3. 9. 2017 – Referendum ano, či ne?

Kvapem se nám blíží podzimní volby do Poslanecké Sněmovny a politické strany rozjely svou road show po republice. To asi zaznamenal naprosto každý občan této země.

Stejně tak musel zaznamenat najednou vzniknuvší různá hnutí, politické strany, z mrtvých oživších ODA a další. Přiznejme si, že státní milionové příspěvky za obdržení byť jen 1% voličských hlasů lákají různé vykuky, spíše vyčůránky, k zajištění si krásného dlouhodobého příjmu pro svoji kapsu. Zařaďme si mezi ně soukromé projekty Robejška a jeho Realistů, kdy tento vyčpělý plagiátor začal ohromovat své příznivce, rekrutující se převážně z postbolševických voličů, velkou vlnou nesmyslů a populismu, nebo Buzka z Radostné Česko bez EET, který nechal téměř "ošlehnout" program TOP 09, s mírnými úpravami, aby zase ohromoval příznivce liberální pravice, ale i neonacisty z SPD Okamůry, který již několik let vykřikuje do internetového světa své populistické nesmysly o zastavení migrace, sám, jako half ekonomický migrant, je ovšem pro své neonacistické příznivce modlou. K tomu se přidá populistické - Chceme referendum. Tu k vystoupení z EU, tu k vystoupení z NATO, tu k .....

Jak jsme uváděli, miliony státních dotací jsou lákavé, tak proč se nepřidat, že? Otázkou je, zda by ti samí zakládali svá hnutí, strany, i kdyby miliony ze státního cecíčku nebyly. Odpověď je jednoduchá, nezakládali. Jedním z témat, nikoliv nosným, je i referendum. Ti nejblbější ze všech se ohání Švýcarskem. Tím Švýcarskem, kde výsledky referenda v mnohých otázkách, například bezpečnosti, tedy u nás případně vystoupení z NATO, nejsou pro vládu závazná. To už ovšem neříkají. Tím Švýcarskem, které bez kvót, které odmítlo stejně, jako naše země, přijalo, zcela dobrovolně, 25.000 uprchlíků ihned poté, co bylo EU žádáno, aby všechny země projevily svoji míru solidarity, přitom Švýcarsko není členem EU. Jenom postbolševické skanzeny tuto míru solidarity odmítly projevit s odkazem na to, že údajně lidé, muslimové, jsou nebezpečím pro obyvatelstvo jejich zemí. Ale to už to Švýcarsko neuvádí, jako příklad velice dobré integrace uprchlíků do společnosti. Proč? Protože se jim to nehodí. Stejně tak se jim nehodí 99% zemí, které na planetě jsou, kde spolu bez problémů žijí všichni občané, všech náboženství, jako například Libanon, Pákistán, Austrálie, Čína, Japonsko, Kanada, USA, Portugalsko, Monako, Lichtenštejnsko, Rakousko, ale i naše země, kde žije více jak 20.000 občanů islámské víry.

Referendum patří mezi základní prvky demokracie, o tom není pochyb. Ale referendum, které se týká věcí, kterým každý občan rozumí, vyzná se v nich, přímo se jej dotýkají. Proto je také u nás možné pořádat referenda oblastní, místní, kde se lidé vyjadřují k místním otázkám, kterým rozumí, dokáží pochopit důsledky svých rozhodnutí.

