5. 1. 2020 Bude válka?

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře, prvního v tomto roce.

PF 2020

Děkujeme vám za přízeň, kterou jste nám věnovali v minulém roce. V letošním roce vám přejeme vše nejlepší, pevné zdraví, hodně štěstí, naději na lepší život, krásné rodinné vztahy.

Ohňostroje, videomaping, drony

Kolem Silvestra se vždy začne diskutovat o ohňostrojích a jejich vlivu nejen na lidi, ale i na zvířectvo. Velmi početná skupina lidí odmítá ohňostroje, ať už jsou jakékoliv. Důvod nebývá „lidský“, ale zvířecí. Jsou to lidé, kteří si vynahrazují chybějící pocit lásky a souznění s člověčím přítelem tím, že si koupí zvířátko, za jehož zájmy poté tvrdě bojují. Jedná se o zvířátka, která se v jiných částech světa konzumují. Jistě, jsme Evropská civilizace, u nás se pejsci a kočičky nekonzumují. Konzumujeme alternativy, prasátky, kravičky, ovečky, slepičky, kuřátka, křepelky apod.

Ohňostroje jsou součástí oslav po celá staletí. To není včerejší vynález, ale datuje se ještě do staré Číny, kde to vše mělo začít. Po celá staletí s námi také žijí naše zvířátka, mnohá byla také součástí domů a příbytků, pravdou je, že ohňostroje u nás byly spíše výjimkou, než pravidlem. Ne tolik ovšem u dvorů králů, císařů apod.

Praha letos vsadila na videomaping, pravděpodobně po velkém úspěchu při znovuotevření Národního muzea, kdy byl poprvé realizován. Byla to fantastická podívaná, pokud jste to neviděli, jistě najdete mnohá videa na Youtube apod. I na Nový rok to bylo velmi povedené, Praha tak nahradila jí organizované bouchání za klidný videomaping. Ne tolik ovšem občané Prahy, kteří „zakázané“ ohňostroje realizovali svépomocí a sami. Bouchalo se, asi jako všude, už od 16 hodin a vydrželo to do rána. Na Nový rok to pokračovalo.

Uteklo pár pejsků, kočiček, které si majitelé nehlídali a vše zase utichlo. Celý týden probíhá vyhrocená debata pejskařů, aby se zjistilo, že to za týden skončí, nic se vlastně nestalo, pejsci, ani kočičky nejsou tak vystrašené, jak oni tvrdí, jsou v naprostém pořádku a po jednom dni jsou zase tací, jací byli. Jako když přijdete domů z práce, není vám dobře, jdete si lehnout, vezmete si prášek a druhý den už vám je o dost lépe a třetí den nevíte, že vám bylo špatně.

Ale je nová doba, přichází se na trh s novinkami, některá města zvolila osvětlovací parádu drony, na tu si budeme muset počkat 30 let, protože jsme 30 let za opicemi, jak se říká, Praha zvolila videomaping, ten zážitek již nebyl tak silný, jako při prvním použití u otevření Národního muzea, ale bylo to fajn. Tak snad se, díky vývoji, brzy dočkáme nahrazení dělobuchů apod. třeba dron parádou.

Bude válka?

Donald Trump reagoval na násilné akce ze strany Iránu tak, že nechal zabít jejich strůjce, Sulejmáního. Generála, který byl ikonou iránských ozbrojených sil. A hned začala bitva v hybridní válce s Ruskem. Proruští trollové začali hlásat, že prý bude světová válka, jací jsou Američané vrazi apod.

Možná jste už po těch letech, kdy s námi Rusové vedou hybridní válku, trochu získali dojem, že dnešní USA už nejsou ty státy, jaké byly, nemají takový světový význam, jsou daleko slabší apod.

Mohu vás ubezpečit, že dnešní USA jsou daleko mocnější, než kdy byly. Nejen na světové politické scéně, ale i na té ekonomické, natož armádní. Podíváte-li se na vývoj obchodní války USA vs. Čína, tak zjistíte, že ta rusko-čínskými trolly opěvovaná Čína už dávno „bere zpátečku“. Ví, že tuhle válku prohraje. Nebýt USA, Čína se dosud živí jenom pastevectvím a drobnou ruční výrobou. USA jsou daleko mocnější, než kdy byly. Dokazuje to i ten poslední případ, zabití masového vraha, kdy se americký prezident nerozpakuje a nechá jej odstranit, ať to stojí, co to stojí. Ví, že vyhraje. Irán, Rusko, Čína budou zase jenom „štěkat“. A pes, který štěká, nekouše.

Americká armáda je vybavena nejmodernější technikou a zbraněmi. Zakročí kdekoliv a kdykoliv, pokud chce, a to do pár hodin, kdy o tom prezident rozhodne. Tak mocní jsou. Jejich ekonomika je naprosto výjimečná. Jsou 50 let před ČR, 30 let před Německem a celou EU. Není potřeba ztrácet dojem, že USA už nejsou takové, jaké byly. Jsou, jsou daleko mocnější. A je to především díky dnešnímu prezidentu USA, Donaldu Trumpovi.

Nevím jak vás, ale mě zaujalo spíše to, že USA nekonzultovaly své kroky s ČR, jako „spojencem“ v NATO, kdy i naše země má své vojáky v sousedním Iráku. Je více než jasné, že USA nám již nedůvěřují, již pro ně nejsme spolehlivým partnerem. Reakce českých politiků to dokazuje. Naše zahraniční politika začíná být pro civilizovaný svět nebezpečná.

Nešiřte islám v ČR! Jinak vás zabijeme.

Tento nápis se objevil na Mešitě v Brně. To, že se to u nás stane, tomu se vůbec nedivte. Policie hlídá zásobovací automobily, zda nestojí na místě, kde sice nikomu těch 10 minut, co vykládají zboží, nevadí, ale mají za to odměny, místo toho, aby udržovala pořádek ve městech. Tihle „svalovci“, co to napíší, něco, jako je Balda, ten odsouzený terorista, si to dovolí napsat jenom kvůli tomu, že tyto trestné výhrůžky jim prochází. Mnozí policisté dokonce sympatizují s těmi zločinci, proto ani nevyvíjí žádnou větší aktivitu k tomu, aby je dopadli a předali soudu.

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej, jak se říká. Takže naši policisté vlastně nereagují téměř na nic. Ve velkých městech, jako je Praha, Brno, Ostrava, dnes a denně dochází v ulicích k násilí, které je pácháno na obyvatelích. Bez povšimnutí policie, ať již obecní, městské, nebo státní.

Počmárat Mešitu tak, jak je uvedeno, zabere i několik minut. Dost času na to, aby pachatel byl chycen na místě činu. To by ovšem někdo z policistů v těch ulicích vůbec musel být. Každé takové větší město má svůj Bronx, prostě čtvrť, kam policisté jezdí leda tak pro palmáre, nikoliv situaci napravit. Do těchto čtvrtí, ulic, normální člověk za tmy nejde. Jde tam o život. Ve dne ještě policistu občas zahlédnete, většinou, téměř vždy, v automobilu, jak se projíždí, v noci již ne. I takovou máme Policii, jakou máme vládu.

Tak zase příští týden, který vám přejeme, aby byl opravdu hezký a vám se dařilo plnit novoroční předsevzetí.