3. 5. 2020 Viry v nich mají pré, upocené držky, ruce, sundávající to placebo, nás ohrožují.

Vítáme vás u našeho dnešního komentáře.

Většina Čechů odmítá referendum o czexitu – EURACTIV.cz

16 let od vstupu do EU

1. 5. jsme oslavili 16 výročí od vstupu České republiky do Evropské unie. No, oslavili, on si na to skoro nikdo nevzpomněl, ani premiér, ani prezident, ani ministr zahraničí, žádné oslavy se nekonaly. Na sociálních sítích jsem zaznamenal několik málo příspěvků, které připomínaly toto výročí.

Máte co slavit? Naprosto obyčejný člověk nemá co slavit. Jistě, má svobodu pohybu, tedy pokud komunisté u moci neuzavřou hranice, jako se to stalo, máte možnost pracovat, studovat, v zahraničí, je tu bezcelní zóna, takže elektrospotřebiče nejsou zatíženy 3% cla a jsou tedy levnější :). A to je asi tak vše, co z našeho členství v EU naši občané mají. Pozor, pokud cestujete do Afriky, tak už pas mít musíte, a to je jedna z nejnavštěvovanějších destinací – Egypt, nebo také SAE, Tunisko apod.

Je tu ovšem vybraná skupina podnikatelů, vesměs ta nejbohatší, která má skutečně užitek z členství v EU. Jsou to především zemědělci, kterým již stačí zasít a nemusí nic sklidit, přitom náklady mají z dotací zaplacené, poté řepkobaroni, solární baroni, obce, stát. Těm EU přispívá na silnice, cyklostezky, opravy a investice do cestovního ruchu k přilákání návštěvníků. I občas nějaký milionář z řad podnikatelů si sáhne na nějaké dotace.

Proti těmto výhodám, které by měl stát i v případě nečlenství v EU, pokud by si za to zaplatil, jako Švýcarsko, brzy tomu bude i ve Velké Británii, je velká spousta nevýhod. Jako primární je nařízená Daň z přidané hodnoty – ta snižuje právě těm občanům reálnou kupní sílu o cca 20%, tedy občan si nakoupí o 20% méně věcí, než by mohl, kdybychom v EU nebyli a DPH neměli zavedené. Peníze vybrané z DPH se dají nahradit jenom vyšším růstem ekonomiky, změnou daňových podmínek apod., když nebudu počítat obratovou daň.

Další nevýhodou, a to dost značnou, je vybudování závislosti na zemích EU. Náš export do zemí EU je přes 80%. Pokud země EU budou v krizi, jsme odkázáni také na krizi. Nemáme žádnou větší diferenciaci vývozu, např. USA, Kanada, Mexiko, Asie, Afrika, Amerika. S USA, ani jinou zemí, si přitom nemůžeme sami dohodnout bezcelní zónu. Je nám to EU zakázáno.

Díky členství v EU je naše ekonomika vybudována a realizována na „levné práci“. To znamená, že náš občan, dělník, úředník, lékař, apod., nebudou mít nikdy podobné příjmy, reálné kupní síly, jako mají například v Rakousku, Německu, Belgii. Za celou tu dobu 16 let se rozdíl mezi reálnou kupní sílou německého občana a českého občana nezměnil. Stále si německý občan vydělává o cca 15.000 USD, cca 400.000 Kč ročně více, než český občan. Členství v EU vyvolává dojem, že jsme pouze „pracující otroci“.

Celá EU se ekonomicky stále propadává v porovnání s nejvyspělejšími státy světa, jako USA, Korea, Japonsko apod. Za USA je již cca 30 let, za nejvyspělejšími 50 let. EU přešlapuje na místě, neví si rady, odmítá akceptovat, že se místo zóny volného obchodu a volného pohybu stala centrálně řízeným nesmyslně regulačním molochem, který naši zemi brzdí v ekonomickém rozvoji a možnostech, které by se poté odrazili i na mzdách a výplatách občanům. Naši lékaři, vědci neustále utíkají do zahraničí, převážně kvůli svému nízkému ohodnocení, ale také díky tomu, že v naší zemi nemají možnosti kvalifikovaného růstu, možnosti výzkumu, vývoje, všechno, co bohaté země v EU mají. Mám až dojem, že to je cílený přesun nejlepších lidí do zahraničí, kdy nám zde zůstane jenom podprůměr. A na to nyní doplácíme všichni.

Když se běžný občan podívá na to, jak EU nakládá se svými dotacemi, má takový dojem, že jsou určeny k uplácení politiků, aby nepřipustili referendum o vystoupení země z EU. Jaký mohou mít dotace jiný účel, když vidíme, že je podvodem, nebo na hranici podvodu, získávají ti nejbohatší miliardáři a milionáři, ale tetka, prodávající ve vesnickém koloniálu nemá nárok ani na příspěvek na venkovní posezení, nebo stroj na zmrzlinu, nebo výčepní zařízení na limonádu, protože tam projede hodně cyklistů apod.? Jak to asi občané vnímají, když EU si nehlídá, jak jsou dotace rozdělovány, spokojí se s výstupem těch politiků, kteří jsou dotacemi doslova upláceni? Těch podvodných projektů jsou tisíce, nejkřiklavější je známé Čapí hnízdo. Vůbec nejde o to, zda splnil podmínky pro získání dotace, ale o to, jak vůbec takový miliardář může o dotaci zažádat? Jak je možné, že to prošlo u EU, u našich kontrolních orgánů se nedivíme, tady to nefunguje 70 let, ale u EU, to je podivné. A to je pohled obyčejného člověka, který poté nechápe, proč se na Babiše útočí, když to EU bylo celých 16 let úplně jedno, nikdy nic nekontrolovala. Chovali byste se také tak?

