5. 5. 2019 EU a Babišstán

Kvapem se nám blíží volby do Evropského parlamentu. Už víte, koho volit? Nebo jste zastánci Czexitu?

Co je EU

EU, tedy Evropská unie, je společenství nezávislých států, které je založeno na volném pohybu osob, zboží, jednotných pravidel obchodu, cestování apod. Pro mnohé klišé. EU je, pro některé, diktátor. To ovšem není pravdou. Diktátor diktuje, aniž by se vás ptal. Opakuji - kvapem se nám blíží volby do Evropského parlamentu. Tak jaký diktát někteří myslí? Naši poslanci tam neplní vaše očekávání? To asi musíte jít a volit ty, kteří vaše očekávání budou plnit, leda tak může dojít ke změnám. Je to stejné, jako v naší zemi. Volič by se neměl nechat nalákat na různé výkřiky, jako je třeba Czexit. Vypadá to pro mnohé lákavě, prý budeme mít svoji samostatnost, to asi těžko, přátelé. Více samostatní, než jsme nyní, již nemůžeme být. Prý nám EU "ukrajuje" naše národní hodnoty. Jaké to jsou? K životu na planetě, musíme mít pravidla. Ta určují naše společné soužití. Naše země je plná neČechů, tedy lidí, kteří zde pracují, vychovávají děti, přitom se u nás nenarodili. Jsou různých národností, různé barvy pleti, různých vyznání. Málokdo ví, že například muslimů tu žije více, násobně více, než Židů. A to tu žijí již dávno, vždy tu žilo množství neČechů, velké množství. Někteří neznají naši historii, tak křičí, my je tu nechceme a odvolávají se na své předky, jak s některými zatočili. Nezatočili, oni tu vždy žili, žijí a žít budou, ať budete volit jakéhokoliv křiklouna. Samostatný stát jsme, jsme dobrovolně součástí Evropské unie, ale také třeba V4, nebo NATO, OSN nebo jiných státních uskupení. Byli jsme tak téměř po celou dobu naší existence, ne vždy ovšem dobrovolně, patřili jsme k OSN, R-U, RVHP, VS apod. Takže někteří chtějí samostatnost. A jak si představují, že naše firmy budou dodávat své výrobky do zemí, například EU, když i jejich vzor, Švýcarsko, si bez EU nedovede představit svoji "samostatnost", proto za možnost dodávat výrobky, služby, do zemí EU, platí miliardy ročně do kasy EU? Tedy jejich představa je jaká? Nebudeme v EU, ale budeme platit, po vzoru Švýcarska, peníze do EU, budeme, po vzoru Švýcarska, přijímat legislativu EU, jako je právě třeba to jednotné označení "másla", "rumu" apod.? Nebo to úplně ukončíme a nebudeme se vůbec snažit na trhy EU dostat? Najdeme si jiné trhy? Takže ti, co to chtějí, budou ochotni zaplatit firmám, které dodají výrobky, služby, na trhy mimo EU, případně nezaplacené faktury za ně? To asi ne, že? Takže poškodíme naše firmy, které nám dávají práci, tím i peníze na život, protože stát, který nebude v EU, již nebude moci být tak štědrý, jako je dnes.

Zamyslel se již někdo z těch křiklounů nad tím, že kdyby někdo o naše výrobky a služby ze zemí mimo EU stál, tak by je dávno odebíral? Proč tak nečiní? Trh je přeci otázkou nabídky a poptávky. Vyrábíme to, o co je zájem, kupec je ovšem z naprosté většiny ze zemí EU. Zkusme si tedy sdělit, proč v EU být, nebo nebýt, co nás čeká v obou případech, buďme k sobě slušní, předkládejme faktickou argumentaci, a poté, až budou všichni lidé v této zemi dostatečně informováni o pozitivech, nebo negativech, klidně rozhodujme opět v referendu.

Víte, například, že v Irsku, ať již v tom, co je součástí Británie, nebo v tom samostatném, se po oznámení výsledků o Brexitu, opět zvýšila náboženská nesnášenlivost, jako v dobách IRA? Víte o tom, že tam nyní má velký úspěch "New IRA"? Víte o tom, že se tam znovu zabíjí? Víte o tom, že britští důchodci padli na hranici bídy? A to je Británie součástí Commonwealthu, tedy spolku, který sdružuje více jak 1 mld. lidí na planetě. Přesto jsou zde obrovské sociální otřesy, hrozící bída, zaměstnavatelé odejdou, pokud Británie nenajde dohodu s EU, bude vysoká nezaměstnanost, obrovská migrace občanů Británie do zemí EU. Zůstane tam kdo? Důchodci. Na ně ovšem nebude mít kdo dělat, odevzdávat státu dostatečné daně, aby mohli slušně žít. Ale, prý budou mít "svobodu", kterou dávno mají, jenom si jí neváží.

