3. 7. 2016 – Czexit den poté

Ihned po Brexitu se v různých státech EU vzedmula vlna návrhů na podobná referenda o vystoupení zemí z EU. I u nás toho ihned využili různé politické nuly, které se neumí prezentovat jinak, než neustálou kritikou všeho. Všichni je známe, netřeba je jmenovat.

Podívejme se tedy na Czexit, protože oni vám to neřeknou, co vás nevyhnutelně potká, pokud by k vystoupení z EU došlo. Pokud nevěříte, tak se podívejte na jejich předvolební sliby a programy. Ani slovo o tom, co by bylo den po Czexitu.

Abychom obsáhli veškeré důsledky Czexitu, musíme se ovšem odrazit od doby, kdy zastánci vystoupení naší země z EU zvítězí v referendu.

Všichni to nyní vidíme. Přes noc dojde k oslabení měny, tedy té naší, české - o cca 15%, v následujících dnech o dalších 5-10%. Všichni budeme chudší, přes noc, až o 25%. Pozor, to jsme ještě nevystoupili, jenom jsme si vystoupení schválili. Co to znamená? Důchodce jde spát se svým důchodem 10.000 Kč a probudí se, má 7.500 Kč, tedy reálnou kupní sílu. Zdůrazňujeme, že všichni to vidíme na Libře.

Okamžitě dojde ke snížení mezinárodního ratingu, tedy naše úvěry, tedy na pokrytí deficitu státu, budou vyšší o řádově 3-5%. Opět to všichni vidíme na Británii. Je zřejmé, že toto očekávat musíme.

Co to ve skutečnosti znamená? Inflace, jako někde v rozvojové zemi, hospodářská recese, větší než v roce 2008, při velké hospodářské krizi. Inflace je zvýšení cen výrobků, to pro někoho, kdo netuší význam tohoto slova. Inflace natolik obrovská, že až 2 miliony důchodců se najednou, díky svým hlasům, ocitnou v dluhové pasti, následované exekucemi. Jednoduché, jste 2 důchodci, máte 20.000,- důchod, dohromady, ráno máte 15.000,- Kč důchod, dohromady, tedy v reální kupní síle. Ale to jsme ještě nevystoupili z EU.

Přišel dlouho očekávaný "Den D", ukončení našeho členství v EU. Země zchudlá, plná dlužníků v exekuci, soudy jsou zavalené exekučními návrhy, výrobní společnosti se zavírají, především ty, které patří německým vlastníkům, někteří slaví.

Svoboda, nezávislost, posílení demokracie, konec tyranie - vznešená (nesmyslná) hesla, která oblbla především méně vzdělané obyvatelstvo, se mají stát realitou. Méně vzdělané obyvatelstvo se domnívá, že jsme tyranizováni EU a nemáme svoji nezávislost, natož snad demokracii. Netuší, že jsou u nás volby, kdy nemusí volit jenom jednu stranu, mohou se demokraticky rozhodnout, že mají svobodu slova, že mají svobodu, už nedostávají umístěnky do práce, ale mohou si najít práci, která jim vyhovuje. Vystoupili jsme z EU a ejhle. Vše je při starém. Pořád máme poslance, co nám zakazují kouřit v restauracích, nařizují ekologické vytápění, likvidují živnostníky a oni pořád musí vstát, jít do práce a pořád je někdo zotročuje, vlastník firmy, pokud ji v mezidobí u nás nezavřel, je pořád zahraniční, žádná změna. Procitnutí ze lživého oparu slibovačů bude kruté. Žádná změna, jenom jsme chudší. Zapomněl jsem, možná budeme moci opět prodávat komunistickou náhražku másla - Pomazánkové máslo - jako máslo, přestože s máslem nic společného nikdy neměla. Jenom jestli na něj důchodci, matky na rodičovské dovolené, budou mít. Výsledek znovuzískané "svobody", ten reálný, bude možná "pomazánkové máslo".

