4. 10. 2020 Krajské volby

Kandidáti pro krajské volby 2020 podle krajů

Vítáme u našeho dnešního komentáře.

Krajské volby

Už známe výsledky krajských voleb, velké jásání, velké zklamání, podle toho, komu kdo fandí. Otázkou ovšem je volební účast, která je, jako obvykle, mizivá. Voliči jasně dávají najevo, že „Kraje“ považují za naprosto zbytečné, dokonce tak „okatě“, že jich nepřijde volit ani polovina, naprostá většina občanů považuje „Kraje“ za zbytečnost. I když se někteří nyní budou zlobit, že tomu tak není a budou hledat „subjektivní“ příčiny tohoto volebního nezdaru, několikátého po sobě, pokud jde o krajské volby, tak to, co píšu, je neoddiskutovatelný fakt.

A ta většina má naprostou pravdu. Krajské úřady jsou zcela zbytečné, jedná se o jakousi prodlouženou ruku státu, nikoliv Obcí, která nemá prakticky žádné možnosti, žádné reálné schopnosti ovlivnit cokoliv, co politici lžou, že má. Viděli jste Superdebatu, nebo poslechli jste si ji v rádiu? To byla snůška lží od všech, kteří si říkají „politici“, ale ještě hůř, „lídři“, přitom lžou, jak se lidově říká, jenom otevřou hubu, Pekarová, Filip, Fiala, Okamura, Vondráček, Bartoš apod. Kraje nemají žádnou reálnou možnost ovlivnit prakticky vůbec nic. Jsou jenom teplým a dobře placeným místem pro ne zcela vhodné politiky pro celostátní politiku, jsou jenom zbytečným byrokratickým nesmyslem, který nás stojí desítky miliard korun ročně. Tzv. „lídři“ tvrdili, že kraje mohou ovlivnit – bezpečnost, kvalitu školství, kvalitu zdravotnictví, kvalitu silnic, dostupnost veřejné dopravy, budování infrastruktury apod. A to vše je jedna velká LEŽ!

Výsledky voleb 2020 - Výsledky senátních a krajských voleb z www.volby.cz |  Kurzy.cz

Vezmu to velmi stručně a postupně podle toho, jak to ve skutečnosti je. To víte, politika je obchod s lidskou hloupostí a zde se ukazuje, jak ještě cca 30% voličů naskočí na ty lži, co politici dnes a denně říkají, bez ohledu na jejich stranickost.

Bezpečnost – O tu se stará Policie ČR, případně trestají orgány činné v trestním řízení – Policie, státní zastupitelství, soudy. Vše se řídí centrálně z Ministerstev, Policie spadá pod kompetence Ministra vnitra a jeho „prodloužené ruky“ policejního prezidenta. Poté Obce mají zřízeny Městské Policie, které ovšem spadají pod kompetence Starostů. Kraje s tím tedy nemají vůbec nic společného a vůbec nic nedokáží ovlivnit.

Kvalita školství a kvalita zdravotnictví. Tak to už je totální blamáž. Vše je řízeno centrálně, úhradové vyhlášky ve zdravotnictví, nasmlouvání péče je v kompetenci ředitelů nemocnic, platy a další věci také. Zdravotnictví a celkovou péči má v kompetenci stát. Následně zřizovatelé, z velké části se jedná o Obce, které jsou zřizovatelem oblastních nemocnic, v určité oblasti Kraje, které tímto fušují z dálky do kompetencí Obcí. A podle toho to také vypadá. Ve školství je to ještě jednodušší, vše se centralizuje – státní přijímací zkoušky na střední školy, státní maturity, tudíž se sjednocuje i kvalita vzdělávání. Kraje opět jenom fušují do práce Obcí, které dosazují ředitele škol, ti si poté přijímají učitele. Celá tahle sranda nás stojí stovky miliard ze státního rozpočtu a zatím vše jde od desíti k pěti. Kvalita je horší a horší, jak ve školství, tak ve zdravotnictví. Místo toho, aby stát uvolnil ruce ředitelům a ty následně hodnotil podle hospodářských výsledků a celoplošného srovnání s dalšími školami, tak naprosto nefunkčně fušuje do jejich řemesla. Některé školy s tak potýkají s nedostatkem učitelů, lékařů, školního a zdravotnického personálu. Kdo by to také za 16 tisíc hrubého dělal, že? O finančních odměnách pro učitele a lékaře raději vůbec nepsat, už i průměrní jsou v zahraničí, na nás zůstal podprůměr. A od toho se odvíjí i kvalita zdravotnictví i školství. Faktem ovšem je, že Kraje pouze přerozdělují peníze od ministerstev, podle pevně stanoveného klíče.

