5. 7. 2020 Čeho se politici bojí?

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře. Přejeme vám krásný sváteční den.

Čeho se politici bojí?

Pravděpodobně jste i vy již zaznamenali nárůst nespokojenosti občanů s politikou vlád za posledních 30 let. Naprostá většina z nás má dojem, oprávněný, že naše země nezvolila úplně nejlepší cestu. Všichni jsme očekávali, že k razantnímu zlepšení naší životní úrovně, stejně tak i politické úrovně, morální, dojde dříve, než za 100 let, jak to nyní vypadá.

Den daňové svobody. To je den, od kdy nevyděláváme již pouze na stát, ale už pouze na sebe. V ČR je o téměř 6 týdnů déle, než v USA. Co to je, řeknou si mnozí. To je 1,5 výplaty, důchodu, pro sebe, navíc, reál – cca 46.000 Kč pro pracujícího, cca 22.000 Kč pro sebe na seniora. Málo peněz pro sebe?

EU se honosila, že před 10 lety doženeme ekonomiku USA. Byť o téměř 40% více obyvatel EU, než mají USA, nejen, že jsme výkonnost americké ekonomiky nedohnali, ale ještě více se proti ní propadli. Proč? Protože EU není tím „zlatým“ dolem, jak nám bylo vykládáno, ale je balvanem, který státy stahuje do propasti. Čím? Svým socialismem. Stát sebere lidem polovinu příjmu, aby jej poté rozdávala za nesmysly těm, o kterých si myslí, že to poté právě té vládě vrátí svým volebním hlasem. Místo toho, aby jim ty peníze rovnou nechal a nebral jim je. Pro voliče těchto stran to vypadá lépe, máme dopravu zdarma, platí nám bydlení apod., ale kdyby stát ponechal lidem o 15% více, tedy vzal si jenom o 15% méně, všichni by si to, co „mají zdarma“, mohli v klidu zaplatit ze svého a ještě více by jim zbylo. To je rozdíl mezi socialismem a pravicovou politikou.

Školství zdarma. Proč je stále zdarma, když vidíme, že jeho úroveň je stále nižší a nižší. Dnes již VŠ, i ta Karlova univerzita, je ve srovnání a ostatními univerzitami na horší pozici, než Filipíny. Proč není hrazená? V USA to funguje, mladí nebankrotují, nejsou v exekucích, přestože za VŠ studia platí. Proč to u nás nejde? Více peněz, více muziky, to snad víme všichni. Lepší profesoři, lepší vybavení, konkurence, snaha být lepší a zajistit si lepší příjmy.

Zdravotnictví zdarma. Proč? Ano, platíme si zdravotní pojištění, máme dostat zdravotní péči zdarma. Ale ne tu nejlepší, protože na tu prostě platíme málo. Jsou 2 cesty, zvýšení příjmů – zvýšení daní, nebo možnost si za lepší třeba náhradu kyčle, připlatit. Jsme schopni platit více daní? Ne, nejsme.

Mnozí nadávají na nízké příjmy, u seniorů pochopitelně mají pravdu, ale i u sociálně slabých rodin. Za 30 let se žádná politická strana neodhodlala nabídnout ve svém volebním programu „důstojnou mzdu“, kterou by dokázala definovat. Ano, minimální mzda a její výše nejvíce ovlivňuje životní úroveň obyvatelstva. Je-li dostatečně vysoká – tedy důstojná – dnes dejme tomu 25-30.000 Kč hrubého – jsou poté i dostatečně vysoké odvody na sociální pojištění, zdravotní pojištění, ale i daní, které lze následně snižovat, protože není nutné navyšovat počet úředníků, ale naopak, snižovat jejich počet, již s ohledem minimálně na automatizaci, robotizaci, software možnosti apod. NO, a je-li dost vybíráno na sociálních odvodech, mohou se tím zvýšit i důchody seniorům. Ono to má i jiné výhody, pokud se zvyšuje mzda, ale nezvyšuje se životní minimum, pokud to není nutné, v této zemi se nezvyšuje životní minimum, přestože to nutné dávno bylo, tak poté nerostou výdaje na sociální dávky, ale naopak, snižují se tyto výdaje. Tím opět zůstává na důchody, ale i příspěvky handicapovaným, podstatně více peněz. Jistě mě někdo napadne, že to je socialismus, levičáctví apod. Ale to není pravdou. Pravice není asociální, trh práce, je-li deformován 600.000 ekonomickými migranty z Ukrajiny, Rumunska, Slovenska, Ruska apod., již není svobodným trhem a tento „pokřivený“ trh práce nefunguje. Nefunguje 30 let. Pokud by tu nebylo 600.000 ekonomických migrantů, mzda za práci by dávno byla v minimální výši právě té DŮSTOJNÉ. V takovém případě je nutné zasáhnout, jako stát. Tedy razantně, nikoliv postupně, ale skokově zvýšit hodnotu minimální mzdy.

