je, že ČSSD, bohudík, ztratí dominanci v Senátu a polofašisticko-komunistická vláda oporu v horní komoře Parlamentu. Snad by konečně mohl Senát začít být skutečnou pojistkou naší demokracie. Jistou naději dává zvolení prof. Drahoše senátorem již v prvním kole. K tomu mu gratulujeme.

Cílem tohoto komentáře je poukázat na žalostný stav novinářské profese, kde i dříve respektovaní komentátoři se stávají hlupáky v očích populace. Za to skutečně nemůže Zeman, byť by si to mnozí přáli, ale oni samotní tím, že nezakládají své komentáře na faktech, ale na lžích, domněnkách, úmyslné manipulaci s názory veřejnosti. Peroutkové již bohužel nežijí. Takže, přátelé, pozor na fake news, které se na nás sypou ze všech stran, ne pouze z Aeronetu, Parlamentních listů, Sputniku, Novinek na jejich úroveň se již dostávají i kdysi renomované tiskoviny, jako Reflex, Respekt, Lidové noviny, Hospodářské noviny a prakticky všechny ostatní.