Kvalita dopravy a silnic. Aby se Kraje vůbec mohly nějakým způsobem angažovat, tak opět pouze přerozdělují peníze od státu, což v klidu, se svým masivním aparátem, může dělat stát sám, nepotřebuje dalšího prostředníka pro rozkrádání veřejných financí. Ale u nás ne, prostě budeme to dělat typicky „českou cestou“, která nemá žádné adekvátní srovnání s vyspělým světem. Dopravní obslužnost mezi kraji, ale i v rámci krajů je nekvalitní právě z důvodu, že o ní rozhodují právě Kraje, které se neumí mezi sebou domluvit. Jde o veřejné finance, měl by to dělat stát, podívat se, odkud a kam se nejvíce cestuje, nabídnout adekvátní a kvalitní alternativu ve formě meziměstských spojů. V jednotlivých okresech by si měly rozhodovat Obce. Kraje jsou i zde naprosto zbytečné, což je vidět především na kvalitě silnic všech tříd, bez ohledu na jejich dělení – I., II., III., jako „dálnice“ apod.

Budováním infrastruktury se zaštiťuje kde kdo. Ale skutek utekl. Dálnice se nestaví, nejsou lidé, technika, více není možné ani stavět. Stát v tomto selhává, protože malé firmy nemají šanci se účastnit výběrových řízení, protože jsou pro ně tak obrovské investice nemožné, nemají dostatečné cash flow, protože jsou prostě malé. Takže tu staví pouze několik společností, jako Strabag, Skanska, Metrostav apod. A tam se prostě dohadují kartelové dohody. Nestaví se v noci, ale přes den, nestaví se o víkendech, pouze pracovní dny, finanční náklady jsou vyšší, než v Německu, nic není organizováno, český řidič je obětí této kartelové šikany. Někde se opraví km silnice za 2 dny, někde to trvá 6 měsíců. A to vše platíme z našich daní. Kraje s tím ovšem nemají téměř nic společného, vyjma schvalovacího řízení pro stavby, které je i díky nim tak dlouhé, že od žádosti o stavební povolení k prvnímu kopu to trvá i více jak deset let. A to už je vše zastaralé, neodpovídá moderním požadavkům apod. Velkým problémem také je skutečnost, že se nikdo nezajímá o budoucnost a budoucí nároky, prostě se začne dělat na 15 let starém projektu, který již dávno nevyhovuje, protože doprava se mezitím zdvojnásobila. To je prostě fakt. A Kraje jsou pouze tím, kdo se podílí na tom zdržování od vydání stavebního povolení.

Infrastruktura nejsou jenom silnice, jsou to i železnice, zatím co se v Japonsku už 40 let prohání vlaky rychlostí nad 200 km/hodinu, tak u nás nemáme jedinou trať, po které by to šlo. Tzv. Rychlovlaky jsou pro nás jenom chymérou, představou. Vše se buduje na stávajících traťových vedení, neumíme vůbec nabídnout dojetí z Brna do Prahy vlakem za hodinu, klidně bez zastávky, protože po kolejích mohou jezdit, pokud jich bude více vedle sebe, klidně 2 soupravy co každých 10 minut. Poté, i s přejezdem po Praze s MHD, nebo po Brně, Ostravě, Hradci Králové apod., můžete být na místě dříve, než vůbec dojedete automobilem jenom po dálnici. Nic z toho se u nás nebuduje a Kraje s tím nemají vůbec nic společného.

Proč o tom píšu, protože Krajské úřady jsou zcela zbytečnou administrativní záležitostí, která nás stojí desítky miliard korun ročně navíc, zcela zbytečně! Proto se není možné divit, že lidé nechodí volit do krajských zastupitelstev, protože je považují, zcela správně, za zcela zbytečná. Možná se někdy najde politický subjekt, který zrušení „Krajů“ navrhne a prosadí. Jsme 10 milionová země a státních zaměstnanců tu máme více jak 1 milion. Všechny platíme z našich daní. Kdyby se u nás v Praze včera volilo, k volbám bych také nešel.

Seznam Zprávy - Téměř definitivní výsledky krajských i... | Facebook

Co nám volby přinesly?

Tak zcela jistě „pravou tvář“ současné fašistické vlády. Konec přetvářky a hraní si na demokracii. Nouzový stav, praktiky horší, než za Protektorátu – mluví se o registracích v restauracích, brzy i v obchodech a možná všude, kam vstoupíme. Nové „uliční výbory“ hlásící každé porušení nařízení, něco jako nové Gestapo, čipovat nás nebudou a Gates se Sorošem na nás z vysoka, víte co, k tomu si vystačíme sami s naší stádní ovčí povahou. Zase si budeme moci utříbit, kdo je fízl, jako za totáče, tedy kdo si „hraje na demokrata“, a kdo je skutečný demokrat, čekají nás velká překvapení, jako na jaře, možná ještě větší.

V žádném případě volby nepřinesly změnu vládní politiky, ani ji nepřinesou.

Abych nezapomněl, na 4 roky další státní úředníky, jejichž práci by v naprosté pohodě zvládli úředníci obcí a ministerstev, které budeme další 4 roky platit a bude nás to stát několik set miliard, za které bychom jinak měli postavenou celou dálniční síť pro 21. století. To jenom aby řeč nestála, proč je z naší země postbolševický skanzen. Tak vzhůru do toho!

Politika je obchod s lidskou hloupostí, nezapomínejte.

Tak hezký víkend a celý příští týden.