Bureš

Co náš Babišstán?

Všimli jste si, že agent STB Bureš vytáhl červenou kšiltovku, vyrobenou v Číně, po vzoru amerického prezidenta, a tahá hesla, že prý nebude v Bruselu držet hubu a krok. Bude, nic jiného mu nezbude, pokud tedy půjde o jeho podvody a čerpání dotací, které místo, aby putovaly těm, kteří potřebují inovace pro svůj rozvoj, začátek obchodu, výroby, budování střední třídy v naší zemi, putují do jeho firem. A nejedná se o drobné, na každého z nás, včetně nemluvňat, to vychází kolem 4.000 Kč ročně, to je více, než je například povinné ručení, daň z nemovitosti, daň z pozemku, měsíční tarify pro rodinu, pojištění domácnosti, a to vše dohromady.

Křičí, že dotace si máme rozdělit sami, bez dohledu EU. Tak ať se dotací naše země vzdá, pokud nehodlá přistoupit na kontrolní mechanismy dárce takových dotací.

Kde, například, slyšíte, že někdo v EU bude zastávat pozice, aby z naší země nebyly "vysávány" korporátní daně, nebo DPH, což je cca 200 mld. ročně, podle odhadu samotné EU? Kde vidíte mechanismy, vždyť on je ve vládě, on je premiér, které takovýmto podvodům budou účinně bránit. Mnozí jeho voliči jej volí kvůli imaginárním, nikdy nedocíleným, údajným 16 mld. navíc z daní živnostníků. Nikoho již nezajímá, že více jak 1.500 vesnic nemá hospodu, ani obchod. Nikoho nezajímá, že na vesnicích převažují právě důchodci, jako populace. Kde si mají nakoupit rohlíky?

Podívejme se na migrační krizi? Kdyby existovala unijní armáda, policie, celníci, tak by nikdy nedošlo k tak plošnému pronikání migrantů, nepleťte si je s uprchlíky, kterým máme pomáhat, na území EU. Odpůrci ovšem hlásají, pryč z EU, hranice si ohlídáme sami. To těžko. Nejsou tu lidé, které vůbec lze zaměstnat. A nástupní plat policisty je necelých 18.000 Kč hrubého. To jako zaplatíte 2x takové poplatky a daně, abychom znovu zaměstnali tisíce "hlídačů hranic"? I kdyby k tomu došlo, tak představa, že budou migranty střílet na hranicích, je nesmyslná, to by naši zemi OSN zničila, právem! Pokud řeknou - jsem uprchlík - musíme s nimi zahájit uprchlické řízení. To jste opravdu neviděli, jak celou tuto akci podělal Orbán v Maďarsku? Vždyť 90% těch "uprchlíků", které přijalo Německo, bylo z jeho země, kde nebyl schopen je roztřídit na uprchlíky a migranty! Přitom je Maďarsko právě tou hraniční zemí Schengenu, kdy Maďarsko tyto "strážce" má.

I to, že u nás zatím vládne agent STB Bureš, je známkou, že EU je postavena na demokratických principech. To, že krade unijní, ale už i naše, peníze, je také známkou demokracie, to, že jej česká justice nechá běhat na svobodě, přitom ženu, podezřelou z nezdanění pár kabelek, uvrhne do žaláře, je problém ČR, nikoliv EU!

EU samozřejmě potřebuje usměrnit, mnozí píší o reformách, ale tak tomu vůbec není. EU musí mít jasná pravidla, kam maximálně dosahuje její pravomoc. Ta současná, zcela evidentně, buď nemá nastavena, nebo je překračuje, nebo je obchází. To se musí zarazit. Jako první se ovšem musí říci, naprosto jasně, kdy budování projektu EU skončí, tedy čím, myslím tím pravomocemi, které maximálně bude mít. To není reforma, jak vám mnozí lžou, to je pevné nastavení právě těch pravidel soužití, o kterých jsem výše psal.

Samozřejmě je více věcí, které mnohým vadí, ale já se snažím předložit určitou část, spíše vás navést k tomu, jak se vypořádat s tím, co vám politici říkají. Nezapomínejte - POLITIKA JE OBCHOD S LIDSKOU BLBOSTÍ.

Koho volit? To je na vás. Ale vždy si klaďte otázky - Proč?

Tak šťastnou volbu.