Proti tomu celostátní referenda jsou velice neobvyklá, i v tom Švýcarsku, protože ne každý ví, jak zajistit naši bezpečnost, například v otázce NATO, nebo jak zajistit ekonomickou míru prosperity země, v otázce EU. 99% příznivců celostátních referend k těmto tématům na přímou otázku, jak zajistíte bezpečnost naší země, odpoví nějakou Okamůrovskou pitomostí, například - budeme neutrální. No to asi těžko, protože neutralitu země musí uznat mezinárodní společenství, tedy OSN, a to se nepovedlo větším a méně strategickým zemím, než je ČR. A pokud není na půdě OSN předdiskutován souhlas s naší neutralitou, nelze se jen tak vzdát jistoty bezpečí, díky které se naší zemí vyhýbají mnozí agresoři, jako je současné Rusko, ale třeba i Čína. Na otázku, kolik by naše neutralita stála, když se ohání tím Švýcarskem, podobnou zemí, kde za "neutralitu" platí 4x tolik na obranu, než naše země, vám neodpoví, natož na dotaz - a kde na to vezmeme? To samé platí pro EU. Nebudeme v EU, OK, jak zajistíte ekonomickou prosperitu? A ti blbečci odpoví, že se konečně budeme moci "svobodně" rozhodnout, kam budeme dodávat zboží a už volají po Rusku. Ale tak to není. Ostatní země EU totiž mají uvaleny sankce na Rusko, stejně tak i náš strategický bezpečnostní partner USA. I neutrální Švýcarsko respektuje sankce vůči Rusku, kdyby je nerespektovalo, přijde o spolupráci se zeměmi EU, protože EU nebude respektovat zemi, která nechápe závažnost a bezpečnostní riziko chování současného vládce Ruska. Jenže ve Švýcarsku, které je mimochodem nejvíce multikulturní zemí v EU, nežije Okamůra, Babiš, komunisté, které by nějaký pitomec poslouchal. Takže budeme dodávat kam? Jo, do Číny, vykřikují blbečci. Do té Číny, která neví, kam se svým zbožím, proto se snaží co nejvíce navštěvovat právě nejbohatší regiony světa, jako jsou státy EU a USA, ale do Švýcarska cestu nenajdou? Pro Čínu je ČR zajímavá jenom tím, že je v EU. Takže zase nic. A tímto diskuse s nejblbějšími končí. Proč? Protože již neví, kam jinam by naše podniky mohly dodávat zboží. Již vůbec si neuvědomují, že vystoupením z EU si odneseme do vínku cla, která zvýší ceny, celnice, které zvýší ceny, díky čekání kamionů na hranicích, náklady v řádech desítek miliard na tzv. hlídání hranic, ale i odliv investic, firem, zvýšení nezaměstnanosti a snížení příjmů. Blbečci vykřikují, tak si na to půjčíme, ale i dostupnost zahraničních půjček bude daleko menší, protože ECB nebude dotovat, nebo poskytovat půjčky, nečlenským zemím, jak je patrné z Británie. Tak si půjčíme z Ruska. Z toho Ruska, kde lidé mají nejnižší životní úroveň v Evropě?

Populistické strany jsou největším nebezpečím pro naši demokracii a náš rozvoj. Populismus totiž znamená neukotvenost v názorech, ale kam vítr, tam plášť. Jednou tak, podruhé onak, jak se "vox populi" vyspí, naprostou nečitelnost nejen v zahraniční politice, ale i ekonomickou. A pokud je země nečitelná, zahraniční investoři, ale i domácí investoři, neinvestují, protože jednou se "vox populi" rozhodne, že znárodní majetky úspěšným a oni budou na mizině, přijdou o své investice. A v zemi, kde vládnou komunisté, jako Zeman a Babiš, kteří si chtějí z této země udělat sídlo Agrofertu, je možné naprosto vše. Však to vidíme všichni dnes a denně, ministr financí nechá za pomoci Finanční správy zlikvidovat společnost, která vlastní železniční vlečku, kterou jeho firma potřebuje. 80-letá babička, pletoucí košíky má podle těchto komunistů mít EET na jejich prodej. A když s tím přestane, tak prokazuje, že předtím kradla na daních. To tvrdí Zeman i Babiš. Již dnes se investice v naší zemi minimalizují, protože již dnes si nikdo nemůže být jistý tím, na koho Babiš příště pošle své lokaje z Finanční správy. Tomuto systému se říká - Korporátní fašismus. A v tomto systému chcete zavádět institut "referenda"? To myslíte vážně?