Jistě, bude to mít mírný dopad na nezaměstnanost, ale pokud zároveň začneme snižovat počty ekonomických migrantů, poté to nebude mít žádný dopad na nezaměstnanost.

Jistě, nyní ti údajně „skuteční“ pravičáci, kteří s pravicí nemají vůbec nic společného, spustí řev, který je neustále stejný a stejně lživý – spustí to neuvěřitelnou inflaci – lež, niž takového se nikdy nestane, právě proto tu je trh, ale je zajímavé, jak tito „odborníci“ rádi popírají sami sebe, když se jim to líbí, tak tu trh nemáme, když se jim to líbí, tak to vyřeší trh. 🙂 Nic takového se nestane, máme tu trh. A jak si to můžete sami ověřit? Pamatujete zprávy před 14 dny, které hlásaly, jak propadla koruna vůči Euro, jak bude vše dražší apod.? A ejhle, dovolené jsou levnější, ceny jsou nižší. Ne a ne to těm křiklounům vyjít. 🙂 A co k tomu používali. Pamatujete? Květák, rajská jablka, vše údajně za stovku a více. Lhali tehdy, lžou i nyní. Ceny sezónních potravin se vždy před sezónou vyšplhají vysoko, aby do 14 dnů klesly na zcela běžnou úroveň. Přijde sezóna a ceny jsou jako vždy. Květák i rajská za 20 Kč. Je to každý rok stejné. Stejné to je i s tou údajnou inflací. Cena práce není největším nákladem mnohých společností, na jejich nákladech se leckdy nepodílí ani 1% z celkových cen. Pokud tedy vzroste o 0,2%, poté cena výrobku, nebo služby, nevzroste vůbec o nich. To je pravda, ne ty pořád šířené levičácké lži.

Ale máme tu více věcí. Všichni si uvědomujeme, že 1.000.000, ano jeden milion státních zaměstnanců je na tuto zemi moc. 3.000.000 je důchodců, 2.000.000 dětí, zbývá 5.500.000 pracujících. Nelze z toho mít 20% státních úředníků. Všichni se shodneme, že jich musí letět nejméně 300.000. A to jsou stovky miliard ušetřených ročně.

Aby k tomu mohlo dojít, je nutné si uvědomit, že je nezbytně nutné snížit byrokracii, odejmout státu možnosti, které si usurpuje, proč není jednoduché účetnictví pro všechny? Protože by mohlo být méně kontrolorů? Proč není jeden kontrolní potravinářský orgán? Protože by mohlo být méně úředníků? Proč tu je 40.000 policistů, kteří vyplňují papíry? Proč je musí vyplňovat, místo toho, být venku v ulicích? Proč je v každém městě tak nabobtnalý obecní úřad, Radnice, místo několika málo úředníků, co tam za první republiky byli? Dej blbovi funkci, lejstrem se ti odmění. Čím více lejster, tím více potřeba úředníků.

Vrátím se k původní otázce. Proč se politici bojí toto říci? Proč se bojí přijít s programem, který by vysvětloval možnosti naší země, proč nejsou schopni ukázat směrem na západ, k USA, a říci, takto to tam dělají, je tam nejvyšší životní úroveň na světě, jistě to má své nevýhody, ale to jenom pro některé, pro většinu to má jenom výhody. Zkusme jít tímto směrem, ukázat lidu světýlko na konci tunelu. Ne, není ještě pozdě, ale znamená to pro nás možnost se dožít obnovy naší hrdosti, bohatství, velikosti.

Politika je obchod s lidskou hloupostí, nezapomínejte.

Tak hezký víkend a celý příští týden.