Konečně můžeme obnovit naše zemědělství, mlékárny, cukrovary - další blbost slibovačů. Méně vzdělané obyvatelstvo, vesměs voliči Zemana a Okamury, netuší, že evropské zemědělství je dotované? Jak asi naše zemědělství, cukrovary, mlékárny budou konkurence schopné, proti dotovanému unijnímu zemědělství? Jo, prý zavedeme také dotace. Kde na ně vezmeme? Kdo postaví nové mlékárny, nebo cukrovary? Češi? Kteří? Kdo bude investovat do ztrátového provozu?

Konečně můžeme být soběstační v zemědělské produkci. A jejej, Kdo to zaplatí? Máte už nyní o 20-25% menší reálný příjem, takže si budete kupovat vepřové za 300 Kč, bez dotací? Mléko za 30 Kč bez dotací? Z čeho? A je to - to lépe?

Hospodářsky na tom budeme prý lépe - další blud - Nebudeme. Výrobní společnosti vlastníci unijní majitelé je hravě přesunou do Bulharska, Rumunska, nebo do nových zemí, jako bude například Ukrajina. Stačí postavit haly, výrobní zařízení převezou. Kolik je to bude stát? Opravdu velice málo. Tam jim pro to vytvoří takové podmínky, o kterých se jim nikdy nesnilo. Proč? Protože budou mít práci, peníze, zahraniční investice, nižší sociální výdaje. Prý si Německo přeci neuvalí dovozní clo na výrobky, které tu vyrábí. Proč by to dělalo? Převede výrobu jinam a samozřejmě clo uvalí. Kdo z podnikatelů tu bude investovat, vždyť je vaše vlády, plné komoušů Babišů a Zemanů zlikvidovaly? Kdo z českých podnikatelů má miliony pro investice do výroby, když má jedinou jistotu - nejistotu - finanční, ekonomickou, demokratickou? Každý rozumný člověk převede koruny na dolary, eura a nechá si je v cizích bankách. My budeme chudší a chudší, až zbankrotujeme. To je bohužel krutá realita.

Konec muslimů v Čechách - kolik jich tu je? Jenom ti, co přijala Zemanova vláda. Od nás utíkají i křesťané, toho jsme všichni svědci. Další nesmysly, které tu rozšiřují zastánci Czexitu. Mimochodem, kolik asi Čechů v době po referendu uteče za hranice, do zemí EU? Víte, kdo tam bude utíkat? Myslíte, že zedníci, přidavači, nebo spíše lékaři, vědci, profesoři? Kdo vás bude léčit, učit? Jo, nebudeme muset plnit kvóty na příjem uprchlíků. No to si asi hodně lidí oddychne, že nemusíme pomoci uprchlíkům a až u nich skončí válka, jim pomoci se dostat domů. Jak ovšem zamezíme tomu, aby u nás žili, to už jaksi nikdo neřekne. Zavedeme víza, budeme hlídat hranice? EU to neudělá? Hloupost Czexitářů nezná mezí, že?

Nezaměstnanost - po zavedení EET tu bude bez práce 60-100 tisíc živnostníků, kteří se dosud dokázali postarat sami o sebe a od státu nic nechtěli. Firmy z ČR odejdou, to je nepochybné. Možná ne hned, ale postupem času prakticky všechny. Každý majitel společnosti potřebuje mít jistotu, jistotu ekonomického zázemí hostitelské země, jistotu demokratického vývoje země, jistotu bezpečností. Vystoupením ČR z EU tyto jistoty ztratí. Jediná možnost, jak zajistit zvýšení příjmu státního rozpočtu bude zvýšení daní. A to povede k převedení zahraničních společností do zemí, které jsou součástí EU. Nezaměstnanost vzroste řádově o 300-500.000 lidí.

