30. 4. 2017 Ředitel finanční správy Janeček kryje podvody a daňové úniky

V tomto týdnu jsme se mohli seznámit s (vý)plody generálního ředitele Finanční správy Martina Janečka. Martin Janeček byl jmenován do funkce generálního ředitele Generálního finančního ředitelství v říjnu roku 2014, jako tehdy 35-letý manager, jehož cílem mělo být vytvořit především změny, vedoucí ke zvýšení efektivity státní správy. Tak to prosím odůvodnil udavač STB Babiš ZDE.

 

Výsledky práce, dnes již 38-mi letého generálního ředitele jsou otřesné. To, co učinil, jako první, bylo "rozprášení" Finanční správy (dříve Finančních úřadů), včetně likvidace nepohodlných nejlepších kontrolorů této instituce, kteří dokázali eliminovat podvody především u velkých zločinců a dostávali se v řetězcových podvodech do vyšších pater této mafie, kdy nitky směřovaly k Ministerstvu financí. Těmto kontrolorům se nejdříve začalo "naznačovat", že tady již nesmí kontrolovat a odhalovat zločiny, mezitím vydal Janeček a jeho klaka rozhodnutí, ve kterém zakázal kontrolorům nahlížet do spisové dokumentace Policie, se kterou kontroloři museli spolupracovat, aby byla případná odhalená trestná činnost zdokumentována a odborně doložena, aby nevznikaly pochybnosti o objektivitě šetření, navíc Policie je oprávněna činit mnohé kroky, z jejich pozice, které kontrolor činit nemohl. Následovaly anonymní výhrůžky kontrolorům, nejdříve pouhá upozornění, které ovšem gradovaly do výhrůžek likvidací kontrolorů a jejich rodin. Mnozí se již této fáze "nedožili", odešli do jiného sektoru, kde cítili budoucí podporu pro jejich práci. Výsledkem této mafiánské čistky Finanční správy je, že nyní vás kontrolují lidé, sice s VŠ vzděláním (třeba tělocvikář), za 35.000 Kč měsíčně, který ani netuší, co je "zboží na cestě", účetnictví nikdy neviděl. To je dnes typický Burešův kontrolor, jehož činností je volat zákazníkům, kteří mají 16 haléřů rozdíl v Kontrolním hlášení k DPH. Daně z příjmů se již vůbec nekontrolují, všichni kontroloři musí obvolávat podnikatele a zjišťovat, proč je rozdíl 20 haléřů na kontrolním hlášení čítající třeba 6 milionů obratu. Každý z nás ví, že tento rozdíl je způsoben účetním programem. Přitom korporace, jako je Agrofert, Škoda Auto, Hyundai apod., okradou tento stát až o 200 miliard, jak upozornila Evropská komise, která se rozhodla proti těmto zločinům sama bojovat, pokud vidí, jak přistupuje český (slovenský) ministr financí ke skutečným zločincům v oblasti daňových úniků, protože sám mezi ně patří. V porovnání s tím, Babišem uvedených cca 18 mld prý bude vybráno díky EET. Slušný poměr, ne? 18:200? Zlikvidujeme malé podnikatele, ale korporace, tedy i mě, KONTROLOVAT NEBUDETE!

Sami se můžete přesvědčit, že Generální Finanční ředitelství stále hledá stovky nových zaměstnanců, protože ti kvalitní dávno před touto mafiánskou klakou prchli. ZDE

