3. 2. 2019 Rusko-čínská válka vůči naší zemi

To, že Rusko s naší zemí (nejen s naší) vede hybridní válku, o tom nelze vůbec pochybovat. Plejáda dezinformačních webů, televizních stanic, jako Barrandov, Prima, TV Nova, stovky trollů naprosto všude, musí vidět každý, trošku soudný, člověk.

K Rusku se přidala i Čína, které naši nejvyšší představitelé 5 let poklonkují, jako bychom byli jejich otroky. Přitom ani jeden stát nepotřebujeme. Otřesná zkušenost s poklonkováním čínským vrahům a tyranům, musela zanechat v našich srdcích obrovský pocit ponížení, kterému jsme byli vystaveni a nadále mu vystaveni jsme, pokud Zeman začne v dezinformačních médiích vystupovat s obhajobou čínského zla. Huawei je pouhou třešničkou na dortu.

Tyto země nelze považovat za přátelské nejen vůči nám, ale ani vůči okolnímu civilizovanému a osvícenému Západu. Území Evropské unie je natolik zajímavé, že se oba nepřátelské státy snaží jej ovládnout. Povedlo se jim to, věřme, že dočasně, v Maďarsku, Polsku, Turecku, brzy i na Slovensku, kde bují neuvěřitelné mafiánské podhoubí, za kterým stojí strana SMER a její vedení. Daří se jim velice i u nás.

Jak se bránit v takové válce? Těch možností je několik, prvně by měla být aktivována občanská společnost, která v současné době "ztrácí dech" a vypadá být vyčerpaná. Ona ta válka trvá již 5 let a je dlouhá, přesto by občanští aktivisté neměli ustávat v demonstracích, měli by začít být tvrdší, začít vyhlašovat různé varovné stávky, opírat se o mladé a studenty, směřovat ke generální stávce, pokud politická garnitura, nyní převážně tvořená z rusofilních politiků ODS, KSČM, ANO, SPD i ČSSD, nezmění své uvažování a politické směřování naší země nadále na západ.

Občanská společnost si nevystačí, prioritou je směr udávaný právě politickou garniturou. Přestože mnozí nemohou přijít na jméno Donaldu Trumpovi, je nepochybné, že to je on, kdo tvrdě zasahuje vůči ruskému pošlapávání různých smluv, práv a povinností. Ne vždy tomu tak je, ale v jednotlivých případech tomu skutečně tak je. Zatím nemáme takového Trumpa. Máme různé Fialy, Skopečky, Klause, Hamáčky, Kalousky, kteří se naoko čertí, jakmile zhasne kamera, mažou s Filipem a Okamůrou na pivo, jak občas sami přiznávají. Tato válka jim vyhovuje, mohou v klidu oblbovat své voliče, přitom se "nenamočit".

Co mohou dělat občané, kterým není jedno, jak se nám pod nohama ztrácí svoboda a demokracie? Je toho málo, ale i tak to stačí. Opusťte své sociální bubliny, přihlašte se do diskusí tam, kde dezinformace pouští - Novinky, Parlamentní listy, Sputnik, Aeronet, a pod. - a zde pište své názory, které máte, nenechejte se zviklat útoky trollů, ani rusofilních spoluobčanů, prostě a jednoduše, pište jenom své názory. Věnujte tomu více času, než věnujete vlastnímu FB, Twitteru, Lindenkinu apod. Proč? Protože jde o vaše děti, kde budou žít, v jaké zemi. Za samozřejmost nepovažujte možnost cestovat na "západ", o tu přijdeme dříve, než řeknete - šmitec - ani se nenadějeme. Pokud převálcujeme trolly v množství výroků, které budou v rozporu s jejich propagandou, ukončí tu propagandu. Jenom je nutné vytrvat. Podívejte se například na dezinformační Novinky.cz, kolik je tam názorů. Stačí 300 občanů, kteří budou věnovat svůj čas těmto diskusím a hned bude výsledek těchto diskusí vypadat jinak, jako vyrovnaný, nebo převažující pro "demokraty". Chápu, že se vám to nezdá, ale faktem je, že mnoho lidí si diskuse čte, aniž by přispívali do diskusí a tyto diskuse tedy formují nejen náladu, ale i rozpoložení lidí.

Veřejnoprávní média by měla pomoci v tom, že by měla veřejně informovat o dezinformačních médiích v naší zemi, včetně konkrétních důkazů o dezinformacích. Jsou to média veřejné služby a mají povinnost na tyto dezinformační toky upozorňovat. Denně, ne jednou za rok!

Pokud nebudeme táhnout za jeden provaz, nevyhrajeme. Jde o budoucnost našich dětí, vnoučat, ale i naši. Dnes vytváříme prostředí, ve kterém naši potomci budou žít!