EU aktivně podporuje ruský terorismus na Ukrajině. Německo si dokonce začalo, ve spolupráci s Ruskem, stavět Nord Stream 2, bez ohledu na nesouhlas ostatních členských zemí EU. Ano, odebírání ropy, plynu z Ruska je za peníze, pokud to tedy někdo neví. A díky těm penězům může Rusko vyzbrojovat své vojáky, které má na území Ukrajiny, zaplatit jimi veškeré náklady, které s nimi má. Stejně tak i další obchody s Ruskem, které převážná část západních zemí s Ruskem má. My tam nemůžeme vyvést ani jablko, to je jenom pohled toho obyčejného člověka, kterému je možná i jedno, co se na Ukrajině děje, ale nechápe, když Německo může, proč my nemůžeme, bez ohledu na to, že my to nepotřebujeme dodávat jablka do Ruska. EU již není garantem míru v Evropě. Co kdyby Rusko, nebo někdo jiný, napadl nás? EU s ním bude klidně kšeftovat a my tu opět budeme trpět. To už jsme zažili, dámy a pánové.

Nebýt v EU, dnes bychom byli na úrovni Rakouska, o tom jsem přesvědčený. Jak jsem na to přišel? Nebudu psát o tom, co by bylo, kdyby bylo, ale o zcela konkrétních věcech. Podívejte se na tu dnešní nesmyslnou krizi, kvůli novému typu chřipky. Podívejte se, jak rychle se zapojil výzkum, vývoj, do ekonomických projektů, jak rychle to přineslo „ovoce“ - nanoroušky, plicní ventilátory, nový lék, který již v USA pacienti začali dostávat. To jsou možné miliardy, které můžeme mít. Jsou to jenom 3 věci, ale těch věcí umíme tisíce, jenom díky EU jsme nic nedělali a jenom tvrdili, jakým je pro nás členství v EU přínosem. Není, je tím nejhorším krokem, který jsme podle mého názoru učinili. Ale je to můj názor. A jde mi o to, aby zastánci EU, i odpůrci EU přestali obhajovat své zájmy nesmysly, jako je Eurosajuz, neomarxisté, bez EU bychom byli žebráci apod., ale aby začali předkládat argumenty a umožnili, po takové roční diskusi, referendum o vystoupení naší země z EU. Rád se do té odborné debaty pustím s kýmkoliv, kdo bude ochoten předkládat argumenty, ne výkřiky.

Pendleři se asi dočkají dalšího uvolnění. Pro turisty zůstanou ...

Je konec, ale chaotici neví, jak z toho ven

Neřízená totalita, se kterou souhlasily všechny parlamentní strany, postupně končí. Vláda s podporou opozice z naší země udělala koncentrační tábor, jako za bolševiků. Na hranice poslala armádu, která měla za úkol „střílet revanšisty“. Soudy, které sice probíhají pomalu, ale jistě, dávají za pravdu demokratům. Jejich nový, chvíli fungující svět, se hroutí. I když se stále snaží z něj co nejvíce urvat. Krádeže za bílého dne, miliardy létající vzduchem, tu za roušku 20 Kč, tu 400 Kč, proč ne, když z toho něco kápne, že?

Nyní se začínají odvolávat totalitní nařízení. Nikdo absolutně netuší logiku jejich odvolávání. Malý živnostník má zavřeno, hypermarkety, hobbymarkety otevřené. Školky, školy zavřené, kostely se otevírají. Hlavně placebo, ve formě roušky, neustále na obličeji, bez ohledu na skutečnost, že již při těchto teplotách ty samé roušky, co mají chránit, ve skutečnosti zabíjí. Viry v nich mají pré, upocené držky, ruce, sundávající to placebo, nás ohrožují. Zahrádky u restaurací zavřené, přitom stačí dodržet WHO doporučených 1 m odstupu, ale i zde si komunisté u moci vymohli 2 m.

Vláda zde vytvořila koncentrační tábor, postupně se ukazuje, že její kroky přivedou naši zemi k ekonomické katastrofě, která může být nebývalých rozměrů, které planeta ještě nezažila. Propad ekonomiky může být i 30%, jak odhadují v USA, tedy podobná procenta můžeme očekávat prakticky téměř všude, kde navíc vlády uzavřely prakticky vše. I tetovací salóny, kdy sedí jeden tatér a proti němu jeden zákazník. Tatér zcela běžně užívající respirátor, i bez této uměle vytvořené krize. Prostě hygienická pravidla. Šance téměř 0% možné nákazy.

Vláda ovšem tvrdí, že někoho zachránila. To se dovíme s odstupem 6-12 měsíců, jak je v ekonomice zcela běžné. Nezachránila nikoho, jenom zničila, beztak chatrnou a nestabilní ekonomiku naší země. Vrátíme se zpět, asi o 30 let. Snad to nebude o tolik, ale to je spíše přání, než respekt k realitě. Miliardáři si dotace rozdali, plebs bude o chlebu s vodou. To jim ovšem nevadí, neustále se ohání nesmysly, jak někoho chrání. No, já se jich o ochranu nežádal, co vy? Nikoho neochránili, jenom zpustošili tuto zemi.

Ale ten chaos v zavírání a otevírání různých obchodů, řemesel, je neuvěřitelný. Zámečník nefunguje, hobbymarket ano, obchody s oděvy ne, květinářství ano, trhy ano, prodejny instalačních potřeb ne. Má to svoji logiku, ale tu bolševickou. 🙂

Politika je obchod s lidskou hloupostí, nezapomínejte.

Tak hezký víkend a celý příští týden.