Podíváme-li se na západ od našich hranic, vidíme jenom samé prosperující země, včetně našich sousedů - Německo, Rakousko, Francie, Belgie, Nizozemí, Lucembursko, Velká Británie, Irsko, Švédsko, Finsko, Norsko, pár zemí, které se potýká se zadlužením, kupodivu tam vládne levice - Řecko, Itálie. Ve Španělsku je druhý nejbohatší fotbalový klub světa, ale i třetí nejbohatší. Žijí tam lidé, kteří neřeší nesmyslnost, jako je příjem uprchlíků, s migranty si vlády musí poradit, buď je přijmou, nebo vyhostí. Řeší se tam budoucnost. Váží si své inteligence, podporují výzkum, vývoj, vysoké školy, nikde a nikdy neuráží a nezesměšňují významné vědce, jako tomu vidíme u nás, v případě profesora Drahoše, nebo doktora Hilšera, či doktora Horáčka. Pokud by se takový člověk rozhodl kandidovat na prezidenta, byl by národem vítán, byla by mu za jeho celoživotní práci "vyseknuta" taková poklona, jakou by bylo zvolení do funkce prezidenta.

 

Podíváme-li se k nám, řeší se tu cena másla, nízké platy, firmy v rukou zahraničních investorů, slabá střední třída, uprchlíci, kterých tu je 12, migranti, kterých tu je 530.000 a díky nim jsme ještě nezbankrotovali. Proč? Protože naši ovčané volí podle vnitřních nacionálních pudů, nikoliv podle projektů do budoucnosti, které nabízí různé politické strany. Již Hitler věděl, poučil se od Stalina, že je nutné vytvořit vnitřního nepřítele, kterým vystraším národ, nebo vnějšího, a poté s ním mohu manipulovat, tedy s tou hloupou částí národa, která je vždy větší, než inteligence, jak se mi zachce. K tomu je ještě potřeba inteligenci nejlépe vyhladit, vyvraždit, pozavírat, v menším případě ji označit něčím, jako je "kavárna", tu pražská, tu brněnská, zesměšňovat, urážet, ponižovat, ale když přijde do tuhého, například slovenský premiér Fico a jeho srdíčko, ihned za těmi neschopnými debily letí a na kolenou prosí o záchranu, dokonce i muslima, jak tomu bylo v jeho případě. 🙂

 

Institut všeobecného referenda je v předvolebním boji pouze zneužíván k účelu získání štědrých státních příspěvků, byť za 1% voličů. Naši zemi trápí daleko zásadnější problémy - nedostatek zaměstnanců, vysoké odvody, které snižují čisté mzdy, zadluženost země, likvidace střední třídy, ekonomické neprosperita, která se projevuje snižováním kupní síly obyvatel, neplnění závazků vůči našim spojencům, nedostatek finančních prostředků pro státní investice, úbytek spodních vod, nízká míra obnovitelných zdrojů v ČR, korupce, která se zvýšila za této vlády, podvody ministrů, krádeže ministrů, nízká porodnost, nedostatečná zdravotnická péče, korupce ve zdravotnictví, likvidace praktických lékařů, neustálé házení klacků pod nohy těm, co se chtějí postarat sami o sebe. Nejnebezpečnější jsou útoky na část občanů, podnikatelů, kteří jsou plošně obviňováni z krádeží a podvodů, zneužívání Finanční správy a dalších státních institucí k likvidaci kritiků a nepohodlných podnikatelů a k nim se přidá právě tak prokletá inteligence, které póvl závidí jejich vzdělanost, intelekt, moudrost. Jistě jste si sami všimli, jak nevzdělaný plebs uráží jakéhokoliv profesora, lékaře, vzdělaného člověka. Tyto problémy současné vládní strany odmítají řešit, proto dávají příležitost populistům a neonacistům.