Nemusíme poslouchat, kam vyvážet zboží - další z bludů Czexitářů. Výrobu u nás zajišťují především zahraniční společnosti. Ty odejdou. Co vyrábí naše společnosti? Rusko nás prý zachrání. To Rusko, kde nemají ani na výplaty státních zaměstnanců a neplatí ani za státní zakázky? Kecám? Proč to Putin přiznal? ZDE Tak prý Čína nás zachrání. Aha, ta Čína, která vyrábí tolik, že je největší exportér zboží na světě? Ona od nás bude kupovat? Proč by měla? Stejně se prý vyrábí "na sklad", tak budeme vyrábět jenom to, co spotřebujeme. Aha, takže snížíme produkci o 80-90%, tedy na úroveň toho, co spotřebujeme. A kdo, a z čeho, budeme platit 90% nezaměstnanost? Pravda je taková, že díky zavedeným clům bude naše země méně konkurenceschopná, díky obrovské nezaměstnanosti na Czexit doplatí ti nejchudší. Bohatí nezchudnou.

EU se rozpadne - bludy - EU má nyní 28 členů, i kdyby z ní odešlo 18 členů, pořád bude mít 10 členů. A Německo, svoji obrovskou finanční silou, udrží země, na kterých ji záleží, v EU. Možná se přejmenuje, možná bude menší, ale o to bohatší a bude nadále nejvýraznějším hráčem na evropském trhu. Kdo bude mimo, bude mít existenční problémy.

Bude méně byrokracie - bludy - tu si děláme sami, sami máme 1.000.000 státních zaměstnanců, ty nám nikdo nevnutil. Oni neobsluhují EU záležitosti, ale naše, národní. EU nám nevnutila protikuřácký zákon, nevnutila nám zákon o fotovoltaikách, nevnutila nám solární barony, nevnutila nám kontroly toho, čím topíme, nevnutila nám EET, nevnutila nám kontrolní hlášení k DPH, nevnutila nám bodový systém, nevnutila nám mýtné brány, nevnutila nám 21% DPH. To my sami, resp. naši volení zástupci. Kdo tvrdí opak, tak lže.

ČR bude nadále členem Schengenu a bude s EU spolupracovat, ale už nebude v EU - tak toto jsou poslední vyjádření Okamury. Toho blba, co mu není rovno. To není věcí ČR, ale obou, tedy i EU. A proč by měla EU podporovat jakékoliv snahy mimo EU o spolupráci se zeměmi, které z EU vystoupily? A kdyby ano, tak končí veškeré nesmysly - nebudou tu muslimové - nikdo jim ve volném prostoru nezamezí cestovat, nebo bydlet v ČR. EU ČR nepotřebuje, výrobu si zajistí jinde, ČR EU potřebuje, protože odbyt zboží si nikde jinde nezajistí. Na transformaci ekonomiky nemá ČR dostatek vlastních zdrojů a kapitálu, pro voliče Zemana a Okamury - ČR nemá peníze. Abych to uvedl na pravou míru - podmínky pro spolupráci s EU, tedy dosavadní, jsou prakticky shodné s těmi, jako když jsme v EU. To vám ovšem Czexitáři neřeknou.

Abychom nekončili takto pesimisticky, tak mohu uvést, že vystoupení z EU je možné, ale pouze za předpokladu, že světu umíme nabídnout něco, co moc chtějí, ale nikdo jiný to nemá. A to naše země neuměla nikdy nabídnout, ani nikdy nabídnout nebude umět. Češi umí jenom brát, neradi něco dávají, 40 let bolševické izolace se muselo projevit. Proto snaha o Czexit.

Toto všichni ví, přesto vám to nesdělí. Proč? Až někdy dojde na hlasování, dívejte se na Británii a důsledky jejího vystoupení z EU, nezapomínejte také na to, že Británie byla, před vyhlášením výsledků referenda, 3,7x bohatší, než ČR, po vyhlášení již pouze 3,1x.