V minulosti se ukázal problém s korunovými dluhopisy. Velice dobře tyto vysvětlit doktor Niedermayer na svém FB profilu. Nejde o jejich vydání, ale o to, že dluhopisy nesmí sloužit pouze pro účel snížení daně z příjmů, což v případě Babiše mělo sloužit. Janeček tato podezření odmítl nařídit zkontrolovat. Poté, co mu vládní poslanci pohrozili trestním oznámením, vytáhl "trumf", který ovšem nelze ověřit - ZDE. Zde tvrdí, že kontroly probíhají a prý bylo doměřeno cca 87 milionů korun. To je méně, než by měl státu vrátit sám udavač STB Bureš, alias Babiš. Je zcela evidentní, že ředitel Finanční správy odmítá prošetřit hospodaření svého nadřízeného. Otázkou je proč? Je to státní úředník, nebo to je jeden z členů mafie, která stát okrádá o stamiliardy? Přitom podezření je obrovské, sám Babiš uvedl, že na nákup akcií neměl peníze, tudíž se tu pravděpodobně jedná o podvod. Policie by chtěla Babiše obvinit, ale státní zastupitelství, pod vedením různých Ištvánů, Brádačových, Zemanů, tomu údajně brání. Státní zástupce, který má povinnost hájit zájmy země, podporuje tuto mafiánskou klaku? ZDE

Evropská komise přišla se 2-mi návrhy, které by prakticky znemožnily další existenci karuselových obchodů podvodů na DPH (na Finanční správě se jim říká "řetězce"). Zeptal jsem se kontrolora FS, jestli by to skutečně zabránilo těmto podvodům, které by naši zemi zajistilo úsporu až 100 miliard ročně. Odpověď zněla, samozřejmě, že ano. Jediný z ministrů financí, který se proti těmto návrhům postavil, byl udavač STB Bureš. Pořád ještě nevíte proč? A co na to státní zastupitelství? Nic, nadále nechává okrádat nás všechny, každého z nás, i to dnes narozené miminko o cca 10.000 Kč ročně. K tomu je nutné přičíst i dalších až 100 miliard ročně, na daňových podvodech, které by tyto návrhy znemožnily. Opět se proti tomu postavil jediný ministr financí udavač STB Babiš. Pořád vám to nepřipadne divné? Tak to poté neplačte, když vás ročně, jeho odmítání, stojí cca 30.000 Kč na každého občana. Už víte, proč nemáte vyšší důchody, ale máme státní dluh, proč je matka na rodičovské dovolené za ubohých cca 7.000 Kč, ze kterých prý má, jako samoživitelka, uživit i své dítě. Návrhy se týkají CCTB a CCCTB, tedy každá firma zaplatí daně tam, kde je vytvoří, ZDE a další směrnice, která mění způsob výplaty nadměrného odpočtu DPH, který vzniká tím, že nakoupíte zboží, služby za více, než v daňovém období prodáte, ale tato směrnice mění způsob případné výplaty při exportu a importu.

Vše nasvědčuje tomu, že hlavou mafie, která naši zemi okrádá o 300 miliard ročně, je sám ten poctivec, který prý nekrade, ale ostatní kradnú, který rozdává pokladničky vašim dětem a koblížky svým voličům, který si dosadil na nejvýznamnější posty své "koně", kteří nikdy nepřistoupí k jeho kontrole. Tak hurá, volte jej zase, ať můžete nadávat, jak tuto zemi, prý Kalousek, rozkradl.

Připomeňme si pár výroků Andreje Babiše:

První je nedávný výrok Andreje Babiše v novinovém rozhovoru: "… Kdybych chtěl skutečně odrbávat státní kasu, tak moje společnosti sídlí na Kypru, v Holandsku či různých ostrovech …”.
V Holandsku sídlí jeho slušně ziskový podnik GreenChem, a na Kypru firma, která vystupuje v tomto příběhu. Takže jak to je s těmi daněmi, pane ministře?

Pokud se ptáte, proč by fyzická osoba AB okradla fyzickou osobu AB v pozici vlastníka firmy Agrofert, tak odpověď je snadná - kvůli tomu, aby AB neplatil daně a mohli jej za něj zaplatit trafikanti, živnostníci a restauratéři, instalátéři, kominíci, o jejichž "lepší zdanění" se tam moc snaží...

 

1. 5. 2017 - pod dopsání tohoto komentáře se orgány činné v trestním řízení zalekly tlaku občanů i politických stran a začaly šetřit podezření pro podvody Andreje Babiše. Otázkou ovšem je, zda s odstupem času a podivným jednáním neumožnily Andreji Babišovi manipulovat s důkazy, jako v případě Čapího hnízda.