4. 8. 2019 Spojení „demokratů“?

Hezký den vám přejeme a vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Paroháč

Paroháč

Možná patříte mezi tu skupinu občanů, co jásala při slovech prof. Fialy z ODS o tom, že zvažují možnost spolupráce s "demokratickými stranami pravice, nebo středopravé, aby si tak zajistily vítězství v příštích volbách do Poslanecké sněmovny. Možná k nim nepatříte.

My patříme mezi ty, kteří stojí na určitých zásadách, jako je, že politický souboj se má odehrávat na základě kvalitních programů, které mají oslovit co nejvíce občanů, na kvalitních lidech, kteří reprezentují danou politickou stranu, chcete-li, osobnostech, nikoliv na slepenci nějakých neschopných lídrů stran. Historie tu je od toho, abychom se z ní poučili. Takový, resp. podobný, krok učinil kdysi největší zbabělec z našich prezidentů - Dr. Beneš - svým požadavkem na umožnění účasti ve volbách pouze těm stranám, které budou součástí Národní fronty. Tento požadavek nás následně přivedl k více jak 40 letům tyranie.

Ano, vládne u nás pošlapávač demokratických principů, tyran, zloděj, podvodník, udavač českému Gestapu, korporátní fašista a mafián, nejslabší premiér, který je veřejně ponižován svojí zlatokopkou a paroháč. Ovšem vládne na základě demokratických voleb a sám bezpodmínečně ke svému přežití potřebuje naši zemi mít v EU. Jinak zbankrotuje, přijde o všechno, včetně osobní svobody. Toto je nutné vidět, než nad spojením stran budete jásat. V jeho zájmu je, udržet se u moci, mít imunitu, pokud možno stále vládnout, poté má většinu na to, aby o imunitu nepřišel. Proto se nebude orientovat na "Východ", protože by vyvolal hněv nejméně poloviny občanů této země a mohlo by to znamenat i zahájení značných občanských nepokojů a vyústění v "revoluci", tedy změně korporátně fašistického systému v demokratický. To by byl jeho konec. On to ví. Naše společnost se bohužel nedokázala shodnout na tom, zda u nás skutečně zavedl korporátně fašistický systém, protože nedokáže odsoudit svoji dosavadní naivitu, proto dosud nedošlo k masivním demonstracím a snaze o změnu tohoto totalitního systému.

Proč nedokáží opoziční strany oslovit více voličů, než agent STB? Protože se dosud nedokázaly vypořádat s tím svinstvem, které napáchaly. A přiznejme si, bylo toho dost - okradly miliony drobných střadatelů zdaněním státních příspěvků na stavebním spoření, okradly státní zaměstnance o 10% jejich mezd, zavedly likvidaci živnostníků v naší zemi ručením za nezaplacené daně svých dodavatelů, nechovaly se pravicově, zvyšovaly daně, mafie měla žně. Lidé, kteří se na tom podíleli, jsou stále v nejužším vedení daných stran, nikdo se jich nedokázal zbavit, vyměnit je za nové tváře, které by odsoudili jejich špatné kroky. Jejich programy zahrnují jenom určité skupiny obyvatel, většinově ty bohaté, občané střední vrstvy a chudí v nich nejsou zahrnuty. Nezajímají je. To je hlavní důvod, proč se svým programem neumí uspět. Země je plná občanů, ne jenom privilegovaných skupin, které oslovuje opozice. Mezi zájmy chudých i bohatých se musí umět najít kompromis. Pokud jej najdete, uspějete. Pokud ne, musíte se spojovat.

Žádná strana nenabízí žádné výrazné osobnosti. A že jich máme. Ono to je těžké, protože skutečná osobnost současnosti se nikdy nemůže spojit se stranou, která hájí zájmy pouze určitých skupin obyvatel, nikoliv všech obyvatel této země. Proto u nás vítězí populisté. Podívejte se na zcela odlišnou mentalitu a politiku v Německu. Mnoho let zde vítězí strana, která se snaží najít, úspěšně, kompromis mezi zájmy pracujících, chudých i těch bohatých. Většina tuto snahu oceňuje, stoupá životní úroveň všech občanů země, minimalizuje se míra chudoby, stát hospodaří s přebytkovým rozpočtem. To je cesta k úspěchu ve volbách a výhře. Cesta, kterou současná demokratická opozice není schopna ani vidět. Němci mají před sebou vize, cíle, prostředky, jak k nim dojít, cílevědomost, úspěch.

Slepenci stran, jak si jej představují někteří politici, kteří o tomto uvažují, nedáváme šanci, ani naději. Horší je, že je nebudeme volit. Volit je nebudeme ne z důvodu, že bychom si nepřáli změnu systému, ale z důvodu, že nevíme, co vlastně volíme. AntiBabiš není program.

Hezký vstup do dalšího týdne a snad příští týden se tu opět sejdeme.